All about Dragan Mektić

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1 All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ovih dana spucala me neka prehlada, hunjavica, baš se osjećam loše, što bi reklo k'o *ovno. :roll: I kakve to veze sve ima sa Ministrom sigurnosti BiH Mektićem? Nikakve! Listam tako kanale dok maramicom u drugoj ruci brišem nos, šmrc :cry: , naletim na Alternativnu TV iz Banjaluke, nisam ni znao da je imam u programskoj šemi kablovskog operatera. Gledam nekakva emisija Apostorf, tema "Borba protiv kriminala i korupcije". U studiju pored voditelja, koji očito navodi vodu na mlin režima iz BL, sjedi i onaj samoproglašeni kvazi ekspert Miroslav Lazanski, Dragan Lukač ministar unutrašnjih poslova RS, Dragomir Jovičić bivši ministar MUP-a RS-a i Dragan Mektić ministar bezbjednosti BiH. Ministru Mektiću kapu skidam, lavovski se nosi sa svim podvalama, rekao bih u jednom trenutku argumentovano pobija sve nebuloze Dodikovih bojovnika. Smatram da je čovjek svojim radom zaista zaslužio da ima svoju temu.

Cijelu emisiju možete pogledati ovdje:



Ministre imate podršku iz Teherana. :bih:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 20/02/2016 11:11, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#2 Re: All about Dragan Mektić

Post by kakavdanakneiskustvu »

odakle je mektić?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

kakavdanakneiskustvu wrote:odakle je mektić?
Misliš rodom ili...?

Rodom iz Prnjavora, Srbin, ministar ispred SDS-a.

OBRAZOVANJE:

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu – Studij za unutrašnje poslove, zvanje Diplomirani kriminalista

Viša upravna škola u Zagrebu

Srednja mašinska škola u Banjoj Luci



RADNO ISKUSTVO

2015 - Ministar bezbjednosti Bosne i Hercegovine.

2006 - 2015 Direktor Službe za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine

2003 - 2006 Zamjenik ministra bezbjednosti Bosne i Hercegovine

1997 - 2003 Zaposlen u obavještajnom sektoru u Bosni i Hercegovini

1980 - 1997 Rukovođenje policijskom stanicom;

Poslovi na suzbijanju opšteg kriminaliteta;

Poslovi na suzbijanju finansijskog kriminaliteta.


EDUKACIJA

Više specijalističkih obuka iz oblasti bezbjednosti.
megaman4
Posts: 4919
Joined: 08/08/2011 23:59

#4 Re: All about Dragan Mektić

Post by megaman4 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:odakle je mektić?
Misliš rodom ili...?

Rodom iz Prnjavora, Srbin, ministar ispred SDS-a.

OBRAZOVANJE:

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu – Studij za unutrašnje poslove, zvanje Diplomirani kriminalista

Viša upravna škola u Zagrebu

Srednja mašinska škola u Banjoj Luci



RADNO ISKUSTVO

2015 - Ministar bezbjednosti Bosne i Hercegovine.

2006 - 2015 Direktor Službe za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine

2003 - 2006 Zamjenik ministra bezbjednosti Bosne i Hercegovine

1997 - 2003 Zaposlen u obavještajnom sektoru u Bosni i Hercegovini

1980 - 1997 Rukovođenje policijskom stanicom;

Poslovi na suzbijanju opšteg kriminaliteta;

Poslovi na suzbijanju finansijskog kriminaliteta.


EDUKACIJA

Više specijalističkih obuka iz oblasti bezbjednosti.
bogami dosta školovan čovjek.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

megaman4 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:odakle je mektić?
Misliš rodom ili...?

Rodom iz Prnjavora, Srbin, ministar ispred SDS-a.

OBRAZOVANJE:

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu – Studij za unutrašnje poslove, zvanje Diplomirani kriminalista

Viša upravna škola u Zagrebu

Srednja mašinska škola u Banjoj Luci



RADNO ISKUSTVO

2015 - Ministar bezbjednosti Bosne i Hercegovine.

2006 - 2015 Direktor Službe za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine

2003 - 2006 Zamjenik ministra bezbjednosti Bosne i Hercegovine

1997 - 2003 Zaposlen u obavještajnom sektoru u Bosni i Hercegovini

1980 - 1997 Rukovođenje policijskom stanicom;

Poslovi na suzbijanju opšteg kriminaliteta;

Poslovi na suzbijanju finansijskog kriminaliteta.


EDUKACIJA

Više specijalističkih obuka iz oblasti bezbjednosti.
bogami dosta školovan čovjek.
Da, cijeli svoj radni vijek proveo u policijskim i sigurnosnim strukturama, prije i poslije rata. Poredeći ga sa bivšim ministrom sigurnosti Fahrudinom Radončićem, koji je upitan nastavnik likovnog vaspitanja, Radončić zvuči kao loš vic. :roll: Iskreno Bošnjaci kao narod generalno imaju deficit sa ovakvim kvalificiranim kadrovima ali to je tema za drugu emisiju.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#6 Re: All about Dragan Mektić

Post by sinuhe »

Da, cijeli svoj radni vijek proveo u policijskim i sigurnosnim strukturama, prije i poslije rata.
I za vrijeme rata...
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#7 Re: All about Dragan Mektić

Post by breuer »

sinuhe wrote:
Da, cijeli svoj radni vijek proveo u policijskim i sigurnosnim strukturama, prije i poslije rata.
I za vrijeme rata...
Ne kontam šta želiš sugerisati, da je trebao uzeti dopust za vrijeme rata...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8 Re: All about Dragan Mektić

Post by kakavdanakneiskustvu »

breuer wrote:
sinuhe wrote:
Da, cijeli svoj radni vijek proveo u policijskim i sigurnosnim strukturama, prije i poslije rata.
I za vrijeme rata...
Ne kontam šta želiš sugerisati, da je trebao uzeti dopust za vrijeme rata...

bas to htjedoh napisati
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#9 Re: All about Dragan Mektić

Post by sinuhe »

Ma zanimljiva mi transformacija SDS kadra u miljenike bosnjacke publike. Sto ti je lijepa rijec i zajednicki neprijatelj.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

sinuhe wrote:Ma zanimljiva mi transformacija SDS kadra u miljenike bosnjacke publike. Sto ti je lijepa rijec i zajednicki neprijatelj.
Naravno, lijepa riječ i gvozdena vrata otvara. Mektić radi samo svoj posao državnog ministra sigurnosti BiH, dakle on je i moj ministar koliko srpski i hrvatski. Po meni je dosta realan i racionalan bez obzira što dolazi iz SDS-a isto kao i Šarović koji je više uradio za BiH zadnjih godina nego pojedini bošnjački političari. Mislim da su pred nama godine apsurda, odnosno da biti političar Bošnjak ne znači automatski voliti BiH kako se to do sada percipiralo. Ja ne znam šta se to dešava sa političarima kod Bošnjaka, ili su prezauzeti pljačkom ili su se pravi ljudi povukli u anonimu. :(
User avatar
howdy
Posts: 3537
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#11 Re: All about Dragan Mektić

Post by howdy »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sinuhe wrote:Ma zanimljiva mi transformacija SDS kadra u miljenike bosnjacke publike. Sto ti je lijepa rijec i zajednicki neprijatelj.
Naravno, lijepa riječ i gvozdena vrata otvara. Mektić radi samo svoj posao državnog ministra sigurnosti BiH, dakle on je i moj ministar koliko srpski i hrvatski. Po meni je dosta realan i racionalan bez obzira što dolazi iz SDS-a isto kao i Šarović koji je više uradio za BiH zadnjih godina nego pojedini bošnjački političari. Mislim da su pred nama godine apsurda, odnosno da biti političar Bošnjak ne znači automatski voliti BiH kako se to do sada percipiralo. Ja ne znam šta se to dešava sa političarima kod Bošnjaka, ili su prezauzeti pljačkom ili su se pravi ljudi povukli u anonimu. :(

Ja licno ne znam ni za jednog prominentnog bosnjackog politicara a da za njega nije vezan neki lopovluk, pljacka.....ne bih da generalizujem, takav mi je utisak...o domoljublju ne bih...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#12 Re: All about Dragan Mektić

Post by kakavdanakneiskustvu »

howdy wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sinuhe wrote:Ma zanimljiva mi transformacija SDS kadra u miljenike bosnjacke publike. Sto ti je lijepa rijec i zajednicki neprijatelj.
Naravno, lijepa riječ i gvozdena vrata otvara. Mektić radi samo svoj posao državnog ministra sigurnosti BiH, dakle on je i moj ministar koliko srpski i hrvatski. Po meni je dosta realan i racionalan bez obzira što dolazi iz SDS-a isto kao i Šarović koji je više uradio za BiH zadnjih godina nego pojedini bošnjački političari. Mislim da su pred nama godine apsurda, odnosno da biti političar Bošnjak ne znači automatski voliti BiH kako se to do sada percipiralo. Ja ne znam šta se to dešava sa političarima kod Bošnjaka, ili su prezauzeti pljačkom ili su se pravi ljudi povukli u anonimu. :(

Ja licno ne znam ni za jednog prominentnog bosnjackog politicara a da za njega nije vezan neki lopovluk, pljacka.....ne bih da generalizujem, takav mi je utisak...o domoljublju ne bih...

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13 Re: All about Dragan Mektić

Post by _BataZiv_0809 »

Eh da nam je neko 1997 rekao da cemo za dvadesetak godina najboljim ministrima drzavne vlade smatrati kadrove Karadzicevog SDS-a :D

Upoznao sam Mektica, sjedili smo u jednom sirem drustvu, naravno, posto nisam buđa da sjedim nasamo sa ministrima :lol:

Kao i dobar dio politicara ima pricu, savrseno detektuje i dijagnozira probleme, to mu ne mogu osporiti. Realizacija je ono sto zamjerim svakom, pa i njemu, ako na kraju mandata ne ostavi rezultate iza sebe.

A kolike su sanse da hoce, to je dobro pitanje, sa izglednim negativnim odgovorom. Kao i svi.

P.S. Ne mogu da se oduprem jednom generalnom utisku, a to je koliko Bosnjaci vole Srbe, koji su iole normalni i prihvataju ovu drzavu. Smijem se kladiti u velike novce, sutra kad bi Dodik rekao, izvinite ljudi, srao sam svasta, hajmo sad drzavu graditi skupa, hajmo u EU, jebo nacionalizam, da bi mu ogroman broj Bosnjaka namah halalio sve :izet:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#14 Re: All about Dragan Mektić

Post by GeeTnT »

Znaci Batane, ti smatras da covjeka treba posmatrati prvo kroz nacionalni identitet, pa tek onda jeli on posten ili nije...hmm, nije to dobro Batane.

Nego, hoce li Srbi halaliti Bogicevicu, Lazovicu, Divjaku, Vikicu i drugima je vece pitanje od toga kome i kada ce Bosnjaci halaliti.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#15 Re: All about Dragan Mektić

Post by CSKA »

Ovog Metkica stalno napadaju na koju god televiziju da dodje.

Gostuje na FTV,Duska sa nekom goscom ga napadnu,dodje na ATV ista prica,sam protiv svih.

Mucenik :D
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#16 Re: All about Dragan Mektić

Post by Ajatolah_ »

_BataZiv_0809 wrote:Ne mogu da se oduprem jednom generalnom utisku, a to je koliko Bosnjaci vole Srbe, koji su iole normalni i prihvataju ovu drzavu.
Ne mora biti Srbin, nego općenito "njihov a naš". Komšić bio 8 godina predsjednik države na taj fazon.
Raguž kompletnu kampanju gradio na taj račun i čak nije bio naročito daleko da mu upali; a padaju mi još na pamet i oni Gojerovi slavni plakati "živio sam, živim i živjet ću s Bošnjacima". :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: All about Dragan Mektić

Post by _BataZiv_0809 »

GeeTnT wrote:Znaci Batane, ti smatras da covjeka treba posmatrati prvo kroz nacionalni identitet, pa tek onda jeli on posten ili nije...hmm, nije to dobro Batane.

Nego, hoce li Srbi halaliti Bogicevicu, Lazovicu, Divjaku, Vikicu i drugima je vece pitanje od toga kome i kada ce Bosnjaci halaliti.
Koja zamjena teza :-)

Postavi sebi pitanje da nije Dragan Mektic nego Dervis Muslimovic iz SDA, bil' ga se ovako hvalilo?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote: P.S. Ne mogu da se oduprem jednom generalnom utisku, a to je koliko Bosnjaci vole Srbe, koji su iole normalni i prihvataju ovu drzavu. Smijem se kladiti u velike novce, sutra kad bi Dodik rekao, izvinite ljudi, srao sam svasta, hajmo sad drzavu graditi skupa, hajmo u EU, jebo nacionalizam, da bi mu ogroman broj Bosnjaka namah halalio sve :izet:
Naravno Bato, politika je interes i ništa više. Rekao bih nije to samo kod Bošnjaka već kod svakog naroda.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27433
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#19 Re: All about Dragan Mektić

Post by JoseMujica »

Pravda za Shreka! :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20 Re: All about Dragan Mektić

Post by It_is_a_Leclerc »

Mektić je u ratu bio u prnjavorskoj policiji. Čuo sam za slučaj da je uhapsio svog kolegu policajca koji je pretukao komšinicu Bošnjakinju. Dobar čovjek, bez daljnjeg.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: All about Dragan Mektić

Post by _BataZiv_0809 »

Pogledah ovu emisiju :D

Junacki se borio sa ovom trojicom. Zao mi samo sto Lazanskog ne nokautira, a bio je dobro krenuo.

Prica kao Lazanski u stilu kakva je to drzava gdje su sudije stranci, gdje ima OHR....bla bla, pa onda nakon desetak minuta poce pricu da su plate u BiH vece nego u Srbiji.

Tu ga Mektic prekinu i umjesto da kaze, pa bolan sta si maloprije pricao, kaze mu, a kakvi su ono stranci na Kosovu :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#22 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:Pogledah ovu emisiju :D

Junacki se borio sa ovom trojicom. Zao mi samo sto Lazanskog ne nokautira, a bio je dobro krenuo.

Prica kao Lazanski u stilu kakva je to drzava gdje su sudije stranci, gdje ima OHR....bla bla, pa onda nakon desetak minuta poce pricu da su plate u BiH vece nego u Srbiji.

Tu ga Mektic prekinu i umjesto da kaze, pa bolan sta si maloprije pricao, kaze mu, a kakvi su ono stranci na Kosovu :D
Kaže Lazanski dalje u stilu pa takve su okolnosti da moraju biti stanci na Kosovu a Mektić odgovara...a nama nisu okolnosti? :mrgreen: :lol: Legendarno.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: All about Dragan Mektić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Mektić za Klix.ba: BiH će uskoro potpisati sporazum sa EUROPOL-om

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mektic-z ... /160222062
Sporazum o operativnoj podršci i saradnji BiH je sa EUROPOL-om postigla još prošle godine, ali nikada još nije definitivno potpisan. Iako se to trebalo desiti nedavno, Predsjedništvo BiH, koje je trebalo odobriti potpisivanje sporazuma, u skladu sa novousvojenim mehanizmom koordinacije zatražilo je mišljenje svih deset kantona, zbog čega je potpisivanje odgođeno.

"Na narednoj sjednici Vijeća ministara bit će potvrđen sporazum, jer smo od svih kantona dobili pozitivno mišljenje. :bih: Kada definitivno potvrdimo da smo mi sa naše strane sve završili, obavijestit ćemo centralu EUROPOL-a u Hagu, tako da ubrzo možemo očekivati definitivno potpisivanje sporazuma, jer interes imaju i oni a i mi", istakao je Mektić za Klix.ba.

Potpisivanjem ovog sporazuma BiH postaje dio evropske policije, a naša zemlja imat će i stalnog oficira u sjedištu EUROPOL-a.

Šef Delegacije Evropske unije u BiH i specijalni predstavnik EU, ambasador Lars-Gunnar Wigemark također je izrazio interesovanje da prisustvuje potpisivanju ovog sporazuma, potvrdio je Mektić, a da bi se to moglo desiti ubrzo, potvrđuje i interesovanje Evropske komisije, koja je požurivala BiH da usaglasi sporazum prije samog potpisivanja.

Potpisivanje tog sporazuma podrazumijeva operativnu i tehničku saradnju s centralom EUROPOL-a, a BiH može biti dio istražnih timova EUROPOL-a kada je riječ o borbi protiv terorizma.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24 Re: All about Dragan Mektić

Post by O'zone »

Jbmi se ko je, šta je i odakle je ako radi kako treba. Neću reći da je tužno jer definitvno nije ali je apsurd da dva ministra koja trenutno obavljaju najviše posla i imaju rezultate iza sebe dolaze iz SDS (Mektić i Šarović).

I što je najgore obaraju onu vječitu tezu da se u ovoj državi ne može ništa unaprijediti zbog opstrukcija a oba ova ministra imaju opstrukcije prvenstveno iz svog korpusa a onda i iz druga dva i opet guraju naprijed pa koliko god.

Sramota je za predstavnike Bošnjaka da ne prate i podržavaju svaki napredak države u bilo kom smislu samo zbog toga što je resor dodjeljen stranci iz rs-a.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#25 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pogledah ovu emisiju :D

Junacki se borio sa ovom trojicom. Zao mi samo sto Lazanskog ne nokautira, a bio je dobro krenuo.

Prica kao Lazanski u stilu kakva je to drzava gdje su sudije stranci, gdje ima OHR....bla bla, pa onda nakon desetak minuta poce pricu da su plate u BiH vece nego u Srbiji.

Tu ga Mektic prekinu i umjesto da kaze, pa bolan sta si maloprije pricao, kaze mu, a kakvi su ono stranci na Kosovu :D
Kaže Lazanski dalje u stilu pa takve su okolnosti da moraju biti stanci na Kosovu a Mektić odgovara...a nama nisu okolnosti? :mrgreen: :lol: Legendarno.
:lol: :thumbup:
Post Reply