Amko kupuje Merkur(MIMS)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#126 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by mahalas505 »

chuchumbamayumbe wrote:Znači, sve ovo što raja radi po 50 i više sati, konstantno, sa 10 ili manje dana godišnjeg u toku godine, sav neplaćeni prekovremeni...sve što bi trebalo da dobiju radnici - ide gazdi.
Pišam im se ja na biznis i na uspjeh. Lako je tuđim qrtzem katran miješat.
Takodjer da se s slozim s ovim gore navedenim, i da dodam jos i Konzum kao firmu koja trazi da ljudi rade po 50 sati sedmicno(mislim da je to slucaj u svim njihovim prodavnicama) i plus rade drzavne praznike.
AlohAae
Posts: 14
Joined: 25/01/2009 15:40

#127 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by AlohAae »

Neznam koliko Vas poznaje firmu Amko komerc i g. Aletu Muamera ja ga poznajem kao postenog poslodavca koji ni jedan mjesec nije zakasnio sa placanjem obaveza penzionog, socijalnog te plate koja je najkasnije do petog u mjesecu i koja i nije mala kako navode neki, u pomenutoj firmi sam devet godina i u tih devet godina nikad nisam dosao u situaciju da nisam dobio platu za protekli mjesec i da brinem za egzistenciju svoje porodice.

Neznam mozda vam je krivo sto domace firme preuzimaju posrnule objekte gospode Selimovića koji su svojom politikom doveli niz firmi u propast uzmite jedan vegafruit za primjer.

Pa imate primjer HEPOK-a koji je poslije toliko godina poceo sa proizvodnjom, možda je nekima bio potreban STANIĆ iz Kreševa pa da dobijemo još JEDAN FEROELEKTRO (klasicnu pljacku ) ili je bilo potrebno da i Hepok kupi neki Moralić i da osiromašimo i tako već osiromašenu privredu BOSNE I HERCEGOVINE.

Neznam samo kada ce kod ljudi u BiH proraditi svijest da kupuju DOMAĆE PROIZVODE i kod DOMACIH FIRMI ( ne konzuma, interexa, Merkatora itd... da ne nabrajam dalje ) LJUDI ODE I OVO MALO PARA IZ BiH sto je ostalo.

Sto se tice radnih sati nemojmo se zamajavat svi rade sve praznike osim radnika DRŽAVNIH INSTITUCIJA.


Moje licno misljenje je da je AMKO komerc jedna od rijetkih i poštenih firmi u BiH.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#128 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by kojeime »

.
Last edited by kojeime on 15/11/2011 01:15, edited 1 time in total.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#129 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by kojeime »

.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#130 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by poznanik »

AlohAae wrote:Neznam koliko Vas poznaje firmu Amko komerc i g. Aletu Muamera ja ga poznajem kao postenog poslodavca koji ni jedan mjesec nije zakasnio sa placanjem obaveza penzionog, socijalnog te plate koja je najkasnije do petog u mjesecu i koja i nije mala kako navode neki...
Kolika su tvoja mjesečna primanja u Amku, i na kojem radnom mjestu?

Kolika su primanja trgovca u maloprodaji, kolika vozača, kolika skladištara, a kolika uposlenih u upravi preduzeća?
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#131 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by sarajevsko_pivo »

Amko je zakon, pogotovo petkom kad budu onaj popust od 10%
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#132 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by Država »

AlohAae wrote:Neznam koliko Vas poznaje firmu Amko komerc i g. Aletu Muamera ja ga poznajem kao postenog poslodavca koji ni jedan mjesec nije zakasnio sa placanjem obaveza penzionog, socijalnog te plate koja je najkasnije do petog u mjesecu i koja i nije mala kako navode neki, u pomenutoj firmi sam devet godina i u tih devet godina nikad nisam dosao u situaciju da nisam dobio platu za protekli mjesec i da brinem za egzistenciju svoje porodice.

Neznam mozda vam je krivo sto domace firme preuzimaju posrnule objekte gospode Selimovića koji su svojom politikom doveli niz firmi u propast uzmite jedan vegafruit za primjer.

Pa imate primjer HEPOK-a koji je poslije toliko godina poceo sa proizvodnjom, možda je nekima bio potreban STANIĆ iz Kreševa pa da dobijemo još JEDAN FEROELEKTRO (klasicnu pljacku ) ili je bilo potrebno da i Hepok kupi neki Moralić i da osiromašimo i tako već osiromašenu privredu BOSNE I HERCEGOVINE.

Neznam samo kada ce kod ljudi u BiH proraditi svijest da kupuju DOMAĆE PROIZVODE i kod DOMACIH FIRMI ( ne konzuma, interexa, Merkatora itd... da ne nabrajam dalje ) LJUDI ODE I OVO MALO PARA IZ BiH sto je ostalo.

Sto se tice radnih sati nemojmo se zamajavat svi rade sve praznike osim radnika DRŽAVNIH INSTITUCIJA.


Moje licno misljenje je da je AMKO komerc jedna od rijetkih i poštenih firmi u BiH.
Svaka ti čast!!!


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
AlohAae
Posts: 14
Joined: 25/01/2009 15:40

#133 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by AlohAae »

Moja primanja su poslovna tajna ali je dovoljno da ti kažem da sam zadovoljan samim tim sto mi se mjesecne obaveze i plata uplacuju redovno i sto nemoram brinut da kad trebam djecu odvest doktoru da mi nece ovjerit knjizicu. U upravi nisam. Tako da ne misliš da imam neku poziciju osim pozicije RADNIKA. :)

:bih: DOBROG POSLODAVCA TEŠKO JE NAĆ. :bih:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#134 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by poznanik »

"poznanik"
Kolika su tvoja mjesečna primanja u Amku, i na kojem radnom mjestu?

Kolika su primanja trgovca u maloprodaji, kolika vozača, kolika skladištara, a kolika uposlenih u upravi preduzeća?
AlohAae wrote:Moja primanja su poslovna tajna ali je dovoljno da ti kažem da sam zadovoljan samim tim sto mi se mjesecne obaveze i plata uplacuju redovno i sto nemoram brinut da kad trebam djecu odvest doktoru da mi nece ovjerit knjizicu. U upravi nisam. Tako da ne misliš da imam neku poziciju osim pozicije RADNIKA. :)
:bih: DOBROG POSLODAVCA TEŠKO JE NAĆ. :bih:
Pa ovdje pišeš pod nickom, niko te ne poznaje, niko ne zna tvoje ime, zašto bi tajio visinu plate :-) :?
čuj poslovna tajna :lol: :lol:

Inače, kad god uđem u Amko-trgovinu, sažalim se na one jadne radnice, izgledaju preplašeno, utučeno, izmrcvareno, jedva da imaju snage i volje da rade :-? Zna li taj tvoj "dobri poslodavac" za stanje svojih uposlenika?

Nedavno sam sreo radnicu u Amko marketu na Grbavici, popela se da dohvati toaletni papir, okliznula se sa ljestvi i pala, uganula zglob. Kad sam ušao, već je bio podobro otečen, umotan u neku bezze krpu. Kažem joj da ide ljekaru, ili kući, kaže ne smije, kazniće je, odbiće joj od plate. Kažem joj da bar uzme zavoj za taj zglob, kaže - nema zavoja, nemaju kutiju prve pomoći u radnji... :( Bilo je oko podne, a market je otvoren do 9 uveče :(
Last edited by poznanik on 15/11/2011 19:59, edited 3 times in total.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#135 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by bach »

sarajevsko_pivo wrote:Amko je zakon, pogotovo petkom kad budu onaj popust od 10%
Ma nemoj :)


Obradovala mene činjenica da je umjesto polupraznog Merkura sada Amko u kojem barem ima robe. Skuplje ( Bongo keks 2.85 WTF ) ali robe ima. Prošli petak ja natrpao svašta u korpu, kad račun nešto veći, pitam gospođicu na kasu zar nije danas popust od deset posto?

Kaže ona ovako: Bivši objekti mERkura su firma Amko komerc i kod nas nema popusta. Popust petkom od 10 posto je u našoj firmi AMKO TD marketi :run: :run:

Daj ba ciganluka
User avatar
Reisova
Posts: 1012
Joined: 15/08/2011 16:28

#136 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by Reisova »

Tema je Amko.
Dajte ljudi malo se dozovite, cuj izgledaju iscrpljeno, slažem se, jeste zeznuto, ali barem rade. Pravo ima puno ljudi koji ne rade, a ovi koji rade plate im kasne. A ovima su za sada redovne plate, jos ako ostane u ovoj bransi i ucini pametan potez a to je da plati ljude dobro da mu razviju posao, po meni ce dobiti cistu desetku.

Za sada je napravio pametne poteze posebno sto je otisao u proizvodnju,...tu je lova. Ali kvaka je u tome ako hoces da ostanes uspjesan us poslu moras "platiti" ljude koji znaju taj posao bolje od tebe i da rade za tebe, a to nasi menadzeri ne vole. Dalje je ne ici daleko od branse koju dobro poznajes tj. baviti se svojim "core" businessom jer znas kakove su oscijalcije, potencijal, trziste i tako dalje da vas ne davim. Samo neka ovo cuva i siri onaj kapacitet proizvodnje vina i sokova, malo penetracije trzista, marketing i lagano...

Po meni Amko "mesar" ima onu zdravu seljacku logiku i svaka cast, samo naprijed.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#137 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by poznanik »

Reisova wrote:Tema je Amko.
Dajte ljudi malo se dozovite, cuj izgledaju iscrpljeno, slažem se, jeste zeznuto, ali barem rade. Pravo ima puno ljudi koji ne rade...Po meni Amko "mesar" ima onu zdravu seljacku logiku i svaka cast, samo naprijed.
I robovi su nekad radili i morali biti zadovoljni što opstaju i ostaju živi... :-) Za "logiku" se slažem :oops:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#138 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by StupskaBitanga »

Znači sada ispade iako je u biti Amko i TD Marketi u istom vlasništvu to nije isto i ne vrijede ista pravila :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
ko je ovdje lud????
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#139 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by harač »

Merkator kupuje Drvopromet... ugovor potpisan.
gonzo001
Posts: 2
Joined: 01/09/2012 15:24

#140 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by gonzo001 »

Entropio wrote:
karanana wrote:
mahalik wrote:U Amku Jami Genovese košta 4,5KM a u Bingu 4
da ali mu jami margarita kosta 3,30 a u bingu 3,70 a u konzumu cak 4.
Ja večeras bio u Amko komercu na Otoci... Jami Margarita košta 3,85.

Bio sam iznenađen cijenama. Uopšte nije jeftin... Možda je jeftiniji od Konzuma, ali nije od Robota, a od Binga pogotovo (nisam nikad bio u Bingu, ali po pričama znam).

Atmosfera je pomalo mrtva... nema puno raje. Kad god odem u Mercator, Konzum ili Robot, uvijek je živo i ima raje, a dole slabo.
e pa ti se spremi s porodicom i odi zivjet u sloveniju ili hrvatsku tamo je atmosfera za kupovinu
gonzo001
Posts: 2
Joined: 01/09/2012 15:24

#141 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by gonzo001 »

oko 20 obijekata i ide nagradna igra u amko marketima kupuj domace vise info na http://amko.ba
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#142 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by de facto. »

Kolika je plata onim radnicama u Amku? :mrgreen:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#143 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by mirzet87sa »

de facto. wrote:Kolika je plata onim radnicama u Amku? :mrgreen:
500-600km samo se radi, vjerujem, preko 170h. Ali eto, uplaceni doprinosi, redovna plata.
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#144 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by sarajevsko_pivo »

Kako Amko posluje inace?
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#145 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by de facto. »

mirzet87sa wrote:
de facto. wrote:Kolika je plata onim radnicama u Amku? :mrgreen:
500-600km samo se radi, vjerujem, preko 170h. Ali eto, uplaceni doprinosi, redovna plata.
Hvala. :)
Rizvan
Posts: 1285
Joined: 27/11/2013 09:25

#146 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by Rizvan »

Šta se dešava sa Amkom? Gledam na Posao. ba stalno traže radnike, a ne šire se.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#147 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by JThomas »

neko je negdje na ovom forumu nedavno napisao, da mu jaran kaže da je prešao iz amka u bingo i razrahatio se, da hvali nove uslove rada... :lol:

mrsko mi tražiti ali očito je da ovo ne mogu izmisliti :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45761
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#148 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by Chmoljo »

joj crnjaka jebote :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82427
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#149 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by Truba »

Jadne zene na kasama
Kad god udjem natezu se s gadovima koji tvrde da su dali 100 umjesto 50
Ili 20 umjesto 10

Zalosna ti majka
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15812
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#150 Re: Amko kupuje Merkur(MIMS)

Post by problemnatravunu »

Jednom sam takvom slučaju svjedočio u Bingu , mislim da bješe u Lukavici , dođe zaštitar, kaže idemo u sobu za video nadzor, snima se svaka kasa "ozgar" , pa ćemo vidjeti šta ima na snimku....elegantno rješenje :thumbup:
Post Reply