Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2551 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

to je bolest
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2552 Re: Al Jazeera Balkans

Post by FreakyStyley »

sabina1 wrote:
MOSALJOZE wrote: Velika zamjerka na izvještavanje Puljića iz Amerike.U samom toku kampanje,nakon pobjede i sada izuzetno subjektivan,loše i to je to.
Izuzetno pristrasan. Nevjerovatno. Možda je to američki standard :?
U potpunosti se slazem.

Veliki minus su im ovakve stvari. Pristrasno, subjektivno - apsolutno je neugodno Puljica i gledat i slusat. Ponasa se kao PR Hillary Clinton, a ne novinar.

Kao da citam Hemonovu kolumnu - Hemon Trumpovu pobjedu poredi sa pocetkom rata u Sarajevu. Zapravo, u vise navrata i u vise kolumni najavljuje svakakve kataklizme. :-)
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#2553 Re: Al Jazeera Balkans

Post by peepeep »

FreakyStyley wrote:
sabina1 wrote:
MOSALJOZE wrote: Velika zamjerka na izvještavanje Puljića iz Amerike.U samom toku kampanje,nakon pobjede i sada izuzetno subjektivan,loše i to je to.
Izuzetno pristrasan. Nevjerovatno. Možda je to američki standard :?
U potpunosti se slazem.

Veliki minus su im ovakve stvari. Pristrasno, subjektivno - apsolutno je neugodno Puljica i gledat i slusat. Ponasa se kao PR Hillary Clinton, a ne novinar.

Kao da citam Hemonovu kolumnu - Hemon Trumpovu pobjedu poredi sa pocetkom rata u Sarajevu. Zapravo, u vise navrata i u vise kolumni najavljuje svakakve kataklizme. :-)
Šta pizdite na AJB zbog Puljića? Puljić je radio što i svi drugi predstavnici medija u svijetu - prednost je davao HC
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2554 Re: Al Jazeera Balkans

Post by FreakyStyley »

peepeep wrote: Šta pizdite na AJB zbog Puljića? Puljić je radio što i svi drugi predstavnici medija u svijetu - prednost je davao HC
Ne govori niko o davanju prednosti niti predvidjanjima ovdje.

Nego o izvjestavanju prije, za vrijeme i poslije Trumpove pobjede. Potpuno neobjektivno, da ne kazem bezobrazno.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2555 Re: Al Jazeera Balkans

Post by walk_M-A-N »

Prikriveni rat u Sahari - odličan dokumentarac.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2556 Re: Al Jazeera Balkans

Post by It_is_a_Leclerc »

Kakva zamjerka, kakva objektivnost ?! Šta vam je ljudi ?!
U momentima kad cijeli civilizovani svijet osuđuje uspostavljanje fašističke države i represivnog aparata u SAD-u, stajati po strani i ne biti kritičar Trumpa i ovog rasističkog, ksenofobičnog i šovinističkog šljama koji ga mahom podržava je grijeh prema profesiji, prema vlastitom dignitetu i, ako baš hoćete mak na konac, prema historiji koja će, s objektivnog aspekta, procjenjivati gdje je ko bio i šta je ko radio, ili mogao uraditi, kad je Donalda J. Trumpa i njegovu ortačku grupu još bilo moguće zaustaviti.

Ili bi možda čovjek trebao preskočiti da primjeti objektivnu činjenicu da Trump nema blage veze od bilo čega vezanog za politiku. Ljudi izmišljaju terorističke napade u Louisvillu, Švedskoj, daju funkciju ministra obrazovanja ženi kojoj je jedina referenca da je bila "donator u školama", prave zakone kojima targetuju jednu vjersku grupu, sjede po bijeloj kući s nogama na kauču.. O evidentnom i dokazanom kontaktiranju neprijateljske države kakva je Rusija s ciljem podrivanja i upada u pravni sistem SAD-a, da ne pričam...Prava Životinjska farma. A Puljić treba da bude objektivan i to ništa ne kaže !?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2557 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Ned071 »

znaci sad idemo na tu foru. nema revizije, nema zlocina. amnestija. divan komentar...

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/iz ... en-zasluga
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2558 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mali_milojica »

Ned071 wrote:znaci sad idemo na tu foru. nema revizije, nema zlocina. amnestija. divan komentar...

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/iz ... en-zasluga
Jel moguce da je ovaj ovo napisao a AJB stavila na svoj portal. :roll:
Frajer ko iz topa izvali da nije bilo genocida :shock:
Trebao mu je neko reci da je presuda iz 2007 jos na snazi i ostace dok je vijeka i svijeta.
RS je pocinilia genocid,a Srbija kriva sto isti nije sprijecila.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2559 Re: Al Jazeera Balkans

Post by doff »

mali_milojica wrote: Jel moguce da je ovaj ovo napisao a AJB stavila na svoj portal. :roll:
Frajer ko iz topa izvali da nije bilo genocida :shock:
Trebao mu je neko reci da je presuda iz 2007 jos na snazi i ostace dok je vijeka i svijeta.
RS je pocinilia genocid,a Srbija kriva sto isti nije sprijecila.
Jel ti pročitao tekst do kraja? Na samom kraju je saam autor napisao da se presuda iz 2007. pomalo zaboravlja u kojoj je presuđeno da se desio genocod u Srebrenici a da je Srbija prekršila konvenciju o genocidu.

Početak autorovog teksta, koji izgleda nisi baš razumio, je njegovo očekivanje razvoja situacije. Nemoj mislit da neće bit tako.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2560 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dzontra_Volta »

Image

:D

P.S. Ko ne konta u čemu je problem, radi se o silicijskoj dolini, a ne silikonskoj (osim ako protesti nisu vezani za implantate u grudima ili zaptivanje sanitarnih uređaja u kupatilu).
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2561 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cyprus »

Dzontra_Volta wrote:Image

:D

P.S. Ko ne konta u čemu je problem, radi se o silicijskoj dolini, a ne silikonskoj (osim ako protesti nisu vezani za implantate u grudima ili zaptivanje sanitarnih uređaja u kupatilu).
Ja koliko znam, sasvim je legitimno reći i Silikonska dolina :D
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2562 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dzontra_Volta »

cyprus wrote:
Dzontra_Volta wrote:Image

:D

P.S. Ko ne konta u čemu je problem, radi se o silicijskoj dolini, a ne silikonskoj (osim ako protesti nisu vezani za implantate u grudima ili zaptivanje sanitarnih uređaja u kupatilu).
Ja koliko znam, sasvim je legitimno reći i Silikonska dolina :D
Jest, ako se radi o dolini u kojoj se vrši izbor Miss Wet T-Shirt. :wink:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2563 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cyprus »

Pa silikon je druga varijanta imena silicija :D
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#2564 Re: Al Jazeera Balkans

Post by archi_a »

Ono kad pokušaš nekoga ismijati, pa ispadneš .... :P
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#2566 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Hakiz »

cyprus wrote:Pa silikon je druga varijanta imena silicija :D
Nekada davno, kada sam kao hobi pravio elektronske uređaje, koristili smo riječ silikon. Poluprovodnici na bazi silikona. I literatura, knjige koje su se mogle kupiti su sadržavale riječ silikon. Ne sjećam se da sam ikada pročitao ili čuo nekoga da je koristio riječ silicij. Moguće je da ni jedna stranica literature koju sam pročitao, niti bilo ko od ljudi koje sam znao nisu koristili Hrvatski jezik. Bilo bi nevjerovatno, ali moguće je, davno je to bilo.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2567 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dzontra_Volta »

Pa ako si koristio literaturu na engleskom jeziku, možda je i moglo doći do zabune (jedna riječ ima "e" na kraju, a druga nema). Ali na jezicima u službenoj upotrebi u BiH taj hemijski element se zove silicij. I logičan i ispravan prevod je: silicijska (silicijumska) dolina.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2568 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cyprus »

Pa ja, silicij - engleski silicon :-D

Nego, kad smo već na wikipediji :D

https://bs.wikipedia.org/wiki/Silicijska_dolina
Silikonska dolina (ili Dolina silicija) (eng. Silicon Valley) naziv je za područje smješteno u južnom dijelu zalivskog regiona San Franciska, u sjevernoj Kaliforniji.

Naziv "Silikonska dolina" se počeo koristiti iz razloga što je to dom nekih od najvećih svjetskih preduzeća iz oblasti napredne tehnologije, kao i hiljade početnih tehničkih kompanija, te zbog toga što je silicij osnova za proizvodnju čipova.

Termin se prvobitno odnosio na veliki broj silicijskih inovatora i proizvođača čipova iz regiona, ali se danas termin odnosi na sve visokotehničke kompanije u dolini, a sada se uglavnom koristi kao metonim za američko područje napredne tehnologije
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#2569 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Hakiz »

Dzontra_Volta wrote:Pa ako si koristio literaturu na engleskom jeziku, možda je i moglo doći do zabune (jedna riječ ima "e" na kraju, a druga nema). Ali na jezicima u službenoj upotrebi u BiH taj hemijski element se zove silicij. I logičan i ispravan prevod je: silicijska (silicijumska) dolina.
Ovo su bile 1980-te, literatura je bila iz bivše SFRJ. Imali smo mi dovoljno te literature, nije se morala kao danas tražiti po bijelom svijetu. Silikonska doline, silikonski i germanijumski poluprovodnici itd. Tako je pisalo.

Ponavaljan, moguće je da ja naprosto nisam koristio literaturu na hrvatsko-srpskom nego samo na srpsko-hrvatskom :)
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2570 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dzontra_Volta »

cyprus wrote:
Pa ja, silicij - engleski silicon :-D

Nego, kad smo već na wikipediji :D

https://bs.wikipedia.org/wiki/Silicijska_dolina
Pa vidiš da piše "silicijska dolina" (iako wikipedia nije baš relevantan izvor; moje citiranje wikipedije je bilo više zbog objašnjenja pojmova, čije dokazivanje nije upitno).
Silicijska dolina (ili Dolina silicija) (eng. Silicon Valley) naziv je za područje smješteno u južnom dijelu zalivskog regiona San Franciska, u sjevernoj Kaliforniji.

Naziv "Silicijska dolina" se počeo koristiti iz razloga što je to dom nekih od najvećih svjetskih preduzeća iz oblasti napredne tehnologije, kao i hiljade početnih tehničkih kompanija, te zbog toga što je silicij osnova za proizvodnju čipova.

Termin se prvobitno odnosio na veliki broj silicijskih inovatora i proizvođača čipova iz regiona, ali se danas termin odnosi na sve visokotehničke kompanije u dolini, a sada se uglavnom koristi kao metonim za američko područje napredne tehnologije.
http://junior.24sata.hr/zanimljivosti/s ... dak-301599
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2571 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cyprus »

To si ti sad izmijenio :D Pisalo je silikonska dolina :D

Ozbiljno, ukucaj na google silikonska dolina izaće ti mnogo stranica... Dakle, nije uopšte neuobičajeno da se tako kaže :-D
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2572 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

šta je pravilnije

kenon ili nikon?
:mrgreen:
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2573 Re: Al Jazeera Balkans

Post by holowey »

Black swan wrote:šta je pravilnije

kenon ili nikon?
:mrgreen:
irak ili iran? :D
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2574 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dzontra_Volta »

cyprus wrote:To si ti sad izmijenio :D Pisalo je silikonska dolina :D

Ozbiljno, ukucaj na google silikonska dolina izaće ti mnogo stranica... Dakle, nije uopšte neuobičajeno da se tako kaže :-D
Nije neuobičajeno, ali je nepravilno. I to bi jedan ozbiljan medij trebalo da zna.
Ali eto... mislim da se previše otišlo u offtopic, pa ja ne bih više o ovome. :thumbup:
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#2575 Re: Al Jazeera Balkans

Post by slavemaster »

nije majka muju karala sto se kock'o nego sto se vadio
Post Reply