Amerika i ratni zlocini

User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#1 Amerika i ratni zlocini

Post by pitt »

Zli i pokvareni ameri :D

Pripadali brigadama VRS stacioniranim u Srebrenici

FENIKS - Dvadeset Srba koje su američke federalne vlasti pritvorile ove sedmice, bili su pripadnici brigada Vojske RS stacioniranih u Srebrenici, ali vlasti "ne tvrde da su počinili ratne zločine", izjavio je juče za američke medije Endru Pačeko, zamjenik javnog tužioca američke savezne države Arizona , u kojoj su privedeni živjeli.

Pačeko je rekao da su američke vlasti informaciju o njihovom boravku u Feniksu primile od Haškog tribunala, prenio je AP.

Sva dvadesetorica, koja su živjela kao izbjeglice u SAD, bili su članovi jedne ili dvije brigade VRS stacionirane u Srebrenici u julu 1995, kada je tamo počinjen masakr nad Bošnjacima, rekao je Pačeko, ali i naglasio da američke vlasti ne tvrde da su oni počinili bilo kakve zločine.

Federalne optužnice, podignute u srijedu, terete 13 Srba iz Arizone za prevaru, jer u imigracionim dokumentima nisu naveli da su služili u Vojsci RS. Ostalu sedmoricu čekaju saslušanja o deportaciji. Portparol imigracione službe je ranije saopštio da bi i oni bili optuženi za skrivanje ratne prošlosti, ali da je njihov slučaj zastario.

Oko 500 srpskih izbjeglica iz BiH okupilo se u četvrtak u pravoslavnoj crkvi svetog Nikole u Feniksu kako bi se usprotivili optužbama protiv 13 Srba, uhapšenih zbog navodne službe u Vojsci RS.

Kako prenose američki mediji, okupljeni Srbi su optužili američke tužioce i istražioce za etničku diskriminaciju i nezakonito hapšenje.

Svi optuženi suočeni su sa mogućnošću zatvorske kazne do 15 godina i novčanom kaznom od 500.000 dolara.

A.S.
Upish
Posts: 85
Joined: 13/08/2004 18:44

#2

Post by Upish »

Zivim u Phoenixu i bilo mi je jako drago kada sam cuo da su ih uhapsili. Hapsili su ih po kucama i izvodili u pidjamama u ranim jutarnjim satima. Koliko mi je drago sto njih kazna stize 10 godina kasnija, jos mi je draze zbog strahovanja ostalih koji samo cekaju da im FBI pokuca na vrata.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#3

Post by pitt »

Upish wrote:Zivim u Phoenixu i bilo mi je jako drago kada sam cuo da su ih uhapsili. Hapsili su ih po kucama i izvodili u pidjamama u ranim jutarnjim satima. Koliko mi je drago sto njih kazna stize 10 godina kasnija, jos mi je draze zbog strahovanja ostalih koji samo cekaju da im FBI pokuca na vrata.
Neka........ako su krivi nek ih hapse. Samo su budale sto su lagali na aplikacijama.....samo radi toga ih mogu deportovati :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#4

Post by danas »

falim te boze pa su se sjetili... da ima terorista koji se zovu dragan i rade i vlado... :roll:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

najebali su ako budu morali ovdje sluzit kaznu :D:D nema ovdje haskih hotela i zajebancija.....ima da im se crna braca krvi napiju :D:D
Upish
Posts: 85
Joined: 13/08/2004 18:44

#6

Post by Upish »

Ako ih osude za laganje na aplikacijama, prvo ce odlezati tih 10tak godina ovdje pa ce ih tek onda deportovati ili izruciti Hagu. U svakom slucaju, dobro su se zajebali i sada ih vise nema na mapi sljedecih 10-15 godina.

Moje misljenje je da je ova optuznica (krivokletstvo) iskoristena kao izgovor da ih se skloni sa ulice i da ih se na miru moze ispitati o Srebrenici i trenutnim vecim facama u Hagu.

ma sto bi nas narod reko "Win-Win situation" i hocemo vise ovakvih pokazatelja da zlocin ne zastarjeva.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#7

Post by danas »

Upish wrote:Ako ih osude za laganje na aplikacijama, prvo ce odlezati tih 10tak godina ovdje pa ce ih tek onda deportovati ili izruciti Hagu. U svakom slucaju, dobro su se zajebali i sada ih vise nema na mapi sljedecih 10-15 godina.

Moje misljenje je da je ova optuznica (krivokletstvo) iskoristena kao izgovor da ih se skloni sa ulice i da ih se na miru moze ispitati o Srebrenici i trenutnim vecim facama u Hagu.

ma sto bi nas narod reko "Win-Win situation" i hocemo vise ovakvih pokazatelja da zlocin ne zastarjeva.
ovo vidjenje vjerovatno i nije daleko od istine.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#8

Post by pitt »

pa znas kako to ide....ameri ce sve prekopati da ti nadju nesto sa cime te mogu ucjenjivati....ako ne nadju izmislit ce :D:D
Mislim da je sad panika po cikagu :D:D
Mirsad_ZE
Posts: 33
Joined: 23/05/2005 07:19
Location: Zenica

#9

Post by Mirsad_ZE »

A jel vi gore iznad jel zaista mislite da nema NIJEDAN BOSNJAK koji je u USA dosao kao izbjeglica a da nije malo lagao kada je popunjavao aplikaciju. Vidjecemo sta ce se u buducnosti desavati.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#10

Post by pitt »

Mirsad_ZE wrote:A jel vi gore iznad jel zaista mislite da nema NIJEDAN BOSNJAK koji je u USA dosao kao izbjeglica a da nije malo lagao kada je popunjavao aplikaciju. Vidjecemo sta ce se u buducnosti desavati.
Vjerovatno ima....al zavisi sta si lagao. Preko neceg ce ameri preci i zasmiriti al ako si lagao za pripadnost zlocinackim postrojbama....najebo si :D
Mirsad_ZE
Posts: 33
Joined: 23/05/2005 07:19
Location: Zenica

#11

Post by Mirsad_ZE »

Pa ovi srbi kako kazu ameri nisu okrivljeni zbog zlocina vec zbog prikrivanja u aplikaciji da su bili u VRS, dal ce nato zazmiriti vidjecemo
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#12

Post by pitt »

Mirsad_ZE wrote:Pa ovi srbi kako kazu ameri nisu okrivljeni zbog zlocina vec zbog prikrivanja u aplikaciji da su bili u VRS, dal ce nato zazmiriti vidjecemo
Nece.........sem ako ne propjevaju :D:D
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#13

Post by List »

Pitte, uljepsao si mi ovaj dan. :bih:

Obavjestavaj nas o razvoju dogadjaja. :bih: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

Mirsad_ZE wrote:Pa ovi srbi kako kazu ameri nisu okrivljeni zbog zlocina vec zbog prikrivanja u aplikaciji da su bili u VRS, dal ce nato zazmiriti vidjecemo
na aplikaciji je pitanje da li si ikada ucestvovao u ratnim zlocinima, progonima drugih i tako to...
a VRS... ehem... vodje te vojske su optuzeni za ratne zlocine, ovo je isto kao da nazi vojnik dolazi u USA kao izbjeglica 1946-e... nadam se da ce ih isprasiti kako treba... prvo malo u USA, pa onda medjunarodni zatvori... :)
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#15

Post by savjest »

pitt wrote:Samo su budale sto su lagali na aplikacijama.....samo radi toga ih mogu deportovati :D:D
Pa koliko sam ja upoznat USofA ne dozvoljvaju boraviste onima koji su bili u toj "vojsci" i mislim da je to razlog zbog kojeg su bili uhapseni.


U meduvremenu su pusteni da se brane sa slobode.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#16

Post by repeater »

pitt wrote:pa znas kako to ide....ameri ce sve prekopati da ti nadju nesto sa cime te mogu ucjenjivati....ako ne nadju izmislit ce :D:D
Mislim da je sad panika po cikagu :D:D
ooo ma kakva panika .. gradjanski rat ... ulice cikaga kao one sarajeva ce jednog dana osvanuti barikadirane ...
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#17

Post by savjest »

repeater wrote:
pitt wrote:pa znas kako to ide....ameri ce sve prekopati da ti nadju nesto sa cime te mogu ucjenjivati....ako ne nadju izmislit ce :D:D
Mislim da je sad panika po cikagu :D:D
ooo ma kakva panika .. gradjanski rat ... ulice cikaga kao one sarajeva ce jednog dana osvanuti barikadirane ...
Nikad ne reci nikad.. kako pricaju u Cikagu ima preko 150.000 Srba.. isto koliko ih je bilo i u Sarajevu. Znaci baza postoji ! :wink:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

repeater wrote:
pitt wrote:pa znas kako to ide....ameri ce sve prekopati da ti nadju nesto sa cime te mogu ucjenjivati....ako ne nadju izmislit ce :D:D
Mislim da je sad panika po cikagu :D:D
ooo ma kakva panika .. gradjanski rat ... ulice cikaga kao one sarajeva ce jednog dana osvanuti barikadirane ...

heheheheeh
da hoce..........rokali bi ih oni iz 82. airborne ko crnce po NO :D:D
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#19

Post by repeater »

savjest wrote:
repeater wrote:
pitt wrote:pa znas kako to ide....ameri ce sve prekopati da ti nadju nesto sa cime te mogu ucjenjivati....ako ne nadju izmislit ce :D:D
Mislim da je sad panika po cikagu :D:D
ooo ma kakva panika .. gradjanski rat ... ulice cikaga kao one sarajeva ce jednog dana osvanuti barikadirane ...
Nikad ne reci nikad.. kako pricaju u Cikagu ima preko 150.000 Srba.. isto koliko ih je bilo i u Sarajevu. Znaci baza postoji ! :wink:
150.000 ?? ovdje se stvarno ne radi o zajebanciji.
ali u drugu ruku, oni su ovaj put bez JNA a i mi nemamo embargo na oruzje, hvala dragom wal martu ... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20

Post by pitt »

I am going out to shoot myself one chetnik :D:D:D:D
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#21

Post by savjest »

repeater wrote:
150.000 ?? ovdje se stvarno ne radi o zajebanciji.
ali u drugu ruku, oni su ovaj put bez JNA a i mi nemamo embargo na oruzje, hvala dragom wal martu ... :D

Ipak izgleda da vis enije 150.000 broj se malo promjenio
Amerikanci, koji ne vole nacionalno da se prebrojavaju, tek su popisom 1980. godine pokazali puni etnicki sastav SAD. Tada je utvrdjeno da su americki Srbi najvise skoncentrisani - oko sto pedeset hiljada. Kako je u medjuvremenu jos desetine hiljada Srba i Crnogoraca izbeglo u glavni grad drzave Ilinois, to je Cikago sa oko 200.000 nasih ljudi sigurno danas najveci srpski grad u inostranstvu.
.


http://www.suc.org/culture/library/svi_ ... i_grad.htm
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#22

Post by List »

U Cikagu su cetnicke organizacije postojale jos prije 1914. godine. Ili sam ja barem tako citao. Negdje sam citao kako su svoj prostor i sastanke imali jos prije 1914. godine u Cikagu. Citao sam i zabiljeske sa tih sastanaka.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#23

Post by pitt »

List wrote:U Cikagu su cetnicke organizacije postojale jos prije 1914. godine. Ili sam ja barem tako citao. Negdje sam citao kako su svoj prostor i sastanke imali jos prije 1914. godine u Cikagu. Citao sam i zabiljeske sa tih sastanaka.
Zacudilo bi me da nisi :D:D:D
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#24

Post by List »

pitt wrote:Zacudilo bi me da nisi :D:D:D
:lol: :bih:
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#25

Post by Vozdra_123 »

hvala amerima....

u kanadi ih ima najvise u torontu
cuo sam cak ok 50ak hiljada
onda kitchener/waterloo 10ak hiljada
i windsor tako nesto

ne znam za druge krajeve ali u windsoru znam da postoji
srpska teritorijalna odbrana... imaju oruzje i "oficire" :-)

znaci tebi ni wal-mart sa lovackim nece pomoci....
Post Reply