Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#89801 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

A pioniri: 18 utakmica / 18 pobjeda / 92:4 gol razlika!
:run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89802 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Sve je to fino za mlađe uzraste.
Meni, opet, na osnovu dosadašnjeg iskustva, govori dvije stvari:
- da ovi u školama manjih klubova, uglavnom, loše rade i da ta djeca služe kao mete za ispucavanje
- i da mi imamo malo koristi od toga, jer dok to dođe do seniora, bude uglavnom ništa :(
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89803 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Tomahawk11 wrote:Sve je to fino za mlađe uzraste.
Meni, opet, na osnovu dosadašnjeg iskustva, govori dvije stvari:
- da ovi u školama manjih klubova, uglavnom, loše rade i da ta djeca služe kao mete za ispucavanje
- i da mi imamo malo koristi od toga, jer dok to dođe do seniora, bude uglavnom ništa :(
Ali pazi jednu drugu stvar, juniori Širokog Brijega su u sezoni 2013/2014 bili deveti na tabeli, a u sezoni 2014/2015 su bili drugi na tabeli, dakle u pet deka su sa nama, jer smo i mi tako nešto završavali, drugo i treće mjesto ako se ne varam.

Eh, oni su iz te dvije izlazne generacije dobili Josipa Ćorluku, Mirka Marića koji je u međuvremenu jednom zaigrao i za seniore Hrvatske te Luku Menala i Stjepana Lončara.

Mi smo iz te dvije generacije (1995. i 1996. godište) dobili Samira Radovca, Marka Mihojevića (koji je došao sa 30 utakmicama u nogama i bespotrebno igrao za juniore), Nemanju Anđušića (slično kao Mihojević, plus što ovaj ništa nije napravio).

Dakle, bez obzira koliko nečiji juniori bili lošiji ili u par deka sa našim, oni naprave ozbiljnije igrače jer imaju veće povjerenje u njih.

Husref kuka pola sezone (a i mi sa njim) kako nemamo štopera. Nije Nihad Mujakić naučio igrati između derbija na Grbavici i utakmice sa Borcem, pa da ga sad odjednom hvalimo.

Možda sa njim ne napravimo grešku, a dosad smo ih desetine napravili sa drugim igračima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89804 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Muhamed Đakmić wrote:
Tomahawk11 wrote:Sve je to fino za mlađe uzraste.
Meni, opet, na osnovu dosadašnjeg iskustva, govori dvije stvari:
- da ovi u školama manjih klubova, uglavnom, loše rade i da ta djeca služe kao mete za ispucavanje
- i da mi imamo malo koristi od toga, jer dok to dođe do seniora, bude uglavnom ništa :(
Ali pazi jednu drugu stvar, juniori Širokog Brijega su u sezoni 2013/2014 bili deveti na tabeli, a u sezoni 2014/2015 su bili drugi na tabeli, dakle u pet deka su sa nama, jer smo i mi tako nešto završavali, drugo i treće mjesto ako se ne varam.

Eh, oni su iz te dvije izlazne generacije dobili Josipa Ćorluku, Mirka Marića koji je u međuvremenu jednom zaigrao i za seniore Hrvatske te Luku Menala i Stjepana Lončara.

Mi smo iz te dvije generacije (1995. i 1996. godište) dobili Samira Radovca, Marka Mihojevića (koji je došao sa 30 utakmicama u nogama i bespotrebno igrao za juniore), Nemanju Anđušića (slično kao Mihojević, plus što ovaj ništa nije napravio).

Dakle, bez obzira koliko nečiji juniori bili lošiji ili u par deka sa našim, oni naprave ozbiljnije igrače jer imaju veće povjerenje u njih.

Husref kuka pola sezone (a i mi sa njim) kako nemamo štopera. Nije Nihad Mujakić naučio igrati između derbija na Grbavici i utakmice sa Borcem, pa da ga sad odjednom hvalimo.

Možda sa njim ne napravimo grešku, a dosad smo ih desetine napravili sa drugim igračima.
Mislio sam na ova Žepča, Goškove i slično.
Juniori ŠB spadaju u taj koš gdje i naši.

Bold svakako. Mi imamo problem sa prelaskom igrača iz juniorskog u seniorski tim.
Potpišu oni, sve fino i....dobije se tu i tamo prilika za 10-15 minuta, nahvalimo ga i zaboravimo.
Mihojević je došao kao nada, Kadušić je, eto, izdanak škole, ali nije neka pljačka. Radi momak, ne može mu se prigovoriti, ali nije to ta japija.
Spominješ Mujakića, pa u pravu si, gdje je dosad bio, pogotovo kad smo kuburili sa zadnjom linijom (mada nije ni sad da nemamo problema).
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#89805 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Sjeca li se ko Amera Dupovca i njegovog (nisam siguran) debija ili prve tekme da je poceo od prve minute. Kiks, autogol i na kraju 1:1 sa Velezom. Ako cemo gurati mlade igrace moramo biti spremni na ovo. Koliko su nasi navijaci spremi da ovo istrpe :?
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#89806 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Grean wrote:
Dinostula wrote:
Gdje sam napisao da se treba kamp ukinuti?
Samo me nerviraju sitne duse medju navijacima koji se zadovoljavaju svime osim onim sto je najbitnije a tu su trofeji.
I ne kontam tu foru kao zasto da se ne spominju drugi klubovi i pravi paralela sa njima pa ne igramo mi valjda sami u ovoj ligi.
Ono sto nas jebe je sto necemo nikad priznati da Zeljo i drugi klubovi iz vrha iza rata imaju bolji program rada i znaju bolje od nas.
Pogledaj samo sta su mladih igraca izbacili a gdje su nasi.Pa ne radjaju se majku mu na Grbavici neki fudbalski mutanti a nasi da ne znaju hodati po terenu.Nama je prece da neki Novakovic igra u prvih 11 a ne forsirati recimo Mujakica.Sve dok tako budemo razmisljali nama ce 4 mjesto biti plafon.
Kontradiktoran si, prvo kazes jebo Kadusica i Mihojevica kad nema titula a odmah nakon toga zalis sto drugi prave igrace a mi ne.

Sto se mene tice bit ce mi podjednako drago da ovi napokon uzmu titulu i zaigraju LS kao kad bi je uzeli Novakovic, Stanojevic, Ahmetovic sa A-timom.

Evo ih na + 6 i nadati se da ove godine nece ispustiti prednost.

http://sport1.ba/omladinski-fudbal/foto ... aru/102998

A sto se dalje tice, to je do trenera A ekipe. Menalo, Mihojevic, Sabanadzovic, Osmankovic, Zeric, Smajic iz Slobode, po meni i Heric i Hadzic a evo sad i Mujakic su pokazali da mogu ako im se ukaze povjerenje.

Mihojevic koliko god oscilirao manje problema nego sa Balicem kojeg smo doveli kao neko jebeno pojacanje.
Kad kazem da mladima treba dati sansu mislim na Herica,Mujakica,Hadzica a ne na Mihojevica i Kadusica.Mislim da su do sada imali dovoljno sansi da pokazu koliko mogu.Kostur ekipe od 8 igraca i obavezno 3 igraca tipa Mujakic,Heric.Samo tako mozemo vidjeti koliko od njih neko moze pruziti na terenu.Dobro lijepo je cuti i da omladincima dobro ide,doduse smetno sam sa uma da i oni igraju kao i seniori LS sto ne bi bilo lose za pogledati kao sto je igrao i Zeljo u prosloj sezoni.Najgora stvar za mlade igrace je da se saltaju treneri svake pola godine.Normalno da ce nam svaki mladi igrac propasti na kraju.Ne znam po meni Mihojevic i Kadusic nisu za prve postave ako nesta u svojim glavama ne promjene.Ubaciti ih nekad sa klupe to moze ali da budu kostur tima ipak mislim da nisu toliki kvalitet.Smajilagic se sit nadavao golova u pripremnim utakmicama i nije dobio ni minute,treba i njemu dati prostora da vidimo koliko moze.
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#89807 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Nego Husref spomenu ozbiljan remont ekipe. Jasno je apsolutno da nam trebaju neka pojačanja,pozadi osobito. Šta misle dovoditi? Taj stoper je pod moranje,ali ako vec Mujakic obecava,zasto ga pomalo ne dozirati ili da makar igra ove prijateljske posto smo iz kupa ispali. Jbg, jest da je stoperska pozicija najosjetljivija,kad on pogrijesi, to je pola gola. Opet kad mislimo proizvesti igrača ako ga nekad necemo istrpiti. Ne znam, nisam pametan. Uvijek ganjamo neki zaostatak, neki eventualno trofej, izlazak u Evropu, bla,bla... Vazda neki klinac, uvijek taj imperativ rezulatata bdije nad glavom pa je i treneru vrlo tesko rizikovati. Da nas i sada nisu kartoni sustigli, ovaj mali ne bio dobio sansu, a vidjeli smo da je itekako zaslujzuje.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#89808 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Ne bi je dobio ni Mihojevic prosle sezone da Balic nije imao crvene i povrede.

Mi dovedemo li stopera u zimskom prelaznom a da nije zbog Novakovica onda ne znam sta mi hocemo.

Evo igra i konama Osmankovic na stoperu pa ne kiksaju. Imaju sistem i postavku, na tom im se igra zasniva. Mi igramo ofanzivnije i normalno je da ima vise greski mada neke su luzerske i nedopustive ka drugi gol na Grbavici. Ne znam ni sam.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89809 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Pa ako nahvališ Mujakića i dovedeš na zimu stopera, onda treba raspustiti akademiju.
Koji će klinac?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89810 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Sliver wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa ako nahvališ Mujakića i dovedeš na zimu stopera, onda treba raspustiti akademiju.
Koji će klinac?
Ma, jok. Ima taman mjesta za jednog novajliju i Mujakica. Sasa i Marko su super izbor za klupe. Tako bismo imali i dobar stoperski par, naravno ako ubodemo s pojacanjem i ako Mujakic nastavi u zeljenom smjeru, te bismo u situacijama ne daj Boze imali i adekvatne zamjene.
Sto se tice sanse dobio je Mico i vise nego dovoljno sansi, nijednu nije iskoristio, taj momak ima strah od fudbala, vec nekoliko puta udje u 16 i vrati se iza Bojana. Gubimo vrijeme, a Andjusica, koji nikad nije odigrao losije nego veci ostatak tima, te stvarno ne znam zasto on dobija sansu na kapaljku, nema ga se u planu ni pod razno. Mislim da on mora biti izbor prije Mice.
Stvarno smo imali nekoliko "rahat" utakmica u kojim se moglo probati i s nekim drugim mladjim, ne moramo biti ograniceni na to, evo ubacili smo mlade i uvijek to budu Heric ili Hadzic, pa moze se i Smajlagicu dati sansa, a zasto ne bi i Sadiku ponekad usao, neki bi rekli premlad, pa kad ce onda debitirati u 28.!?
Pa što će ti novi štoper ako imamo nadolazećeg Sadikua?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89811 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Kako bolan da rotiramo pet štopera?

Imamo sad realno samo trojicu, pa je pravo pitanje koliku bi minutažu trebao imati taj treći, a ti bi da se u rotaciju uključe još dva. Novi štoper može samo ako ode neko od postojećih, pod uslovom da se na Sadikua uopšte računa.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89812 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Da se ja pitam, ja bih upario Mujakića i Mihojevića, pa šta god bude.
A Sadiku s klupe i Novaković u rotaciji.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89813 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Četiri štopera je maksimum koji ti treba. I u takvoj situaciji ćeš imati jednog koji će odigrati maksimalno dvije ili tri utakmice u sezoni.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#89814 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Sport1 prenio za Ofosua.
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#89815 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Cossack »

Sliver wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Kako bolan da rotiramo pet štopera?

Imamo sad realno samo trojicu, pa je pravo pitanje koliku bi minutažu trebao imati taj treći, a ti bi da se u rotaciju uključe još dva. Novi štoper može samo ako ode neko od postojećih, pod uslovom da se na Sadikua uopšte računa.
Pa, dobro. Onda se rijesiti Sase i Marka, ne mogu se odluciti kojeg bih prvo, pa onda obojica. Ubaciti Mujakica i NN, te Sadiku nek ima vise prostora. Ali, kad se desi ko sto se desavalo da nemamo stopera, zbog povrede i kartona, pitacemo se zasto nemamo 1. postavu, njihovu adekvatnu zamjenu, te podmladak koji tek treba stasati. Mozzemo mi srecom, prebaciti adukora ili stanojevica, ali to je sad dok imamo takve igrace. sta za godinu dvije?
Sa Mihojevićem smo tek produžili ugovor :mrgreen:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#89816 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by leškarenje »

Logovan wrote:Sport1 prenio za Ofosua.
Ko je taj ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#89817 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

leškarenje wrote:
Logovan wrote:Sport1 prenio za Ofosua.
Ko je taj ?
Ovaj?

User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#89818 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:
leškarenje wrote:
Logovan wrote:Sport1 prenio za Ofosua.
Ko je taj ?
Ovaj?

http://www.youtube.com/watch?v=MGUwvNIb3So
Da, to je taj.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#89819 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by north »

Za Kadušića nije šteta jer se svakako nije naigrao plus ima retardiranog menadžera koji ga očito fino savjetuje....Pavlović mi je nekako čudan nekakav, niti smrdi niti miriše, moje neko mišljenje je da se radi o solidnom golmanu za lige, i ništa više od fraze "solidan", nije golman koji će donosti prevagu i spašavati utakmicu kad te protivnik stisne i sijeva ti pred golom, a nije niti rupa kojoj svaku drugi gol ide na dušu....plus je nikakav kod branjenja penala i jako tanaka kod visokih lopti koje ide u peterac....tako da nije neka pljačka realno......Iskreno, nije za ekipu velikih dometa što istina mi to još nismo, jer sa njim sutra u Evropi očekivati nešto veće nije realno ni kad bi se ekipa pojačala i još bolje zaigrala...U nekom jakom Sarajevu kojem svi maštamo realno bi bio za drugog golmana je, ako je fokus samo na ligi sa ambicijama izlaska u Evropu i pokušati napadati trofej ako se ukaže prilika, može proći....
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#89820 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Nadzorna_ploca »

Sta je ba ljudi sa Kadusicem, jesam li ja prespavao koju godinu ali lika sam zaboravio totalno.
Forsirati omladinu, krajnje je vrijeme. Neka grijese pisaj ga, eto aman smo nesto se naosvajali trofeja.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#89821 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Nadzorna_ploca wrote:Sta je ba ljudi sa Kadusicem, jesam li ja prespavao koju godinu ali lika sam zaboravio totalno.
Forsirati omladinu, krajnje je vrijeme. Neka grijese pisaj ga, eto aman smo nesto se naosvajali trofeja.
I on i onaj Hodžić propali ko kauč! Nama bekovi trebaju pod hitno!
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#89822 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Reagy Ofosu raskinuo ugovor. :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#89823 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by leškarenje »

Sta igra,jel ga ko ista upratio osim ovog klipa i toga da je ponikao u Svabiji :-) ili idemo logikom ako je crnac da mora valjati :-)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89824 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Lijevo krilo, bolje nesumnjivo od svih postojećih u kadru :D
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#89825 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Cossack »

leškarenje wrote:Sta igra,jel ga ko ista upratio osim ovog klipa i toga da je ponikao u Svabiji :-) ili idemo logikom ako je crnac da mora valjati :-)
Valjda je skaut odradio svoj posao 8-)
Locked