Akumulator

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#1 Akumulator

Post by Tuzla111 »

Prosle godine sam kupio akumulator jer sam naisao na dobro cijenu pa reki da zamjenim stari. Ostavio sam ga u gepek i nisam stigao izvaditi iz auta nekoliko dana. kad sam naredni put otvorio gepek vidim da je akumulator pao na stranu i izasla je neka tecnost na novine koje su postale pepeo. Hvala Bogu nista se vise nije desilo.
Od tad sam izvadio akumulator i stavio u garazu, gdje je stojao do danas. Izmjerio sam danas 12.54V Jel jos uvijek on dobar za upotebu i kako to mogu provjeriti?
Znam da je moja greska sto se to desilo al ne mogu sad vratiti vrijeme unazad.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Akumulator

Post by bitanga_sa_otesa »

najbolje da odneses u neki servis koji popravlja akumulatore da dospu kiselinu
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: bijeljina

#3 Re: Akumulator

Post by chockad »

covjece boziji, kako si to vozio da prevrnes akumulator?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4 Re: Akumulator

Post by Tuzla111 »

chockad wrote:covjece boziji, kako si to vozio da prevrnes akumulator?
ma nije pao onaj ispod haube vec dodatni akumulator koji mi je bio u gepeku. Iskren da budem, nisam ja vozio vec zena al to je druga prica :D
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#5 Re: Akumulator

Post by dgL_ »

Tuzla111 wrote:
chockad wrote:covjece boziji, kako si to vozio da prevrnes akumulator?
ma nije pao onaj ispod haube vec dodatni akumulator koji mi je bio u gepeku. Iskren da budem, nisam ja vozio vec zena al to je druga prica :D
probaj nasut destilovane vode da prekrijes "celije" akumulatora za 1 do 1.5 cm otprilike... dopuni ga ako imas punjac i pokusaj startati auto... mada tesko da ce i to upaliti ako je ostao suh, bez kiseline...
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6 Re: Akumulator

Post by Tuzla111 »

dgL_ wrote:
Tuzla111 wrote:
chockad wrote:covjece boziji, kako si to vozio da prevrnes akumulator?
ma nije pao onaj ispod haube vec dodatni akumulator koji mi je bio u gepeku. Iskren da budem, nisam ja vozio vec zena al to je druga prica :D
probaj nasut destilovane vode da prekrijes "celije" akumulatora za 1 do 1.5 cm otprilike... dopuni ga ako imas punjac i pokusaj startati auto... mada tesko da ce i to upaliti ako je ostao suh, bez kiseline...
nevjerujem da je totalno isurio zaista.vrlo malo mozda.probacu to
Post Reply