Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#751 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Hrulj »

HrvatMusliman wrote:Albanija je jeftinija od Hrvatske ali je i lošija. Kada zbrojiš put do Albanije dođe te na isto kao Hrvatska. Isplati se ići vidjet ali Hrvatska je bolja.
Nije tacno.
Albanija je bolja od Hrvatske, kolicina truda i novca ulozenog u turizam je nevjerovatna. Ljudi su takodjer nevjerovatno uljudni za razliku od Hrvata koji Bosnje tretiraju mnogo losije od raznih ino-turista.
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#752 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Bumerang »

Image



Ja bih rekao da bi bilo bolje za sve te mediteranske drzave kao sto su Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Albanija i Grcka da se turisticki i na sve druge moguce nacine kompletiraju u svim graanama turizma tokom cijele godine, saradjuju i pomazu sto se tice turizma tako da onda bude bolje i jeftinije za sve turiste kao i veci ekonomski dobit drzave nego da traze neke extremne razloge u kojoj je drzavi bolje a u kojoj losije jer sve te drzave mediterana su interesantne i razlicite na svoj nacin i treba ih sve obilaziti. Uz turizam ide automatski i privredna, ekonomska, kulturna i svaka druga saradnja i eto ekonomske i svake druge dobiti za sve ove navedene drzave Balkana i Mediterana.

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 00&page=55
Last edited by Bumerang on 27/04/2014 01:14, edited 1 time in total.
Sarajcica_88
Posts: 90
Joined: 12/10/2013 17:45

#753 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Sarajcica_88 »

HrvatMusliman wrote:Albanija je jeftinija od Hrvatske ali je i lošija. Kada zbrojiš put do Albanije dođe te na isto kao Hrvatska. Isplati se ići vidjet ali Hrvatska je bolja.
Hrvatska je bolja od Crne Gore a kamoli od Albanije.

Meni nije dovoljno to sto je nesto jeftino ako je prljavo i nehigijensko. A Albanije je, da se ne lazemo, prljava.

Sa druge strane, Albanci su ljubazniji i od Hrvata i od Crnogoraca.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#754 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Hrulj »

Sarajcica_88 wrote:
HrvatMusliman wrote:Albanija je jeftinija od Hrvatske ali je i lošija. Kada zbrojiš put do Albanije dođe te na isto kao Hrvatska. Isplati se ići vidjet ali Hrvatska je bolja.
Hrvatska je bolja od Crne Gore a kamoli od Albanije.

Meni nije dovoljno to sto je nesto jeftino ako je prljavo i nehigijensko. A Albanije je, da se ne lazemo, prljava.

Sa druge strane, Albanci su ljubazniji i od Hrvata i od Crnogoraca.
Po cemu je prljava? Iskustvo ili predrasuda?
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#755 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by petunija »

Polovina oktobra a još se priča o moru :-)
Zanima me ovaj drugi dio naslova - kao zimska destinacija. Ima li ko iskustva ili slike?
Sarajcica_88
Posts: 90
Joined: 12/10/2013 17:45

#756 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Sarajcica_88 »

Hrulj wrote: Po cemu je prljava? Iskustvo ili predrasuda?
Iskustvo, bila sam u Dracu i Tirani.

Kome je Albanija cista zemlja, mora da je ljetovao u Indiji i Ugandi citav zivot...cak vecina Albanaca sa kojima sam pricala je rekla da ih je sramota zbog prljavstine, da ne mogu vjerovati da toliko mogu zagadjivati takvu lijepu zemlju.

Necista je i Crna Gora, ali da je kao Albanija, nije.

A Hrvatsku je smijesno spomenuti u tom kontekstu. Moze se raspravljati o (ne)ljubaznosti Hrvata, ali sto se cistoce tice, sve je za 10.
User avatar
angelo
Posts: 216
Joined: 17/10/2012 10:43
Location: Hrvatistan

#757 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by angelo »

Što ju onda spominješ? Naravno da su Hrvati neljubazni kad dođeš a ne trošiš :-D
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#758 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Bumerang »

[quote="Sarajcica_88"][quote="Hrulj"]
Po cemu je prljava? Iskustvo ili predrasuda?[/quote]
Iskustvo, bila sam u Dracu i Tirani.

Kome je Albanija cista zemlja, mora da je ljetovao u Indiji i Ugandi citav zivot...cak vecina Albanaca sa kojima sam pricala je rekla da ih je sramota zbog prljavstine, da ne mogu vjerovati da toliko mogu zagadjivati takvu lijepu zemlju.

Necista je i Crna Gora, ali da je kao Albanija, nije.

A Hrvatsku je smijesno spomenuti u tom kontekstu. Moze se raspravljati o (ne)ljubaznosti Hrvata, ali sto se cistoce tice, sve je za 10.[/quote]

Mislim da apsolutno pretjerujes iz samo tebi poznatih razloga. Korektna kritika je u redu, ako imas konkretne dokaze o cijeloj slici Albanije a ne neki komadi koje si izdvojila iz kompletne slike. Uporedjujes Albaniju sa Indijom i Ugandom, to ti je isto kao da uporedjujes BiH sa Indijom i Ugandom, Albanija se nalazi u Evropi a ne u Indiji i Ugandi? Dalje generalizujes u svom prvom postu da je citava Albanija prljava sto apsolutno nije tacno a zatim se u tvom drugom postu prebacijus na prljavstinu u gradovima Tirani i Dracu. Tacno je da ima smeca na pojedinim mjestima, plazama i slicno kao i u svim drugim drzvama svijeta ali to smece najvise ostavljaju sami turisti i neki individualci bez kulture i slicno. Smece i kod nas u BiH ili konkretno mozes naci i po Sarajevu, Bjelasnici, Igmanu nakon raznoraznih festi i teferica pa se zbog toga ne smatra da je BiH prljava drzava. Imas koliko hoces smeca i u Hrvatskoj samo ti nisi generalno obisla sve hrvatske gradove, plaze i slicno, nemas cijelu sliku Hrvatske nego samo dijelove slike. Niko i neuporedjuje Hrvatsku sa Albanijom, Albanija je samo jedna od alternativnih turistickih destinacija.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#759 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Hadzi Lojo »

Lazete svi, nista nije losija od Crne Gore kao i mnogih gradova u Hrvatskoj.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#760 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by coek »

.
sead80
Posts: 56
Joined: 01/07/2010 17:21

#761 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by sead80 »

Pozdrav svima,
posto ovo ljeto idem za Strugu/Makedonija da posjetim zeta, mislio sam da odem sa zenom i do Albanije..negdje dole prema Vlori..da li je neko vec bio? I ima li kakvih savjeta za neki lijep smjestaj/hotel..neko malo mjestasce sa lijepom plazom?

Hvala unaprijed
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#762 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by Bumerang »

Image

Albanija
Image







Albanija, raj za turiste pliceg dzepa:
http://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/ ... 40504093#4

Ammaar wrote:Vozdra raja imam pitanje u vezi Albanije, roditelji mi dolaze u BiH krajem mjeseca I izrazili su zelju da idu u Albaniju, imaju kucnog prijatelja koji je bio prosle godine sa porodicom I jako je odusevljen. U kojoj agenciji mogu uzeti aranzman?? bilo kakav info da napomenem da mi starci imaju americki pasos sta im je potrebno od papirologije vize I to??
Thirra wrote:Image
Ja bih joj preporucila Dhermi ili Himaru, plaze su super, ciste i nema guzve! Vecina Hanova se nalazi na planinama, a na sjeveru, Theth i Borsh, idu uglavnom planinari, motociklisti iz Evrope (prema podacima iz prosle godine bilo je 10.000 planinara uglavnom iz Ceske, Poljske, Njemacke, Francuske itd). Vazduh je dobar ali posto ona rece da ide s mamom, najbolje je Dhermi ili Himara. Lepa je plaza i u Velipoju i u Shengjinu na sjeveru, kod Skadra!

http://www.youtube.com/watch?v=H2POpXPg ... re=related
http://www.klix.ba/forum/albanija-kao-n ... 6s525.html

Vize ti netrebaju.
Aranzman iz BiH imas preko: http://www.ekskurzije.ba/1831-2
i Kompas: http://www.kompas-online.net/pages/indi ... randa.aspx
Najbolja mjesta za odmor imas ovdje: http://www.klix.ba/forum/albanija-kao-n ... 6s700.html

sead80 wrote:Pozdrav svima,
posto ovo ljeto idem za Strugu/Makedonija da posjetim zeta, mislio sam da odem sa zenom i do Albanije..negdje dole prema Vlori..da li je neko vec bio? I ima li kakvih savjeta za neki lijep smjestaj/hotel..neko malo mjestasce sa lijepom plazom?

Hvala unaprijed
User avatar
jump
Posts: 17
Joined: 08/03/2003 00:00
Location: Visoko
Contact:

#763 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija

Post by jump »

Za sve koji razmišljaju ili uveliko planiraju...bez predrasuda i sa solidnim odmorom info iz prve ruke za sve nas prosječne građane bez traženja luxuza:
* grad Lezhe-mjesto boravka Shengin (nešto kao Sarajevo-Ilidža)
* veličina grada otprilike kao Visoko ili Konjic,ali ga nisam ni išao obići koliko sam se opustio tu gdje sam boravio
* udaljenost Visoko-Lezhe 363km , 7h vožnje sa tri pauze u mom slučaju relacija Visoko-Sa-Trnovo-B.naDrini-granica C.Gora- Nikšić-Podgorica-granicaAlbanija-Skadar-Lezhe!!!
* otvaranje gepeka 0kom :shock: , osmjesi i brzina "čekičanja" pasoša 200km/h :lol: (iako ni za C.G. ni Albaniju NE TREBAJU ja sam ih ipak nosio)
* period sredina juna-kada sam i prije išao ovim putem prema crnogorskom primorju isto važi i prema Albaniji NEMA gužvi niti na cesti niti na g.p.
* preko interneta nađeno a mail-om dogovoreno
* dvoje odraslih i dvoje djece ispod 7g. 7dana6noći sa doručkom i večerom,bazen,skroman objekat,klimatizovano,odvojen parking sa ulice uz hotelčić,porcije takve da sam JEDNOM uspio pojesti cijelu-te večeri nisam nigdje mrdnuo iz sobe :D ,TV-koji nisam ni upalio :lol: , bračni krevet+jedan "normalni" , WiFi , dječije igralište... meni previše za 300EUR!!!
* dogovorena cijena je bila 350 ali pri dolasku i upoznavanju uz širok osmijeh na informaciju BOSNA "gazda" nonšalantno zaokružuje na 300!!!
* nikoga ne razumiješ i rijetko te ko razumije-odmor od mahalanja :lol: - mlađa raja engleski uglavnom govore kao i većina policajaca,dobro nekada dođe neki Kosovar da pomogne u kontaktu sa starijim svijetom koji i ne zna baš engleski-osim ako nije radio u Njemačkom govornom području pa se priča i taj jezik- ako ništa od navedenog nema takvi su domaćini da će se "na glavu nasaditi" da ti OBJASNE,POKAŽU,POMOGNU I VRATE KUSUR TAČNO KOLIKO TREBA(da sam u kod Nas bio bih "okupan" barem jedno deset puta)!!!
* more extra čisto,plaže grubi pijesak koji je dosta podnošljiviji od onog Ulcinjskog-ljepljivog koga sam godinama donosio kući :thumbup:
* čistoća ulica prosječna,uz plažu vrlo dobra
* cijene npr. kafa-1EUR , sok-1,2 do 1,6EUR(u "napucanijim" objektima 2-2,2EUR max. ) itd. u marketima,prodavnicama i trž.centrima cijene kao i u mjestu gdje živim!!!
* kome je dosadno imaju veći gradovi u blizini sve je povezano NOVIM PUTEVIMA KOJI SE KONSTANTNO GRADE
* skoknuli do Tirane cca. 1h20min. vožnje , prezadovoljni , pravi Balkanski grad,strogi centar čist ko biljur i uređen,milina za šetnju (pojeo sam naaajbolji sladoled u životu :izet: )cijene slične kao i u Sarajevu osim ugostiteljskih objekata koji su povoljniji 8)
* valuta je LEK (1EUR=140LEK) ali bez problema idu evrići samo će te kusur dobiti u domaćoj valuti...
* Jug zemlje je dosta skuplji,raznovrsniji po smještaju ali i bučniji dakle za mlađi svijet i za provod i sl. tj. od Drača-Durresh pa prema Grčkoj -Vlore i Sarande . . .
itd
Za prosjećnu porodicu,po meni,vrlo dobri uslovi po svim pitanjima kada uporedim šta sam sve plaćao i gdje boravio u Hrvatskoj i sl. pa nakon "prebjega" u C.Goru (isto OK za porodicu) nakon 4-sezone odlučio sam SVAKOG LJETA POSJEĆIVATI I ODMARATI SE U ALBANIJI!!!
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#764 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Albanija. Uskoro zavrsetak izgradnje autoputa i tunela izmedju gradova Tirana i Elbasan.


Vise slika i info na: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 99&page=89
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#766 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Energoinvest d.d. – Sarajevo uspješno je prije roka završio jedan od najvećih poslijeratnih poslova na izgradnji dalekovoda

Image

Naime, ovih dana uspješno je pod napon puštena dalekovodna linija 110 kV S/S Babice – S/S Sarande, čime je okončano posljednjih 104 km dalekovodnih linija u sklopu ugovora 110 kV South Albania Lot 2.

Završetkom ove linije, Energoinvest je realizirao posao sa investitorom, OST Albanija (Elektroprenos Albanija), te time izgradio ukupno 249 km 110 kV dalekovodnih linija i izvršio proširenja pet trafostanica 110 kV naponskog nivoa, što je po prvi puta u Energoinvestovoj historiji da radi projekat ovakve vrste u Albaniji.

Erol Rahmanović, rukovodilac ovog projekta, kazao je: "U toku realizacije ovog ugovora Energoinvestovi radnici i podizvođači su, između ostalog, isprojektovali 249 km dalekovoda i proširenja pet trafostanica, isporučili kompletnu opremu za projekat, podigli 752 dalekovodna stuba, instalisali 780 km provodnika, instalisali 260 km OPGW kabla, instalisali pet trafo-polja 110 kV naponskog nivoa sa kompletnom HV opremom, upravljanjem i zaštitom, izvršili proširenje upravljanja i zaštite u pet postojećih 110 kV trafo-polja sa integracijom starog sistema u novi, izvršili prateće telekomunikacijske radove za nova i proširenje postojećih polja, izvršili zatvaranje 110 kV prstena na sekcijama Zapad i Istok, kao i 'paralelovanje' 110 kV DV S/S Zemblak 1 - S/S Zemblak 2...".

"Teren na kojem smo izgradili dalekovode je sigurno jedan od najzahtjevnijih terena na kojem je Energoinvest radio u svojoj historiji, te sigurno jedan od najzahtjevnijih terena za dalekovode u Evropi. Većina trafostanica na projektu su bile stare i po 60 godina, sa starom i nepoznatom opremom bez ikakve projektne dokumentacije, tako da je integracija sistema predstavljala pravi izazov za naše inžinjere, ali naši ljudi su uspješno i prije roka završili ovaj veliki projekat", kazao je Nedim Ibraković, direktor Energoinvestovih podružnica u Albaniji i Kosovu.
Naser Mulać, direktor Energoinvestovog sektora Inženjering za dalekovode, koji je bio nosilac posla. "Ovim smo još jednom dokazali da je Energoinvest respektabilna kompanija koja je sposobna da realizira i najzahtjevnije projekte u oblasti energetike. Priznanje ovakvog rada stiže i od strane investitora i konsultanta, koji su bili jako skeptični na početku projekta, posebno što se tiče uopće mogućnosti da se ovako kompleksan projekat može završiti u ugovorom predviđenim rokovima, te sada čestitke stižu sa svih strana''.

Podsjećamo da je na međunarodnom tenderu kojeg je finansirala njemačka banka KfW, Energoinvest d.d. Sarajevo pobijedio i dobio posao izgradnje dalekovoda koji bi trebao da osnaži snabdijevanje električnom energijom južne zone Albanije. Ugovor je potpisan krajem januara 2013., radovi su započeli 31. marta 2013. i uspješno su završeni prije roka. Osim ovog projekta, Energoinvest u Albaniji realizira još jedan veliki projekat na izgradnji dalekovod 400 kV, a koji bi također trebao biti uspješno završen u proljeće 2016. godine.
Energoinvest


http://www.klix.ba/biznis/privreda/ener ... /151222111
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#767 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

LJEPOTICE
Antoinette Kalaj je Albanka anđeoskog izgleda

Klix.ba
prije 2h 19 min

Image

Antoinette Kalaj je albanska glumica i model s adresom u Sjedinjenim Američkim Državama. Rođena je 1986. godine, a karijeru je započela kada je imala 17 godina. Antoinetti je najvažnija osoba u životu njena kćerka, a iako je ostvarila mnoge ciljeve, ona tvrdi da se ništa ne može mjeriti s majčinstvom. Zadivljujuća ljepotica je imala uloge u mnogim filmovima, a najpoznatije su u filmovima "Pirates of the Caribbean" te u hororu "Exit 33".

http://www.klix.ba/magazin/ljepotice/an ... 0613043#14
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#768 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Radio Sarajevo »

Bio sam u Albaniji više puta, što u Tirani, što na moru, i nakon ovog ljeta me više neće vidjeti.

Svaki put kad sam otišao, nešto je krenulo po zlu. Ili je svaki WC za ograjisat', ili je hrana odvratna, ili služe samo svinjetinu, ili je neki drugi ku.rac.

Koliko god brzo grade autoputeve, morali bi najprije shvatiti da ne mogu krave tjerati po njima. Pored toga, nedostaje im osnovne infrastrukture. Bio sam u Sarandi prije sedam dana, i u hotelu koji je na plaži je nestalo struje i vode barem 5-6 puta tokom svakog dana (u prosjeku po nekoliko sati dnevno). Jebo me taj odmor, nisam u ratu da gatam kad će struja i voda doći.

Napisao sam im lošu recenziju na Booking.comu, da bi mi nakon toga odgovorili da nisam poštovao njihove procedure pri check outu. Poslao sam im email i rekao da ih nabijem na onu stvar.

Prošle godine se moja djevojka otrovala nakon doručka u hotelu od pet zvjezdica u Tirani.

Elem, Albanija me zadugo neće vidjeti. Kosovo je za njih izmislilo svijet, a Grčka, Crna Gora i Hrvatska se mogu porediti s Albanijom kao kad poredite Ruandu i Sloveniju.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#769 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by agent_zero »

Ma treba njima dobrih 10-15 godina da bi bili kao neka destinacija.

To što kažeš je najbitnije, infrastruktura prvo.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#770 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Edin H. »

Ima li jeftine gudre tamo?

Koliko daju prenijeti?
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#771 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Ljetovanja su za bh. građane već počela, a Albanija je apsolutni hit

Piše: I. P./Klix.ba

5.6.2016. u 15:03

Dolaskom juna počela su i prva putovanja naših sugrađana koji su se dokopali godišnjih odmora, a Klix.ba je provjerio koje su to najpopularnije destinacije među domaćim turističkim agencijama.

Image
Ilustracija (Foto: EPA)

Najaktuelnije ponude u Centrotoursu su definitivno Turska i Albanija. Turska je glavna destinacija ove agencije i radi se direktnim letovima na relaciji Sarajevo - Antalija - Sarajevo, a prvi termini su već popunjeni, dok prvi nepopunjeni letovi zakazani za 22. i 29. juni.

"Imamo fantastične cijene već od 799 KM u hotelu sa četiri zvjezdice i to sa uključenim taksama. Albanija je definitivni hit ove godine, a po broju prodatih aranžmana premašila je i Jadran koji je uvijek bio najtraženija destinacija. U ovom trenutku imamo više od 500 prijavljenih putnika za destinacije kao što je Drač", rečeno je iz Centrotoursa za Klix.ba

Hrvatski Jadran je neizostavan i Centrotrans prodaje ga od Dubrovnika do Opatije, a tu je i crnogorsko primorje na kojem ima puno akcija i popusta.

Popunjenost dostupnih aranžmana za Tursku u režiji Relax Toursa je jako dobra, a termini traju do 12. septembra. Od autobusnih tura Relax nudi i 12-dnevno putovanje u špansku Costa Bravu, a u toku je popunjavanje termina nakon ramazana.

"Jadransko more se također nalazi u ponudi i više se prodaje hrvatska obala u odnosu na crnogorsku, a tu su i upiti za Albaniju", rečeno je iz Relax Toursa za Klix.ba.

Agencija VTA pored standardnih ljetovanja u Turskoj, ove godine ima hit destinaciju na albanskoj obali. Kako su rekli za Klix.ba, zainteresovanost je velika zbog posljednjih dešavanja, ne samo u Turskoj već i u ostatku svijeta.

"Imamo ponude i programe za Bugarsku i Grčku i njene otoke. Potražnja za ljetovanjima je ove godine velika i interes se pokazuje uglavnom kroz putovanja kopnenim putem. Naravno, tu su ponude i za Hrvatsku", rečeno je iz VTA.

http://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/ ... /160602080

Image

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=745414
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#773 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Did »

Za ove koji su putovali u Albaniju: Gdje se mijenja novac? Gdje je najbolje?
NediM17
Posts: 21598
Joined: 05/11/2009 11:49

#774 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by NediM17 »

Did wrote:Za ove koji su putovali u Albaniju: Gdje se mijenja novac? Gdje je najbolje?
Ima puno malih mjenjacnica. Kurs je svuda manje vise isti i iznosi oko 70 leka za 1KM, odnosno oko 137 leka, za 1€. Treba samo biti pazljiv jer na nekim mjenjacnicama sitnim slovima pise kolika je provizija (negdje ide i do 8% , a negdje je nema nikako). Ne postoji nikakav ulicni kurs koji je eventualno bolji od zvanicnog.
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#775 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by prezimenko »

Isto sam cuo od prijatelja koji su bili u Albaniji na ljetovanju da smrdi i da je prljavo
Post Reply