All about Dragan Čović

User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3501 Re: All about Dragan Čović

Post by Truba »

iskreno ne vidim što se nešto majmuni drugačije ponašaju od ljudi
i zašto je majmun uvreda za čovjeka
veća je uvreda pas ili svinja
mishic
Posts: 6314
Joined: 28/04/2011 16:29

#3502 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

"Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović za "Avaz": Svima smo pokazali da možemo zajedno"

Uvijek smo mogli, možemo i mogli bi smo da nije politika poput tvoje Čoviću i ne samo tvoje jer jednakost među ljudima je preduvjet ostanka i opstanka bilo koje zajednice pa i naše. Ali "moći zajedno" sa onima koji bi ekskluzivitet, povlašten položaj, dominaciju i politiku podjela, nacionlizma i uvoženja uticaja izvan BiH u odnose u BiH nije politika koja potvrđuje, održava i podržava "da možemo zajedno".

U ostalom, Čoviću, tvoj i imovinski kartoni mnogih poput tebe u ovoj zemlji nisu potvrda i dokaz zajedništva nego upravo suprotno od toga, dokaz su da odnose zajedništva narušavaju megalomanija, pohlepa, gramzivost i želja za dominacijom, moći i gospodarenjem.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3503 Re: All about Dragan Čović

Post by JoseMujica »

puna potpora precedniku Čirilici da 16. i 17. travanj budu neradni dani u :bih:
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#3504 Re: All about Dragan Čović

Post by Isner »

JoseMujica wrote: 17/03/2024 12:28 puna potpora precedniku Čirilici da 16. i 17. travanj budu neradni dani u :bih:
Ostario a ne zna da se piše Ćirilica... :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#3505 Re: All about Dragan Čović

Post by kakavdanakneiskustvu »

kojom logikom će u jednoj državi biti neradni dan zbog izbora u drugoj državi, šta npr. ljudi u bijeljini imaju za izborima u hrvatskoj?
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#3506 Re: All about Dragan Čović

Post by DonieBrasco »

Bice show u institucijama radi ovoga.
User avatar
Point.
Posts: 27802
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3507 Re: All about Dragan Čović

Post by Point. »

Je li to ta ugroženost Hrvata u BiH, da budu neradna dva dana u BiH zbog izbora u drugoj državi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#3508 Re: All about Dragan Čović

Post by kakavdanakneiskustvu »

DonieBrasco wrote: 17/03/2024 13:13 Bice show u institucijama radi ovoga.
da,da,neko iz vareša hoće da učestvuje na izborima u drugoj državi, mora mu šef dati slobodan dan,da ode do najbližeg konzulata RH ili nekog drugog glasačkog mjesta.ajd da vidim kako će ko reagovati
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#3509 Re: All about Dragan Čović

Post by DonieBrasco »

Samo legitimni hrvati imaju slobodan dan, ovi ostali ne.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3510 Re: All about Dragan Čović

Post by HelaS »

Azra Zornić krajem februara 2024. godine prijavila je nadležnom tužilaštvu Dragana Čovića u njegovoj funkciji predsjednika HDZ, HNS i dopredsjedavajućeg Doma naroda BiH za neprovođenje Evropskih presuda za ljudska prava: Zornić protiv BiH i "Sejdić-Finci".

Njena presuda donesena je pozitivno zbog diskriminirajuće odredbe Ustava BiH i Izbornog zakona.
Prije svega, ja osporavam dejtonski Ustav BiH, prije svega preambulu u kojoj govorim da u BiH žive Srbi, Hrvati, Bošnjaci i Ostali. Svi mi koji ne želimo da se opredijelimo za jedan od ova tri tora, spadamo u Ostale. Šta to znači? Jesmo li mi građani drugog reda? Da li imamo ikakva prava u svojoj domovini? Mi svi u principu smo Bosanci i Hercegovci jer se tako zove naša država, a svaka druga pripadnost je etnička i nacionalna pripadnost to ne isključuje. Sam postupak je trajao punih devet godina, ali je sud prihvatio moju aplikaciju. Devet godina sam strpljivo dokazivala da je naš Ustav diskriminatoran. U pravnom smislu nije bilo nikakvih zapreka da seta presuda odmah implementira, međutim u političkom smislu, to nije odgovaralo vladajućim strukturama, koje zasnivaju svoju vladavinu na etnonacionalističkim osnovama i činili su sve da spriječe implementaciju te moje presude"
Kkomitet ministara Vijeća Evrope koji nagleda provođenje presuda Evropskog suda za ljudska prava dostavio je presudu Vijeću ministara BiH, a Vijeće je tu tačku skinulo sa dnevnog reda radi 'protoka vremena', bez objašnjenja kakvog protoka i kakvog vremena", navela je Zornić, koja i u tom primjeru, između ostalog, vidi dokaz za postojanje opstrukcija provođenja presude koju je dobila.
Meni ovdje nije jasno zašto je Dragan Čović odgovoran za neprovođenje presude Evropskog suda za ljudska prava :?

Ako nije odgovora Čović, ko jeste. Ako je odgovoran Čović, koji su njegovi mehanizmi da se ove presude provedu u BiH?

Šta je starije: Presuda Evropskog suda za ljudska prava, ili Daytonski ugovor, Ustav BiH, politika u BiH, interesi političkih stranaka, zakoni, itd?
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#3511 Re: All about Dragan Čović

Post by svi u napad »

Pa ima li iko u ovoj drzavi da reaguje na ove budalastine Cirilicara? Sta radi VP? Pa ljudi ovo je zaista preslo svaku mjeru. Zamislite samo koja drskost i bezobrazluk u liku ovog kriminalca. Dakle covjek nema nikakvu vlast (bar na papiru) osim sto je predsjednik jedne stranke i on donosi tj. proglasava 2 neradna dana u BiH zbog izbora u susjednoj drzavi. Ne mogu da vjerujem da smo toliko nisko pali da niko ama bas niko od politicara niti institucija ne reaguje na ovo sranje.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#3512 Re: All about Dragan Čović

Post by Moenx »

svi u napad wrote: 18/03/2024 02:01 Pa ima li iko u ovoj drzavi da reaguje na ove budalastine Cirilicara? Sta radi VP? Pa ljudi ovo je zaista preslo svaku mjeru. Zamislite samo koja drskost i bezobrazluk u liku ovog kriminalca. Dakle covjek nema nikakvu vlast (bar na papiru) osim sto je predsjednik jedne stranke i on donosi tj. proglasava 2 neradna dana u BiH zbog izbora u susjednoj drzavi. Ne mogu da vjerujem da smo toliko nisko pali da niko ama bas niko od politicara niti institucija ne reaguje na ovo sranje.
Naprosto pokupio je fazone Dodika plus kao neki operni pjevac vristi u svojoj samodovoljnosti
Kao Dodik
Bas tako
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3513 Re: All about Dragan Čović

Post by mayab »

slobodan dan samo za legitimne draganove rvate iz Mostara, Širokog, Posušja ,središnje Bosne i morebit Žepća , ovi iz Sarajeva kaki :oops:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3514 Re: All about Dragan Čović

Post by Truba »

Pola ce ici gdje je prijavljena...kao i onih 300-tinjak u mostaru sto su htjeli muljati
Ostali ce glasovat po konzularnim odjelima

Cca mozda maks 75000
A 400000 hrvatina ne izadje na izbore

Ubleha...uzjece na maks 4 zastupnika
Opet fali
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#3515 Re: All about Dragan Čović

Post by svi u napad »

Dakle sad je prilika da se neke stvari postave na svoje mjesto. Ja ne znam da li mi imamo ugovor sa Hrvatskom o dvojnom drzavljanstvu. Ako nemamo ugovora onda svi oni koji budu glasali za izbore u Hrvatskoj na osnovu hrvatskih dokumenata su pravno formalno hrvatska dijaspora u BiH. Nasi organi trebaju doci do podataka istih tj. popisati ih i traziti da isti regulisu svoj boravak u BiH. To bi moglo dovesti i do pitanja konstitutivnosti Hrvata u BiH jer ako njih 500 000 glasa za HDZ Hrvatske a nemamo ugovora o dvojnom drzavljanstvu sa Hrvatskom onda je preostalih 100 000 Hrvata nacionalna manjina.
No i pored ovog pitanja u svakom pogledu trebaju drzavni organi preduzeti mjere povodom samovoljnog proglasavanja 16 i 17 aprila neradnim danima od strane pojedinca koji po zakonima BiH nema te ovlasti.
User avatar
vaučer
Posts: 9198
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#3516 Re: All about Dragan Čović

Post by vaučer »

Šta bola. :lol:
Pohapsi sve.
User avatar
eltroxin
Posts: 2062
Joined: 30/08/2009 23:35

#3517 Re: All about Dragan Čović

Post by eltroxin »

mayab wrote: 18/03/2024 06:51 slobodan dan samo za legitimne draganove rvate iz Mostara, Širokog, Posušja ,središnje Bosne i morebit Žepća , ovi iz Sarajeva kaki :oops:
Švrakino ce dobiti slobodna 2 dana kao nagradu za Kristo.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#3518 Re: All about Dragan Čović

Post by swanfilter »

Ma, nema od ovog nista. Covica boli jer ga nema svaki dan u medijima. Bitan kao i Bakir.

I bas me zanima sta ovome misle hercegovacke gazde. Ako njima odgovara dva dana biti bez hrpe radnika, sto mi brinemo.

A ovi na jaslama mogu samo godisnji il bolovanje uzeti.
User avatar
Point.
Posts: 27802
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3519 Re: All about Dragan Čović

Post by Point. »

Ja sam mislio da su Hrvati u BiH obespravljeni, majorizirani, da im drugi biraju predstavnike a ono uzimaju slobodno dva dana u sred hefte da glasaju u drufoj državi gdje su, po riječima Vrhovnog Čovića, i konstitutivan narod. Kakav luksuz za obespravljene.
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#3520 Re: All about Dragan Čović

Post by PM72 »

Jedino oni (hrvati u BiH) mogu građanima druge države birati političare.Još im plate prevoz,sendviče,dnevnicu...
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3521 Re: All about Dragan Čović

Post by HelaS »

PM72 wrote: 19/03/2024 07:31 Jedino oni (hrvati u BiH) mogu građanima druge države birati političare.Još im plate prevoz,sendviče,dnevnicu...
Ne pretjeruj. Bošnjaci Srbije bili su značajan glas SDA, Srbi iz BiH značajan glas Vučiću. Prevoz, sendviči i dnevnice koristili su i Srbi na zadnjim srbijanskim izborima. Uostalom, slobodni hrvatski izborni dani još nisu, ali bitno je provocirati :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3522 Re: All about Dragan Čović

Post by Truba »

Nakupi se neradnih dana kof federalnih partnera korz vjerske rituale stoga vam ne treba biit vatra za ustavnu obvezu glasovanja jednog dijela pucanstva
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#3523 Re: All about Dragan Čović

Post by PM72 »

HelaS wrote: 19/03/2024 07:35
PM72 wrote: 19/03/2024 07:31 Jedino oni (hrvati u BiH) mogu građanima druge države birati političare.Još im plate prevoz,sendviče,dnevnicu...
Ne pretjeruj. Bošnjaci Srbije bili su značajan glas SDA, Srbi iz BiH značajan glas Vučiću. Prevoz, sendviči i dnevnice koristili su i Srbi na zadnjim srbijanskim izborima. Uostalom, slobodni hrvatski izborni dani još nisu, ali bitno je provocirati :-)
Aha...ja ne čuh nijednog u BiH da u šali kaže kako se u Bosni neće radit radi izbora u Srbiji.I proguglaj na cifru tih bošnjaka iz BiH koji su dali glas Vučiću.Ima li ih 2 autobusa?
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3524 Re: All about Dragan Čović

Post by HelaS »

PM72 wrote: 19/03/2024 07:48
HelaS wrote: 19/03/2024 07:35
PM72 wrote: 19/03/2024 07:31 Jedino oni (hrvati u BiH) mogu građanima druge države birati političare.Još im plate prevoz,sendviče,dnevnicu...
Ne pretjeruj. Bošnjaci Srbije bili su značajan glas SDA, Srbi iz BiH značajan glas Vučiću. Prevoz, sendviči i dnevnice koristili su i Srbi na zadnjim srbijanskim izborima. Uostalom, slobodni hrvatski izborni dani još nisu, ali bitno je provocirati :-)
Aha...ja ne čuh nijednog u BiH da u šali kaže kako se u Bosni neće radit radi izbora u Srbiji.I proguglaj na cifru tih bošnjaka iz BiH koji su dali glas Vučiću.Ima li ih 2 autobusa?
Poslovica je da se ne trči pred rudu. Tako i za Čovičev izborni populizam
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#3525 Re: All about Dragan Čović

Post by PM72 »

Nego koliko bošnjaka iz BiH dade glas Vučiću?
Post Reply