Al-Kaida i muslimani

User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#26

Post by Fair Life »

Sta sam htio reci, pitas.

Da su teroristi zlo i da se treba protiv njih ne boriti, vec izboriti. Takvi su u stanju ne samo obezglaviti covjeka nego podmetnuti eksploziv u djecija kolica ispod bebe... da bi pobili pedesetak ljudi.

Na Baliju sam izgubio jednog poznanika u teroristickoj akciji. Ne bih zelio da se to dogodi nekom iz moje porodice dok ide natociti benzin na benzinsku pumpu...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#27

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Fair Life wrote:Sta sam htio reci, pitas.

Da su teroristi zlo i da se treba protiv njih ne boriti, vec izboriti. Takvi su u stanju ne samo obezglaviti covjeka nego podmetnuti eksploziv u djecija kolica ispod bebe... da bi pobili pedesetak ljudi.

Na Baliju sam izgubio jednog poznanika u teroristickoj akciji. Ne bih zelio da se to dogodi nekom iz moje porodice dok ide natociti benzin na benzinsku pumpu...
Terorizam je samo sredstvo u rukama nevladinih pa i vladinih organizacija. To da terorista moze dici ruku na dijete ili bebu je vec vidjeno od Cecenije, Breslana, preko Bosne pa do Irske i to nije nista novo sto bi me nanovo uzdrmalo. Ako sagledamo da terorizam za cilj ima da posije strah, nesigurnost, da ljude svaki put ponovo baci u ocaj, onda se moze reci da je terorizam kao terorizam nemoguce pobijediti i razoruzati. Terorizam nije neprijatelj koji cuci sa druge strane rova, sa imenom i prezimenom. Moderni terorizam koji je u ovom obliku poznat od Francuske revolucije je imaginarni neprijatelj sa mnogo lica i nalicja. Danas se manifestuje u Londonu na jedan nacin, juce se manifestovao u Bosni ili Breslanu na drugi nacin, sutra mozda opet u Izraelu ili Palestini na cetvrti ili peti nacin.

Zao mi je tvog poznanika. :(
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#28

Post by Conjuror »

beta vulgaris wrote:Conjuror,
zasto zelis da otvoreno budes sljep.
Zar ti nisi vidio niti jedan protest ENGLEZA, ili AMERIKANACA protiv rata u iraqu? Jel ne zelis da ih vidis, ili nisi cuo za njih?
Zar nisi cuo da se protestovalo protiv "imperijalistickih" pohoda na vijetnam, kada je komunizam bio neprijatelj koliko i sada terorizam?

E protestovalo, i protestovace se, gradjanski "cafirski" zapad je protiv rata da si ti meni ziv i zdrav. To sto rade teroristi po londonu i madridu prosle godine sigurno umanjuju taj protest za neki procenat, ali on i dalje postoji.

Uostalom, mislm da posljednjim napadom na london, madrid, i na ono 20 setoro IRACKE djece u iraku, su teroristi pokazali zasta se oni u stvari bore, tako da i ono 5% legitimnosti sto "neki" muslimani im daju, je palo u vodu.

Moj Conjuror, terorizam je Z L O. I bilo kakva legitimacija ili "opravdanje" te "borbe" je smjesna do bola! Ja vjerujem da ti to znas i da si toga 100% svjestan.
Pogresno shvatas moj post. Jesam li ja negdje rekao da je terorizam dobar? Poenta mog posta je da ono sto zapad godinama radi van svojih granica je visestruko gore od svih muslimanskih teroristickih napada zajedno ali se zbog nekog razoga pritisak vrsi na muslimane.

Sto se tice protesta protiv rata na zapadu (posebno u USA) najbolji pokazatelj za to su izbori gdje su proratne snage ubjedljivo pobijedile. A sami protesti su posebna prica... trebalo je autobusom sakupiti ima jedva nekoliko hiljada demonstranata po cijeloj Americi i dovesti ih u Washington. I nemoj zaboraviti da su zajedno i Republikanci i Demokrati glasali za napad na Irak gotovo jednoglasno! Ni Amerika se nista ne razlikuje od njih. Ona saka demonstranata nista nemoze uraditi dok preko 90% stanovnistva podrzava ratove koji se vode daleko od njihovih kuca.

Kako god prevrnes i izracunas, fakat je da su muslimani danas najugrozeniji u citavom svijetu. Cetnici i ustase su ubijali sve po bosni govoreci da kao brane Evropu od islamskog fundametalizma. Sta mislis zasto Evropa nije nista uradila da zaustavi njihovo divljanje? Pod istim sloganom USA i Britanija su u Iraku. I nekako na kraju uvijek muslimani izvuku deblji kraj i sad se jos trebaju izvinjavati za to.

E pa netrebaju se izvinjavati sve dok se po crkvama podrzava i siri rat protiv muslimana a to se skoro svakodnevno radi, barem ovdje u USA. Americki vojnici se mole bogu prije nego sto krenu u patrole po Iraku a generali javno izjavljuju da je rat u Iraku borba vjernika protiv nevjernika pa nikom nista. U isto vrijeme dvojica nejvecih (ekstremnih) krscanskih lidera u USA Jerry Falwell i Pat Robertson su precesti gosti kod Busha a javno izjavljuju da sve muslimane treba prekrstiti a koristiti pa i atomsko oruzje protiv Arapa ne bi li se sve sto prije zavrsilo.

Moj Beta, vodje krscanskih terorista (Karadjic, Mladic, Gotovina i sl) slobodno hodaju Balkanom pred vasim nosevima a ja se sad trebam brinuti o nekakvim islamskim teroristima sto ubiju nekoga svake prestupne godine? Za mene je ubica ubica gadjao li on civile namjerno ili ne. A oni sto kazu da ne gadjaju civile uvijek ubiju visestruko vise nego oni sto javno kazu da ih gadjaju i trebam li ja praviti razliku izmedju njih? Mni se jos nijedan Srbin ni Hrvat nije izvinuo za ucinjeno u ratu u BiH pa sto da se ja izvinjavam za nesto sto nisam uradio?
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#29

Post by Toozla »

Conjuror wrote:Sto se tice protesta protiv rata na zapadu (posebno u USA) najbolji pokazatelj za to su izbori gdje su proratne snage ubjedljivo pobijedile. A sami protesti su posebna prica... trebalo je autobusom sakupiti ima jedva nekoliko hiljada demonstranata po cijeloj Americi i dovesti ih u Washington. I nemoj zaboraviti da su zajedno i Republikanci i Demokrati glasali za napad na Irak gotovo jednoglasno! Ni Amerika se nista ne razlikuje od njih. Ona saka demonstranata nista nemoze uraditi dok preko 90% stanovnistva podrzava ratove koji se vode daleko od njihovih kuca.
...ovo je kao da sam ja napisao da u Bosni vladaju Talibani.....u ne skladu sa realnoscu....
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#30

Post by pitt »

Nema se sta reci....covjek poznaje situaciju :D:D:D:D
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#31

Post by Conjuror »

Mozda nepoznajem ali pogledajte mapu izbornih rezultata 2004 po najmanjoj administrativnoj jedinici u USA - county. Crvena znaci da su u countyju pobijedili republikanci a plava demokrati. Za neupucene, republikanska partija je po svemu dosta slicna Hercegovackom HDZu, puna jastrebova.

Image
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#32

Post by rainbow_sex »

ja mislim da amerika uz ili bez muslimana treba da ocisti svijet od islamskih ekstremista.


na zalost al kaida je jedna frakcija vjerskih fanatika a ima i drugih ukljucujuci i krscanske ekstreme - primjer srpske pravoslavne crkve , kineske komuniste itd
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#33

Post by Toozla »

Conjuror wrote:Mozda nepoznajem ali pogledajte mapu izbornih rezultata 2004 po najmanjoj administrativnoj jedinici u USA - county. Crvena znaci da su u countyju pobijedili republikanci a plava demokrati. Za neupucene, republikanska partija je po svemu dosta slicna Hercegovackom HDZu, puna jastrebova.
....da bi ovo bilo realno trebao si prezentovati mapu gustine naseljenost....
...ne moze se porediti midwest i california.... :shock:
...zna se da za demokrate glasaju urbane erije....
....samo da te podsjetim da je Bush izbore uzeo sa omjerom 51:49 sto nije ni blizu situaciji koju ti predstavljas (80:20 ili nesto slicno)....
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#34

Post by pitt »

Vidi mape i vanago :D:D Jos kad bi znao da je vecina populacije naseljena duz obala (plava boja) dok je midwest pustara sa farmama bilo bi super.
chombe
Posts: 65
Joined: 03/01/2004 00:00

#35

Post by chombe »

Conjuror wrote:E pa netrebaju se izvinjavati sve dok se po crkvama podrzava i siri rat protiv muslimana a to se skoro svakodnevno radi, barem ovdje u USA...................
Moj Beta, vodje krscanskih terorista (Karadjic, Mladic, Gotovina i sl) slobodno hodaju Balkanom pred vasim nosevima a ja se sad trebam brinuti o nekakvim islamskim teroristima sto ubiju nekoga svake prestupne godine?
Sta mislis zasto Evropa nije nista uradila da zaustavi njihovo divljanje?

Pitanje. zasto si ti jos uvijek u americi? i da li su te pokrstili? predpostavljam da jesu jer ides u crkve i cujes da se podrzava i siri rat protiv muslimana.
jos jedan upit vezan za gotovinu. sta njega veze uz tvoj pojam krscanski terorista?.
a to, da li treba da se brines o islamskim teroristima, zapitaj se da li je moguce da te terorista skenja negdje na sred atlantika na tvom putu iz USA.
I zadnje, zasto evropa nije nista uradila? zato sto i ti nisi nista uradio da zaustavis njihovo divljanje.
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#36

Post by everybody hurts »

Sto se tice protesta protiv rata na zapadu (posebno u USA) najbolji pokazatelj za to su izbori gdje su proratne snage ubjedljivo pobijedile. A sami protesti su posebna prica... trebalo je autobusom sakupiti ima jedva nekoliko hiljada demonstranata po cijeloj Americi i dovesti ih u Washington. I nemoj zaboraviti da su zajedno i Republikanci i Demokrati glasali za napad na Irak gotovo jednoglasno! Ni Amerika se nista ne razlikuje od njih. Ona saka demonstranata nista nemoze uraditi dok preko 90% stanovnistva podrzava ratove koji se vode daleko od njihovih kuca.
quote]

....nekoliko hiljada demonstranata... ovo je totalna glupost koju moram ispravljat na svakom forumu, za tvoju informaciju na antiratne demonstracije u new yorku je 500000 ljudi izaslo na ulice, u san franciscu 200000, los angelesu 30000, sijetlu 75000, a o evropi da ne govorimo,LONDON 1,5 miliona, rim 1 milion, pariz 400000......prema tome ne mozes govoriti o sacici demonstranata....
P.S. u bih su se demonstranti mogli izbrojat na prste jedne ruke, toliko o nasoj solidarnosti....
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#37

Post by Conjuror »

pitt wrote:Vidi mape i vanago :D:D Jos kad bi znao da je vecina populacije naseljena duz obala (plava boja) dok je midwest pustara sa farmama bilo bi super.
Jos kad bi i ti procitao moj post znao bi da sam rekao da su, kad je rat u Iraku i Bliski Istok u pitanju, demokrati i republikanci skoro isti.
chombe wrote:Pitanje. zasto si ti jos uvijek u americi? i da li su te pokrstili? predpostavljam da jesu jer ides u crkve i cujes da se podrzava i siri rat protiv muslimana.
Po redu: I make a lot of money, nisu, neidem nego gledam povremeno one baptiste na TV kako se trzajuci i valjajuci po podu mole da Isus da snagu Americkim vojnicima u Iraku i sacuva ih od zla (citaj muslimana).
chombe wrote:jos jedan upit vezan za gotovinu. sta njega veze uz tvoj pojam krscanski terorista?.
Terorista je svako onaj koji siri teror i strah bilo za politicke ili neke druge razloge. Gotovina je, uz mnoge ostale "znamenite: Hrvate bio jedna od glavnih figura u akcijama ubijanja, mucenja u progona Srpskih civila. Imas li ti kakvu bolju rijec za njega?
chombe wrote:a to, da li treba da se brines o islamskim teroristima, zapitaj se da li je moguce da te terorista skenja negdje na sred atlantika na tvom putu iz USA.
Pa moze mi i cigla pasti na glavu dok setam mog dzukelu vani, pa sta sad? Jedva nesto vise od 3000 Amerikanaca je ubijeno od terorista u zadnjih 50-tak godina. Svake godine u USA 20000 ljudi umre od gripe a 40-50 hiljada pogine u automobilskim nesrecama. Terorizam je, moj jarane, medju zadnjim na mojoj listi od cega bi ja mogao otici u vjecna lovista.
chombe wrote:I zadnje, zasto evropa nije nista uradila? zato sto i ti nisi nista uradio da zaustavis njihovo divljanje.
Wrong, my friend, ja sam se borio za Bosnu sva dok zadnja puska nije zanijemila. Je si li ti? Na cijoj strani?

Zadovoljan sa odgovorima? :P
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#38

Post by Panasonic »

Terorizam je ubijanje civila. Ameri su u Afghanistanu ubili vise civila nego svi teroristicki napadi Al-Kaide. Samo u Iraku je ubijeno od strane SAD oko 100.000 civila.

Dalje, osuditi muslimane za terorizam je isto kao i osuditi sve Nijemce, Japance i Italijane za teroriste. Koliko ja znam u II sv. ratu su Nijemci ubili dosta civila (jevreja).
Osim toga, osuditi muslimane za teroriste je i glupo, i to bi mogao samo neki nepismen (neobrazovan) covjek tvrditi koji nema pojma o islamu.
U islamu je nasilje zabranjeno. Taj covjek je glup kao sto su i ovi teroristi sto svoja djela ""cine u ime islama"".
User avatar
addem
Posts: 2773
Joined: 13/02/2004 00:00

#39

Post by addem »

Problem je komplikovan isuvise. Bilo kakav terorizam i ubijanje treba osuditi, oni nisu u skladu sa Islamom a isto tako ne i sa drugim religijama.

Potpuno je tacno da je Amerika ubila mnogo vise civila u Avganistanu i Iraku nego sto su to ucinili teroristi svojim akcijama, ali ni u kom slucaju se ne moze traziti opravdanje istih u tome. Dokle god Americka politika bude takva kakva je bojim se da ce biti i fanatika koji ce ciniti teror po svijetu. Boriti se protiv toga jako je tesko.

Amerikancima mi u BiH moramo biti zadovoljni, bombardovali su Cetnike. Da smo cekali da to evropa uradi i dan danas bi rat bio i klanja prestala ne bi.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#40

Post by Fair Life »

Panasonic wrote:(...)
Osim toga, osuditi muslimane za teroriste je i glupo, i to bi mogao samo neki nepismen (neobrazovan) covjek tvrditi koji nema pojma o islamu.
U islamu je nasilje zabranjeno. Taj covjek je glup kao sto su i ovi teroristi sto svoja djela ""cine u ime islama"".
[size=134]ISLAM I TERORIZAM[/size] wrote:Zlocin pod krinkom vjere

Pise: Muhamed Filipovic

Mora se, u ovom casu, jasno kazati da li je teror u današnjem svijetu vezan samo za islam i jesu li ti zlocini i njihovi pocinioci odista ukorijenjeni u islamu. Na pitanje moramo odgovoriti hitno, ali i krajnje objektivno i ozbiljno. Ne samo zbog islama, kao jedne velike svjetske duhovne tekovine i pokreta koji djeluje vec gotovo petnaest stoljeca i koji danas obuhvata gotovo milijardu i po ljudi u svijetu, nego prije svega zbog onoga što može iz cijele te situacije da proizadje.

(...)
... Medutim, možemo sa sigurnošcu konstatirati da u islamu uopce, kao religiji koja se temelji na Kur'anu i tradiciji poslanika Muhammeda, nema osnove za terorizam, odnosno i naprotiv, da je on strogo u islamu zabranjen. Terorizam, medjutim, i to je istina od koje ne treba bježati, nego se sa njom suociti, postoji u okviru islama, tj. postoje neki elementi historije islama i prakse nekih skupina muslimana koji impliciraju teror kao sredstvo ostvarenja svojih ciljeva koji se pravdaju vjerom. Takve tendencije su apsolutno antiislamske i moraju biti odbacene u islamu, odnosno sva islamska javnost ili svi muslimani moraju ih osuditi. Medutim, ne smije se pitanje suvremenog terora svesti samo na pitanje odnosa islama i terora, a pogotovo vezati za islam i neke, pa i krajnje radikalne tendencije u njemu, nego se moraju sagledati širi izvori i temelji terorizma koji je u našem vremenu sveopci, tako da se naše vrijeme može uopce nazvati i vremenom terora. Taj problem mora se sagledati u okviru ukupne civilizacijsko-kulturne i moralno-politicke situacije covjecanstva, te se suociti sa njegovim korijenima koji se nalaze u neprilagodenosti brojnih institucija i nacina odnosa unutar suvremenog svijeta sa moralnim standardima i potrebama današnjeg covjecanstva. Izvori sklonosti ljudi ka teroru u raznim formama u kojima se on javlja su mnogo širi i nalaze se u nacinu života modernog covjeka, u velikom stupnju njegove frustracije i neprilagodenosti svijetu koji nije diktiran ljudskim potrebama, nego razvojem tehnologijskih mogucnosti koje su potpuno u vlasti interesa pojedinih ljudi ili grupa. To je kljuc svih pitanja današnjeg svijeta, pa i pitanja terorizma.
(...)
Vise mozete procitati ako kliknete ovdje.
chombe
Posts: 65
Joined: 03/01/2004 00:00

#41

Post by chombe »

Po redu: I make a lot of money, nisu, neidem nego gledam povremeno one baptiste na TV kako se trzajuci i valjajuci po podu mole da Isus da snagu Americkim vojnicima u Iraku i sacuva ih od zla (citaj muslimana).
Vidis kakav si kao osoba, spominjes pare a u biti se tebi jebe i za irakom i za talibanom. ti si taj koji sponzorira ratovanje vojske. objasni mi kako da jos nisi pokrsten?
baptisti "valjajuci" se po podu???? sa takvom mrznjom trebao bi sto prije napustiti mjesto obitavanja.
Terorista je svako onaj koji siri teror i strah bilo za politicke ili neke druge razloge. Gotovina je, uz mnoge ostale "znamenite: Hrvate bio jedna od glavnih figura u akcijama ubijanja, mucenja u progona Srpskih civila. Imas li ti kakvu bolju rijec za njega?
gotovina "krscanski" terorista????. sad ga ti valjas
Pa moze mi i cigla pasti na glavu dok setam mog dzukelu vani, pa sta sad? Jedva nesto vise od 3000 Amerikanaca je ubijeno od terorista u zadnjih 50-tak godina. Svake godine u USA 20000 ljudi umre od gripe a 40-50 hiljada pogine u automobilskim nesrecama. Terorizam je, moj jarane, medju zadnjim na mojoj listi od cega bi ja mogao otici u vjecna lovista
djeciji ti je komentar za ovaj pasos. pokusavas biti sarkastican.
Wrong, my friend, ja sam se borio za Bosnu sva dok zadnja puska nije zanijemila. Je si li ti? Na cijoj strani?
da si ti rata vidio bilo bi ti zasto evropa nije uradila nista. ko je budala da gubi zivot za ideale druge drzave? sto ti ne ides u ceceniju ili u irak.
a ko je na kraju bombardovao srbe?.
na cijoj strani? jesam li ja?.... hm.

totalno nezadovoljan odgovorima.
User avatar
muha_sa
Posts: 128866
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#42

Post by muha_sa »

Nekoliko stotina mojih sugradjana danas(deset godina nakon okončanja agresije)se otimalo za par kilograma brašna i litar mlijeka što su im djelili poljoprivrednici što već par sedmica štrajkuju na Marijin Dvoru pred zgradom institucija ove nam jadne BiH.
Boli me neka stvar za terorizam a pogotovo za "islamski" terorizam.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#43

Post by Panasonic »

Fair Life wrote:
Panasonic wrote:(...)
Osim toga, osuditi muslimane za teroriste je i glupo, i to bi mogao samo neki nepismen (neobrazovan) covjek tvrditi koji nema pojma o islamu.
U islamu je nasilje zabranjeno. Taj covjek je glup kao sto su i ovi teroristi sto svoja djela ""cine u ime islama"".
[size=134]ISLAM I TERORIZAM[/size] wrote:Zlocin pod krinkom vjere

Pise: Muhamed Filipovic

Mora se, u ovom casu, jasno kazati da li je teror u današnjem svijetu vezan samo za islam i jesu li ti zlocini i njihovi pocinioci odista ukorijenjeni u islamu. Na pitanje moramo odgovoriti hitno, ali i krajnje objektivno i ozbiljno. Ne samo zbog islama, kao jedne velike svjetske duhovne tekovine i pokreta koji djeluje vec gotovo petnaest stoljeca i koji danas obuhvata gotovo milijardu i po ljudi u svijetu, nego prije svega zbog onoga što može iz cijele te situacije da proizadje.

(...)
... Medutim, možemo sa sigurnošcu konstatirati da u islamu uopce, kao religiji koja se temelji na Kur'anu i tradiciji poslanika Muhammeda, nema osnove za terorizam, odnosno i naprotiv, da je on strogo u islamu zabranjen. Terorizam, medjutim, i to je istina od koje ne treba bježati, nego se sa njom suociti, postoji u okviru islama, tj. postoje neki elementi historije islama i prakse nekih skupina muslimana koji impliciraju teror kao sredstvo ostvarenja svojih ciljeva koji se pravdaju vjerom. Takve tendencije su apsolutno antiislamske i moraju biti odbacene u islamu, odnosno sva islamska javnost ili svi muslimani moraju ih osuditi. Medutim, ne smije se pitanje suvremenog terora svesti samo na pitanje odnosa islama i terora, a pogotovo vezati za islam i neke, pa i krajnje radikalne tendencije u njemu, nego se moraju sagledati širi izvori i temelji terorizma koji je u našem vremenu sveopci, tako da se naše vrijeme može uopce nazvati i vremenom terora. Taj problem mora se sagledati u okviru ukupne civilizacijsko-kulturne i moralno-politicke situacije covjecanstva, te se suociti sa njegovim korijenima koji se nalaze u neprilagodenosti brojnih institucija i nacina odnosa unutar suvremenog svijeta sa moralnim standardima i potrebama današnjeg covjecanstva. Izvori sklonosti ljudi ka teroru u raznim formama u kojima se on javlja su mnogo širi i nalaze se u nacinu života modernog covjeka, u velikom stupnju njegove frustracije i neprilagodenosti svijetu koji nije diktiran ljudskim potrebama, nego razvojem tehnologijskih mogucnosti koje su potpuno u vlasti interesa pojedinih ljudi ili grupa. To je kljuc svih pitanja današnjeg svijeta, pa i pitanja terorizma.
(...)
Vise mozete procitati ako kliknete ovdje.
(...)
Terorizam, medjutim, i to je istina od koje ne treba bježati, nego se sa njom suociti, postoji u okviru islama, tj. postoje neki elementi historije islama i prakse nekih skupina ljudi koji kazu da su muslimani ali se tako ne ponasaju i koji impliciraju teror kao sredstvo ostvarenja svojih ciljeva koji se pravdaju vjerom.
(...)

Dakle ti ljudi koriste teror za svoj sopstveni interes - a ljudima ga pravdaju vjerom. Ti ljudi ne samo da nisu muslimani nego je upitno koliko uopste zasluzuju atribut "covjek".
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#44

Post by No_Comment »

Hitler i Musolini nacisticke vodje koji su u smrt odveli milione i milione neduznih ljudi su bili katolici po vjeroispovjesti... jeli to znaci da su svi katolici nacisti i zlocinci....
naravno da nisu...
Po tom principu ni svi muslimani nisu teroristi...najbolji primjer miroljubivosti islama kao religije i muslimana je Bosna i Hercegovina...narocito ona prijeratna......

!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#45

Post by zlata »

Panasonic wrote:Terorizam je ubijanje civila. Ameri su u Afghanistanu ubili vise civila nego svi teroristicki napadi Al-Kaide. Samo u Iraku je ubijeno od strane SAD oko 100.000 civila.

Dalje, osuditi muslimane za terorizam je isto kao i osuditi sve Nijemce, Japance i Italijane za teroriste. Koliko ja znam u II sv. ratu su Nijemci ubili dosta civila (jevreja).
Osim toga, osuditi muslimane za teroriste je i glupo, i to bi mogao samo neki nepismen (neobrazovan) covjek tvrditi koji nema pojma o islamu.
U islamu je nasilje zabranjeno. Taj covjek je glup kao sto su i ovi teroristi sto svoja djela ""cine u ime islama"".
Svak'ima svoju interpretaciju Islama....Kriscanstva. Bush je toboze..."preporodjeni" kriscan,a Osama...nekakav musliman. Cini mi se da su u biti... iste vijere: Osvetoljubivost-Revansizam-Terorizam. I jedan i drugi...arogantni, prepotentni tatini sinovi...koji ne znaju pametnijeg posla...neg'kroj'ti vjecnu slavu na lesovima nevinih Amerikanaca, Avganistanaca, Iracana.
Kauboj zeli dokazati Beduinu...da je njegov konj brzi od Arapove deve.
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#46

Post by Conjuror »

Chombe jarane, kakva sam ja osoba nije bitno ali si pogodio da mi se jebe za Irak i Talibane. Sto bi se ja brinuo za nekog ko nikada nije priznao BH kao nezavisnu drzavu a pri tome i pomagao cetnike.

Gotovina je uz Tudjmana i druge sirio teror i strah na srpskim podrucjima u Hrvatskoj. Sta je onda ako nije terorista? Da nije narodni heroj? HDZ-ovcima jeste.

Sta cu ja u Ceceniji ili Iraku? Ako pocnu dijeliti alkohol besplatno mozda i odem :-)

100% grijesis u vezi baptista. Gledaj malo vise njihove TV kanale pa se sam uvjeri. Veceg ludila u vjeri jos nisam vidio. Bukvalno se tresu i u transu padaju na pod (i nastavljaju se trzati) jer kako oni kazu, tako "imaju relationships" sa Bogom. Ne bi mi to smetalo ni sekunde da ne tuku druge ali tuku ih jebiga. Oni su najvece Bushovo uporiste.

Normalno da nisi zadovoljan odgovorima jer nisu onakvi kakve si se nadao dobiti.
User avatar
Daisy
Posts: 178
Joined: 14/05/2004 01:43

#47

Post by Daisy »

Mislim da je tema vrijedna diskusije- ne treba sada ulaziti u detalje, ali generalno i ja mislim da se Islamska zajednica mogla malo jace oglasavati protiv terorizma u proslosti. kada je poceo rat u Iraku , protestvovalo se i na Ulicama Londona, NY i Pariza. Oglasili su se i glumci, i intelektualci i narod protiv rata. Milsimd a se to ne moze porediti.
Da li je problem to sto se u Arapskim zemljama ne smiju oglasiti, ne znam, ali u zapadnim sigurno mogu. Prvi put nakon bombi u Londonu se vidjaju prominentne face po televiziji i otvoreno osudjuju terorizam. Moje licno misljenje je da je taj zadatak trebalo izvrsiti malo ranije.
User avatar
k_kanji
Posts: 80
Joined: 09/08/2004 18:58

#48

Post by k_kanji »

Niko ne mjesa mafiju ili koju bilo drugu Teroristicku organizaciju kod katolika sa krscanstvom zato nek niko nemjesa al kaidu sa islamom!
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#49

Post by digger »

car-x wrote:... puno je komplikovanije biti vodja sunita ili siita u iraku i nastupiti protiv al-kaide...
Generalno, niko nece da se zamjeri drugima. Po onoj, svi smo "braca" pa kako ces onda osudjivati "bracu." I opasno po zivot ako to drugoj "braci" ne odgovara.
Post Reply