Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post Reply
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1601 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

LBVIEW wrote:
BosnaOnlineOrg wrote:
LBVIEW wrote:
To mitoman ostavi za svoje - zna se ko je sampion kako iste tako i teorije zavere. :mrgreen:
A rat svakako nije poceo 94-95-e, pitam se gdje su to Srbi zaustavljani i od koga, ako ih nije zaustavila Armija, na pocetku rata?
Sto se tice prodavanja magle, samo nemoj ti i tebi slicni o tome- gdje god su Srbi fasovali, poput Sane 95-e, to je bila namjestaljka, prodano, dogovoreno, kupljeno i tako to, a ovamo dan zalosti u B Novom nakon debakla na Buzimu. :mrgreen:
Najvecu slobodnu teritoriju u drzavi nije odbranila SDA a treci najveci grad (Mostar) su poklonili Bobanovima sto traje do danas....

A sto se tice deranja Srba, imal igdje da je vise teritorije uzeto nego kod 2. Korpusa jos pogotovu 1992. godine prije uklanjanja nepodobnih komandanata i infiltriranja Ficinih pulena...

I kako vas somove nije stid @PM72 da govorite da je Srbin iliti na strani srpskih genocidlija
Kakve SDA ima veze sa ovom pricom, ha delegat? :D
Za ovoga niko nista ne tvrdi, sam se svrstao uz ove sto guslaju o nekih "40 miliona maraka".
Joj kako ste spori...

Pa nema.nista osim da je te gradove ignorisala i gurala u zagrljaj pobunjenicima, i jednima i drugima i trecima...

Ili pak mislis da je to visi cilj i da je u redu ako se smaknu Sefer, komanda 25. Divizije, komanda Zepe, Kapetam Hajro, nacelnik staba 251. Brigade puk. Fidahic itd....?

Ali ja znam da si ti samo troll i da za dnevnicu pises gluposti da se malo siri propaganda..
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1602 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

PM72 wrote:
Streptokok wrote:
PM72 wrote:LBVIEV,
Iskustvo mi kazuje da Aliji i njegovim fanovima ne treba puno vjerovati.Kad su mogli organizovati ubistvo vlastitog komandanta Armije - ja im više ništa ne vjerujem.Ja poštujem Krajišnike i dragi su mi ali ni ti ni ja ne znamo šta se sve dešavalo.Nedao bog ni da znamo.To zna ovaj što se jutros ukrcao na avion za hadž a od plate nije mogao napraviti onu vilu u Sarajevu.Bio sam pred njom...ulazna vrata i zidine koštaju više nego što će desetine RVI-ja dobiti nadoknade do kraja života.

Ako su mogli zuiialožiti srebreničane,ako su mogli plaćati VRS da sa Podveležja gađaju HVo u zapadnom Mostaru,ako su ubijali svoje ljude...kažem ti ,nedao Bog da sve znamo.
zaslužio je, ne jednu, desetak barem.
Da smo pobjedili i oslobodili državu- i ja bih se s tim složio.Naši generali su kupljeni od strane vladajuće oligarhije.Svi su uhljebljeni da im ne bi palo na pamet da organizuju vojsku i narod,svima su napravljene vile,date sve privilegije,upravni odbori,direktorska i načelnička mjesta.Obična vojska dobila je ono što visi između nogu.
Da, ali samo oficiri koji su zasluzili da prezive rat...neki su pali pod cudnim okolnostima..
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1603 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

farisovo wrote:"Mirno spavajte - rata nece biti".
:bih:
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1604 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

orinoco wrote:Nažalost, istorija nam nikad neće dati odgovor ko je odgovoran za uspavanu i rasklimanu vojnu strukturu branilaca srebreničkog područja i opće rasulo u jedinicama Armije RBiH, i izostanak hitne vojne intervencije drugih jedinica ARBiH s tuzlanskog područja...
Pa mozes poceti od komandamta 2. Korpusa pa uzvodno do Vrhovnog komandanta. Svaki je kriv ko nije izdao naredbu da se krene.
User avatar
Skijaš
Posts: 12558
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1605 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Skijaš »

General War wrote:
Skijaš wrote:
Onda bi ko i Crna Gora 2006 ušli u nezavisnost bez ijedne žrtve, "humanog preseljenja"....
To nije bilo moguće niti je bilo pravedno. Da su se Bošnjaci stavili na stranu Beograda, HVO i Tuđmanovo divljanje po BiH bi imali legitimitet. Miloševića je bolila kita za avnojskim granicama (vidjeli smo to na primjeru Vukovara i Knina) a ti ih, a ni Izetbegović ne bi mogli nametnuti silom. Bošnjaci ne bi ni bili Bošnjaci nego bi danas imali nekih dva miliona Kusturica i Hasanbegovića.

A Crna Gora (i Kosovo) su danas nezavisni ne zato što su bili pametniji nego zato što su bili pičke čije su bitke drugi morali voditi. Da Sarajevo nije ustalo protiv velikosrpske ideologije, danas bi Milo Đukanović još uvijek bio velikosrpski vazal. Lako je distancirati se od slomljenog Miloševića, ali da bi do tog uopšte došlo, neko je prvo morao jesti meso iz konzerve staro 10, 20 godina i grijati se parketom i stolarijom. I ne mislim ja da ću promjeniti tvoje mišljenje, nego ti ovo govorim onako, reda radi.
Nije mi jasno kako bi tudzman imao legitimitet ako se bosnjaci makar drze neutralno a ne da stanu na stranu beograda?
Pa Izetbegović i jeste pokušao biti neutralan. Ostanak u savezu sa Miloševićem bi opravdao Tuđmanovu agresiju na BiH, odnosno na one dijelove koji svakako nisu interesovali Miloševića. Pojma vi nemate kroz kakve ste se iglene uši provukli zaslugom Izetbegovića. Da je umjesto njega bio Abdić, uglavnom pijani Duraković ili Miloševićev igrač Tunjo, ne bi vas bilo ni na mapi. Bukvalno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1606 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by General War »

Skijaš wrote:
General War wrote:
Skijaš wrote: To nije bilo moguće niti je bilo pravedno. Da su se Bošnjaci stavili na stranu Beograda, HVO i Tuđmanovo divljanje po BiH bi imali legitimitet. Miloševića je bolila kita za avnojskim granicama (vidjeli smo to na primjeru Vukovara i Knina) a ti ih, a ni Izetbegović ne bi mogli nametnuti silom. Bošnjaci ne bi ni bili Bošnjaci nego bi danas imali nekih dva miliona Kusturica i Hasanbegovića.

A Crna Gora (i Kosovo) su danas nezavisni ne zato što su bili pametniji nego zato što su bili pičke čije su bitke drugi morali voditi. Da Sarajevo nije ustalo protiv velikosrpske ideologije, danas bi Milo Đukanović još uvijek bio velikosrpski vazal. Lako je distancirati se od slomljenog Miloševića, ali da bi do tog uopšte došlo, neko je prvo morao jesti meso iz konzerve staro 10, 20 godina i grijati se parketom i stolarijom. I ne mislim ja da ću promjeniti tvoje mišljenje, nego ti ovo govorim onako, reda radi.
Nije mi jasno kako bi tudzman imao legitimitet ako se bosnjaci makar drze neutralno a ne da stanu na stranu beograda?
Pa Izetbegović i jeste pokušao biti neutralan. Ostanak u savezu sa Miloševićem bi opravdao Tuđmanovu agresiju na BiH, odnosno na one dijelove koji svakako nisu interesovali Miloševića. Pojma vi nemate kroz kakve ste se iglene uši provukli zaslugom Izetbegovića. Da je umjesto njega bio Abdić, uglavnom pijani Duraković ili Miloševićev igrač Tunjo, ne bi vas bilo ni na mapi. Bukvalno.
Hajd ne pretjeruj, cuj nebi bilo ni na mapi :-)
Opet te moram podsjetiti da jako dobro imam pojma sta se desavalo, Tudznam je uveliko slao regularnu vojsku u bosnu (legitimitet nije ni trazio)...razumijem sta milosevic nije htio...ali ne razumijem sta bosansko predsjednistvo na celu sa alijom jeste htjelo...A sta bi bilo sa abdicem, tunjom, durakovicem...ako "nas" nebi bilo na mapi?
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1607 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

BosnaOnlineOrg wrote:
farisovo wrote:"Mirno spavajte - rata nece biti".
:bih:
Zasto citat nije zavrsen, cemu lazi?
Last edited by BHCluster on 24/08/2017 18:15, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1608 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

orinoco wrote:Nažalost, istorija nam nikad neće dati odgovor ko je odgovoran za uspavanu i rasklimanu vojnu strukturu branilaca srebreničkog područja i opće rasulo u jedinicama Armije RBiH, i izostanak hitne vojne intervencije drugih jedinica ARBiH s tuzlanskog područja...
Ako je ovo zakljucak koji imas pored svih izvjestaja o padu UN zasticene zone Srebrenica od strane UN-a, Armije Republike BiH, presuda Sudova, svjedocenje itd... oda je to stvarno zalosno.
Last edited by BHCluster on 24/08/2017 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1609 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem. Problem je sto nema ko da iscrpi Srbiju, nema sankcija, nema NATO udara.
Agresija HV koji 4 godine ne moze nista protiv 3. lige. :roll:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1610 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Fudo387 »

madner wrote:Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem. Problem je sto nema ko da iscrpi Srbiju, nema sankcija, nema NATO udara.
Agresija HV koji 4 godine ne moze nista protiv 3. lige. :roll:
Ko kaze da ne bi bilo sankcija i nato udara?
A to da HV nije mogla nista protiv 3. lige okaci macku o rep.
Gdje god su ih napali i pomeli su ih.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1611 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Fudo387 wrote:
madner wrote:Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem. Problem je sto nema ko da iscrpi Srbiju, nema sankcija, nema NATO udara.
Agresija HV koji 4 godine ne moze nista protiv 3. lige. :roll:
Ko kaze da ne bi bilo sankcija i nato udara?
A to da HV nije mogla nista protiv 3. lige okaci macku o rep.
Gdje god su ih napali i pomeli su ih.
Kaze to sto su sankcije zbog rata u Bosni. Rat u Hrvatskoj zavrsen primirjem.

Zato su cekali do 1995 da oslobode trecinu zemlje i sve putne komunikacije. :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 12558
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1612 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Skijaš »

General War wrote:
Nije mi jasno kako bi tudzman imao legitimitet ako se bosnjaci makar drze neutralno a ne da stanu na stranu beograda?
Pa Izetbegović i jeste pokušao biti neutralan. Ostanak u savezu sa Miloševićem bi opravdao Tuđmanovu agresiju na BiH, odnosno na one dijelove koji svakako nisu interesovali Miloševića. Pojma vi nemate kroz kakve ste se iglene uši provukli zaslugom Izetbegovića. Da je umjesto njega bio Abdić, uglavnom pijani Duraković ili Miloševićev igrač Tunjo, ne bi vas bilo ni na mapi. Bukvalno.
Hajd ne pretjeruj, cuj nebi bilo ni na mapi :-)
Opet te moram podsjetiti da jako dobro imam pojma sta se desavalo
OK, pa eto ti mi navedi taj niz poteza koji bi doveo do povoljnijeg rezultata.
User avatar
Skijaš
Posts: 12558
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1613 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Skijaš »

madner wrote:Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem.
Toliko puno problema u tako kratkoj rečenici.

1. politička opcija sa kojom je, po tvom mišljenju, trebalo koalirati, je u samoj svojoj srži zločinačka. Nije se prijedorske logoraše tjeralo da "peru" zadnjicu solnom kiselinom jer je njihovo političko vođstvo izabralo jedan ili drugi model društvenog uređenja, nego zato što se radilo o zločinačkoj ideji velikosrpstva koje dozvoljava sve, od masovnog silovanja žena i djevojčica do strijeljanja od kojih utrne kažiprst na obaraču. Žaliti jer se nije djelovalo u službi tih manijaka je, bar meni, nepojmljivo, nije mi jasan tok misli koji tebe dovodi do zaključka da se trebalo igrati u njihovom timu.

2. HV bi imao puno veći izazov pred sobom da su se Bošnj.... tj. Muslimani (Bošnjaka ne bi ni bilo) stavili u službu velikosrpstva. Ali to bi bio slučaj samo u onim područjima oko kojih se ne bi mogao postići dogovor između izaslaničkih timova u Karađorđevu. Oko Posušja i Duvna recimo ne bi bilo nesporazuma i to bi bez problema ušlo u okvir Tuđmanove Hrvatske. Bez međunarodnog priznanja, a sa Miloševićem koji ne poštuje avnojske granice (npr Knin i Vukovar), BiH bi prestala da postoji.

3. Izetbegović je izabrao neutralnost u oružanom sukobu koji se vodio između Tuđmanove i Miloševićeve ekipe. Da su se Bošnj .... Muslimani svrstali u Miloševićev tabor, kao što ti tvrdiš da su trebali, kojim bi se to argumentima moglo osporiti opravdanost oružanog otpora bosanskohercegovačkih Hrvata ? Zašto bi se bilo koji Hrvat trebao pomiriti s tvojom Velikom Srbijom ? Zato što ti misliš da je OK ako čitav jedan narod najebe ?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1614 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by General War »

Skijaš wrote:
madner wrote:Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem.
Toliko puno problema u tako kratkoj rečenici.

1. politička opcija sa kojom je, po tvom mišljenju, trebalo koalirati, je u samoj svojoj srži zločinačka. Nije se prijedorske logoraše tjeralo da "peru" zadnjicu solnom kiselinom jer je njihovo političko vođstvo izabralo jedan ili drugi model društvenog uređenja, nego zato što se radilo o zločinačkoj ideji velikosrpstva koje dozvoljava sve, od masovnog silovanja žena i djevojčica do strijeljanja od kojih utrne kažiprst na obaraču. Žaliti jer se nije djelovalo u službi tih manijaka je, bar meni, nepojmljivo, nije mi jasan tok misli koji tebe dovodi do zaključka da se trebalo igrati u njihovom timu.

2. HV bi imao puno veći izazov pred sobom da su se Bošnj.... tj. Muslimani (Bošnjaka ne bi ni bilo) stavili u službu velikosrpstva. Ali to bi bio slučaj samo u onim područjima oko kojih se ne bi mogao postići dogovor između izaslaničkih timova u Karađorđevu. Oko Posušja i Duvna recimo ne bi bilo nesporazuma i to bi bez problema ušlo u okvir Tuđmanove Hrvatske. Bez međunarodnog priznanja, a sa Miloševićem koji ne poštuje avnojske granice (npr Knin i Vukovar), BiH bi prestala da postoji.

3. Izetbegović je izabrao neutralnost u oružanom sukobu koji se vodio između Tuđmanove i Miloševićeve ekipe. Da su se Bošnj .... Muslimani svrstali u Miloševićev tabor, kao što ti tvrdiš da su trebali, kojim bi se to argumentima moglo osporiti opravdanost oružanog otpora bosanskohercegovačkih Hrvata ? Zašto bi se bilo koji Hrvat trebao pomiriti s tvojom Velikom Srbijom ? Zato što ti misliš da je OK ako čitav jedan narod najebe ?
Kao sto rekoh vrlo cudni komentari od tebe u zadje vrijeme...samo jedna stvar: super si ti to izlozio za bosnj...pardon muslimane, pa i hrvatima lijepo sracunao sta je njihovo u bih...a eto 30 % srba negdje si zagubio koji dijele sa bosnj...pardon muslimanima 80% opstina u bih...ako se slazes za otpor hrvata u bih, ne vidim onda nikakav problem otrpora srba za obratnu situaciju.
Last edited by General War on 25/08/2017 10:08, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27753
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1615 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Point. »

Nezavisnost nam je bila jedina opcija. Da smo ostali u krnjoj Yu, ginuli bi po Baranji, zadarskom primorju ili oko Okucana. HV bi uzela dijelove Hercegovine i BiH de facto ne bi postojala u avnojskim granicama. Da je ostao supak Abdic, danas bu bili prekrsteni Srbi. Neka hvala.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1616 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by General War »

Point. wrote:Nezavisnost nam je bila jedina opcija. Da smo ostali u krnjoj Yu, ginuli bi po Baranji, zadarskom primorju ili oko Okucana. HV bi uzela dijelove Hercegovine i BiH de facto ne bi postojala u avnojskim granicama. Da je ostao supak Abdic, danas bu bili prekrsteni Srbi. Neka hvala.
Nezavisnost da, ali tajming nije mogao biti gori. Ne kontam, ako su republicke granice priznate kao drzavne..franjo je mogao dobiti po usima i za one exskurzije po bih 93-94 da nije bilo washingtonskog sporazuma...drugo spiskovi regruta su bili u nadleznosti opstina, a nesto se ne sjecam da su se muslimani prekrstavali u AP...ne znam odakle ti zakljucci kad se lako moze provjerit sta je bilo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1617 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Skijaš wrote:
madner wrote:Sjo Skijas, pa ako je savez sa Srbijom tu, HV je zadnji problem.
Toliko puno problema u tako kratkoj rečenici.

1. politička opcija sa kojom je, po tvom mišljenju, trebalo koalirati, je u samoj svojoj srži zločinačka. Nije se prijedorske logoraše tjeralo da "peru" zadnjicu solnom kiselinom jer je njihovo političko vođstvo izabralo jedan ili drugi model društvenog uređenja, nego zato što se radilo o zločinačkoj ideji velikosrpstva koje dozvoljava sve, od masovnog silovanja žena i djevojčica do strijeljanja od kojih utrne kažiprst na obaraču. Žaliti jer se nije djelovalo u službi tih manijaka je, bar meni, nepojmljivo, nije mi jasan tok misli koji tebe dovodi do zaključka da se trebalo igrati u njihovom timu.

2. HV bi imao puno veći izazov pred sobom da su se Bošnj.... tj. Muslimani (Bošnjaka ne bi ni bilo) stavili u službu velikosrpstva. Ali to bi bio slučaj samo u onim područjima oko kojih se ne bi mogao postići dogovor između izaslaničkih timova u Karađorđevu. Oko Posušja i Duvna recimo ne bi bilo nesporazuma i to bi bez problema ušlo u okvir Tuđmanove Hrvatske. Bez međunarodnog priznanja, a sa Miloševićem koji ne poštuje avnojske granice (npr Knin i Vukovar), BiH bi prestala da postoji.

3. Izetbegović je izabrao neutralnost u oružanom sukobu koji se vodio između Tuđmanove i Miloševićeve ekipe. Da su se Bošnj .... Muslimani svrstali u Miloševićev tabor, kao što ti tvrdiš da su trebali, kojim bi se to argumentima moglo osporiti opravdanost oružanog otpora bosanskohercegovačkih Hrvata ? Zašto bi se bilo koji Hrvat trebao pomiriti s tvojom Velikom Srbijom ? Zato što ti misliš da je OK ako čitav jedan narod najebe ?
1. To nisam rekao. To je Alija govorio i igrao na tu kartu. Zato se nije pripremao nego se dogovarao. Slovenija i Hrvatska su isle na konfrontaciju, CG na dogovor. Mi smo izabrali najgore od oboje, konfrontaciju bez pripreme. Razlog zasto je bio za tu opciju je jednostavan, rekao je da bi BiH najebala u ratu. Nema veze sa zaljenjem, nego skiciram zasto je bio los politicar. Nije imao sjajnu opciju, ali ova opciju koju je izabrao je najlosija. Tok misli je jednostavan, ne bi bilo tog logora, niti 100 000 mrtvih u BiH.

2. Da su se Muslimani stavili u sluzbu, BiH bi glasala protiv nezavisnosti. Priznate granice trece Jugoslavije bi opet bile AVNOJSKe. Zasto mislis da bi u tom slucaju izbrisao granice unutar iste? Zasto to nije uradio sa CG? Ne bi opste bilo price oko Posusja, jer bi u tom slucaju Mostarski i Sarajevski korpus isli na Split.

3. Argumentom sile naravno. To je na ovim prostorima najbolji argument, nije bitno biti u pravu. Bitno je biti jaci.
Zasto ti misli da je ovaj ishod, gdje su oni sto su najvise najebali najgore prosli pravedan? Hrvatska izvrsila agresiju na BiH, clan EU. Crna Gora izvrsila agresiju na RH, na putu za EU, odlicni odnosi sa RH. BiH jedina izabrala moralnu ispravnu opciju. Dobila najvecu ratnu stetu, entitete i kantone.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1618 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Alfons Kauders »

Samo da napomenem da su Crnogorci koji su rusili Dubrovnik danas veterani NATO pakta, kao i oni koji su ga branili.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1619 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

Gdje ste vi bili kada je Milosevi sprvodio "narodnu volju" po autonomijama i Crnoj Gori? U Hrvatskoj to nije molo tako pa je bila balvan revolucija a u BiH su dogurali do genocida.
Last edited by BHCluster on 25/08/2017 11:59, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1620 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Nije moglo tako ne u Hrvatskoj nego u Sloveniji ako spominjes zbivanja naroda.

Kakve to veze ima?
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1621 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

madner wrote:Nije moglo tako ne u Hrvatskoj nego u Sloveniji ako spominjes zbivanja naroda.

Kakve to veze ima?

Ima veze zato sto je uspjeo preuzeti vlast nad autonimijam i CG suprotno Ustavu koristeci "narodnu volju".
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1622 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

BHCluster wrote:
madner wrote:Nije moglo tako ne u Hrvatskoj nego u Sloveniji ako spominjes zbivanja naroda.

Kakve to veze ima?

Ima veze zato sto je uspjeo preuzeti vlast nad autonimijam i CG suprotno Ustavu koristeci "narodnu volju".
Kakva je veza?
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1623 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

madner wrote:
BHCluster wrote:
madner wrote:Nije moglo tako ne u Hrvatskoj nego u Sloveniji ako spominjes zbivanja naroda.

Kakve to veze ima?

Ima veze zato sto je uspjeo preuzeti vlast nad autonimijam i CG suprotno Ustavu koristeci "narodnu volju".
Kakva je veza?
Pa da smo se prikljucili srbima ne bi bilo potrebe bristi granicu kada bi imao apsolutnu vlast kao u CG samo sto se u BiH "volja naroda" nije mogla sprovesti kao u CG. Pokusana je ta "narodna volja" sa Abdicem ali na svu srecu nije uspjelo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1624 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Pa vlast bi bila ista kao i stvarnosti, SDA + SDS. Uz predpostavku da bi HDZ odbio suradjivati.

Da bili bi kao CG. CG nije worst nego best case.

Najbolja opcija je bila biti spreman i proci puno bolje i izaci iz rata kao pobjednik. Nakon toga dolaze opcije pusenja Beogradu ili Zagrebu, a zadnja opcija je ovo sto je izabrano.

Ne vidite rezultat na semaforu.
User avatar
dembele
Posts: 2746
Joined: 19/06/2014 09:15

#1625 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by dembele »

Hajde bar znamo da smo mi krivi za rat.
Valjda će nam Srbi oprostiti što su nas tukli.
Post Reply