AMS inostranstvo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26 Re: AMS inostranstvo

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Pa onda nek preimenuju, nek se zove auto moto klub jednog dijela federacije?! Mogu misliti, sta bi mi dispecer odgovorio da sam zaglavio gdje u eresu....
zaglavio je moj stari prije 4 god u rs-u , puko zupcasti , doletila slepa za pola sata :thumbup:

al ovo ti je sve slika i prilika drzave na papairu , a u praksi ocigledno ne postoji :-)
To njegovo iskustvo, je opet skroz pozitivno.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#27 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

vauvau wrote:@travnicki
nisu obavezni reci ti ko je dobio za taj kanton tender, jer nisu obavezni to ni znati....
u kontekstu zamjene teza i istupa na temu bihamk nije htio a morao je , javio sam se....
Kad pričamo o zamjeni teza: To je sada već netačna informacija ... davanje informacija je jedna od osnovnih stvari za koju je BIHAMK registrovan a naročito informacija u vezi pomoći na putu...
...
No možemo se prepucavati oko ovoga danima nema potrebe za tim jer ionako ništa od mojih pitanja ne registruješ pa je priča bezveze... ja sam prenio moje iskustvo da ljudi ne bi slijepo vjerovali u BIHAMK ... ili u HAK ... ili u bilo koga u čije ime država uzima novac u fond ali ne garantuje uslugu za taj novac ...
...
A ti ih dalje pravdaj koliko hoćeš... ko god hoće neka napravi poziv prema BIHAMK-u iz nekog od kantona koje BIHAMK "nije dobio" na tenderu i neka kaže da nije član sa dodatnim pogodnostima ali da je uplatio tri besplatne intervencije na registraciji i sve će svojim ušima čuti...
...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#28 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Pa onda nek preimenuju, nek se zove auto moto klub jednog dijela federacije?! Mogu misliti, sta bi mi dispecer odgovorio da sam zaglavio gdje u eresu....
zaglavio je moj stari prije 4 god u rs-u , puko zupcasti , doletila slepa za pola sata :thumbup:

al ovo ti je sve slika i prilika drzave na papairu , a u praksi ocigledno ne postoji :-)

BIHAMK-ova šlepa u RS? možda je i moguće prije 4 godine ... No prije četiri godine možda nije bio takav raspored na tenderima...
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#29 Re: AMS inostranstvo

Post by gentoo »

Preporucujem svima da uzmu ovo https://www.uniqa.ba/pomoc-na-putu-

em je ista cijena kao i Bihamk, em je neograniceno, em je citava Evropa, em ima bruka pogodnosti koje Bihamk nema
Last edited by gentoo on 25/07/2017 11:46, edited 1 time in total.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#30 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

O'zone wrote:
vauvau wrote:jeste, ali stvar je i nastupa, ljudski, neljudski, sve se gleda.....
a nas generalno problem je sto da smo jucer umrli generalno ne bi sto sta znali, umjesto toga, nedovoljno informisani, najcesce od medija sa pogresnim pobudama, generalizujemo....
Pa evo gdje da se obrazujemo o tome da u određenim kantonima nije moguće dobiti BiHAMK pomoć na cesti?

Uplatom 8 KM prilikom registracije ta se sredstva preusmjeravaju na račun JP Ceste Federacije ili JP Putevi Republike Srpske. Ta dva javna preduzeća potpisuju ugovore o SPI sa AMK klubovima entiteta. Nigdje ni u jednom dijelu se ne spominju kantoni.

Zakon o AMK jasno navodi u članu 11. da je AMK dužan da izvrši tri besplatne intervencije i da se to naplaćuje iz tih 8 KM. U slučaju da AMK odbije da izvrši intervenciju kazna za pravno lice je odnosno AMK od 2000 do 5000 KM Član 17. stavka d. a za odgovrno lice od 200 do 500 KM Član 17. stav 2

Sprovedbu prenosa i utroška sredstava sa računa JP Ceste Federacije na račune AMK kao izvještaje AMK o broju intervencija kontorliše Federalno ministarstvo Prometa i komunikacija.

Nigdje ja ne nađoh kantone. Pa bih te zamolio ako možeš, a nisi obligatoran da se razumijemo, da me uputiš na te kantonalne ovlasti. Hvala lijepo.
Članak 100.



Služba „Pomoć-informacije“ predstavlja pružanje tehničke pomoći motoriziranim sudionicima u prometu na javnim cestama, uklanjanje s javnih cesta oštećenih vozila i vozila u kvaru, davanje informacija o stanju prohodnosti cesta i pružanje druge pomoći.
Služba „Pomoć-informacije“ na cestama do donošenja posebnog propisa u mjerodavnosti je Cesta F BiH koje će provesti zakonsku proceduru i na temelju javnog oglašavanja zaključiti ugovore o vršenju službe sa auto-moto klubovima koji su adekvatno organizirani, tehnički, kadrovski i materijalno opremljeni i imaju uvjete za obavljanje ove službe.
Do donošenja posebnog propisa iz prethodnog stavka financijska sredstva iz naknade iz članka 88. točka 5. pripadaju Cestama F BiH i mogu se utrošiti samo u obavljanje ove službe i njihovu implementaciju.
Ceste F BiH i Ministarstvo će osigurati kontrolu poslovanja praćenjem rada auto-moto klubova.
Plan, program i izvješće o realizaciji plana i programa Ceste F BiH su dužne polugodišnje dostavljati Ministarstvu koje će godišnje dostavljati Vladi na suglasnost.
Vlada će na prijedlog Ministarstva donijeti Odluku kojom će se odrediti visina posebne naknade za službu „Pomoć-informacije“ na cestama koja će se naplaćivati prilikom registracije cestovnih, motornih i priključnih vozila, i druga pitanja vezana uz rad ove službe.
recimo ovo:
http://www.amsbih.ba/
Last edited by vauvau on 25/07/2017 11:46, edited 1 time in total.
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#31 Re: AMS inostranstvo

Post by gentoo »

.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#32 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

evo za druga travnickog i kolegu ozonea
http://jpdcfbh.ba/assets/files/QcJtKUns ... -rbpdf.pdf
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#33 Re: AMS inostranstvo

Post by O'zone »

vauvau wrote:
Članak 100.



Služba „Pomoć-informacije“ predstavlja pružanje tehničke pomoći motoriziranim sudionicima u prometu na javnim cestama, uklanjanje s javnih cesta oštećenih vozila i vozila u kvaru, davanje informacija o stanju prohodnosti cesta i pružanje druge pomoći.
Služba „Pomoć-informacije“ na cestama do donošenja posebnog propisa u mjerodavnosti je Cesta F BiH koje će provesti zakonsku proceduru i na temelju javnog oglašavanja zaključiti ugovore o vršenju službe sa auto-moto klubovima koji su adekvatno organizirani, tehnički, kadrovski i materijalno opremljeni i imaju uvjete za obavljanje ove službe.
Do donošenja posebnog propisa iz prethodnog stavka financijska sredstva iz naknade iz članka 88. točka 5. pripadaju Cestama F BiH i mogu se utrošiti samo u obavljanje ove službe i njihovu implementaciju.
Ceste F BiH i Ministarstvo će osigurati kontrolu poslovanja praćenjem rada auto-moto klubova.
Plan, program i izvješće o realizaciji plana i programa Ceste F BiH su dužne polugodišnje dostavljati Ministarstvu koje će godišnje dostavljati Vladi na suglasnost.
Vlada će na prijedlog Ministarstva donijeti Odluku kojom će se odrediti visina posebne naknade za službu „Pomoć-informacije“ na cestama koja će se naplaćivati prilikom registracije cestovnih, motornih i priključnih vozila, i druga pitanja vezana uz rad ove službe.
recimo ovo:
http://www.amsbih.ba/
Da ovo je upravo to što sam govrio. Znači AMS koji ispunjava sve uvjete potpisuje ugovor sa JP Ceste Federacije nigdje se ne spominju kantoni. PA da te citiram:
vauvau wrote:ocigledno ne razumijes kako se tih 8 KM koje si ti platio dijeli...
ko je dobio tender u kojem kantonu i ko je pruzio asistenciju tj koliko njih ima pravo na postotak od tih 8 KM, nema po automatizmu pravo.
provjeri broj ziro racuna na koji se uplacuje 8 KM i javi nam jel od BIHAMK-a....
i sto bi uopste postojala dodatna clanstva BIHAMK-a ako je u 8 KM uracunato sve
Pomoć na cesti je na entitetskom nivou.
vauvau wrote:evo za druga travnickog i kolegu ozonea
http://jpdcfbh.ba/assets/files/QcJtKUns ... -rbpdf.pdf
Da za 2017 godinu a ako su upratio kolega forumaš @Travnički je imao problem 2015 godine. Ne znam ko je tada bio zadužen za ISP odnosno ko je dobio ugovor o pružanju usluga. Pogledat ću imali gdje podatak.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#34 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

okacio ti post ispod, koji sad vidim da si citirao
lotovi, lot 1 nema detaljno koji je dobio ams mostar, lot 2 koji je dobio bihamk ima detaljno, u klubovima koji cu clanstvo ovog ams-a mostarskog je klub iz tomislavgrada....
a zbog cega su lotovi? da se zadovoljni neka druga strana?
ne ne pise decidno da imaju kantoni, ali isto tako ne pise ni da se usluga pomoc-informacije ne moze razdjeliti na lotove...
i sta je zakljucak? pausalno na temu bihamka koji ni lukom smrdio ni lukom miriso, jer se na taj lot nije ni prijavio ....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#35 Re: AMS inostranstvo

Post by amar1994 »

Travnički Noćni Šetač wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Pa onda nek preimenuju, nek se zove auto moto klub jednog dijela federacije?! Mogu misliti, sta bi mi dispecer odgovorio da sam zaglavio gdje u eresu....
zaglavio je moj stari prije 4 god u rs-u , puko zupcasti , doletila slepa za pola sata :thumbup:

al ovo ti je sve slika i prilika drzave na papairu , a u praksi ocigledno ne postoji :-)

BIHAMK-ova šlepa u RS? možda je i moguće prije 4 godine ... No prije četiri godine možda nije bio takav raspored na tenderima...
jebo li ih tender i ko ga izmisli , najveca glupost koja ima kod nas :run:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#36 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

evo za ozone nadjoh za 2015 godinu informaciju iz revizorskog izvjestaja:
Troškovi službe „Pomoć-informacije“ na cesti (SPI) odnose se na usluge „BIHAMK-a“Sarajevou iznosu
od 3.389.797 KM i „AMS BiH“Mostar 874.595KM.Zaključeni su Okvirni sporazumi za 2014. i 2015. godinu („BIHAMK“5.963.301,50 KM i „AMS BiH“
1.946.320 KM); te jednogodišnji ugovori za 2015. godinu (BIHAMK na iznos od 2.601.650KM i AMS BiHna iznos od 973.160KM). Sukladno članku 100. Zakona o cestama FBiH,
prikupljena financijska sredstva koja se uplaćuju prili
kom registracije vozila na mjesečnoj osnovi se koriste
isključivo za ovu namjenu.
http://www.saifbih.ba/javni-izvj/Report ... gTag=bs-BA
e da:
I.1. Naziv predmeta ugovora
LOT 1
I.2. Kratak opis predmeta ugovora
Obavljanje usluga službe "Pomoć - Informacije" (SPI) na javnim
cestama u Federaciji BiH, koje obuhvataju područja općina:Grad
Mostar, Čitluk (2 vozila); Stolac, Čitluk, Neum i Ravno (1 vozilo);
Ljubuški i Grude (1 vozilo); Posušje i Široki Brijeg (1 vozilo);
Drvar i Bosansko Grahovo (1 vozilo); Livno, Glamoč, Kupres i
Tomislavgrad (1 vozilo); Vitez i Busovaća (1 vozilo); Jajce,
Kiseljak, Kreševo i Fojnica (1 vozilo); Orašje i Odžak (1 vozilo)
iz cega vidimo da pomoc SPI (sredstva iz 8 KM) nije na entitetskom nivou...
sve informacije koje su bile plasirane oko besplatne 3 intervencije od onih 8 KM uvijek su se odnosile na BIHAMK, dok podjelom na lotove vidimo da nije to nikada ni bila obaveza istog za opstine obuhvacene lotom 1.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#37 Re: AMS inostranstvo

Post by O'zone »

vauvau wrote:okacio ti post ispod, koji sad vidim da si citirao
lotovi, lot 1 nema detaljno koji je dobio ams mostar, lot 2 koji je dobio bihamk ima detaljno, u klubovima koji cu clanstvo ovog ams-a mostarskog je klub iz tomislavgrada....
a zbog cega su lotovi? da se zadovoljni neka druga strana?
ne ne pise decidno da imaju kantoni, ali isto tako ne pise ni da se usluga pomoc-informacije ne moze razdjeliti na lotove...
i sta je zakljucak? pausalno na temu bihamka koji ni lukom smrdio ni lukom miriso, jer se na taj lot nije ni prijavio ....
Izvinjavam se na mojoj grešci. Nisam vidio da PDF ima i drugu stranu :D

OK sad je sve puno jasnije. Znači u FBiH ima podjela i dodjeljuju se dva LOT-a. Poznavajući naše umjeće taljenja nije ni čudo.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#38 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

vauvau wrote:okacio ti post ispod, koji sad vidim da si citirao
lotovi, lot 1 nema detaljno koji je dobio ams mostar, lot 2 koji je dobio bihamk ima detaljno, u klubovima koji cu clanstvo ovog ams-a mostarskog je klub iz tomislavgrada....
a zbog cega su lotovi? da se zadovoljni neka druga strana?
ne ne pise decidno da imaju kantoni, ali isto tako ne pise ni da se usluga pomoc-informacije ne moze razdjeliti na lotove...
i sta je zakljucak? pausalno na temu bihamka koji ni lukom smrdio ni lukom miriso, jer se na taj lot nije ni prijavio ....
...
Druže... šuplja ti priča na sve strane... u tom istom (kako ga ti zoveš: Mostarskom) savezu su i klubovi iz Novog Travnika, Viteza,jajca, Kiseljaka i Bugojna što je kanton koji je na tenderu dobio BIHAMK... hajde nazovi stvari pravim imenom... dva nacionalna udruženja koja su između sebe podijelila teren Federacije BiH, sakrivaju se iza imena države, a u cilju zarade od članarina dok ih ovaj državni fond interesuje samo u svom dvorištu...
...
I dalje nikad nije jasno zašto sam te noći upućen na fizičko lice koje je u startu tražilo novac da bi uopšte došlo na lice mjesta... jer da se razumijemo... nisu oni odbili da mi daju informaciju... več su mi dali pogrešnu informaciju... doduše tek na drugom pozivu...
sve ostalo o čemu pričaš je šarena laža kojom je država omogućila podjelu prikupljanja članarine između dva udruženja

Evo ti zaključak:

A) Bosanskohercegovački auto klub ne pruža pomoć na cijeloj teritoriji BIH iako se tako zove
B) Auto moto savez u Bosni i Hercegovini ne pruža pomoć na cijeloj teritoriji BiH iako se tako zove

i nimalo ih ne zanima što si tu pomoć uplatio kod registracije u fond.
...
što se tiče davanja informacije od strane BIHAMKA za koju tvrdiš da je ne moraju dati samo da ti napomenem da si ti potvrdio po revizorskom izvještaju da se služba zove : "pomoć-INFORMACIJE" ...
...
Toliko...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#39 Re: AMS inostranstvo

Post by O'zone »

vauvau wrote:evo za ozone nadjoh za 2015 godinu informaciju iz revizorskog izvjestaja:
Troškovi službe „Pomoć-informacije“ na cesti (SPI) odnose se na usluge „BIHAMK-a“Sarajevou iznosu
od 3.389.797 KM i „AMS BiH“Mostar 874.595KM.Zaključeni su Okvirni sporazumi za 2014. i 2015. godinu („BIHAMK“5.963.301,50 KM i „AMS BiH“
1.946.320 KM); te jednogodišnji ugovori za 2015. godinu (BIHAMK na iznos od 2.601.650KM i AMS BiHna iznos od 973.160KM). Sukladno članku 100. Zakona o cestama FBiH,
prikupljena financijska sredstva koja se uplaćuju prili
kom registracije vozila na mjesečnoj osnovi se koriste
isključivo za ovu namjenu.
http://www.saifbih.ba/javni-izvj/Report ... gTag=bs-BA
e da:
I.1. Naziv predmeta ugovora
LOT 1
I.2. Kratak opis predmeta ugovora
Obavljanje usluga službe "Pomoć - Informacije" (SPI) na javnim
cestama u Federaciji BiH, koje obuhvataju područja općina:Grad
Mostar, Čitluk (2 vozila); Stolac, Čitluk, Neum i Ravno (1 vozilo);
Ljubuški i Grude (1 vozilo); Posušje i Široki Brijeg (1 vozilo);
Drvar i Bosansko Grahovo (1 vozilo); Livno, Glamoč, Kupres i
Tomislavgrad (1 vozilo); Vitez i Busovaća (1 vozilo); Jajce,
Kiseljak, Kreševo i Fojnica (1 vozilo); Orašje i Odžak (1 vozilo)
iz cega vidimo da pomoc SPI (sredstva iz 8 KM) nije na entitetskom nivou...
sve informacije koje su bile plasirane oko besplatne 3 intervencije od onih 8 KM uvijek su se odnosile na BIHAMK, dok podjelom na lotove vidimo da nije to nikada ni bila obaveza istog za opstine obuhvacene lotom 1.
To se traži :thumbup: Bravo. Za sve ovo si potpuno u pravu.

Normalno sve ovo je potpuno drugačije kad si član nekog AMK onda su intervencije i postupci drugačiji mada i tu ima kukolja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#40 Re: AMS inostranstvo

Post by O'zone »

Travnički Noćni Šetač wrote:
vauvau wrote:okacio ti post ispod, koji sad vidim da si citirao
lotovi, lot 1 nema detaljno koji je dobio ams mostar, lot 2 koji je dobio bihamk ima detaljno, u klubovima koji cu clanstvo ovog ams-a mostarskog je klub iz tomislavgrada....
a zbog cega su lotovi? da se zadovoljni neka druga strana?
ne ne pise decidno da imaju kantoni, ali isto tako ne pise ni da se usluga pomoc-informacije ne moze razdjeliti na lotove...
i sta je zakljucak? pausalno na temu bihamka koji ni lukom smrdio ni lukom miriso, jer se na taj lot nije ni prijavio ....
...
Druže... šuplja ti priča na sve strane... u tom istom (kako ga ti zoveš: Mostarskom) savezu su i klubovi iz Novog Travnika, Viteza,jajca, Kiseljaka i Bugojna što je kanton koji je na tenderu dobio BIHAMK... hajde nazovi stvari pravim imenom... dva nacionalna udruženja koja su između sebe podijelila teren Federacije BiH, sakrivaju se iza imena države, a u cilju zarade od članarina dok ih ovaj državni fond interesuje samo u svom dvorištu...
...
I dalje nikad nije jasno zašto sam te noći upućen na fizičko lice koje je u startu tražilo novac da bi uopšte došlo na lice mjesta... jer da se razumijemo... nisu oni odbili da mi daju informaciju... več su mi dali pogrešnu informaciju... doduše tek na drugom pozivu...
sve ostalo o čemu pričaš je šarena laža kojom je država omogućila podjelu prikupljanja članarine između dva udruženja

Evo ti zaključak:

A) Bosanskohercegovački auto klub ne pruža pomoć na cijeloj teritoriji BIH iako se tako zove
B) Auto moto savez u Bosni i Hercegovini ne pruža pomoć na cijeloj teritoriji BiH iako se tako zove

i nimalo ih ne zanima što si tu pomoć uplatio kod registracije u fond.
...
što se tiče davanja informacije od strane BIHAMKA za koju tvrdiš da je ne moraju dati samo da ti napomenem da si ti potvrdio po revizorskom izvještaju da se služba zove : "pomoć-INFORMACIJE" ...
...
Toliko...
Pazi nije njemu šuplja priča nego je bitan ovaj boldirani dio. JP Ceste Federacije upravljaju svim prometnicama na području FBiH imaju ured u Sarajevu i normalno ured u Mostaru oko kojeg je bilo dosta hampe i nedavno je nešto brujalo u medijima o njima. To sve sve radi pod dozvolom Ministrastva prometa i komunikacija FBiH a dalje to su sve političke igre čija si ti žrtva bio.

Zaključak: Koliko god mi htjeli biti van politike uvjek nas ona nagazi u nekom trenutku
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#41 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

prica nije suplja samo sto je ti ne razumijes...
usluga pomoc-informacije SPI se dijeli na dva lota, grad u kojem si ostao u kvaru je lot 1, koji po dogovorenom kljucu drzi mostarski AMS, clanice tog AMS-a su klubovi koji mogu biti i sa marsa, a to su samo ugovorni partneri koji sluze da se ostvari kvota vozila neophodnih za aplikaciju na lot....
bio si upucen na fizicko lice, koje predstavlja AMS u tom gradu, sto znaci da ti je bihamk ipak dao informaciju, iako nije bio u obavezi, a ugovorni partner ams ti nije pruzio uslugu koju je morao.
razluci da postoje dva kluba, koja imaju pravo aplicirati na tih 8 KM, mogu se zvati i njemacki automoto savez a pruzati uslugu na podruciju cijele FBIH.
i kako rekoh, u tvom slucaju, do bihamka nije nista...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#42 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

Evo ja priznajem da ne razumijem...
...
Ja ne razumijem kad kažeš da BIHAMK nije bio u obavezi dati informaciju a služba koju sam nazvao se zove "POMOĆ-INFORMACIJE" ...
...
Ja ne razumijem kako je BIHAMK znao koje fizičko lice je partner AMS ... ili je to ustvari bio tajni partner BIHAMKA na području drugog tendera...
...
Ja ne razumijem kako ugovorni partner , pa makar on bio i fizičko lice neće bez 200 KM da ustane iz kreveta ako je klinčev UGOVORNI partner...
...
Ja ne razumijem zašto bih bilo ko od nas ovdje morao znati ko je pobjednik kojeg tendera...
...
Što se tiče koji su gdje klubovi članovi ti si to prvi i spomenuo sa klubom iz Tomislavgrada meni je to svejedno ko je gdje član...
...
Suština je da sam, kao i svi mi, državi uplatio tri intervencije službe "POMOĆ INFORMACIJE" na putu unutar BiH... Država nije obezbijedila instrument da mi to omogući... Obratio sam se jednom udruženju... ono me nije uputilo na drugo udruženje... ja mislim da je moralo jer mu je jedan od osnovnih poslova davati informacije ... ti misliš da nije...
...
U konačnici u ovom slučaju nema pomoći na putu za čovjeka koji je ostao u kvaru... i sve ovo što si napisao ne znači da se ponovo neće nekome desiti isto...
...
...
...
Sve ovo je bilo 2015.g. ... da sam želio dizati bune uradio bih to odmah... samo želim savjetovati kolege da ne vjeruju 100% pričama o stalnoj i sigurnoj pomoći na putu...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#43 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

kada postoje dva lota za ciscenje prometnica u zimskom periodu na dionici od 20 km, i dva vrsioca usluga ciscenja na toj dionici, da li je obaveza jednog ili drugog da spusti noz ili ralicu na dio koji nije dobio na lotu?
mozda je taj isti na koga su te uputili bihamkov partner ali po osnovu clanstva koje se placa?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#44 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

ne mogu dvojica dobiti lot za čišćenje na istoj dionici... ali to veze nema sa mojim pitanjem... no ja ću napisati odgovor na tvoja pitanja iako ti na moja nikad ne napišeš konkretan odgovor...

- ako nije BIHAMK dobio Tomislavgrad na tenderu nije mi morao pružiti POMOĆ... ali mi je morao pružiti INFORMACIJU , jer se služba zove "POMOĆ-INFORMACIJE" i naplaćuje iz budžeta oba segmenta djelovanja jer si nam to fino pokazao u revozorskom izvještaju...
...
- Da je fizičko lice na koje sam upućen bilo BIHAMK-ov partner po osnovu plaćenog članstva ne bi me uputili na njega jer sam jasno rekao da nisam član sa dodatnim pogodnostima...ostaje onda jedino da je "tajni" parner u tudjoj zoni djelovanja... ili amidjić od dežurnog dispečera...
...
Hajde ti malo razdvoji da kad plaćaš članarinu BIHAMK-u plaćaš DODATNE a ne OSNOVNE pogodnosti... Svi mi plaćamo osnovnu pomoć na cesti u fond iz kojeg i jedna i druga služba "POMOĆ-INFORMACIJE" uzima naknadu...
a informacija nema... iako je vjerovatno moj poziv uredno zaveden u BIHAMK-ovu bazu , pored stavljena kvačica kao dali smo informaciju i onda naplaćen iz fonda za službu "POMOĆ-INFORMACIJE" ...
...
jel ti stvarno ne vidiš u čemu je problem... Kad te dežurni dispečer odjebe naveče u 22,30 sa pričom nisi moj problem... kulturno odjebe ali odjebe... Kod tebe izgleda ne postoji mogućnost greške BIHAMK-a...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#45 Re: AMS inostranstvo

Post by vauvau »

pa shvati jednom vec, spusti malo ego pa ce ti doci iz guzice u glavu, pomoc-informacije za dva lota, to je lot na kojem oni nisu ni dobili ni aplicirali i nije njihova odgovornost ni za pomoc ni za informacije iz tih 8 KM zbog kojih ti mislis da jeste....
usluga se zove SPI i obuhvata i pomoc i informacije na javnim cestama koje se dijele na dva lota....
tajni partner, masoni, zavjere, cccc
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#46 Re: AMS inostranstvo

Post by amar1994 »

:bih: :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#47 Re: AMS inostranstvo

Post by Naslovnica »

gentoo wrote:Preporucujem svima da uzmu ovo https://www.uniqa.ba/pomoc-na-putu-

em je ista cijena kao i Bihamk, em je neograniceno, em je citava Evropa, em ima bruka pogodnosti koje Bihamk nema
Evo, vidio sam i nije mi jasno šta ovo "neograničeno" znači?!

"Neograničen broj asistencija u toku trajanja osiguranja."

Da su napisali "neograničen broj BESPLATNIIH asistencija" - razumio bih; ovako, vrlo je nejasno.

Da li ovo znači da, bubam, ostanem 10 puta u kvaru - 10 puta će izvršiti besplatnu asisteniciju i popravak (ako je moguće)?!
Ako jeste, uzimam, čim mi u decembru istekne BIHAMK članiarina.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#48 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

vauvau wrote:pa shvati jednom vec, spusti malo ego pa ce ti doci iz guzice u glavu, pomoc-informacije za dva lota, to je lot na kojem oni nisu ni dobili ni aplicirali i nije njihova odgovornost ni za pomoc ni za informacije iz tih 8 KM zbog kojih ti mislis da jeste....
usluga se zove SPI i obuhvata i pomoc i informacije na javnim cestama koje se dijele na dva lota....
tajni partner, masoni, zavjere, cccc
Neću se spuštati nigdje ... sam kažeš: Usluga se zove SPI i znači služba POMOĆ i INFORMACIJE na javnim cestama...
Pomoć nisam dobio radi rasporeda po lotovima...dobro....
Informaciju nisam dobio nemam pojma zašto... isto radi lotova? ... Ne spomenu lotove tu noć dežurni dispečer... teško reći taj dio posla rade ovi ljudi... ma daj molim te...
samim tim što mi je auto registrovano svaki dispečer je znao da imam uplaćenu pomoć na putu...
...
ti se spuštaj i savijaj kome hoćeš i koliko hoćeš... I surfaj i traži ko je gdje dobio koji lot... ja neću...
...
Ako je bilo nezakonito ili mimo očekivanja ili suprotno Zakonu, ili suprotno lotu i tenderu da dobijem informaciju ko je nadležan za pružanje pomoći onda odmah da znaš možeš pričati godinu neću te razumjeti jer mi ne pada na pamet da podržavam njihove podjele na način kako bi oni a i ti očigledno s njima to željeli... Nakon svega vjerujem da je tebi sve ovo tako logično... meni nije...
..
Tu noć bi jedna rečenica tipa " Taj teren nije naša nadležnost obratite se u AMS BiH na telefon taj i taj" riješila problem... normalna rečenica, a po meni u svrhu informacija o pomoći na cesti i OBAVEZNA rečenica ( po tebi neobavezna to sam shvatio do sada) ... ali ne ... dobio sam privatni telefon majstora Šurdilovića kojem umjesto kafe za ustati treba zašuškati sa 200 KM ... daj Tita ti prestani ih braniti.... i dalje ne priznaješ da BIHAMK može pogriješiti...
...
i opet ponavljam... to je bilo 2015... mozda su do sada shvatili da im je informacija jednako važan dio posla kao i pomoć... barem se nadam... radi nas a ne radi njih...
...
...
...
Dalje ubjedjuj druge... mene nisi uspio ubijediti...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#49 Re: AMS inostranstvo

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote:
gentoo wrote:Preporucujem svima da uzmu ovo https://www.uniqa.ba/pomoc-na-putu-

em je ista cijena kao i Bihamk, em je neograniceno, em je citava Evropa, em ima bruka pogodnosti koje Bihamk nema
Evo, vidio sam i nije mi jasno šta ovo "neograničeno" znači?!

"Neograničen broj asistencija u toku trajanja osiguranja."

Da su napisali "neograničen broj BESPLATNIIH asistencija" - razumio bih; ovako, vrlo je nejasno.

Da li ovo znači da, bubam, ostanem 10 puta u kvaru - 10 puta će izvršiti besplatnu asisteniciju i popravak (ako je moguće)?!
Ako jeste, uzimam, čim mi u decembru istekne BIHAMK članiarina.

Pogledao sam i ja ... piše da je besplatno:

UNIQA obezbjeđuje besplatnu organizaciju pomoći na putu i to:

neograničen broj asistencija godišnje
24 sata dnevno
7 dana u sedmici
bilo gdje u zemlji i Evropi

...
Mada nešto mislim da je ovo malo skuplje... ima tamo opcija za kreiranje polise nisam siguran da li je u rangu cijena BIHAMK-a ... ali ne znam sigurno...
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#50 Re: AMS inostranstvo

Post by gentoo »

30KM je.. ja imam. Nije mi trebalo i nadam se da nece ali eto :mrgreen:
Post Reply