Aku busilica - savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#1 Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

Planiram da kupim neku dobro kvalitetnu aku busilicu i odvijac. Bitno je da ima jako dobru i dugotrajnu bateriju i da ima snage da busi i beton.
Znaci, da ima makar dvije baterije, da ima mogucnost cekica, da mogu koristiti za zavijanje sarafa, da ima snagu da proazi kroz beton kao kroz maslac.
Imate li kakvu preporuku i iskustva?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2 Re: Aku busilica - savjeti

Post by Hemel »

preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#3 Re: Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

Dobra ali poteska.
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#4 Re: Aku busilica - savjeti

Post by belfy »

covjek je dao dobar prijedlog prema specifikacijama koje si dao. a sam proberes ovdje: http://www.makita.biz/product/category/ ... index.html
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: Aku busilica - savjeti

Post by Hemel »

preludezalude wrote:Dobra ali poteska.
Malo si kontradiktoran. Da ti je da mozes sarafiti...i busiti beton ''kao sir''. Toga nema.
Ili kupujes onu obicnu acu za sarafiti ili kupujes malo vecu acu za busenje.
Ova je cekicara a ima i drugu glavu za obicne borere. Dvije Li-ion baterije po 36V sto je dosta jako. Beton busi bas kao sir. Ne treba ti kabal, baterije dugo traju, dok jednu trosis druga se puni na adapteru...svarno je straha.

Ako si zainteresovan, javi dok je nisam upotrijebio. :wink:
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#6 Re: Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

Hemel wrote:
preludezalude wrote:Dobra ali poteska.
Malo si kontradiktoran. Da ti je da mozes sarafiti...i busiti beton ''kao sir''. Toga nema.
Ili kupujes onu obicnu acu za sarafiti ili kupujes malo vecu acu za busenje.
Ova je cekicara a ima i drugu glavu za obicne borere. Dvije Li-ion baterije po 36V sto je dosta jako. Beton busi bas kao sir. Ne treba ti kabal, baterije dugo traju, dok jednu trosis druga se puni na adapteru...svarno je straha.

Ako si zainteresovan, javi dok je nisam upotrijebio. :wink:
A to je ti prodajes. Hajde, reci cijenu?
Prioritet mi je sarafanje, ali ...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Aku busilica - savjeti

Post by insomnia78 »

Teska ti je ova za sarafanja al to dvoje svakako ne ide zajedno
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#8 Re: Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

Malo sam pretjerao, ja bih i jare i pare. Istina je da mi treba prvenstveno za sarafanje, a ako nekad zatreba da mogu bez problema izbusiti rupu u cigli ili metalnom profilu. Razmisljam o modelu Makita DHP458. Ima li ko iskustva ili misljenje?
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#9 Re: Aku busilica - savjeti

Post by zvucnikk »

preludezalude wrote:Malo sam pretjerao, ja bih i jare i pare. Istina je da mi treba prvenstveno za sarafanje, a ako nekad zatreba da mogu bez problema izbusiti rupu u cigli ili metalnom profilu. Razmisljam o modelu Makita DHP458. Ima li ko iskustva ili misljenje?
posto vidim da imas 600+KM za dati, moj ti je savjet da uzmes 2 alata, klasicnu busilicu do 200KM ima i vise nego potrebna za tebe, i ostatak uzmes aku bosch iili makita do 300-350KM..i to da te budes rahat.Mada i sa ovom Makitom mozes radit sve sto si zamislio, busenje, srafanje...samo ne mozes stemat :)
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#10 Re: Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

zvucnikk wrote:
preludezalude wrote:Malo sam pretjerao, ja bih i jare i pare. Istina je da mi treba prvenstveno za sarafanje, a ako nekad zatreba da mogu bez problema izbusiti rupu u cigli ili metalnom profilu. Razmisljam o modelu Makita DHP458. Ima li ko iskustva ili misljenje?
posto vidim da imas 600+KM za dati, moj ti je savjet da uzmes 2 alata, klasicnu busilicu do 200KM ima i vise nego potrebna za tebe, i ostatak uzmes aku bosch iili makita do 300-350KM..i to da te budes rahat.Mada i sa ovom Makitom mozes radit sve sto si zamislio, busenje, srafanje...samo ne mozes stemat :)
Klasicnu busilicu imam dobru, a stemalicu sam nedavno nabavio. Sad bih bas jednu aku alatku ali bas nesto kvalitetno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11 Re: Aku busilica - savjeti

Post by mO k3 »

preludezalude wrote:Planiram da kupim neku dobro kvalitetnu aku busilicu i odvijac. Bitno je da ima jako dobru i dugotrajnu bateriju i da ima snage da busi i beton.
Znaci, da ima makar dvije baterije, da ima mogucnost cekica, da mogu koristiti za zavijanje sarafa, da ima snagu da proazi kroz beton kao kroz maslac.
Imate li kakvu preporuku i iskustva?
https://www.festool.de/Produkte/Pages/P ... u_produkte
ako imas para ja ti preporucujem ovu ako ti se ne vidi ja cu ti je otkupiti :thumbup:
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#13 Re: Aku busilica - savjeti

Post by preludezalude »

Ovo gore mi nekako izgleda po specifikacijama poslabo.
Narucio sam Makita DHP458

Hvala na savjetima.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#14 Re: Aku busilica - savjeti

Post by Daryl Dixon »

gdje ima dobrih aku busilica uzeti do 100-150KM? penny?
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#15 Re: Aku busilica - savjeti

Post by Distortion »

Daryl Dixon wrote:gdje ima dobrih aku busilica uzeti do 100-150KM? penny?
Imas u Warellu u Sarajevu Black+Decker aku.
Post Reply