Akrapovič auspuh

Podforum za motocikliste...
kera14
Posts: 2
Joined: 22/05/2012 18:50

#1 Akrapovič auspuh

Post by kera14 »

Zdravo narode, dolazim iz Zenice i zanima me ako iko zna gdje je moguće nabaviti Akrapovič auspuhe u Sarajevu. Vidio sam par njih da po Sarajevu vozaju motore sa tim auspuhom, ali sam uspio pronaći samo u ovlaštenom yamahinom salonu koji je preprepreskup. Pa eto, ako imam sreće da neko zna, bio bih mu zahvalan :-D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#2 Re: Akrapovič auspuh

Post by Frutek »

Zavisi s kojim budzetom raspolazes, koji je motor u pitanju, originali idu s cijenom i do 1000 EUR. Mislim da ti se više isplati naručit kopiju Akrapovica za tvoj motor, izgleda isto, zvuk je isto dobar, a izadje te oko 300 KM. Imaš par ljudi na PIK-u koji se time bave pa možeš potrazit. Pozz.
kera14
Posts: 2
Joined: 22/05/2012 18:50

#3 Re: Akrapovič auspuh

Post by kera14 »

Nabavio sam ga, naravno da nisam mogao naći u našoj finoj Bosni koja ima sve artikle :r Kupio sam direktno iz Slovenije za 600 eura i oduševljen sam. Preporučujem ga svima :thumbup:
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#4 Re: Akrapovič auspuh

Post by Frutek »

kera14 wrote:Nabavio sam ga, naravno da nisam mogao naći u našoj finoj Bosni koja ima sve artikle :r Kupio sam direktno iz Slovenije za 600 eura i oduševljen sam. Preporučujem ga svima :thumbup:
Svaka čast, nek je sa srećom. Reci mi samo jesi li morao carinu platit i koliko je koštalo?
Pozz
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#5 Re: Akrapovič auspuh

Post by esso_sa »

kera14 wrote:Nabavio sam ga, naravno da nisam mogao naći u našoj finoj Bosni koja ima sve artikle :r Kupio sam direktno iz Slovenije za 600 eura i oduševljen sam. Preporučujem ga svima :thumbup:
Akrap je Akrap, nema se tu sta pricat, i sam sam ponosni vlasnik jednog :thumbup:
Jedina mana kod takvih auspuha je strah od kradje istog i sto ces sad mozda imat fobiju oko parkiranja motora... Ima lesinara koji kradu sta stignu a sportske auspuhe je vise nego lako skinuti...
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#6 Re: Akrapovič auspuh

Post by nejra2007 »

Ayman Company odnedavno uvoznik Akrapovića...

kera14 wrote:Zdravo narode, dolazim iz Zenice i zanima me ako iko zna gdje je moguće nabaviti Akrapovič auspuhe u Sarajevu. Vidio sam par njih da po Sarajevu vozaju motore sa tim auspuhom, ali sam uspio pronaći samo u ovlaštenom yamahinom salonu koji je preprepreskup. Pa eto, ako imam sreće da neko zna, bio bih mu zahvalan :-D
User avatar
ruffryder76
Posts: 1
Joined: 19/07/2012 11:57

#7 Re: Akrapovič auspuh

Post by ruffryder76 »

Akrap je Akrap al Yoshi je Yoshi :)))
bakonja
Posts: 96
Joined: 04/03/2011 09:32

#8 Re: Akrapovič auspuh

Post by bakonja »

za koji motor ti treba akrap
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#9 Re: Akrapovič auspuh

Post by hostapler »

Akrap je Akrap,Yoshi je Yoshi,ali samo je jedan Termignoni :-D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#10 Re: Akrapovič auspuh

Post by Ringhio »

hostapler wrote:Akrap je Akrap,Yoshi je Yoshi,ali samo je jedan Termignoni :-D
Jos ako na auspuh ugradis i jednog Desmo brundavca, tek onda je kompletan :)
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#11 Re: Akrapovič auspuh

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:
kera14 wrote:Nabavio sam ga, naravno da nisam mogao naći u našoj finoj Bosni koja ima sve artikle :r Kupio sam direktno iz Slovenije za 600 eura i oduševljen sam. Preporučujem ga svima :thumbup:
Akrap je Akrap, nema se tu sta pricat, i sam sam ponosni vlasnik jednog :thumbup:
Jedina mana kod takvih auspuha je strah od kradje istog i sto ces sad mozda imat fobiju oko parkiranja motora... Ima lesinara koji kradu sta stignu a sportske auspuhe je vise nego lako skinuti...
Ko vozi sa glasnim auspuhom po gradu oko ponoci i kasnije, da sve grmi, da Bog da mu ga i ukrali...
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#12 Re: Akrapovič auspuh

Post by kijamet insan »

:D 99,9% ih vozi bez db killer-a
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#13 Re: Akrapovič auspuh

Post by FFBikerSa »

kijamet insan wrote::D 99,9% ih vozi bez db killer-a
Eh pa zato ce policija konacno, ako Bog da, poceti da radi kao i po civilizovanim zemljama Europe: i u Njemackoj, Italiji, Francuskoj, Svicarskoj, postave kontrole na cestama omiljenim medju motoristima i kontrolisu sa mjeracem zvuka jacinu u decibelima, da li odgovara onoj upisanoj u saobracajnoj dozvoli, te da li je auspuh sa atestom (E oznaka) ili samo za trkacu stazu. Koga uhvate da je skinuo db killer - iskljuce ga iz saobracaja dok ga ne vrati (PLUS slijedi masna kazna i koji kazneni bod). Bolje da policija radi sta korisno i iskljucuje te manijake koji maltretiraju ostale gradjane preglasnim auspusima, zbog cega mrze nas motoriste, nego da samo pisu kazne za nepropisno parkiranje, ili sto je neko vozio 5 km/h brze od dozvoljenog.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#14 Re: Akrapovič auspuh

Post by kijamet insan »

Slazem se u potpunosti, i iskreno se nadam, al realno gledajuci kako funkcionise nasa pravna drzava dabogda.

Vidi druge teme prica se o KUL totalno tehnicki neispravnim motorima, pitanja poput sta je isplativije poloziti vozacku i registrovati motor ili platiti kaznu za neposjedovanje vozacke.. Halo burazeru gdje to zivimo u ruandi !?
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#15 Re: Akrapovič auspuh

Post by esso_sa »

FFBikerSa wrote:
kijamet insan wrote::D 99,9% ih vozi bez db killer-a
Eh pa zato ce policija konacno, ako Bog da, poceti da radi kao i po civilizovanim zemljama Europe: i u Njemackoj, Italiji, Francuskoj, Svicarskoj, postave kontrole na cestama omiljenim medju motoristima i kontrolisu sa mjeracem zvuka jacinu u decibelima, da li odgovara onoj upisanoj u saobracajnoj dozvoli, te da li je auspuh sa atestom (E oznaka) ili samo za trkacu stazu. Koga uhvate da je skinuo db killer - iskljuce ga iz saobracaja dok ga ne vrati (PLUS slijedi masna kazna i koji kazneni bod). Bolje da policija radi sta korisno i iskljucuje te manijake koji maltretiraju ostale gradjane preglasnim auspusima, zbog cega mrze nas motoriste, nego da samo pisu kazne za nepropisno parkiranje, ili sto je neko vozio 5 km/h brze od dozvoljenog.
A ja se takodjer nadam da ce policija poceti masno da kaznjava vozace koji se okrecu polukruzno tamo gdje nije dozvoljeno i koji oduzimaju motoristima prvenstvo prolaza a kasnije se pravdaju izjavama tipa : naisao je prebrzo tako da ga nisam vidio.... Ili ona druga, nisam ga uopste ni skontao ni cuo (zbog cega vecina ljudi i vozi sa skinutim db killerima - da bi ih vozaci auta culi).
Ja prvi vozim bez db killera, ne zato da bi se ku*cio i glumio mangupa nego da bi me vozaci auta culi i da me nebi zgazili sa svojim cetverotockasem....
Sa druge strane, kroz grad vozim po ogranicenju i pazim da ne prelazim 5000 Rpm (da ne budem previse bucan) za razliku od ljudi koji vole da ih se cuje tipa celave nabildane glava koje "vrte" motore na 15 000 Rpm il choperasi kojima su od auspuha ostale samo suplje kromirane cijevi i sluze samo kao ukras....
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#16 Re: Akrapovič auspuh

Post by kijamet insan »

"Loud pipes save lives" i to pije vode.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#17 Re: Akrapovič auspuh

Post by FFBikerSa »

kijamet insan wrote:"Loud pipes save lives" i to pije vode.
Eh ako cemo po tom, onda bi trebali zakonom propisat i da svi na motoru nose one narandzaste ili zute prsluke sa refleksnim trakama, k'o sto hoce u nekim europskim zemljama. Isto k'o da je cio KP "Rad" sjeo na motore... (MC "Smetljar"?)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#18 Re: Akrapovič auspuh

Post by esso_sa »

FFBikerSa wrote:
kijamet insan wrote:"Loud pipes save lives" i to pije vode.
Eh ako cemo po tom, onda bi trebali zakonom propisat i da svi na motoru nose one narandzaste ili zute prsluke sa refleksnim trakama, k'o sto hoce u nekim europskim zemljama. Isto k'o da je cio KP "Rad" sjeo na motore... (MC "Smetljar"?)
Ne znam za tebe ali npr moja kompletna oprema je u standardu prosarana sa reflektirajucim platnom i malo je reci da sve bljesti u mraku i vise nego neki reflektirajuci prsluk.... Svaka iole normalna oprema nekog renomiranog proizvodjaca i koja ispunjava "E" norme u standardu dolazi sa tim reflektirajucim komponentama....
E sad je druga prica za ljude bez opreme (koji se bez iste i nebi trebali voziti) ili ljude koji su u obicnoj kozi, koznim prslucima i hlacama kucne radinosti itd...
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#19 Re: Akrapovič auspuh

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:
FFBikerSa wrote:
kijamet insan wrote:"Loud pipes save lives" i to pije vode.
Eh ako cemo po tom, onda bi trebali zakonom propisat i da svi na motoru nose one narandzaste ili zute prsluke sa refleksnim trakama, k'o sto hoce u nekim europskim zemljama. Isto k'o da je cio KP "Rad" sjeo na motore... (MC "Smetljar"?)
Ne znam za tebe ali npr moja kompletna oprema je u standardu prosarana sa reflektirajucim platnom i malo je reci da sve bljesti u mraku i vise nego neki reflektirajuci prsluk.... Svaka iole normalna oprema nekog renomiranog proizvodjaca i koja ispunjava "E" norme u standardu dolazi sa tim reflektirajucim komponentama....
E sad je druga prica za ljude bez opreme (koji se bez iste i nebi trebali voziti) ili ljude koji su u obicnoj kozi, koznim prslucima i hlacama kucne radinosti itd...
Tu se vjerojatno radi o opremi od Goretexa i slicnih "funkcijskih" ili "vodo-odbijajucih/paropropusnih" tkanina, sto ne bih na sebe ni mrtvog stavio iz vise razloga: sigurnosnih - daleko slabije zastite u slucaju pada (i nakon toliko godina razvoja, i svim mogucim ugradjenim protektorima, ne nudi ni blizu zastitu kao ona od koze; vidi usporedne testove u MOTORRAD-u), a bogme i estetske, ne bih da izgledam kao vreca na dvije noge :-) Ruznooooo... Prema tome, samo stara dobra koza (i to crna, ili eventualno sa malim detaljima u boji), ali od renomiranih proizvodjaca (Hein Gericke, Polo, Louis, MQP, Akito, Alpinestars) - no premda imaju CE protektore, refleksnih "strajfni" sem na jednim cizmama zglave nema.

Neke zemlje, npr. Francuska, uvode da se sad mora imati minimalna povrsina reflektirajucih povrsina na odjeci, pa se zato prodaju narukvice, refleksne "patches" na cicak i sl. Doduse, kod njih je sad svako i u autu i na motoru obavezan imati vlastiti alkotest uredjaj, pa se od ovakvih "sigurnosnih paranoika" svasta moze ocekivati
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#20 Re: Akrapovič auspuh

Post by esso_sa »

Nije goretex, i ja sam davno odustao od njega... U pitanju je full koza, konkretno Vanucci oprema i sve je prosarano reflektirajucim strafnama, i jakna i hlace ;)
Al da ne idemo sad u OT, tema je ipak auspuh ;)
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#21 Re: Akrapovič auspuh

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:Nije goretex, i ja sam davno odustao od njega... U pitanju je full koza, konkretno Vanucci oprema i sve je prosarano reflektirajucim strafnama, i jakna i hlace ;)
Al da ne idemo sad u OT, tema je ipak auspuh ;)
Vanucci ne volim zbog dizajna, isto kao ni Dainese (npr. zbog rajsferslusa koji nije pod uglom - dijagonalan kao na klasicnim jaknama motorkama, vec uspravan; zato nema ni preklopa pa na tom mjestu puse), ni da mi je oprema ILI motor sarena: oprema crna, motor jednobojan...

A sto se glasnih auspuha tice - ne kazem da te vozaci auta bolje ne cuju sa glasnim, ali drugo je NESTO glasniji (a jos uvijek u zakonski dozvoljenim okvirima i koliko je decibela atestom izmjereno za odredjen auspuh), a drugo uklanjanje dB-killera. Kako se pri tome izgubi nekoliko konjskih snaga tj. kilowata (ISTO kao i pri instaliranju sportskih auspuha - veoma je malo onih koji ista poboljsaju karakteristike motora, a i to minimalno, u odnosu na cijenu cijele price), bogme se sve vecinom svodi na isti onaj primitivizam koji navodi i na vozanje grdosijama od dzipova i SUV-ova po gradu, gdje im sigurno nije mjesto: neka cijelo Rajvosa cuje i vidi sta ja vozim. Sacuvao me Bog krkana i na 2 i na 4 tocka...
Vuk125
Posts: 1
Joined: 12/08/2017 17:54

#22 Re: Akrapovič auspuh

Post by Vuk125 »

Pozdrav, kupio sam full akrapovic za yamahu yzf r125 2017.
Na auspuhu nema nikakav saraf za vađenje db killera, a db killer stoji. Probao sam ga samo izvaditi no nije se ni pomaknuo..zna li netko kako bih ga mogao izvaditi? :sad:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#23 Re: Akrapovič auspuh

Post by kafanski_covjek »

Vuk125 wrote:Pozdrav, kupio sam full akrapovic za yamahu yzf r125 2017.
Na auspuhu nema nikakav saraf za vađenje db killera, a db killer stoji. Probao sam ga samo izvaditi no nije se ni pomaknuo..zna li netko kako bih ga mogao izvaditi? :sad:
Šeki is on the road again
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#24 Re: Akrapovič auspuh

Post by exliberal-ex »

ja vidim akrapovich auspuhe ovdje po zapadu vecinom na sportskim motorima....zasto su tako specificno dobri i zasto skidate db killers

kod mene u kanadi nema tih restrikcija, ima sasvim normalnih motora, ima onih koji kad prodju kao da avion slece...ja sam kupio motor gdje je tip instalirao custom pipes ...one sto malo grme ali imaju onaj backfire ponekad...nekad su ok ali nekad mi idu na zivce kad pocnu pucat
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#25 Re: Akrapovič auspuh

Post by ado_sar »

exliberal-ex wrote:ja vidim akrapovich auspuhe ovdje po zapadu vecinom na sportskim motorima....zasto su tako specificno dobri i zasto skidate db killers
Balkan brale, balkan. Jebo motor ako neces nervirati sve oko sebe. Djeciji folovi.
Post Reply