Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 10967
Joined: 12/12/2011 11:28

#2001 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Obicna Giulia stize tek u septembru 2016...

http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... id=1045602
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2002 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
Last edited by mali_milojica on 30/09/2015 13:35, edited 1 time in total.
Seawolf
Posts: 7774
Joined: 14/06/2012 22:59

#2003 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.

Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.

p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
User avatar
ElRe
Posts: 10967
Joined: 12/12/2011 11:28

#2004 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

mali_milojica wrote:Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
Sumnjam da bi AutoExperss pisao gluposti.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2005 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:
mali_milojica wrote:Netacno.
Prenijeli su vijest od Britanskog Auto Expressa i tacno je da auto dolazi u septembru 2016,ali u Veliku Britaniju. U ostatku EU bice dostupna vec poslije Zeneve,u SAD u drugom kvartalu.
Giulia QV se vec sada moze naruciti. Navodno su i prije sajma u Frankfurtu imali preko 5000 narudzbi. U DE ih imaju preko 500 i dobili su ih za vrijeme trajanja sajma.
Sumnjam da bi AutoExperss pisao gluposti.
Pa nisu napisali glupost. Rekli su istinu,ali za trziste VB na kojem se najvise citaju.
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2006 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.

Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.

p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?

i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2007 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

johntra wrote:
Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.

Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.

p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?

i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
FCA vec ima 2.2 dizel sa 200 KS i EURO6 normom. Ide u Jeep Cheeroke. Da li varaju sa njim oko normi,stvarno ne znam.
Seawolf
Posts: 7774
Joined: 14/06/2012 22:59

#2008 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:
johntra wrote:
Seawolf wrote:Pa ti meni neki dan napisa kako nova Giulia sa 2.2 Multijet dizelom ide od Nove godine ... izvini, morao sam.

Puno je lakše napraviti Euro 6 benzinca sa 510 KS, nego Euro 6 dizela sa 210 KS. U BMW-u i Mercedesu za tu činjenicu znaju već godinama, a ostali koji hoće da se igraju te igre, to će naučiti na teži način.

p.s. ovo je bilo na post od @EIRe
A to VM motori, odnosno FPT, od juče razvijaju dizelaše?

i što se tiče narudžbi, mislim da je i u SAD urađeno već više od 500 narudžbi isto...
FCA vec ima 2.2 dizel sa 200 KS i EURO6 normom. Ide u Jeep Cheeroke. Da li varaju sa njim oko normi,stvarno ne znam.
Znam. Nisam napisao ništa iz zle namjere prema Giulia-i. Automobil je izvanredan, u to nema sumnje. Samo je cijela priča malo krivo odigrana. U Alfi su više "razmišljali" srcem nego glavom.

Troškovi uloženi u razvoj automobila, moraju se što prije početi vraćati. A biće veliki problem otplatiti, sigurno nemale, troškove razvoja ovog automobila, kroz prodaju samo najsnažnije i najskuplje varijante. Modeli sa slabijim benzinskim motorima i dizelima su morali već uveliko biti spremni za proizvodnju i isporuke.

Ovako, imamo puno zaljubljenika Alfe, koji bi rado kupili novu Giulia-u. Ali je malo njih koji imaju pristup cifri od 70.000 EUR, koliko moraju minimalno platiti za QV.
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#2009 Re: Alfa Romeo

Post by Em2r »

Seawolf wrote: Znam. Nisam napisao ništa iz zle namjere prema Giulia-i. Automobil je izvanredan, u to nema sumnje. Samo je cijela priča malo krivo odigrana. U Alfi su više "razmišljali" srcem nego glavom.

Troškovi uloženi u razvoj automobila, moraju se što prije početi vraćati. A biće veliki problem otplatiti, sigurno nemale, troškove razvoja ovog automobila, kroz prodaju samo najsnažnije i najskuplje varijante. Modeli sa slabijim benzinskim motorima i dizelima su morali već uveliko biti spremni za proizvodnju i isporuke.

Ovako, imamo puno zaljubljenika Alfe, koji bi rado kupili novu Giulia-u. Ali je malo njih koji imaju pristup cifri od 70.000 EUR, koliko moraju minimalno platiti za QV.
Bice ona za 5-6 godina 10K. Isto sto me raduje sa Citroenom Ds5 ... zavalili su cijenu ali sreca pa je alfa alfa i citroen citroen ne mora se dugo mastati o njima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2010 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

7000 narudzbi i 12 000 ozbiljnih upita za Giuliu QV
http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-g ... r-besteld/
Pojavila se nezvanicna informacija da je obicna Giulia sa 2.0 motorom i 330 KS obisla Ring za oko 8 min
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2011 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

mali_milojica wrote:7000 narudzbi i 12 000 ozbiljnih upita za Giuliu QV
http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-g ... r-besteld/
Pojavila se nezvanicna informacija da je obicna Giulia sa 2.0 motorom i 330 KS obisla Ring za oko 8 min
Oko 8 je sirok pojam. S koje strane broja 8? :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2012 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Malo sporije od 8 min. Nisu bili precizni :D
User avatar
ElRe
Posts: 10967
Joined: 12/12/2011 11:28

#2013 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Prodaja je solidno krenula. Samo da ne bude vrijeme isporuke ljeto 2016.

Giulia mi se svakim danom sve vise svidja :D
User avatar
iDrive
Posts: 14
Joined: 10/10/2015 18:24

#2014 Re: Alfa Romeo

Post by iDrive »

Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:

1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)

2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)

3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)

4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)

5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)

6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)

Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2015 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

iDrive wrote:Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:

1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)

2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)

3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)

4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)

5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)

6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)

Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
Dobro si ovo poslozio,samo otkud ti ova imena Leonarda,Mitello i Giulienttina? :D
User avatar
iDrive
Posts: 14
Joined: 10/10/2015 18:24

#2016 Re: Alfa Romeo

Post by iDrive »

Mali Milojica, internet čuda čini. Informacije kuljaju.

Nego šta mislite kakve su šanse za pojavu Giuliane (coupe verzije Giulije) kao konkurenta BMW-u 4 i M4 i Audiju A5 i RS5?

Image

Ja mislim da bi to bio odličan potez. Samo još malo agresivnijid dizajn.
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2017 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ako misle uspjeti, moraju što prije napraviti i ostale karoserijske varijante...kupe bi bio idealan, a karavan jako praktičan za ljude kojima je potreban...
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2018 Re: Alfa Romeo

Post by ranger »

johntra wrote:Ako misle uspjeti, moraju što prije napraviti i ostale karoserijske varijante...kupe bi bio idealan, a karavan jako praktičan za ljude kojima je potreban...
ma samo nek kopiraju druge, sto drugi nude nek nude i oni...
karavan obavezno, 156 sw je prelijep a i 159 sw je fina...
User avatar
ElRe
Posts: 10967
Joined: 12/12/2011 11:28

#2019 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

iDrive wrote:Alfra Romeo u svojoj želji da u sljedećih 10ak godina u potpunosti uđe u premium segment, te u želji da se suprostavi Audiju, BMW-u, Mercedesu, DS-u i Volvu do jeseni 2018. godine želi u svojoj gami nuditi sljedeće modele:

1. U klasi malih gradskih automobila - Alfa Romeo Mito (rivali DS 3, Audi A1)

2. U klasi komplaktnih automobila - Alfa Romeo Giulietta (rivali Audi A3, BMW 1, Mercedes A, DS 4)

3. U klasi malih limuzina (D segment) - Alfa Romeo Giulia (rivali Audi A4, BMW 3, Mercedes C, DS 5, Volvo S60)

4. U klasi velikih limuzina (E segment) - Alfa Romeo Leonarda (rivali Audi A6, BMW 5, Mercedes E, nadolazeći Volvo S90)

5. U klasi malih SUV-ova - Alfa Romeo Mitello (Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka)

6. U klasi srednjih SUV-ova - Alfa Romeo Giulienttina (Audi Q3/Q5, BMW X1, Mercedes GLC, Volvo CX60)

Preambiciozno ili ne? Također navodno Giulietta dobiva nove prednje farove (novi dizajn), te unutrašnjost čija će kvaliteta biti na razini Giulije. Jel to znači promjena dobavljača ili ne ne znam, ali mislim da će i oni dobiti zeleno svjetlo od one PSA-ove kompanije što radi unutrašnjost za Audije, BMW-ove i sada za Giuliju.
Mito se ukida
Giulietta - nasljednik nije izjestan, facelift dolazi za 2016.

Ova dva modela se mijenjaju sa crossoverima.

Giulia nece dobiti coupe i karavan verziju. Za coupe manje vise, ali karavan je morao da se proizvede.
User avatar
iDrive
Posts: 14
Joined: 10/10/2015 18:24

#2020 Re: Alfa Romeo

Post by iDrive »

Image

[VIDEO] Alfa Romeo Giulia QV posramila BMW M4 na ‘Ringu?
Automobil koji je ove godine zainteresirao javnost možda više od bilo kojeg drugog je nova Alfa Romeo Giulia, limuzina koja će označiti veliki povratak talijanske tvrtke i koja se može naći u istoj rečenici kao pojmovi poput stražnji pogon, ručni mjenjač i Ferrarijev motor. Ovo potonje odnosi se na najjaču izvedbu s oznakom QV (Quadrifoglio Verde), koja će pod prednjim poklopcem nositi 3,0-litreni benzinski V6 motor, čijih će 510 KS u bliskoj budućnosti vjerojatno pogoniti i Ferrarijev ulazni model Dino.

Svi podaci navedeni na papiru automatski parkiraju Giuliju bok uz bok s BMW-om M3, automobilom koji je uvijek prva asocijacija na spomen klase sportskih premium limuzina. I dok se Nijemac dokazao već nebrojeno puta kao ultimativni go-to kada je riječ o kombinaciji performansi i praktičnosti, za Giuliju se za sada ne može ništa reći sa sigurnošću. Iako recept zvuči fenomenalno, u stvarnom svijetu ju osim službenih testnih vozača nitko još nije imao priliku isprobati.

Ipak, ponešto o njenim sposobnostima mogao bi reći sljedeći neslužbeni podatak, prema kojem je Alfa Romeo Giulia uspjela srušiti rekord BMW-a M4 na stazi Nürburgring Nordschleife. Naime, s vremenom kruga od 7 minuta i 43 sekunde Giulia je brža za devet sekundi od svojeg glavnog rivala, doduše u kupe izvedbi.

Iako rekord nije služben, Alfa Romeo je u velikoj prednosti što se tiče snage motora (510 KS u usporedbi s 430 KS), za čiju je raspodjelu zadužen napredni pogon na sve kotače, pa ne vidim razlog zašto ne bi bio istinit. Impresivnija od pobjede nad BMW-om činjenica je da je Giulia na ‘Ringu brža i od brojnih supersportskih automobila kao što su Audi R8 V10, Mercedes-Benz SLS AMG i Lamborghini Gallardo Superleggera.

http://www.klipmagazin.com/2015/09/alfa ... -na-ringu/
Seawolf
Posts: 7774
Joined: 14/06/2012 22:59

#2021 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

iDrive wrote: [VIDEO] Alfa Romeo Giulia QV posramila BMW M4 na ‘Ringu?
Automobil koji je ove godine zainteresirao javnost možda više od bilo kojeg drugog je nova Alfa Romeo Giulia, limuzina koja će označiti veliki povratak talijanske tvrtke i koja se može naći u istoj rečenici kao pojmovi poput stražnji pogon, ručni mjenjač i Ferrarijev motor. Ovo potonje odnosi se na najjaču izvedbu s oznakom QV (Quadrifoglio Verde), koja će pod prednjim poklopcem nositi 3,0-litreni benzinski V6 motor, čijih će 510 KS u bliskoj budućnosti vjerojatno pogoniti i Ferrarijev ulazni model Dino.

Svi podaci navedeni na papiru automatski parkiraju Giuliju bok uz bok s BMW-om M3, automobilom koji je uvijek prva asocijacija na spomen klase sportskih premium limuzina. I dok se Nijemac dokazao već nebrojeno puta kao ultimativni go-to kada je riječ o kombinaciji performansi i praktičnosti, za Giuliju se za sada ne može ništa reći sa sigurnošću. Iako recept zvuči fenomenalno, u stvarnom svijetu ju osim službenih testnih vozača nitko još nije imao priliku isprobati.

Ipak, ponešto o njenim sposobnostima mogao bi reći sljedeći neslužbeni podatak, prema kojem je Alfa Romeo Giulia uspjela srušiti rekord BMW-a M4 na stazi Nürburgring Nordschleife. Naime, s vremenom kruga od 7 minuta i 43 sekunde Giulia je brža za devet sekundi od svojeg glavnog rivala, doduše u kupe izvedbi.

Iako rekord nije služben, Alfa Romeo je u velikoj prednosti što se tiče snage motora (510 KS u usporedbi s 430 KS), za čiju je raspodjelu zadužen napredni pogon na sve kotače, pa ne vidim razlog zašto ne bi bio istinit. Impresivnija od pobjede nad BMW-om činjenica je da je Giulia na ‘Ringu brža i od brojnih supersportskih automobila kao što su Audi R8 V10, Mercedes-Benz SLS AMG i Lamborghini Gallardo Superleggera.

http://www.klipmagazin.com/2015/09/alfa ... -na-ringu/
Bravo za "informisanog" novinara. Giulia Q.V, naravno kao i oba glavna njemačka konkurenta, ima pogon isključivo na stražnju osovinu.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2022 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

Ovo je magazin za vozače poljoprivrednih mašina, klip u nazivu je klip kukuruza. :-D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2023 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Kako Alessandro Masera vidi Giuliu Coupe
Image
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2024 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2025 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Papucice 8-)
Image
Post Reply