Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post Reply
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1526 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

Maraschino wrote:
BosnaOnlineOrg wrote:
Kako? Kao Herenda se borio?
opet ti klonu? :maca:
Vjesto vrdas, nema sta...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1527 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote:
LBVIEW wrote:
exliberal-ex wrote:

Covjeka koji je 4 godine proveo boreci se protiv cetnika u B Krajini, gdje je I ranjavan, prvo
se isprovocira do bana, pa se jos nazove i djetetotom. :-)
Sto se rata generalno tice, de se vi Srbi Sami sa sobom dogovorite, da li je isti bio kontrolisan ili ste "mogli samo nije dala politika", ili je "Alija platio Milovanica". Jer ne postoji poraz srpske vojske, od Kupresa, preko Vlasica do B Krajine, a da ne potezete ove kvaziargumente. Cinjenice kazu drugacije: unisten II Krajiski korpus, popuslic kontraofanzive Kod Kljuca kad su s drugih ratista doveli sto su mogli, a koji je rezultirao pomjeranjem linije fakticki do prigradskih naselja Prijedora' dakle 50-tak
sjeverno. Dakle, pokusali, ispusili, pa sad tuse s teorijama zavere.
nije rat krenuo 94-95 nego ranije...koliko su puta srbi bili zaustavljani...kad je skoro zatvoren obruc oko sarajeva sta je bilo...zaustavile jedinice armije ili diplomatsko/vojni pritisak sa zapada....to je samo jedan od primjera, kako su se postavile linije 93 tako su skoro pa nacrtane granice..a ti i ostali nastavite prodavat magle ....sve nesto protiv srba a postali ste mitomani ko i oni
To mitoman ostavi za svoje - zna se ko je sampion kako iste tako i teorije zavere. :mrgreen:
A rat svakako nije poceo 94-95-e, pitam se gdje su to Srbi zaustavljani i od koga, ako ih nije zaustavila Armija, na pocetku rata?
Sto se tice prodavanja magle, samo nemoj ti i tebi slicni o tome- gdje god su Srbi fasovali, poput Sane 95-e, to je bila namjestaljka, prodano, dogovoreno, kupljeno i tako to, a ovamo dan zalosti u B Novom nakon debakla na Buzimu. :mrgreen:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1528 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

Ma nije mi sto su oni mitomani nego ovaj nas pokoji blecak koji vjeruje u ove price.

inace pozdrav za biscanina i peti korpus koji nas je ucinio ponosnim u teskim danima rata.
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1529 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

farisovo wrote:
Hamolj wrote:
Lug wrote:

94. je kontakt grupa (amerika, rusija and co.) podjelila teritoriju RBiH u omjeru 49% i 51% i nazvala to mirovnim planom za BiH.. ovo o cemu vi pisete je bilo samo ispostovati dogovor, zato i nije pala B.L. Kakav Alija, kakva hrvatska vojska, kakva srpska vojska..

Zali boze onolike patnje i zrtava..
Ako su drugi sve dogovorili zašto se onda još uvijek Alija optužuje za Srebrenicu, Dejton, zaustavljanje rata ? :roll:
Nije Alija zaustavio rat, vec pritisak SAD i potpis u Daytonu.
Srebrenica je prema svim dogovorima koje je sklapala Alijina skupina, od Zeneve, preko Kontakt grupe do ulaska u daytonske pregovore bila na dijelu teritorije koji ce pripasti Srbima. Zasto to Alija i BiH vlada tog vremena nije saopstila ljudima u Srberenici, vec samo neke pojedince izvukla, ostaje nejasno. I to necemo znati sve dok se Arhiva toga vremena ne otvori na uvid gradjanima.
Pa saopstio im je na Bosnjackom saboru 1993. godine kad im je predlozio zamjenu za Vogoscu...
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1530 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

LBVIEW wrote:
To mitoman ostavi za svoje - zna se ko je sampion kako iste tako i teorije zavere. :mrgreen:
A rat svakako nije poceo 94-95-e, pitam se gdje su to Srbi zaustavljani i od koga, ako ih nije zaustavila Armija, na pocetku rata?
Sto se tice prodavanja magle, samo nemoj ti i tebi slicni o tome- gdje god su Srbi fasovali, poput Sane 95-e, to je bila namjestaljka, prodano, dogovoreno, kupljeno i tako to, a ovamo dan zalosti u B Novom nakon debakla na Buzimu. :mrgreen:
Najvecu slobodnu teritoriju u drzavi nije odbranila SDA a treci najveci grad (Mostar) su poklonili Bobanovima sto traje do danas....

A sto se tice deranja Srba, imal igdje da je vise teritorije uzeto nego kod 2. Korpusa jos pogotovu 1992. godine prije uklanjanja nepodobnih komandanata i infiltriranja Ficinih pulena...

I kako vas somove nije stid @PM72 da govorite da je Srbin iliti na strani srpskih genocidlija
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1531 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

Inace, abih je zaustavljena kako ovdje ne bi nastala muslimanska drzava. To je do sada potvrdio mesic i svojevremeno dodik.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1532 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

Streptokok wrote:Ma nije mi sto su oni mitomani nego ovaj nas pokoji blecak koji vjeruje u ove price.

inace pozdrav za biscanina i peti korpus koji nas je ucinio ponosnim u teskim danima rata.
Ljudi poslali kompletan II Krajiski korpus u "spomen sobu" :D , a u opcinama koje su potpadale pod zonu odgovornostI I, proglasavan
dan zalosti :D nakon susreta s V-tim, a ovi i dalje guslaju po svome.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1533 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

BosnaOnlineOrg wrote:
LBVIEW wrote:
To mitoman ostavi za svoje - zna se ko je sampion kako iste tako i teorije zavere. :mrgreen:
A rat svakako nije poceo 94-95-e, pitam se gdje su to Srbi zaustavljani i od koga, ako ih nije zaustavila Armija, na pocetku rata?
Sto se tice prodavanja magle, samo nemoj ti i tebi slicni o tome- gdje god su Srbi fasovali, poput Sane 95-e, to je bila namjestaljka, prodano, dogovoreno, kupljeno i tako to, a ovamo dan zalosti u B Novom nakon debakla na Buzimu. :mrgreen:
Najvecu slobodnu teritoriju u drzavi nije odbranila SDA a treci najveci grad (Mostar) su poklonili Bobanovima sto traje do danas....

A sto se tice deranja Srba, imal igdje da je vise teritorije uzeto nego kod 2. Korpusa jos pogotovu 1992. godine prije uklanjanja nepodobnih komandanata i infiltriranja Ficinih pulena...

I kako vas somove nije stid @PM72 da govorite da je Srbin iliti na strani srpskih genocidlija
Kakve SDA ima veze sa ovom pricom, ha delegat? :D
Za ovoga niko nista ne tvrdi, sam se svrstao uz ove sto guslaju o nekih "40 miliona maraka".
Last edited by LBVIEW on 20/08/2017 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1534 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

LBVIEW wrote:
Streptokok wrote:Ma nije mi sto su oni mitomani nego ovaj nas pokoji blecak koji vjeruje u ove price.

inace pozdrav za biscanina i peti korpus koji nas je ucinio ponosnim u teskim danima rata.
Ljudi poslali kompletan II Krajiski korpus u "spomen sobu" :D , a u opcinama koje su potpadale pod zonu odgovornostI I, proglasavan
dan zalosti :D nakon susreta s V-tim, a ovi i dalje guslaju po svome.
Spojili se korpusi, otvorile linije snadbijevanja i nadje se lola da ustvrdi kako to nije bila prekretnica u ratu.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1535 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

Streptokok wrote:
LBVIEW wrote:
Streptokok wrote:Ma nije mi sto su oni mitomani nego ovaj nas pokoji blecak koji vjeruje u ove price.

inace pozdrav za biscanina i peti korpus koji nas je ucinio ponosnim u teskim danima rata.
Ljudi poslali kompletan II Krajiski korpus u "spomen sobu" :D , a u opcinama koje su potpadale pod zonu odgovornostI I, proglasavan
dan zalosti :D nakon susreta s V-tim, a ovi i dalje guslaju po svome.
Spojili se korpusi, otvorile linije snadbijevanja i nadje se lola da ustvrdi kako to nije bila prekretnica u ratu.
Ma njima nema nista gore od cinjenice da su od tamo nekog "genetskog otpada", onih sto "prodadose veru za veceru" , uprkos sto su isti bili par puta slabije naoruzani, na kraju rata toliko dobili po labrnji da im i danas zvoni u usima od toga, a uz to su im u par sedmica rata u koliko-toliko ravnopravnoj borbi ozbiljno ugrozili sumski rezervat. Njima bi 100 puta bilo draze da su ispusili od Hrvata koje, koliko ih god mrziili smatraju za sebi dostojnog protivnika- obrati paznju kako svako malo naglase kaka k'o biva da nije bilo njih balije nista ne bi mogle - nego od Bosnjaka, "zaboravljajuci" da su glavninu snaga usmjerili upravo protiv Armije, dok je HV napredovao kroz "nacionalni park" Grahova, Drvara,Glamoca i Mrkonjica. Poznajem dobro taj mentalitet- ogromni kompleksi, psihopatoloska mrznja, prijezir, nipodastavanje te potcijenjivanje svega bosnjackog.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1536 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

LBVIEW wrote:
Za ovoga niko nista ne tvrdi, sam se svrstao uz ove sto guslaju o nekih "40 miliona maraka".
ovo nešto na moj račun?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1537 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Nisu se korpusi spojili posto je HV namjerno usla u klin. Ofanziva VII korpusa je obustavljenja kada je to postalo jasno i onda su brigade prebacene u Krajinu kroz linije HV. Problem bi nastao da su Hrvati opet okrenuli plocu.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1538 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

PM72 wrote:
LBVIEW wrote:
Za ovoga niko nista ne tvrdi, sam se svrstao uz ove sto guslaju o nekih "40 miliona maraka".
ovo nešto na moj račun?
Bila je diskusija o tome ranije, a koliko se sjecam podsjetio sam te kako se u Krajini s cetama "pregovaralo" .
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1539 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by orinoco »

Streptokok wrote:Inace, abih je zaustavljena kako ovdje ne bi nastala muslimanska drzava. To je do sada potvrdio mesic i svojevremeno dodik.
Vjerujem da je država sa šerijatskim ustavom planirana ovdje i prije rata, čak i mnogo decenija prije, i da je Alijina zatvorska grupa početak realizacije te ideje. Vjerujem da ova ideja nije nastala u BiH niti na prostorima bivše države, nego da je plan jednog šireg projekta i da Alijina "Deklaracija" u biti nije njegovo djelo, odnosno da ju je on napisao, ali na osnovama ideje širenja Islama kroz državotvornost svih muslimana, da je Alija Izetbegović dobio teze koje je samo razradio i tekstualno proširio. Vjerujem takođe i da i danas neko sa strane usmjerava vjerski vrh u BiH i Izetbegovića mlađeg, u ostvarenje iste ideje, i da je najezda i masovno naseljavanje Arapa u BiH dio tog projekta.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1540 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

madner wrote:Nisu se korpusi spojili posto je HV namjerno usla u klin. Ofanziva VII korpusa je obustavljenja kada je to postalo jasno i onda su brigade prebacene u Krajinu kroz linije HV. Problem bi nastao da su Hrvati opet okrenuli plocu.
Pa da su opet krenuli s barikadama po cestama i otimacinom oruzja, te, kako su i navikli :D , promijenili saveznika, svakako.
Samo, kako kaze Grunf: "nemoj se kladiti na gubitnika" :D , tesko - onaj s krivom usnom jest bio islamofob, samo nije bio glup.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1541 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

LBVIEV,
Iskustvo mi kazuje da Aliji i njegovim fanovima ne treba puno vjerovati.Kad su mogli organizovati ubistvo vlastitog komandanta Armije - ja im više ništa ne vjerujem.Ja poštujem Krajišnike i dragi su mi ali ni ti ni ja ne znamo šta se sve dešavalo.Nedao bog ni da znamo.To zna ovaj što se jutros ukrcao na avion za hadž a od plate nije mogao napraviti onu vilu u Sarajevu.Bio sam pred njom...ulazna vrata i zidine koštaju više nego što će desetine RVI-ja dobiti nadoknade do kraja života.

Ako su mogli založiti srebreničane,ako su mogli plaćati VRS da sa Podveležja gađaju HVo u zapadnom Mostaru,ako su ubijali svoje ljude...kažem ti ,nedao Bog da sve znamo.
Last edited by PM72 on 20/08/2017 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1542 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Maraschino »

exliberal-ex wrote: nije rat krenuo 94-95 nego ranije...koliko su puta srbi bili zaustavljani...kad je skoro zatvoren obruc oko sarajeva sta je bilo...zaustavile jedinice armije ili diplomatsko/vojni pritisak sa zapada....to je samo jedan od primjera, kako su se postavile linije 93 tako su skoro pa nacrtane granice..a ti i ostali nastavite prodavat magle ....sve nesto protiv srba a postali ste mitomani ko i oni
ako ovo nije mitomanija ne znam sta je
sad samo kreni sa francuskim i drugim dobrovoljcima koji su ubijali u i oko srebrenice
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1543 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

orinoco wrote:
Streptokok wrote:Inace, abih je zaustavljena kako ovdje ne bi nastala muslimanska drzava. To je do sada potvrdio mesic i svojevremeno dodik.
Vjerujem da je država sa šerijatskim ustavom planirana ovdje i prije rata, čak i mnogo decenija prije, i da je Alijina zatvorska grupa početak realizacije te ideje. Vjerujem da ova ideja nije nastala u BiH niti na prostorima bivše države, nego da je plan jednog šireg projekta i da Alijina "Deklaracija" u biti nije njegovo djelo, odnosno da ju je on napisao, ali na osnovama ideje širenja Islama kroz državotvornost svih muslimana, da je Alija Izetbegović dobio teze koje je samo razradio i tekstualno proširio. Vjerujem takođe i da i danas neko sa strane usmjerava vjerski vrh u BiH i Izetbegovića mlađeg, u ostvarenje iste ideje, i da je najezda i masovno naseljavanje Arapa u BiH dio tog projekta.
SANU je to otkrila jos davno, a plan je poznat kao "zelena transferzala", koja bi povezala Cazin s Istanbulom.
Iza ideje stoje Homeini himself, jesrusalimski muftija, dinastija Fahd, CIA, Vatikan, te, offcourse dokazani srbomrsci- njemacki kancelari.
Ziva istina - eno Seselj objasnio u detalje na youtub-u.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#1544 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Hamolj »

orinoco wrote:
Streptokok wrote:Inace, abih je zaustavljena kako ovdje ne bi nastala muslimanska drzava. To je do sada potvrdio mesic i svojevremeno dodik.
Vjerujem da je država sa šerijatskim ustavom planirana ovdje i prije rata, čak i mnogo decenija prije, i da je Alijina zatvorska grupa početak realizacije te ideje. Vjerujem da ova ideja nije nastala u BiH niti na prostorima bivše države, nego da je plan jednog šireg projekta i da Alijina "Deklaracija" u biti nije njegovo djelo, odnosno da ju je on napisao, ali na osnovama ideje širenja Islama kroz državotvornost svih muslimana, da je Alija Izetbegović dobio teze koje je samo razradio i tekstualno proširio. Vjerujem takođe i da i danas neko sa strane usmjerava vjerski vrh u BiH i Izetbegovića mlađeg, u ostvarenje iste ideje, i da je najezda i masovno naseljavanje Arapa u BiH dio tog projekta.
Pod broj jedan, sad mi postaje jasno da na ovom forumu pod plaštom ljevičarstva, jugoslovenstva, bosanstva piše veliki broj četnika s kojima se naši lokalni izdajnici sa ovog foruma super slažu, a ti si jedan od njih. Reci ko si šta si, ne moraš se više kriti, pročitan si.

Administracija dozvoljava da čovjek hladno napiše kako je nezavisnost BiH uvod u nastajanje islamske terorističke države, a ARBiH islamističko-teroristička vojska. :roll:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1545 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by orinoco »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1546 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

PM72 wrote:LBVIEV,
Iskustvo mi kazuje da Aliji i njegovim fanovima ne treba puno vjerovati.Kad su mogli organizovati ubistvo vlastitog komandanta Armije - ja im više ništa ne vjerujem.Ja poštujem Krajišnike i dragi su mi ali ni ti ni ja ne znamo šta se sve dešavalo.Nedao bog ni da znamo.To zna ovaj što se jutros ukrcao na avion za hadž a od plate nije mogao napraviti onu vilu u Sarajevu.Bio sam pred njom...ulazna vrata i zidine koštaju više nego što će desetine RVI-ja dobiti nadoknade do kraja života.

Ako su mogli založiti srebreničane,ako su mogli plaćati VRS da sa Podveležja gađaju HVo u zapadnom Mostaru,ako su ubijali svoje ljude...kažem ti ,nedao Bog da sve znamo.
zaslužio je, ne jednu, desetak barem.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#1547 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Hamolj »

Streptokok wrote:
PM72 wrote:LBVIEV,
Iskustvo mi kazuje da Aliji i njegovim fanovima ne treba puno vjerovati.Kad su mogli organizovati ubistvo vlastitog komandanta Armije - ja im više ništa ne vjerujem.Ja poštujem Krajišnike i dragi su mi ali ni ti ni ja ne znamo šta se sve dešavalo.Nedao bog ni da znamo.To zna ovaj što se jutros ukrcao na avion za hadž a od plate nije mogao napraviti onu vilu u Sarajevu.Bio sam pred njom...ulazna vrata i zidine koštaju više nego što će desetine RVI-ja dobiti nadoknade do kraja života.

Ako su mogli založiti srebreničane,ako su mogli plaćati VRS da sa Podveležja gađaju HVo u zapadnom Mostaru,ako su ubijali svoje ljude...kažem ti ,nedao Bog da sve znamo.
zaslužio je, ne jednu, desetak barem.
Nek je nama Krajišnicima naš Dudak živ i zdrav. Što streptokok kaže za svoju sposobnost i vojno znanje je zaslužio deset takvih. Šteta što od (ne)znanja onog debila Sefera Halilovića ova država ništa nije hajrovala.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1548 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

orinoco wrote:
Streptokok wrote:Inace, abih je zaustavljena kako ovdje ne bi nastala muslimanska drzava. To je do sada potvrdio mesic i svojevremeno dodik.
Vjerujem da je država sa šerijatskim ustavom planirana ovdje i prije rata, čak i mnogo decenija prije, i da je Alijina zatvorska grupa početak realizacije te ideje. Vjerujem da ova ideja nije nastala u BiH niti na prostorima bivše države, nego da je plan jednog šireg projekta i da Alijina "Deklaracija" u biti nije njegovo djelo, odnosno da ju je on napisao, ali na osnovama ideje širenja Islama kroz državotvornost svih muslimana, da je Alija Izetbegović dobio teze koje je samo razradio i tekstualno proširio. Vjerujem takođe i da i danas neko sa strane usmjerava vjerski vrh u BiH i Izetbegovića mlađeg, u ostvarenje iste ideje, i da je najezda i masovno naseljavanje Arapa u BiH dio tog projekta.
ovo ni pm53 ne bi ovako temeljito prezentirao.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1549 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Streptokok wrote:
PM72 wrote:LBVIEV,
Iskustvo mi kazuje da Aliji i njegovim fanovima ne treba puno vjerovati.Kad su mogli organizovati ubistvo vlastitog komandanta Armije - ja im više ništa ne vjerujem.Ja poštujem Krajišnike i dragi su mi ali ni ti ni ja ne znamo šta se sve dešavalo.Nedao bog ni da znamo.To zna ovaj što se jutros ukrcao na avion za hadž a od plate nije mogao napraviti onu vilu u Sarajevu.Bio sam pred njom...ulazna vrata i zidine koštaju više nego što će desetine RVI-ja dobiti nadoknade do kraja života.

Ako su mogli založiti srebreničane,ako su mogli plaćati VRS da sa Podveležja gađaju HVo u zapadnom Mostaru,ako su ubijali svoje ljude...kažem ti ,nedao Bog da sve znamo.
zaslužio je, ne jednu, desetak barem.
Da smo pobjedili i oslobodili državu- i ja bih se s tim složio.Naši generali su kupljeni od strane vladajuće oligarhije.Svi su uhljebljeni da im ne bi palo na pamet da organizuju vojsku i narod,svima su napravljene vile,date sve privilegije,upravni odbori,direktorska i načelnička mjesta.Obična vojska dobila je ono što visi između nogu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1550 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

Hamolj wrote:[
Nek je nama Krajišnicima naš Dudak živ i zdrav. Što streptokok kaže za svoju sposobnost i vojno znanje je zaslužio deset takvih. Šteta što od (ne)znanja onog debila Sefera Halilovića ova država ništa nije hajrovala.
to ti je onaj bosanski nazadluk, ne cijeni pamet i znanje. onako sposobnog covjeka on bi drzao na minimalcu.
Post Reply