Alu Felge Passat

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#1 Alu Felge Passat

Post by Nanox7 »

Ovako hocu da narucim sebi Alu felge, pa me nesto buni.
Pitam ja lika kroz poruke, reko jel moze ova na Passata (15 inci), a on meni govori nisu isti raspon sarafa za Passata.
A meni majstor govori da mogu sve alu felge, pa me zbunjuje sad.
Ako neko zna da mi objasni ?
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: Alu Felge Passat

Post by citroen xm »

Promjeni majstora. :-)

Ako ti prodavač govori da ne mogu budi siguran da je tako jer svako želi da proda svoju robu. Raspon šarafa je vrlo bitan, kao i sve ostale mjere jedne felge. :thumbup:
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#3 Re: Alu Felge Passat

Post by Nanox7 »

citroen xm wrote:Promjeni majstora. :-)

Ako ti prodavač govori da ne mogu budi siguran da je tako jer svako želi da proda svoju robu. Raspon šarafa je vrlo bitan, kao i sve ostale mjere jedne felge. :thumbup:
Razumijes se onda ?

ovako kod mene je raspon rupa 79mm, a centralna rupa 59mm.
Pa me interesuje, posto vidim vamo centralna rupa kod nekih felgi 57,1mm..Pa me zanima da li je problem 2-3mm manje ili vise ?
Isto tako i kod raspona rupa da li je problem dva ili 3mm manje-vise ?
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#4 Re: Alu Felge Passat

Post by citroen xm »

Ako je centralna rupa na felgi manjeg promjera, mora se razbušivati felga i to je posao koji je po meni dobar samo ako džaba dobiješ felge. Ako je promjer rupe veći na felgi onda se to lako rješava prstenovima. Otprilike set prstenova košta 30-ak KM. A raspon šarafa je druga stvar i tu mora biti kao na autu. Kucam na brzinu sa telefona u frci, valjda ćeš skontati.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5 Re: Alu Felge Passat

Post by 530i »

Nije ni problem da se centralna rupa razbrusi, ali ja to ne bih radio...traži fabričke felge i bit ćeš miran, barem za passata ima izbora koliko hoćeš.
Post Reply