AMS inostranstvo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#52 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Neću se spuštati nigdje ... sam kažeš: Usluga se zove SPI i znači služba POMOĆ i INFORMACIJE na javnim cestama...
Pomoć nisam dobio radi rasporeda po lotovima...dobro....
Informaciju nisam dobio nemam pojma zašto... isto radi lotova? ... Ne spomenu lotove tu noć dežurni dispečer... teško reći taj dio posla rade ovi ljudi... ma daj molim te...
samim tim što mi je auto registrovano svaki dispečer je znao da imam uplaćenu pomoć na putu...
...
ti se spuštaj i savijaj kome hoćeš i koliko hoćeš... I surfaj i traži ko je gdje dobio koji lot... ja neću...
...
Ako je bilo nezakonito ili mimo očekivanja ili suprotno Zakonu, ili suprotno lotu i tenderu da dobijem informaciju ko je nadležan za pružanje pomoći onda odmah da znaš možeš pričati godinu neću te razumjeti jer mi ne pada na pamet da podržavam njihove podjele na način kako bi oni a i ti očigledno s njima to željeli... Nakon svega vjerujem da je tebi sve ovo tako logično... meni nije...
..
Tu noć bi jedna rečenica tipa " Taj teren nije naša nadležnost obratite se u AMS BiH na telefon taj i taj" riješila problem... normalna rečenica, a po meni u svrhu informacija o pomoći na cesti i OBAVEZNA rečenica ( po tebi neobavezna to sam shvatio do sada) ... ali ne ... dobio sam privatni telefon majstora Šurdilovića kojem umjesto kafe za ustati treba zašuškati sa 200 KM ... daj Tita ti prestani ih braniti.... i dalje ne priznaješ da BIHAMK može pogriješiti...
...
i opet ponavljam... to je bilo 2015... mozda su do sada shvatili da im je informacija jednako važan dio posla kao i pomoć... barem se nadam... radi nas a ne radi njih...
...
...
...
Dalje ubjedjuj druge... mene nisi uspio ubijediti...
znam ja da je tesko progutati ponos, od pausalne tvrdnje da bihamk nije htio uraditi intervenciju do toga da nije pruzio informaciju iako je pruzio informaciju.
tesko je provariti cinjenicu da su pomoc i informacije dio usluge koja se zove SPI zar ne?
ja sebe postedim nadmudrivanja, uplatim clanstvo plus i stavim prst u uho, a ne tumaceci razne novinske natpise teoretisem o tome i o mojih 8 KM.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#53 Re: AMS inostranstvo

Post by SHTEVELEC »

Ja sam do sada redovno placao BIHAMK, paket od 40KM (znaci ne najjeftiniji) i sada kada mi u decembru istekne vise necu nikad. Zasto? Prije cirka dva mjeseca oko pola 9-9 navece nekih 30-ak km od Jajca (iz pravca Banja Luke) naletim na kamen na cesti i poderem gumu, rezervnu em nemam em i da imam ne bi mi palo na pamet tamo da je mijenjam (cesta se spusta prema Jajcu, po dvije trake iz oba smjera, kamioni voze preko 90-100km/h na toj dionici) i kao clan nazovem BIHAMK. Poslije malo nateznja sa dispecerom dodje kamion, natovari me, covjek ima servis, doveze kod sebe u radnju, napravi sve (i to je sve bilo ok), al' mi jos naplati za BIHAMK razliku u cijeni za slepanje. Koliko ja znam auto u kvaru ima slepanje do 20km, auto poslije udesa ima 100km slepanja, ne znam po kojem osnovu oni racunaju deranje gume na kamen na cesti kvarom a ne udesom? U ta doba mi se svarno nije dalo natezat' s covjekom (koji vjerovatno nema nista s tim, on radi na nalog), al' sam rek'o BIHAMK vise nikad, sada ima milion tih opcija za pomoc na cesti, za pare koje sam dav'o BIHAMK-u sigurno mogu naci neku normalniju opciju
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#54 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

vauvau wrote:znam ja da je tesko progutati ponos, od pausalne tvrdnje da bihamk nije htio uraditi intervenciju do toga da nije pruzio informaciju iako je pruzio informaciju.
tesko je provariti cinjenicu da su pomoc i informacije dio usluge koja se zove SPI zar ne?
ja sebe postedim nadmudrivanja, uplatim clanstvo plus i stavim prst u uho, a ne tumaceci razne novinske natpise teoretisem o tome i o mojih 8 KM.
Odlično... predlažem i da zadržiš prst u uhu jer tako sigurno nećeš čuti ono što treba da čuješ... nemoj cijeniti svojih 8 KM ... niko te na to ne tjera... ali nemoj nama soliti pamet da tako treba...
I dalje stoji činjenica da pomoć na cesti nije pružena... da prava informacija nije pružena... koliko god ti kritikovao moj ponos... nekako mi se čini da ipak nisi u poziciji da to stvarno možeš uraditi...
...
Ti naravno ne vidiš u svojoj tvrdnji da si priznao da postoji nadmudrivanje sa BIHAMK-om i da ti plačaš više da sebe poštediš nadmudrivanja... tvoj izbor ali ne nagovaraj svijet na savijanje leđa pred drugima pa makar to bio i BIHAMK... nije to lijepo...
...
Sve si sam rekao... Hvala...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#55 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

soliti pamet?
ja bih prije ovu diskusiju sa tobom nazvao ispravljanje krive drine, jer nazalost unatoc godinama, nisi se naucio da vidis dalje od svoga nosa, a nimalo neuk nisi.
ali o tom potom, svako ko smatra da je ostecen ima pravo pravdu istjerati, u danasnjem vremenu postoje zapisi telefonskih poziva koji mogu posluziti kao osnov za pokretanje postupka gdje se da vidjeti ko je koga ostetio.
u tvome slucaju, mlacenje prazne slame, forumske, bez osnova, kako ti kazes ne bi ti guglao, daje rezultate slicne ovogodisnjoj zimi i temperaturama u januaru.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#56 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

Već sam rekao da nisam želio te 2015. ganjati se poslije ali si kao i sve ostalo i to zanemario...
Već sam rekao da ok prihvatam da nisam dobio pomoć ali ne prihvatam da nisam dobio informaciju i to si naravno preskočio pa se prebacio na ponos i tako to...
Već sam rekao da ovo pričam o ličnom iskustvu no ti naravno to preskačeš i moje iskustvo nazivaš mlaćenjem prazne slame i teoretisanjem a svoje teoretisanje bez ijednog stvarnog dozivljaja vatreno braniš kao istinu...
...
Ja očigledno nemam forumskog iskustva kao ti ... vidi se po tome kako pišeš samo ono što je tebi u glavi bez obzira šta drugo rekao...
I po tome što već po par riječi odmah znaš koliko je ko naučio ... neko do nosa i ne može dalje ... neko ni dotle...
...
Čak i svoje riječi zaboraviš pa kad te napomenem da si ti rekao da izbjegavaš nadmudrivanje plaćanjem veće cifre ti i to preskačeš jer ne odgovara zamišljenim idealima u tvojoj glavi...
Ili tvom poslu...
Ili poslu nekog tvoga..
Da je priča bez osnova kao što je nazivaš ne bi se ti ni zalijepio tako za nju...
No i dalje ne dozvoljavaš opciju da postoji mogućnost da BIHAMK može pogriješiti...
To sada već vodi u pravcu da imaš neki interes u tom pravcu a tek tada sve ovo što obojica pričamo nema smisla...
...
No stvarno više nema potrebe da se ubjedjujemo... nadam se da će BIHAMK i AMSBIH i svi ostali pobjednici tendera u budućnosti uredno pomagati drugima u onome za šta su plaćeni... I da se neće ponoviti ni moj ali ni slučaj koji je SHTEVELEC opisao...
...
A "moj slučaj" kako ga nazivaš... je ipak samo moj...
A ti o tome druže moj nemaš pojma...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#57 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

sem sto redovno koristim usluge istog i za ono za sta je namjenjen i sto nikada do sada (7 intervencija) nisam imao nikakvog problema jer sam procitao uslove i vidio na sta imam pravo a na sta nemam pravo, bez da mi je bilo ko u istom rod ili pomozi Bog.
jesi li kacio linkove koji kazu da pazi sad BIHAMK mora pruziti besplatne 3 intervencije u tih 8 KM? jesi li tvrdio da to placas njima? jesi li ista danas novo naucio? nadmudrivanje u kontekstu sta je cija odgovornost, a ne nadmudrivanje sa bihamkom kao takvim i relativnu komociju u zivotu za sta mi nije zao bez razmisljanja i ciganisanja jesam li se mogao ukalkulisat za onih 8 KM...
kakvo forumsko iskustvo, kakvi su to udarci u pokusaju?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#58 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naravno da sam naučio... čovjek se uči dok je živ... ja stvarno ne vidim i ne razumijem tvoju frku...
Prihvatio sam tvoju tvrdnju da mi nisu trebali pružiti pomoć radi tendera... nisi ni to vidio da sam rekao? ... ili je malo samo to da prihvatim? ...
...
Ali nisam prihvatio i neću da mi nisu trebali dati pravu informaciju u svrhu pomoći na cesti...
...
ja tebe ne kontam... čitav dan nisi ni pokušao prihvatiti da BIHAMK može napraviti grešku... a te noći 2015. je napravljena...
No previše sam star da bi ovoliko vremena i pokušavao te skontati šta bi bila suština toga što pričaš... ako je ta da svi trebamo platiti članstvo da bi dobili što nam po zakonu pripada i sa onih 8 KM ne mogu ja to shvatiti druže...
...
koristiti riječ "ciganisanje" u kontekstu rečenice kako si naveo bi se moglo tumačiti da si izrekao uvredu prema jednom dijelu ljudi...
...
Forumsko iskustvo? .. pa jasno je druže... znaš da sam škrtac ... znaš da sam star... znaš da nisam neuk... znaš mi dužinu nosa... ja ništa takvo ne znam o tebi... nisam forumski iskusan da to provalim... jasno ti sad?
...
7 intervencija od BIHAMK-a si imao ? .... Bravo ... hajd da probam zaključivati na tvoj način... vozaš nekakvo kvarljivo auto i ne ideš dalje iz kantona koje je BIHAMK dobio na tenderu... nisam pogodio ni blizu vjerovatno
...
umorih se brate... a već kod mjerenja dužine nosa sam odustao da ovo ozbiljno privedem kraju...
...
laku noć...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#59 Re: AMS inostranstvo

Post by banjaluka078 »

Naslovnica wrote:
gentoo wrote:Preporucujem svima da uzmu ovo https://www.uniqa.ba/pomoc-na-putu-

em je ista cijena kao i Bihamk, em je neograniceno, em je citava Evropa, em ima bruka pogodnosti koje Bihamk nema
Evo, vidio sam i nije mi jasno šta ovo "neograničeno" znači?!

"Neograničen broj asistencija u toku trajanja osiguranja."

Da su napisali "neograničen broj BESPLATNIIH asistencija" - razumio bih; ovako, vrlo je nejasno.

Da li ovo znači da, bubam, ostanem 10 puta u kvaru - 10 puta će izvršiti besplatnu asisteniciju i popravak (ako je moguće)?!
Ako jeste, uzimam, čim mi u decembru istekne BIHAMK članiarina.
Član 3.
Predmet osiguranja
1. Po ovim Uslovima može se zaključiti osiguranje za privatna putnička vozila i službena vozila do 3,5 tona.
2. Predmet osiguranja može se identificirati:
• brojem šasije vozila ili
• registarskom oznakom

Član 4.
Osigurani rizici
1. Slijedeći događaji su pokriveni ovim Uslovima:
• Nezgoda /nesreća zbog koje vozilo nije u voznom stanju ili nije moguće upravljati na siguran način;
• Kvar vozila zbog kojeg vozilo nije u voznom stanju ili čini vožnju nesigurnom ili opasnom po život;

Član 5.
Teritorijalno pokriće
1. Asistencija na putu odnosi se na osigurane slučajeve u Evropi u geografskom smislu. U slučaju pomorskog prevoza asistencija na putu ne prestaje ukoliko su mjesto polaska i odredišta unutar teritorijalnog pokrića.
2. Asistencija na putu je ograničena na vozilo označeno na polisi osiguranja i nije prenosiva na druga vozila.

OBIM PRAVA IZ OSIGURANJA
Član 11.
1. U slučaju nastanka osiguranog slučaja iz člana 4. ovih Uslova Osiguranik stiče mogućnost korištenja sljedećih prava:
1. Popravak na licu mjesta – intervencija na mjestu kvara (na cesti) ograničena na otklanjanje manjih kvarova od strane angažovane profesinalne službe.
2. Prevoz vozila – ukoliko se vozilo ne može popraviti na licu mjesta, osiguranik može koristiti ovu uslugu što podrazumijeva prevoz (šlepanje) vozila do servisa unutar razdaljine do 100 km.
3. Zamjensko vozilo – ukoliko popravka vozila traje duže od 24 sata, a osigurani slučaj se desio na udaljenosti većoj od 50 km od mjesta trajnog prebivališta osiguranika, osiguranik ima pravo na Zamjensko vozilo. U tom slučaju ugovorni partner će osiguraniku obezbjediti zamjensko vozilo do 3 dana, do iznosa 70 EUR za dnevni najam vozila.
Kod korištenja ove usluge Ugovor o najmu vozila podrazumijeva korištenje zamjenskog vozila za povratak kući ili završetak započetog putovanja – stizanja na odredište. Ostale troškove npr. troškove goriva, putarina i dodatnog osiguranja – poput osiguranja putnika i druge – snosi osiguranik.
4. Smještaj – ukoliko popravak vozila traje duže od 24 sata, a osigurani slučaj se desio na udaljenosti većoj od 100 km od mjesta stalnog prebivališta osiguranika, osiguranik ima pravo na korištenje ove usluge. Smještaj podrazumijeva obezbjeđenje hotelskog smještaja do 3 dana do iznosa od 75 EUR po danu i osobi, bez troškova doručka i ishrane.
2. Svaka od usluga se može koristiti neograničen broj puta u toku osiguranja.
3. Troškove usluga navedenih u stavu 1 ovog člana direktno snosi Osiguravač.
4. Pravo na korištenje usluge Zamjensko vozilo i Smještaj se ne mogu međusobno kombinovati za isti osigurani slučaj.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#60 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

Banjaluka hajd Tita ti izbliza ako ti nije mrsko još i cjenovnik pronađi... koliko košta takva jedna članarina da li zavisi od vozila ili paušalno....
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#61 Re: AMS inostranstvo

Post by banjaluka078 »

Travnički Noćni Šetač wrote:Banjaluka hajd Tita ti izbliza ako ti nije mrsko još i cjenovnik pronađi... koliko košta takva jedna članarina da li zavisi od vozila ili paušalno....
30 KM za godinu dana po vozilu, registracija online, polisa stigne na mail. link
Samo obrati pažnju na ovo, početak osiguranja nije u ponoć na početku određenog datuma, nego na kraju. U prevodu, ako ćeš na put u utorak, osiguraj se od ponedjeljka.

"Obaveza Osiguravača iz ugovora o osiguranju počinje po isteku 24-tog sata dana koji je u polisi osiguranja naveden kao početak osiguranja ako je do tog dana plaćena premija, odnosno po isteku 24-tog sata dana kada je premija plaćena, ako nije drugačije ugovoreno."
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#62 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

to je ok... ja sam uglavnom stalno na cesti pa kad pocne pocne... hvala...
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#63 Re: AMS inostranstvo

Post by Naslovnica »

http://www.central-osiguranje.com/CA.aspx

Šta je sa ovom opcijom? Iko, išta? :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#64 Re: AMS inostranstvo

Post by 530i »

SHTEVELEC wrote: Koliko ja znam auto u kvaru ima slepanje do 20km, auto poslije udesa ima 100km slepanja, ne znam po kojem osnovu oni racunaju deranje gume na kamen na cesti kvarom a ne udesom? U ta doba mi se svarno nije dalo natezat' s covjekom (koji vjerovatno nema nista s tim, on radi na nalog), al' sam rek'o BIHAMK vise nikad, sada ima milion tih opcija za pomoc na cesti, za pare koje sam dav'o BIHAMK-u sigurno mogu naci neku normalniju opciju
Udes računaju ako zoveš policiju i oni naprave uviđaj....ali uglavnom sve je to svjetlosnu godinu daleko od bilo kakve usluge kakvu pružaju ekvivalentni klubovi iz Zapadne Evrope. Neko je dobro napisao dobar je BIHAMK za šlepanje i klemanje...eventualno da napušu gumu ako imaju kompresor u autu.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#65 Re: AMS inostranstvo

Post by SHTEVELEC »

530i wrote:
SHTEVELEC wrote: Koliko ja znam auto u kvaru ima slepanje do 20km, auto poslije udesa ima 100km slepanja, ne znam po kojem osnovu oni racunaju deranje gume na kamen na cesti kvarom a ne udesom? U ta doba mi se svarno nije dalo natezat' s covjekom (koji vjerovatno nema nista s tim, on radi na nalog), al' sam rek'o BIHAMK vise nikad, sada ima milion tih opcija za pomoc na cesti, za pare koje sam dav'o BIHAMK-u sigurno mogu naci neku normalniju opciju
Udes računaju ako zoveš policiju i oni naprave uviđaj....ali uglavnom sve je to svjetlosnu godinu daleko od bilo kakve usluge kakvu pružaju ekvivalentni klubovi iz Zapadne Evrope. Neko je dobro napisao dobar je BIHAMK za šlepanje i klemanje...eventualno da napušu gumu ako imaju kompresor u autu.
Kolega koristi onaj jes paket Unicredita i kod njih imas u paketu pomoc na cesti (za auto staro do 10 godina). Elem, im'o udes kod Mostara i dobije od banke slepanje nazad do Sarajeva, kod Bihamka bi mor'o doplatit' za tu razliku puta od 20-30km... Bas to sto kazes, slepanje ako si gdje u gradu stao i klemanje, drugo bas nesto i ne radunaj
Post Reply