Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2526 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sandzokan »

Opet se nekima prividja podrska Ajb isilu.
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2527 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

sve ce to mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i sas
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#2528 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Srebrni »

unix wrote:
Srebrni wrote:
unix wrote:Evo najcitanijih tekstova na Al Jazeeri Balkans u godini na izmaku, dijapazon tema, tekstova i blogova kao i obicno unikatan,nezavisan i objektivan, ponovo dolazi do izrazaja ta regionalna dominacija portala AJB koji mozete da pratite i na ovoj adresi http://www.ajb.tv - preko Srbije, Hrvatske, BiH, Makedonije, Crne Gore itd.. AJB, bili vi njeni kriticari ili samo simpatizeri pridonijela je neutralnom i bez presedana izvjestavanju, najbolje se to pokazalo na specijalima koje je AJB posvetila izborima u regiji.. Gdje su 'tradicionalni' mediji, ili bolje receno rezimski ovaj put bili u drugom planu..
Najcitaniji tekstovi na AJB, pogledajte ovdje: http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... ere-u-2016
Povratiću koliko se ljudima uvlačiš... Ili si uposlenik, ili to pokušavaš postati. Pa ako je tako, barem se nemoj kriti iza pseudonima. Nažalost rejtinzi i gledanost, a naročito rezultati posjećenosti portala opovrgavaju tvoj hvalospjev.
Samo nemoj povracati. Ja ne znam zasto ljudi imaju problem, kad neko ima drugacije misljenje, oporba klasicnim trolovima, hemingvejima offtopic odgovora. Ja pisem ono kako jeste i sto jeste, s mog aspketa gledista, kazu da ne postoji los marketing, ali @srebrni treba da znas, postoje losa djela koje ni najbolji marketing, ili influencer ne moze da popravi, prije no' pocnes 'tabiriti' o medijima, neovisnosti i drugim segmentima, koje mainstream medije cine ono sto jesu, treba da se educiras. 'Word of mouth'. Danas je znanje tik' do tebe, na par klikova.
Tvoje mišljenje na ovoj temi nije "drugačije". Upravo suprotno - izuzetno je mainstream, kao i medij koji toliko hvališ. Primijetio sam da svako ko nema najbolje mišljenje o AJB i pokuša ga iskazati bude zasut neprimjerenim komentarima, jer upravo oni (čitaj MI) misle drugačije. Nemam ništa protiv da misliš kao većina onih koji pišu na ovoj temi, ali barem imaj hrabrosti priznati da sam u pravu sa prijašnjim komentarom, i nemoj molim te da mi očitavaš lekcije i zoveš me needuciranim, kad nemaš pojma s kim razgovaraš.
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#2529 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Srebrni »

rajv0sa wrote:
escobar__ wrote:Ne čudi, Telemach obično gura prosrpska i pročetnička sranja tipa N1. :thumbup:
Srbi kažu da je proustaška i prošiptarska.
Maloprije napisah na temi N1. Sve četnici i ustaše , a Dodik im zabranio ulazak u Palatu RS i ukinuo akreditacije.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#2530 Re: Al Jazeera Balkans

Post by @mba »

Black swan wrote:
@mba wrote:
Black swan wrote:sustina je da isti ljudi financiraju al dzaziru i jabat al sam il kako se vec zove ta teroristicka skupina bliska al nusri tojest al kaidi koja je od isila razlikuje samo u jednom...sto ce dva puta razmisliti hoce li zbombati skjupinu ljudi da ubije jednog kojeg gadja i nekoliko nevinih dok isis nece ni sekunde razmisljati

ne pokusavaj ovo opovrgnuti gledao sam snimke raznih sejka koji objasnjavaju razlike izmedju boraca al kaide i boraca isila :mrgreen:
a ovi ostali ala CNN, BBC, EuroNews i svi ostali, kao oni nezavisni korektni ne navode vodu na svoj mlin, u kojem svijetu ti zivis?

to je federlana neutralna, objektivna, kao i obn, bht, i sve ostale privatne tv kuce, opet u kojem svijetu zivis ti danas?

ko to danas smije pisati sta hoce iz tih svih tv kuca, zapamti KO TE PLACA TAJ ZAPOVJEDA (cak i sta ces pisati) vrlo jednostavno!

sve te gluposti o slobodi stampe i govora, je bullshit!

AJB sasvim ok, kao i svaka druga tv kuca koja globalno signal salje!!!
gospodine ne možete meni o žurnalizmu govoriti ipak sam završio taj faks i pročitao nekoliko knjiga o žurnalizmu razaraču čovječanstva

sumnjam da isti ljudi koji financiraju OBN i EURONEWS šalju pare terorističkim organizacijama, pa je tu jedna mala razlika između aldžazire i ostalih jer aldžazira se plaća i iz istog džepa kao teroristi na terenu u siriji

taj RT nemam, CNN ne gledam od ulaska amerikanaca u Bagdad, BBC nemam naviku gledati federalnu ne gledam, bht također...

nažalost baba uključi aldzaziru valjda fin zvuk i reklame pa kad god sam ja tu oko pola 9 uvijek čujem sve vijesti koje se ponove u 9 i tako dalje
eh sad procitao si nekoliko knjiga i mislis da si obuhvatio sve zanje, salis se jeli?

ti "isti ljudi" stvaraju teroristice organizacije i istovremeno ih i finansiraju, sve te velike medijske kuce su u vlasnistvu najvise 5 ljudi, sve te vlike tv kuce sirom svijeta!
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2531 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

covjek se ne moze takmiciti s forumasima jer jedna njihova vrijedi kao 1000 tudjih knjiga :mrgreen:
unix
Posts: 149
Joined: 30/03/2009 02:58

#2532 Re: Al Jazeera Balkans

Post by unix »

AJB piše o čemu drugi šute - Sarajevo: Račun za vodu od 600 eura, šta reći..

http://balkans.aljazeera.net/video/sara ... d-600-eura
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2533 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

suština ovog priloga je ona ljudska topla ljudska solidarnost sa tom gđom kojoj je došao enormni račun i to je super stvar
ali postoji ono ali
nigdje nema ukazivanja tačnog na odgvornost ustvari zagrebana je odgovonost da je SKS za vodomjere prebacila na vlasnike istih i tu priča staje. Nema čačkanja, zašto? zbog čega? da l ije to u redu (mimo kratkog stava novinara) nema stava Kantona znaju li građani za to da i njima može se isto desiti
Bukvalno stil TV liberty
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2534 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

:lol: dje njih iskopa
tv liberty :sax:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#2535 Re: Al Jazeera Balkans

Post by archi_a »

A šta su trebali? Ovdje imamo stav gospođe, stav vodovoda i stav stručnjaka za održavanje. Imamo činjenice o trenutnoj zakonskoj osnovi. Činjenice vezane za slučaj.
Šta još? Mnogi bi izgleda voljeli da čuju novinara kako poturajući mikrofon premijeru, direktoru vik-a ili bilo kome postavljaju 1000x: hoćete li dati ostavku ili jeste li čuli da li je uzviknuo Allahu ekber dok je štampao račun? :lol:
I na kraju neki zaljučak novinari da daju, umjesto nas samih. Da nas navedu kako da razmišljamo, onako ekskluzivno, iz prve ruke u hd-u.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#2536 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Hakiz »

StupskaBitanga wrote:suština ovog priloga je ona ljudska topla ljudska solidarnost sa tom gđom kojoj je došao enormni račun i to je super stvar
ali postoji ono ali
nigdje nema ukazivanja tačnog na odgvornost ustvari zagrebana je odgovonost da je SKS za vodomjere prebacila na vlasnike istih i tu priča staje. Nema čačkanja, zašto? zbog čega? da l ije to u redu (mimo kratkog stava novinara) nema stava Kantona znaju li građani za to da i njima može se isto desiti
Bukvalno stil TV liberty
Jesi li to ti, upravo, napisao da Al-Jazeera nije nešto napravila u skladu sa najvišim standardima profesije, iskorijenila glad i siromaštvo u svijetu, riješila ekološke probleme planete, izliječila bolesne, digla nepokretne, učinila da slijepi progledaju, zaustavila sve ratove i nasilje na planeti za vijeke vjekova (amin), i sve nas odvela u raj ili barem Utopiju?

Šejtan te u saradnji sa vragom, kojima je đavo pomogao na to sigurno navedoše. To čovjek zdravog razuma i bistre pameti ni pomisliti, a kamoli napisati, ne može.
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2537 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

Cinjenica je da je novinar imao trenutak nadahnuca
Ali to ne osporava kozmicko stremljenje beduinskih hitlera za galaktickom dominacijom
:thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2538 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

archi_a wrote:A šta su trebali? Ovdje imamo stav gospođe, stav vodovoda i stav stručnjaka za održavanje. Imamo činjenice o trenutnoj zakonskoj osnovi. Činjenice vezane za slučaj.
Šta još? Mnogi bi izgleda voljeli da čuju novinara kako poturajući mikrofon premijeru, direktoru vik-a ili bilo kome postavljaju 1000x: hoćete li dati ostavku ili jeste li čuli da li je uzviknuo Allahu ekber dok je štampao račun? :lol:
I na kraju neki zaljučak novinari da daju, umjesto nas samih. Da nas navedu kako da razmišljamo, onako ekskluzivno, iz prve ruke u hd-u.
niko ovdje nije spomenuo da treba staviti mikrofon Kifli ili sinu generala mikrofon sa tim pitanjem već da se utvrdi kada i zašto je zakon kojim se vodomjer stavlja u isključivu odgovornot vlasnika a ne VI ili etžnog upravitelja. Gdje su mišjenja jel to dobro ili nije? ko je glasao i zbog čega u SKS i sve sam gore to naveo i upravo zbog svega navedenog niti AJB ima b uticaj a o gledanosti na našem prostoru da ne govorim.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#2539 Re: Al Jazeera Balkans

Post by archi_a »

Pa evo, vidiš da ima bar malo. Zatalasali su. Ako ništa, nas trojica-četvorica se pitamo, kako je do toga došlo, zašto, šta se treba promijeniti, ko je usvojio zakon?
Na tebi je sad da se kao građanin raspitaš o svojom pravima, zaštitiš, eventualno tužiš sa nekim.
Neće televizije mijenjati zakon.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2540 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Ma neće mijenjati zakon već će javnost i mediji izvršiti pritisak da se neke stvari promjene odnosno koriguju
User avatar
SmokingMan
Posts: 18703
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2541 Re: Al Jazeera Balkans

Post by SmokingMan »

Srebrni wrote:
rajv0sa wrote:
escobar__ wrote:Ne čudi, Telemach obično gura prosrpska i pročetnička sranja tipa N1. :thumbup:
Srbi kažu da je proustaška i prošiptarska.
Maloprije napisah na temi N1. Sve četnici i ustaše , a Dodik im zabranio ulazak u Palatu RS i ukinuo akreditacije.
Eh,eto,kako ljudi loše rasuđuju.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#2542 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Ridjobrki »

Ja se divim novinaru koji je uradio a uredniku koji je pustio u program prilog o milionima pokrepalih riba u Jablaničkom jezeru a da nijednu nisu uhvatili kamerom. Čovjek hladno u kameru govori o milionima mrtvih ribljih jedinki - to su snimke za National Geographic kad bi postojale! Tako objaviš vijest o nezapamćenoj katastrofi, nezabilježenim prizorima i nesagledivim posljedicama a pet sekundi guglanja te dijeli od istih scena od prije samo nepunih pet godina!

A da ne spominjemo to da u prilogu nemaš mišljenje druge strane, takvo što se ne smije desiti ni školskim novinama a kamoli televiziji međunarodnog kalibra kakva je AJB. Stvarno za iznevjerovati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66205
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2543 Re: Al Jazeera Balkans

Post by _BataZiv_0809 »

Ridjobrki wrote:Ja se divim novinaru koji je uradio a uredniku koji je pustio u program prilog o milionima pokrepalih riba u Jablaničkom jezeru a da nijednu nisu uhvatili kamerom. Čovjek hladno u kameru govori o milionima mrtvih ribljih jedinki - to su snimke za National Geographic kad bi postojale! Tako objaviš vijest o nezapamćenoj katastrofi, nezabilježenim prizorima i nesagledivim posljedicama a pet sekundi guglanja te dijeli od istih scena od prije samo nepunih pet godina!

A da ne spominjemo to da u prilogu nemaš mišljenje druge strane, takvo što se ne smije desiti ni školskim novinama a kamoli televiziji međunarodnog kalibra kakva je AJB. Stvarno za iznevjerovati.
"Genocid" nakon oslobadjanja Alepa po istom obrascu. Al Lazira :-)
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2544 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

ma kakve ribe
psi su Bozja stvorenja
ne znam kako lana pusti ono u program
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2545 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Ridjobrki wrote:Ja se divim novinaru koji je uradio a uredniku koji je pustio u program prilog o milionima pokrepalih riba u Jablaničkom jezeru a da nijednu nisu uhvatili kamerom. Čovjek hladno u kameru govori o milionima mrtvih ribljih jedinki - to su snimke za National Geographic kad bi postojale! Tako objaviš vijest o nezapamćenoj katastrofi, nezabilježenim prizorima i nesagledivim posljedicama a pet sekundi guglanja te dijeli od istih scena od prije samo nepunih pet godina!

A da ne spominjemo to da u prilogu nemaš mišljenje druge strane, takvo što se ne smije desiti ni školskim novinama a kamoli televiziji međunarodnog kalibra kakva je AJB. Stvarno za iznevjerovati.
:thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2546 Re: Al Jazeera Balkans

Post by salik79 »

_BataZiv_0809 wrote:
Ridjobrki wrote:Ja se divim novinaru koji je uradio a uredniku koji je pustio u program prilog o milionima pokrepalih riba u Jablaničkom jezeru a da nijednu nisu uhvatili kamerom. Čovjek hladno u kameru govori o milionima mrtvih ribljih jedinki - to su snimke za National Geographic kad bi postojale! Tako objaviš vijest o nezapamćenoj katastrofi, nezabilježenim prizorima i nesagledivim posljedicama a pet sekundi guglanja te dijeli od istih scena od prije samo nepunih pet godina!

A da ne spominjemo to da u prilogu nemaš mišljenje druge strane, takvo što se ne smije desiti ni školskim novinama a kamoli televiziji međunarodnog kalibra kakva je AJB. Stvarno za iznevjerovati.
"Genocid" nakon oslobadjanja Alepa po istom obrascu. Al Lazira :-)

:D


Banana ponovo jase :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cnno ... 49333.aspx


Tomislav Marinković Kladionicarska
"Banu proganjaju i sjećanja na vrijeme provedeno u rodnome gradu. "Sanjam da sam još u Alepu i da još traju zračni napadi. Gledala sam kako djeca umiru", rekla je Bana. "Postajem tužna i plačem". Kakva ju gadna sjećanja proganjaju i koga je ona to vidjela kako umire kada:
"Nismo smjeli izlaziti. Zbog bombi ih nisam mogla slati u školu jer je bilo toliko opasno. Stoga su cijeli život proveli u kući. Ne poznaju nikoga, samo mene i svojega oca"
Propaganda se nastavlja...
Like · Reply · Mark as spam · 5 · 27 mins


Bana, 2+2=?

"Laz iskrivila im je usta..."
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2547 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

ilidza pokraj sarajeva

:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66205
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2548 Re: Al Jazeera Balkans

Post by _BataZiv_0809 »

salik79 wrote:
:D


Banana ponovo jase :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cnno ... 49333.aspx


Tomislav Marinković Kladionicarska
"Banu proganjaju i sjećanja na vrijeme provedeno u rodnome gradu. "Sanjam da sam još u Alepu i da još traju zračni napadi. Gledala sam kako djeca umiru", rekla je Bana. "Postajem tužna i plačem". Kakva ju gadna sjećanja proganjaju i koga je ona to vidjela kako umire kada:
"Nismo smjeli izlaziti. Zbog bombi ih nisam mogla slati u školu jer je bilo toliko opasno. Stoga su cijeli život proveli u kući. Ne poznaju nikoga, samo mene i svojega oca"
Propaganda se nastavlja...
Like · Reply · Mark as spam · 5 · 27 mins


Bana, 2+2=?

"Laz iskrivila im je usta..."
Ni ne trude se da ne budu ofirni :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2549 Re: Al Jazeera Balkans

Post by MOSALJOZE »

Nadina u Minkenu :thumbup:
Velika zamjerka na izvještavanje Puljića iz Amerike.U samom toku kampanje,nakon pobjede i sada izuzetno subjektivan,loše i to je to.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2550 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sabina1 »

MOSALJOZE wrote: Velika zamjerka na izvještavanje Puljića iz Amerike.U samom toku kampanje,nakon pobjede i sada izuzetno subjektivan,loše i to je to.
Izuzetno pristrasan. Nevjerovatno. Možda je to američki standard :?
Post Reply