Alarm kućni koji izabrati?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
gentoo
Posts: 3340
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#1 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by gentoo »

~80KM mjesecno i iznajmis sebi Gamu i sl. sa intervencijom.. Mislim s obzirom da si paranoican :D
User avatar
gentoo
Posts: 3340
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by gentoo »

Ne postoji nesto "neprobojno".. Vrata,alarmi,kobre,pizdarije.. sve to lopovi znaju prije tebe. Tebe su vjerovatno startali neki narkici koji bi ti prodali TV za 50KM i to je to.. U takvim slucajevima pomaze i nesto poput ovog

http://pik.ba/?trazilica=doberman :D
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#3 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Tahta »

izabereš neki prosječni alarm nemoj one kineske jer ćeš samo sebi ali i komšijama belaj nametnuti zbog lažnih uzbuna.Po mom mišljenju alarmi su dobra stvar i imam jedan u stanu i nebi ga dao ni za šta otpaltio se već sam odavno.
Uglavnom izaberi neku pouzdanu firmu da ti postave instalaciju sa garncijom i prosječni alarm sa dojavom na 2-3 tel broja sa opcijom mogućnosti da ti zaštitarska firma obiđe objekat u slučaju alarma. Da nikog ne reklamiram kod mene je alarm kanadske proizvodnje sa dojavom na 2 tel broja i npr kad nisam u Sa na odmoru 15 dana dogovorim za sitne pare da mi zaštitarska firma preuzme nadgledanje i rahat si ko pravi hadžo :)
User avatar
mayab
Posts: 27312
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by mayab »

Cuo sam da su ovi odlicni http://www.afp.ba/images/stories/slike/protuprovala.pdf , ja nemam, ali imaju par prijatelja
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#5 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by leo_ »

jesu ti vrata ok? ako su ona obicna, preporucujem neka blindirana vrata. sto vishe alarma, osiguranja i svega ostalog, to si vishe na udaru, jer kontaju da imas nesto aman-zaman. komsija i ja smo uzeli gotovo ista vrata, samo sto je on trazio jos neku dodatnu rezbariju na njima, da izgledaju luksuznije i zamisli, njega su vec pokusali odraditi, ali je mama naisla u pravom momentu i zbrisali su.
User avatar
holowey
Posts: 8462
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by holowey »

definitivno idi na paradox, imas zicane i bezzicne varijante za senzore... sastavljas sistem kao racunar, kupis maticnu plocu (ima na p-i-k-u prodavaca sa paradox opremom), senzore, kabl, bateriju, tastaturu, eventualna prosirenja u zavisnosti od toga koliko senzora planiras postaviti, sirene (vanjsku i unutrasnju) sa neta skines uputstva za programiranje (paradoxov web dopusta "dilersku" registraciju ali je mora potvrditi regionalni zastupnik) i sastavis sebi alarmni sistem...

laksa ali nesto skuplja opcija ti je da kontaktiras neku zastitarsku kucu i da ti oni to sve odrade... gama i nova gama su definitivno najkuplji ali nude i vise opcija (protupozarnu dojavu, sms dojavu preko gsm modula i tako to)...
moee
Posts: 1398
Joined: 07/06/2011 10:44

#7 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by moee »

Ako zelite da vam kucu alarmom opremi firma koja radi iskljucivo te stvari i ima svoju centralu za nadgledanje (ako zelite, naravno), javite se na PP. Imaju preko 800 objekata pod svojim nadzorom samo u Sarajevu, a rasireni su po cijeloj drzavi.
Pozdrav
rikiriki
Posts: 133
Joined: 04/10/2011 11:20

#8 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by rikiriki »

u OBI-ju 104KM,imaš šifranik,bežični senzor i dva mehaničak,sirena,sve 220V/12 i možeš prošiti po potrebi
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#9 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Dr.Mr.Fr. »

rikiriki wrote:u OBI-ju 104KM,imaš šifranik,bežični senzor i dva mehaničak,sirena,sve 220V/12 i možeš prošiti po potrebi
:thumbup: sa tim da cim staviš alarm ima tek onda da ti se navuku lopovi na kucu :roll:
rikiriki
Posts: 133
Joined: 04/10/2011 11:20

#10 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by rikiriki »

Dr.Mr.Fr. wrote:
rikiriki wrote:u OBI-ju 104KM,imaš šifranik,bežični senzor i dva mehaničak,sirena,sve 220V/12 i možeš prošiti po potrebi
:thumbup: sa tim da cim staviš alarm ima tek onda da ti se navuku lopovi na kucu :roll:
pa šta? Kada rokne sirena,izbija iz cipela,e sada ako si pod Trebevićem,imaš problem.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#11 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Dr.Mr.Fr. »

eh moj rikiriki jel ti stvarno misliš da ta sirena nešto znaci, ja se više i ne obazirem na sirene, po cijeli dan nešto zavija i svira, isto ko i reklame i ne gledam ih...neki dan bila provala u zgradi blizu moje firme, zavijalo cijeli dan a niko nije ni pogledao :roll:

evo lik pred murijom obija auto :lol:


http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111010068
Last edited by Dr.Mr.Fr. on 10/10/2011 13:50, edited 1 time in total.
Sitijevac2011
Posts: 248
Joined: 12/01/2011 13:03

#12 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Sitijevac2011 »

Alarm za kucu sa centralom i do 8 senzora cca 500-600 KM, placas mjesecno 50+PDV Sikri i svi sretni. Ja sam dva objekta obezbjedio preko njih, sve najbolje o njima.
rikiriki
Posts: 133
Joined: 04/10/2011 11:20

#13 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by rikiriki »

Dr.Mr.Fr. wrote:eh moj rikiriki jel ti stvarno misliš da ta sirena nešto znaci, ja se više i ne obazirem na sirene, po cijeli dan nešto zavija i svira, isto ko i reklame i ne gledam ih...neki dan bila provala u zgradi blizu moje firme, zavijalo cijeli dan a niko nije ni pogledao :roll:

evo lik pred murijom obija auto :lol:


http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111010068
pa zavisi gdje sikakav komšiluk,plus imaš prikaz na tf.
bimbinacura
Posts: 3
Joined: 07/10/2011 16:18

#14 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by bimbinacura »

Pozdrav,

Mi smo prije nekoliko mjeseci ugradili alarm i prezadovoljni smo, alarmom, uslugom, ljudima koji su nam to ugradili. Ugradili smo DSC alarm, Paradox nismo jer smo jednostavno smo zeljeli izbjeci problem laznog aktiviranja samog alarma (slucaj kod paradoxa). Sam paradox jeste jeftiniji 10-15% ali se i zna zasto. Razmisljali smo i o varijanti bezicnog senzora, medjutim ljudi su nam fino objasnili da su u startu skuplji, problem je napajanje, Tesla nije rjesio bezicno napajanje, ima opcija baterije ali to znaci svako par mjeseci redovan pregled i odrzavanje, bez napajanja senzor se nece aktivirati i djaba sve drugo... Firma koja nam je ugradila daje garanciju 12 do 24 mjeseca na opremu, nama su bili najpovoljniji i najzodovoljniji smo s njima u poredjenju sa svim ostalim sa kojima smo dolazili u kontakt (od zastitarskih agencija, koje su preskupe do privatnih lica koja dodju odrade i hasta la vista). Oni rade sa nekom zastitarskom agencijom i to moze ici na centar, ali mi nismo to zeljeli vec smo jednostavno uradili dojavu na 3 broja mobitela. Ime firme ne znam sada ne mogu se sjetiti, a broj telefona je 033 711 610 i mobitela 061 150 269. Moja topla preporuka
Last edited by bimbinacura on 10/10/2011 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#15 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Curve »

ne sjeca se imena firme, ali se sjeca broja tel. :-) :-)
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#16 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Tahta »

ha ha vrlo originalno i fiksni i mobilni i puna usta fale :D:D:D:D
a 1 post na stanju

ma nije reklama Tita mi :run:
bimbinacura
Posts: 3
Joined: 07/10/2011 16:18

#17 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by bimbinacura »

negdje se mora i poceti sa 1 postom. Imena se ne sjecam, al kad dodjem kuci pogledat cu na racunu.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#18 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Jolpaz »

:-)
Last edited by Jolpaz on 20/07/2013 01:43, edited 1 time in total.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#19 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by itekako »

Ja takodjer imam samo rijeci hvale za ekipu iz DCSa. Momci su odlicni, znaju sta rade i sto mi je najbitnije nisu lopovi :D

Kod nas je ugradjena njihova oprema sa vanjskom i unutarnjom sirenom, unutarnjim senzorima i sve je to skopcano na centralu koja zove tri mobilna broja u slucaju nekog problema.

http://www.dsc-sa.com
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#20 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by mrtva kokoš »

itekako wrote:Ja takodjer imam samo rijeci hvale za ekipu iz DCSa. Momci su odlicni, znaju sta rade i sto mi je najbitnije nisu lopovi :D

Kod nas je ugradjena njihova oprema sa vanjskom i unutarnjom sirenom, unutarnjim senzorima i sve je to skopcano na centralu koja zove tri mobilna broja u slucaju nekog problema.

http://www.dsc-sa.com
e da vidimo koliko je u pitanju senzora i koja je ukupna cijena bila, kad ih tako hvalis :mrgreen:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#21 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by duboka_misao »

User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#22 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by Jolpaz »

Tahta wrote:ha ha vrlo originalno i fiksni i mobilni i puna usta fale :D:D:D:D
a 1 post na stanju

ma nije reklama Tita mi :run:

Pametnom dosta, ko nema posla reklamira se - stara narodna
:thumbup: :bih:
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#23 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by itekako »

šime.sparina wrote:
itekako wrote:Ja takodjer imam samo rijeci hvale za ekipu iz DCSa. Momci su odlicni, znaju sta rade i sto mi je najbitnije nisu lopovi :D

Kod nas je ugradjena njihova oprema sa vanjskom i unutarnjom sirenom, unutarnjim senzorima i sve je to skopcano na centralu koja zove tri mobilna broja u slucaju nekog problema.

http://www.dsc-sa.com
e da vidimo koliko je u pitanju senzora i koja je ukupna cijena bila, kad ih tako hvalis :mrgreen:
Imam dvije sirene, vanjsku i unutarnju, 6 senzora i centralu... Prije nesto vise od godinu dana, oprema i ugradnja me kostala oko 980 KM. To je bila kao nesto skuplja varijanta jer nismo zeljeli da idemo na njihov dojavni centar. U tom slucaju se ostvaruje dodatni popust na opremu i ugradnju.

To sto je mene kostalo toliko ne znaci da ce i nekog drugog. Cijena ugradnje varira u zavisnosti od prostora u koji se montira oprema.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#24 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by chuchumbamayumbe »

Ugradim ovaj DSC za 980km, a koliko košta mjesečno održavanje, intervencije, i sl?!
User avatar
xamp
Posts: 1547
Joined: 31/03/2010 18:43

#25 Re: Alarm kućni koji izabrati?

Post by xamp »

bimbinacura wrote:Pozdrav,

Mi smo prije nekoliko mjeseci ugradili alarm i prezadovoljni smo, alarmom, uslugom, ljudima koji su nam to ugradili. Ugradili smo DSC alarm, Paradox nismo jer smo jednostavno smo zeljeli izbjeci problem laznog aktiviranja samog alarma (slucaj kod paradoxa). Sam paradox jeste jeftiniji 10-15% ali se i zna zasto. Razmisljali smo i o varijanti bezicnog senzora, medjutim ljudi su nam fino objasnili da su u startu skuplji, problem je napajanje, Tesla nije rjesio bezicno napajanje, ima opcija baterije ali to znaci svako par mjeseci redovan pregled i odrzavanje, bez napajanja senzor se nece aktivirati i djaba sve drugo... Firma koja nam je ugradila daje garanciju 12 do 24 mjeseca na opremu, nama su bili najpovoljniji i najzodovoljniji smo s njima u poredjenju sa svim ostalim sa kojima smo dolazili u kontakt (od zastitarskih agencija, koje su preskupe do privatnih lica koja dodju odrade i hasta la vista). Oni rade sa nekom zastitarskom agencijom i to moze ici na centar, ali mi nismo to zeljeli vec smo jednostavno uradili dojavu na 3 broja mobitela. Ime firme ne znam sada ne mogu se sjetiti, a broj telefona je 033 711 610 i mobitela 061 150 269. Moja topla preporuka
Digital Solution se zove firma
Post Reply