Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post Reply
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1501 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

BISCANIN2 wrote:
Jedini ko palamuti si ti, nisu tabuti isli samo za Sa, isli su i kovcezi, koje su pokupili od Novog, Bl, Doboja, sta mislis u kakvoj su oni situaciji bili razbijeni, razvuceni sa unistenim drugim krajiskim i prepolovljenim prvim krajiskim, sve sto su imali od arkana, brigada iz istocne bosne, sve su instalirali na podrucje kljuca , kojeg su izgubili, a manevrom nase gardisjke oklopne, su im snage bile prepolovljene, Bihac je iza sebe imao slobodnu Cro teritoriju, znaci sve sto.treba. dolazi.kamionima ne helikopterom,.pa samo na području cju sela Bravsko zarobljena su.dva arty diviziona, koja su.fino tukla po Prijedoskoj opstini. U ostalom sta ti znas ti u zivotu nisi metra se pomjerio prema cetnicima a kamoli da si bio duboko u zaledjini, nisi vidio sta znaci takvo sto, a da nije dosao 7 k i gardijska oklopna u zadnju sekundu vidio bi ti te dogovorene teritorije i dogovore koje spominjes.
Koliko se sjećam,iz Sarajeva su ljudi išli za Krajinu.Nekoliko stotina možda i koja hiljada ljudi.Ne znam za obrnut slučaj. :wink: U stvari znam,kad su ulazili kroz tunel da im Aljo da punomoć za arapske pare u Beču...
Last edited by PM72 on 19/08/2017 21:20, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1502 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Streptokok wrote:Pm53

Usra ti sada i sefa i stanicu.
M53 bio je glomazan,težak,ko ćuskija.M72 bio je pismen. :D
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1503 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

BISCANIN2 wrote:[

Jedini ko palamuti si ti, nisu tabuti isli samo za Sa, isli su i kovcezi, koje su pokupili od Novog, Bl, Doboja, sta mislis u kakvoj su oni situaciji bili razbijeni, razvuceni sa unistenim drugim krajiskim i prepolovljenim prvim krajiskim, sve sto su imali od arkana, brigada iz istocne bosne, sve su instalirali na podrucje kljuca , kojeg su izgubili, a manevrom nase gardisjke oklopne, su im snage bile prepolovljene, Bihac je iza sebe imao slobodnu Cro teritoriju, znaci sve sto.treba. dolazi.kamionima ne helikopterom,.pa samo na području cju sela Bravsko zarobljena su.dva arty diviziona, koja su.fino tukla po Prijedoskoj opstini. U ostalom sta ti znas ti u zivotu nisi metra se pomjerio prema cetnicima a kamoli da si bio duboko u zaledjini, nisi vidio sta znaci takvo sto, a da nije dosao 7 k i gardijska oklopna u zadnju sekundu vidio bi ti te dogovorene teritorije i dogovore koje spominjes.
parmak legitimiso civile u debeloj pozadini pa umislio da je napoleon.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1504 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Šta ćeš,ovaj parmak je bio dobrovoljac i proljevao je krv i to ne legitimišući ljude u pozadini.ali,ja sam nebitan.Bitna je količina ublehe u koju su vas ubjedili.Počeli smo kao i Srbi slaviti izgubljene bitke i na njima praviti vlastite mitove a od kokošara praviti heroje...
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1505 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

Haha ha, kazes gladni i umorni, haha, mozes mislit, ee, sta si mislio spa centar, jarane svaka ofanziva je gladan umoran, a popuna je na terenu a najbolje se jede na autonomaskim pa cetnickim linijama, eeee jarane, nema asfalta, konji sve odradjuju, eeeeee majko moja.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1506 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

PM72 wrote:Šta ćeš,ovaj parmak je bio dobrovoljac i proljevao je krv i to ne legitimišući ljude u pozadini.ali,ja sam nebitan.Bitna je količina ublehe u koju su vas ubjedili.Počeli smo kao i Srbi slaviti izgubljene bitke i na njima praviti vlastite mitove a od kokošara praviti heroje...
To te ne cini niti znalcem niti strategom.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1507 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

BISCANIN2 wrote:Haha ha, kazes gladni i umorni, haha, mozes mislit, ee, sta si mislio spa centar, jarane svaka ofanziva je gladan umoran, a popuna je na terenu a najbolje se jede na autonomaskim pa cetnickim linijama, eeee jarane, nema asfalta, konji sve odradjuju, eeeeee majko moja.
Šega ti...lako se sad smijati...

A nije vam bilo šega kad su dolazili ljudi iz Sarajeva? tad ste ih grlili i ljubili.A valjalo je doći do vas jarane moj.Kroz tunel pa preko Igmana a na vrhu te čekaju kamioni.pa te stresu do Tarčina i spavaš u šupama.Dočekaš autobuse pa preko hercegovačkih vukojebina i Kupresa pa ti usput strada nekoliko vojnika...pa pređeš granicu i spavaš u kasarnama kod Zemunika da bi sutra išao u Krajinu pa pomogneš svojima.I niko ne kaže neći ili ko ih jebe.

Kad dođer,sav sjeban nakon tri dana puta,daju ti par konzervi i odrede pravac.A ti ne znaš ni gdje si...

šega ti?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1508 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Maraschino wrote:
madner wrote:
Maraschino wrote: Bila je to teska partija pokera.
Na kraju se igralo na sve ili nista pri cemu je Zagreb popustio.
Sta mislis zasto?
U kojem paralelnom univerzumu je Zagreb popustio? Dobili tada pola uticaja u FBiH plus RH. Jedino neku muzicku da su propustili.


Zaboravlja se da smo mi u nekom periodu bili na koljenima. Samo neka ''ucjena'' nas je spasila od nestanka. Da je Zagreb igrao do kraja, dobio bi i vise.
Vise se izgubilo u miru ili ce se izgubiti.
Danas sam zadovoljan sto sam ziv a drugi tu srecu nisu imali.
Znaci, i ti bi jos ratovao?
Samo ARBiH + strah od sankcija.
Ako pametan uci na tudim greskama, budala na svojim, sta su onda ovi sto nista ne nauce iz svojih greski?

Alija je prije rata i u ratu vukao poteze. Neki su bili dobri, neki srednji, neki losi. Znatan broj losih je doveo do situacije da budes zadovoljan sto nisi zamalo nestao.

Danas se te iste greske ponavljaju, samo je ulog manji.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1509 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Streptokok wrote:
PM72 wrote:Šta ćeš,ovaj parmak je bio dobrovoljac i proljevao je krv i to ne legitimišući ljude u pozadini.ali,ja sam nebitan.Bitna je količina ublehe u koju su vas ubjedili.Počeli smo kao i Srbi slaviti izgubljene bitke i na njima praviti vlastite mitove a od kokošara praviti heroje...
To te ne cini niti znalcem niti strategom.

Iskustvo me čini znalcem a kako sam starim sagledavam i neke druge stvari i činjenice.Mnogo čitam i pratim.Pošto imam iskustvo i JNA,naučen sam i obučen za sve vrste pješadiskih oruđa i oružja.Također,dovoljno sam namazan da me ne mogu folirati kao prije 25 godina niti idem u stranačke centrale po svoje mišljenje.Znači,tebi i takvima o ratu mogu biti profesor.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1510 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

PM72 wrote:
BISCANIN2 wrote:
Jedini ko palamuti si ti, nisu tabuti isli samo za Sa, isli su i kovcezi, koje su pokupili od Novog, Bl, Doboja, sta mislis u kakvoj su oni situaciji bili razbijeni, razvuceni sa unistenim drugim krajiskim i prepolovljenim prvim krajiskim, sve sto su imali od arkana, brigada iz istocne bosne, sve su instalirali na podrucje kljuca , kojeg su izgubili, a manevrom nase gardisjke oklopne, su im snage bile prepolovljene, Bihac je iza sebe imao slobodnu Cro teritoriju, znaci sve sto.treba. dolazi.kamionima ne helikopterom,.pa samo na području cju sela Bravsko zarobljena su.dva arty diviziona, koja su.fino tukla po Prijedoskoj opstini. U ostalom sta ti znas ti u zivotu nisi metra se pomjerio prema cetnicima a kamoli da si bio duboko u zaledjini, nisi vidio sta znaci takvo sto, a da nije dosao 7 k i gardijska oklopna u zadnju sekundu vidio bi ti te dogovorene teritorije i dogovore koje spominjes.
Koliko se sjećam,iz Sarajeva su ljudi išli za Krajinu.Nekoliko stotina možda i koja hiljada ljudi.Ne znam za obrnut slučaj. :wink: U stvari znam,kad su ulazili kroz tunel da im Aljo da punomoć za arapske pare u Beču...
Sta reci osim da si smradina, poserem ti se na.obraz. I sad sam.siguran tebi je sreca pa.si.bio u Sa, a tamo.si.mogo u cetnike i armiju, ali.da si bio kod nas ti bi bio Babin, sad bi iz Saint Luisa sa onima kojim pripadas palamudio. Kazes na ilidzi u famosu 30 nasih poginulo, i zavalio ih sda tebi je to bitno i jos se smijes. Fuj, gade jedan.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#1511 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Kad ponestane argumenata i činjenica krene vrijeđanje.To govori o tvojoj kulturi i karakteru.Šta je- boli te istina? jesam li šta slagao?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18693
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1512 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by SmokingMan »

U 300.to milionitom pakovanju topsa krije se jedna od zlatnih kašika iz seta,zato,budi brz i pronađi ga prvi na policama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1513 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» BISCANIN2

trajno

@PM72 i @Streptokok, imate upozorenje pred ban zbog međusobnog vrijeđanja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1514 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Maraschino »

madner wrote:




Samo ARBiH + strah od sankcija.
Ako pametan uci na tudim greskama, budala na svojim, sta su onda ovi sto nista ne nauce iz svojih greski?

Alija je prije rata i u ratu vukao poteze. Neki su bili dobri, neki srednji, neki losi. Znatan broj losih je doveo do situacije da budes zadovoljan sto nisi zamalo nestao.

Danas se te iste greske ponavljaju, samo je ulog manji.
Vrlo odmjeren komentar. :D :thumbup:

Opet dolazimo do onoga sto bi trebali objektivni buduci historicari dokazati odgovornost svakoga pa i Alije oko referenduma, pozadine istoga, naredni koraci, izdaje saveznika, mogucnosti pripreme naroda za odbranu u nametnutom ratu...mnoga pitanja su otvorena a ovo o cemu mi pisemo je naprdjivanje ili ''ciji je veci''. Treba stvari sagledati iz mnogih uglova i hladne glave a ne stranacki pucati komentare.
Time zbunjujemo one koji nisu zivjeli u to vrijeme a lazemo sami sebe. Ne mislim na tebe.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1515 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

Koji bola budući objektivni historičari. Pa mi ni sadašnjost ne možemo objektivno sagledati, svako gleda kroz neke svoje filtre na naočalima.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#1516 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Hamolj »

.
Last edited by Hamolj on 19/08/2017 22:14, edited 1 time in total.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#1517 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Hamolj »

http://balkans.aljazeera.net/video/kome ... vom-pazaru

Tito i njegova zločinačko-komunistička škvadra

I još šta ne mogu da vjerujem da postoje Bošnjaci koji opravdavaju zločine nad svojim narodom, to se naravno nigdje u svijetu ne može čuti i vidjeti osim kod balijica.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1518 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Maraschino wrote:
madner wrote:




Samo ARBiH + strah od sankcija.
Ako pametan uci na tudim greskama, budala na svojim, sta su onda ovi sto nista ne nauce iz svojih greski?

Alija je prije rata i u ratu vukao poteze. Neki su bili dobri, neki srednji, neki losi. Znatan broj losih je doveo do situacije da budes zadovoljan sto nisi zamalo nestao.

Danas se te iste greske ponavljaju, samo je ulog manji.
Vrlo odmjeren komentar. :D :thumbup:

Opet dolazimo do onoga sto bi trebali objektivni buduci historicari dokazati odgovornost svakoga pa i Alije oko referenduma, pozadine istoga, naredni koraci, izdaje saveznika, mogucnosti pripreme naroda za odbranu u nametnutom ratu...mnoga pitanja su otvorena a ovo o cemu mi pisemo je naprdjivanje ili ''ciji je veci''. Treba stvari sagledati iz mnogih uglova i hladne glave a ne stranacki pucati komentare.
Time zbunjujemo one koji nisu zivjeli u to vrijeme a lazemo sami sebe. Ne mislim na tebe.
Govori za sebe, ja uglavom prenosim stavove eminetnih historicara i koristim izvore. Slazem se da bi trebao i ti to uraditi. :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1519 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by exliberal-ex »

PM72 wrote:Kad ponestane argumenata i činjenica krene vrijeđanje.To govori o tvojoj kulturi i karakteru.Šta je- boli te istina? jesam li šta slagao?

Kako ti se bolan da raspravljat sa ljudima koju su ili bili djeca ili su bili u p**** materinoj ....oni imaju svoju istinu i djaba ti pricat.
Ljudi nekonataju da je sav taj rat bio strogo kontrolisan, znalo se dokle se moze ici ,ako bi presao dozvoljenu liniju dobio bi po nosu...gledam ovdje rasprave mogli smo mi zauzet BL isko to sto srbi kazu mogli smo mi zauset SA al nam zapad nije dao....mogli su i jedni i drugi al ukurcu
User avatar
BHCluster
Posts: 23415
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1520 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

Sta je ta dozvoljena linija bila za ljude iz Visegrada, Srebrenice, Prijedora, Bijeljine, Sarajeva, Mostara...?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1521 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Ma kakve dogovorene linije, samo se svi tjese da nisu bili nesposobni za vise.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1522 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote:
PM72 wrote:Kad ponestane argumenata i činjenica krene vrijeđanje.To govori o tvojoj kulturi i karakteru.Šta je- boli te istina? jesam li šta slagao?

Kako ti se bolan da raspravljat sa ljudima koju su ili bili djeca ili su bili u p**** materinoj ....oni imaju svoju istinu i djaba ti pricat.
Ljudi nekonataju da je sav taj rat bio strogo kontrolisan, znalo se dokle se moze ici ,ako bi presao dozvoljenu liniju dobio bi po nosu...gledam ovdje rasprave mogli smo mi zauzet BL isko to sto srbi kazu mogli smo mi zauset SA al nam zapad nije dao....mogli su i jedni i drugi al ukurcu
Covjeka koji je 4 godine proveo boreci se protiv cetnika u B Krajini, gdje je I ranjavan, prvo
se isprovocira do bana, pa se jos nazove i djetetotom. :-)
Sto se rata generalno tice, de se vi Srbi Sami sa sobom dogovorite, da li je isti bio kontrolisan ili ste "mogli samo nije dala politika", ili je "Alija platio Milovanica". Jer ne postoji poraz srpske vojske, od Kupresa, preko Vlasica do B Krajine, a da ne potezete ove kvaziargumente. Cinjenice kazu drugacije: unisten II Krajiski korpus, popuslic kontraofanzive Kod Kljuca kad su s drugih ratista doveli sto su mogli, a koji je rezultirao pomjeranjem linije fakticki do prigradskih naselja Prijedora' dakle 50-tak
sjeverno. Dakle, pokusali, ispusili, pa sad tuse s teorijama zavere.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1523 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by moke_31 »

Hamolj wrote:http://balkans.aljazeera.net/video/kome ... vom-pazaru

Tito i njegova zločinačko-komunistička škvadra

I još šta ne mogu da vjerujem da postoje Bošnjaci koji opravdavaju zločine nad svojim narodom, to se naravno nigdje u svijetu ne može čuti i vidjeti osim kod balijica.
Dovoljno je pročitati zapise iz ratnog dnevnika rahmetli Adil-beže Zulfikarpašiću kada je posjetio svoju rodnu Foču tokom 2. svjetskog rata pa da se vidi odnos Tita prema Bošnjacima, samo mu je bilo bitno da zadavolji Srbe i da se slučajno njima ne zamjeri, priče o poštenju, pravdi i sl. ublehama partizana su se samo odnosile kad je trebalo četnicima progledavati kroz prste, i više puta po potrebi (vidjeti na internetu slučaj planin Sjemeć kod Višegrada), to se na Bošnjake nije odnosilo. Po istoj ovoj paradigmi su komunisti imali odnos prema Bošnjacima tokom 45-godišnje vladavine u SFRJ, samo eto nije bilo klanja, masovnih ubijanja i sl.

Da se podsjetimo još jednom...

http://www.avlija.me/stari-tekstovi/adi ... -focu-1957
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1524 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

Hamolj wrote:http://balkans.aljazeera.net/video/kome ... vom-pazaru

Tito i njegova zločinačko-komunistička škvadra

I još šta ne mogu da vjerujem da postoje Bošnjaci koji opravdavaju zločine nad svojim narodom, to se naravno nigdje u svijetu ne može čuti i vidjeti osim kod balijica.
To je prošlosti, istorija, koja se ne može promijeniti, već samo tumačiti.
Ono što ja ne mogu da vjerujem je da postoje Bošnjaci koji nakon svega što se desilo u ratu, genocida i ostalih katastrofa, - opravdavaju zločine nad svojim narodom koji se dešavaju u periodu dejtonske BiH. Taj zločin je tiho, sporo ubijanje naroda u pojam, egzistenciju, socijalnu i svaku drugu pravdu. Nisu stranke na vlasti nimalo odmakle od demokratske prakse partizana nakon 1945. Nema nacionalizacije, oduzimanja blaga i ljetine seljacima ali ima otimačine od države i građana (građevinsko zemljište, nekretnine ..), kakve god hoćeš. Uništava se školstvo, zdravstvo, sigurnost upitna ... mito i korupcija, sve su to zločini prema bošnjačkom narodu. Na to se pojedini ne osvrću ali upiru prstom na mrtvog Tita i neke komuniste koji i ne postoje u našem društvu danas.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1525 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by exliberal-ex »

LBVIEW wrote:
exliberal-ex wrote:
PM72 wrote:Kad ponestane argumenata i činjenica krene vrijeđanje.To govori o tvojoj kulturi i karakteru.Šta je- boli te istina? jesam li šta slagao?

Kako ti se bolan da raspravljat sa ljudima koju su ili bili djeca ili su bili u p**** materinoj ....oni imaju svoju istinu i djaba ti pricat.
Ljudi nekonataju da je sav taj rat bio strogo kontrolisan, znalo se dokle se moze ici ,ako bi presao dozvoljenu liniju dobio bi po nosu...gledam ovdje rasprave mogli smo mi zauzet BL isko to sto srbi kazu mogli smo mi zauset SA al nam zapad nije dao....mogli su i jedni i drugi al ukurcu
Covjeka koji je 4 godine proveo boreci se protiv cetnika u B Krajini, gdje je I ranjavan, prvo
se isprovocira do bana, pa se jos nazove i djetetotom. :-)
Sto se rata generalno tice, de se vi Srbi Sami sa sobom dogovorite, da li je isti bio kontrolisan ili ste "mogli samo nije dala politika", ili je "Alija platio Milovanica". Jer ne postoji poraz srpske vojske, od Kupresa, preko Vlasica do B Krajine, a da ne potezete ove kvaziargumente. Cinjenice kazu drugacije: unisten II Krajiski korpus, popuslic kontraofanzive Kod Kljuca kad su s drugih ratista doveli sto su mogli, a koji je rezultirao pomjeranjem linije fakticki do prigradskih naselja Prijedora' dakle 50-tak
sjeverno. Dakle, pokusali, ispusili, pa sad tuse s teorijama zavere.
nije rat krenuo 94-95 nego ranije...koliko su puta srbi bili zaustavljani...kad je skoro zatvoren obruc oko sarajeva sta je bilo...zaustavile jedinice armije ili diplomatsko/vojni pritisak sa zapada....to je samo jedan od primjera, kako su se postavile linije 93 tako su skoro pa nacrtane granice..a ti i ostali nastavite prodavat magle ....sve nesto protiv srba a postali ste mitomani ko i oni
Post Reply