Amel Tuka, dijamant bh atletike

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1626 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Fudo387 »

ultima_palabra wrote:Govori ti čovjek da se ta senzacija desila na mitingu, ne u finalu SP ili OI.
Senzacija je senzacija.
Miting, OI, SP...prica je bila kako to da nasi sportisti nikad ne nadmase sami sebe i naprave dobar rezultat.

Uostalom bio je treci na SP. Mozda to u momentu i nije izgledalo nesta aman zaman, obzirom na njegovu formu prosle godine, no kako se
situacija poslije razvijala moze se reci da je i tu iznenadio. :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1627 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by It_is_a_Leclerc »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam jesam li ja jedini primjetio, kad se spomene dzudo u BiH, sveprisutno je samo jedno trenersko ime, Crnogorac.

Isto kao u boksu, onaj kako se zove pomozite mi ima onaj bokserski nos, sto svakog boksera ili kick boksera kao on trenira, vodi. Od Polje, Peljte do danasnjih dana.

Koliko su oni strucni za taj posao koji rade? ne mislim za nase lokalne uvjete, vec da stvore nekog olimpijca?
Toliko su vrhunski u svom poslu da moraju u politiku da se prehrane. Toliko.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#1628 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by ultima_palabra »

Fudo387 wrote:
ultima_palabra wrote:Govori ti čovjek da se ta senzacija desila na mitingu, ne u finalu SP ili OI.
Senzacija je senzacija.
Miting, OI, SP...prica je bila kako to da nasi sportisti nikad ne nadmase sami sebe i naprave dobar rezultat.

Uostalom bio je treci na SP. Mozda to u momentu i nije izgledalo nesta aman zaman, obzirom na njegovu formu prosle godine, no kako se
situacija poslije razvijala moze se reci da je i tu iznenadio. :D
Priča je bila kako da naši sportisti nikad ne nadmaše sami sebe i naprave dobar rezultat kad je najbitnije.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1629 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by palermo »

Fudo387 wrote:
ultima_palabra wrote:Govori ti čovjek da se ta senzacija desila na mitingu, ne u finalu SP ili OI.
Senzacija je senzacija.
Miting, OI, SP...prica je bila kako to da nasi sportisti nikad ne nadmase sami sebe i naprave dobar rezultat.

Uostalom bio je treci na SP. Mozda to u momentu i nije izgledalo nesta aman zaman, obzirom na njegovu formu prosle godine, no kako se
situacija poslije razvijala moze se reci da je i tu iznenadio. :D
ma nemam ja ništa protiv Amela, nego mi je jednostavno nevjerovatno kako nikada naši sportisti kada je najviše potrebno ne postignu svoj najbolji rezultat. Jebo te, pa kod nas izgleda ne vrijedi i ona, i ćorava kokoš nađe zrno, kod nas jok, ni to zrno....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1630 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Banksy »

Bosna, sve to ide u paketu...
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#1631 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Ci-Nick »

SSemir wrote:
Ci-Nick wrote:Kad vidim ova vremena prvo što pomislim,.. na čemu su ?
Istina je da postoji kontrola i da postoje zabranjena sredstva ali šta je sa dozvoljenim, kako djeluju, ko šta uzima,...
pa koje je po tebi maksimalno moguce vrijeme koje neko moze napraviti bez dopinga?
Ne znam koje vrijeme je moguće napraviti ali koliko je atletičara u posljednje dvije godine trčalo ispod 1:43,.. koliko se sjećam samo Amel a sad su čak trojica trčala ispod 1:43. Očito da su bili dobro "pripremljeni", šta god da značila ta priprema od aspirina pa nadalje.
Biciklizam je najbolje ogledalo da se bez dozvoljenog ili nedozvoljenog dopinga ne može pobjediti. Vjerovatno je tako i sa svim ostalim sportovima koji traže brzinu, snagu i izdržjivost.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1632 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nadzorna_ploca »

Amel u zadnjih pola godine prosao bar 5 doping kontrola i opet pojedini spominju kao da li je moguće. Fakat nevjerovatno, dobro rece Forest gori je on što se objasnjava ikome.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1633 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by nema me tamo »

Pa vjerujem da jest, cist je Amel što se tice dopinga..

Prozivao ga je onaj Lewandowski poslije toga su ga testirali bruku puta sigurno.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1634 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by It_is_a_Leclerc »

nema me tamo wrote:Pa vjerujem da jest, cist je Amel što se tice dopinga..

Prozivao ga je onaj Lewandowski poslije toga su ga testirali bruku puta sigurno.
Zar nije Bosse ?
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1635 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by mousstapha »

Ma jeste francuski zalizanko. Imaju oni to neko rivalstvo od evropskog juniorskog prvenstva kada je slavio Bosse. Doduše Amel ga ignoriše, ali valjda liku nije bilo jasno da je uspio napraviti toliki napredak.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1636 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by SmokingMan »

It_is_a_Leclerc wrote:
nema me tamo wrote:Pa vjerujem da jest, cist je Amel što se tice dopinga..

Prozivao ga je onaj Lewandowski poslije toga su ga testirali bruku puta sigurno.
Zar nije Bosse ?
Jeste!Bilo je neog koškanja između njih dovjice,pogan francuz.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1637 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nadzorna_ploca »

Bosi do podne mrzi Amela i ostale, od podne sebe.
Vjecito cetvrti. :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1638 Re: RE: Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insomnia78 »

Nadzorna_ploca wrote:Amel u zadnjih pola godine prosao bar 5 doping kontrola i opet pojedini spominju kao da li je moguće. Fakat nevjerovatno, dobro rece Forest gori je on što se objasnjava ikome.
I bas nekako u tom periodu i popustio sa rezultatima
#samokazem :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1639 Re: RE: Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nadzorna_ploca »

insomnia78 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Amel u zadnjih pola godine prosao bar 5 doping kontrola i opet pojedini spominju kao da li je moguće. Fakat nevjerovatno, dobro rece Forest gori je on što se objasnjava ikome.
I bas nekako u tom periodu i popustio sa rezultatima
#samokazem :D
Opalo mu zeljezo. :mrgreen:
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#1640 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Ci-Nick »

Šta je izjavila Šarapova:
" Medikament meldonijum počela sam da koristim dok je još bio na listi dozvoljenih supstanci, a nisam znala da su se pravila promenila u 2016. godini i da je to postalo nedozvoljeno sredstvo."

Dakle sve je dozvoljeno što nije zabranjeno i kontrolišu se samo supstance koje su zabranjene.
Onaj ko vjeruje da se medalje na olimpijadi osvajaju "onako" na grahu, makaronama i treningu taj je u gadnoj zabludi.
Dovoljno bi bilo sračunati koliko energije su potrošili biciklisti na utrci dugoj 241,5 km sa zbirnim usponom od 4600 metara u 6 sati i 10 minuta vožnje pa da medicina odgovori da li je to moguće bez korištenja " dozvoljenih" sredstava.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#1641 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by TheMule »

Ci-Nick wrote:Šta je izjavila Šarapova:
" Medikament meldonijum počela sam da koristim dok je još bio na listi dozvoljenih supstanci, a nisam znala da su se pravila promenila u 2016. godini i da je to postalo nedozvoljeno sredstvo."

Dakle sve je dozvoljeno što nije zabranjeno i kontrolišu se samo supstance koje su zabranjene.
Onaj ko vjeruje da se medalje na olimpijadi osvajaju "onako" na grahu, makaronama i treningu taj je u gadnoj zabludi.
Dovoljno bi bilo sračunati koliko energije su potrošili biciklisti na utrci dugoj 241,5 km sa zbirnim usponom od 4600 metara u 6 sati i 10 minuta vožnje pa da medicina odgovori da li je to moguće bez korištenja " dozvoljenih" sredstava.
sarapova koristila obicnu tabletu za prosirenje vena...to je sranje da su tako nesto stavili na listu....to joj moze pomoci 0,00001%
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#1642 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by van Basten »

nadmasio je fazlija sam sebe 6.mjestom u sidney-u.
Izuzetak doduse samo da potvrdi pravilo
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1643 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by cyprus »

van Basten wrote:nadmasio je fazlija sam sebe 6.mjestom u sidney-u.
Izuzetak doduse samo da potvrdi pravilo
Pa naši sportisti teško da mogu drugačije napraviti neki bitan rezultat, nego da nadmaše sami sebe... Po dosadašnjoj praksi, ja jednostavno ne mogu zamisliti našeg sportistu koji će konstantno biti u svjetskom vrhu... Čast momcima u sjedećoj odbojci, oni su nešto drugo...
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#1644 Re: RE: Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by bhnapoleon1 »

insomnia78 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Amel u zadnjih pola godine prosao bar 5 doping kontrola i opet pojedini spominju kao da li je moguće. Fakat nevjerovatno, dobro rece Forest gori je on što se objasnjava ikome.
I bas nekako u tom periodu i popustio sa rezultatima
#samokazem :D
Nema teorije da nije testiran prije Monaka ili prije trke na Svjetskom, a tesko da on ima lovu da koristi neke sto ne mogu otkriti
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#1645 Re: RE: Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by zenit dozic »

insomnia78 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Amel u zadnjih pola godine prosao bar 5 doping kontrola i opet pojedini spominju kao da li je moguće. Fakat nevjerovatno, dobro rece Forest gori je on što se objasnjava ikome.
I bas nekako u tom periodu i popustio sa rezultatima
#samokazem :D
Jebo majku ovaj insomnia kad god neko nesto kaze protiv francuza on je prvi na braniku njihove casti :-)
A nije otiso na EP pa da ih podrzi iz prve ruke :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1646 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insomnia78 »

Nema, tanka socijala
A sto se tice Bossea nije co'ek nista pogrjesio. Sigurno ovom Ado biJo dao droge
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#1647 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by zenit dozic »

insomnia78 wrote:Nema, tanka socijala
A sto se tice Bossea nije co'ek nista pogrjesio. Sigurno ovom Ado biJo dao droge
Eto vidis prije ces podrzat nekog francuza nego tuku.
Onda znas pametovat turkofilima, rusofilima, srbofilima :mrgreen: itd itd.
Edit haj da je kakva dobra treba u pitanja vego neki mudonja iz neke alpske pripizdine :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1648 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insomnia78 »

Pa i ja sam Francuz :D i gle cuda zivim u Fr, za Razliku od npr srbifila koji su Srbiju vidjeli jednom i to na ekskurziji u Kragujevcu. No nije to tema nase emisije. Ovo oko Bossea i dopinga je bila zajebancija
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#1649 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by bhnapoleon1 »

insomnia78 wrote:Pa i ja sam Francuz :D i gle cuda zivim u Fr, za Razliku od npr srbifila koji su Srbiju vidjeli jednom i to na ekskurziji u Kragujevcu. No nije to tema nase emisije. Ovo oko Bossea i dopinga je bila zajebancija
Kako se kaze francuzofil je li to romanofil ili galofil, francofofil ? Ozb pitam
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1650 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insomnia78 »

Frankofil
Post Reply