akne

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#1 akne

Post by iraa »

đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: akne u piČku mater'nu

Post by mali_balon »

Manje kajdr
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#3 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

mali_balon wrote:Manje kajdr
buraz vjeruj mi , i to sam sveo na neki minimum :(
Kelner
Posts: 34
Joined: 21/02/2011 14:06
Location: Sa

#4 Re: akne u piČku mater'nu

Post by Kelner »

samo redovno brijanje, i neki old school jaki aftershave, i batali sve kreme, nista ne stavljaj,cesce peri kosu, spavaj na peskiru i ne umivaj se ujutro kad ustanes, samo malo oci protrljaj, a navecer se tusiraj i sapunom peri lice.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5 Re: akne u piČku mater'nu

Post by Nisrin »

iraa wrote:đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3

Natjeraj se da svaku noc lice operes kamilicom, namazes kremom Himalaya Herbals, koja kosta 3 KM, bilo je u onoj prodavnici preko puta Bezistana (Heljic), krema bas za akne, indijska...

Ne diraj lice, proci ce...
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#6 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

Kelner wrote:samo redovno brijanje, i neki old school jaki aftershave, i batali sve kreme, nista ne stavljaj,cesce peri kosu, spavaj na peskiru i ne umivaj se ujutro kad ustanes, samo malo oci protrljaj, a navecer se tusiraj i sapunom peri lice.
Brijem se 1x sedmicno, mrsko mi imam ostru bradu, tesko mi se obrijati cim je malo veca, a dok je ono manja, kul mi izgleda pravo :D Kosu perem svaki drugi dan, iako je nemam puno, jebena GENETIKA :P Pokusat cu s tim peskirom, smo mi nije jasno sto se ne bih umivao ujutro? Osjecam se ko govno dok se ne umijem 8) Necu da koristim nikakve saFune, previse mi isusuju kozu, koristio sam dr. Pasha sapun, nista. Isti ucinak ko da ga nikad nisam ni koristio. btw. imam masnu kozu, ima li neki preparat koji POMALO isusuje i cisti kozu u isto vrijeme?
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#7 Re: akne u piČku mater'nu

Post by smasma »

iraa wrote:đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3
jesi li probao kremu od čorokota? ja sam cuo sve najbolje o njoj.
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#8 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

Nisrin wrote:
iraa wrote:đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3

Natjeraj se da svaku noc lice operes kamilicom, namazes kremom Himalaya Herbals, koja kosta 3 KM, bilo je u onoj prodavnici preko puta Bezistana (Heljic), krema bas za akne, indijska...

Ne diraj lice, proci ce...
Kamilicom, hmm. Vidjet cemo, necu nista jos dok ne potrosim ovu Niveinu kremu. Ma svi mi govore proci ce, 'vako, 'nako, al' fkt ne znam koji je uzrok znaci, pokusavam evo vec skoro 3 godine pronaci uzrok, bio sam na dermatologiji i osto sam sjeban da prostite. Svaki put drugi doktor, svaki namece neko svoje misljenje i neku "posebnu" terapiju. Dosta mi je vise ove doktorske bijede ! -.-'
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#9 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

smasma wrote:
iraa wrote:đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3
jesi li probao kremu od čorokota? ja sam cuo sve najbolje o njoj.
nisam probao, al' sam zato probao kremu od čajevca o kojoj smo svi puno culi nadam se. Bez ikakvog ucinka :-?
User avatar
žuta lala
Posts: 4015
Joined: 23/01/2013 13:45

#10 Re: akne u piČku mater'nu

Post by žuta lala »

iraa wrote:đeste rajaa, imam problem sa aknama već duži niz godina. Naime, pojavljuju se samo na obrazima, brada, podrucje oko ociju, i celo savrseno cisto. Radio sam ultrazvuk stitnjace - uredan nalaz. Onda sam uradio i hormonske nalaze-uredno sve. Gazirano ne pijem, slatko pomalo jedeem, pijem zeleni čaj 2x dnevno, cuo sam da cisti cijeli organizam od svih necistoca, pogavstina itd. :D Koristim Nivea Clean&Clear sa granulama jojobe, ponekad stavim kremu od meda i cimeta, al to rijetko jer sam stalno u pokretu. Ne pijem, ponekad zapalim koju pljugu, al to sam počeo mozda prije mjesec-dva ,a akne imam cijelog zivota :( Do cega li je, jel imao neko slicnih iskustava da mi udijeli koji savjet? <3
Pij dosta čaja od kamilice...
I pravi sebi prirodne maske (jedna banana, jedna kašika meda, jedna kukuruznog brašna(mislim da može i drugo), i malo jogurta - sve to pomiješaš, staviš na lice, držiš ak minuta, kad kreneš da se umiješ, lagano utrljaš na lice, i poslije toga bi ti se stanje trebalo popraviti - ovo sam ja smislila masku, ima ih milion, pa ja nešto pomiješala i koristim ovu) :D
Kelner
Posts: 34
Joined: 21/02/2011 14:06
Location: Sa

#11 Re: akne u piČku mater'nu

Post by Kelner »

haj probaj zivota ti da se brijes redovnije, bez obzira sto je brada od tri dana u fazonu, i nemoj se umivati ujutro bar nekoliko dana pokusaj, samo oci malo da se razbudis, meni je to kljuc bio koji sam otkrio sam, valda kad se umijes nekako nadrazis lice i otvore se pore i izadjes napolje....pekir obavezno, ne znam sto neces sapun kad ti jee masna koza...
Jos nesto skroz se vjerovatno necemo zadugo rijesiti akni, al kod mene minimum i zadovoljan sam...
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#12 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

Kelner wrote:haj probaj zivota ti da se brijes redovnije, bez obzira sto je brada od tri dana u fazonu, i nemoj se umivati ujutro bar nekoliko dana pokusaj, samo oci malo da se razbudis, meni je to kljuc bio koji sam otkrio sam, valda kad se umijes nekako nadrazis lice i otvore se pore i izadjes napolje....pekir obavezno, ne znam sto neces sapun kad ti jee masna koza...
Jos nesto skroz se vjerovatno necemo zadugo rijesiti akni, al kod mene minimum i zadovoljan sam...
eto pokusat cu Bgm. :D aa sapun necu, vec sam rekao, previse mi isusi kozu, to moze samo uzrokovati pogorsanje, jer onda zlijezde pokusavaju nadoknaditi izgubljeni loj, i onda stvaraju jos vise.
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#13 Re: akne u piČku mater'nu

Post by rossoner »

Drug i ja sam barem 4-5 godina imao problem sa istim. Sve probao maltene, od klindamicina do raznoraznih "domacih" krema iz Apoteke Sarajevo... Ovo sam dobio od rodice iz Njemacke i koristio oko mjesec, mjesec i po i tada je sve nekako iznenada prestalo i akne već postojeće i pojavljivanje novih... Ne znam, možda je malo poskupo ali sigurno vrijedi pokušati, mislim da ima i kod nas uzeti u apotekama čini mi se da sam viđao.

http://www.boots.com/en/VICHY-NORMADERM ... ML_866734/

Image

http://i.ebayimg.com/t/VICHY-NORMADERM- ... wMFgxNjAw/$(KGrHqR,!nsE63V3(f09BP!GWMoEOg~~60_35.JPG

(OVO TI JE KONCETRAT, A IMAŠ I OVU 3-aktivnu HIDR.ZAŠTITU) Ja sam stavljao koncetrat navečer pred spavanje a ovo drugo ujutro obično.

http://2.bp.blogspot.com/_fyJBxu6RtBk/T ... 0/cats.jpg

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads ... -Activ.jpg

http://www.azramag.ba/preporucujemo/388 ... activ.html

Također možeš pokušati sa uljem čorokota, to ti je nevjerovatno dobra prirodna materija koja reguliše rad jetre i svega što bi moglo uticati na pojavu akni... Preporučujem Dr. Gabriel's-ovo pakovanje koje ako želiš kupiti možemo se dogovoriti u inbox jer sam njihov član. Izgleda ovako:
Image

Ako sam išta pomogao, drago mi je. Pozdrav!
User avatar
honky tonk
Posts: 5884
Joined: 18/12/2011 22:18
Location: ovdje gdje se umire da bi se zivjelo.

#14 Re: akne u piČku mater'nu

Post by honky tonk »

http://www.youtube.com/watch?v=-sfKUF10oo0

SKOČI MLAĐAK U AVLIJU NJENUUUUUU
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#15 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

honky tonk wrote:http://www.youtube.com/watch?v=-sfKUF10oo0

SKOČI MLAĐAK U AVLIJU NJENUUUUUU
spameerruu -.-'
User avatar
honky tonk
Posts: 5884
Joined: 18/12/2011 22:18
Location: ovdje gdje se umire da bi se zivjelo.

#16 Re: akne

Post by honky tonk »

ŠTA UČINI, ŽALOSNA MI MAJKAAA


:mrgreen:
User avatar
nidokralj
Posts: 319
Joined: 27/10/2008 14:01

#17 Re: akne

Post by nidokralj »

Jaro , imam isti problem ko i ti i haman sam ga skroz rijesio. Probavo sam sva sranja. Prije nekih godinu dana sam pio Roaccutane.Najjaci i najzesci lijek za bubuljice i puno je pomoglo.Poslije toga se pojavljuju pomalo, nekad se lice upali pa bude vise. Ujutro se mozes umiti i to je to sto se tice umivanja.Navece nemoj ni slucajno. Cackati cibe mozes samo kad lice nije upaljeno i kad nema crvenila inace bude jos gore :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#18 Re: akne u piČku mater'nu

Post by Nisrin »

iraa wrote:
Kamilicom, hmm. Vidjet cemo, necu nista jos dok ne potrosim ovu Niveinu kremu. Ma svi mi govore proci ce, 'vako, 'nako, al' fkt ne znam koji je uzrok znaci, pokusavam evo vec skoro 3 godine pronaci uzrok, bio sam na dermatologiji i osto sam sjeban da prostite. Svaki put drugi doktor, svaki namece neko svoje misljenje i neku "posebnu" terapiju. Dosta mi je vise ove doktorske bijede ! -.-'
Ma svako ce ti reci nesto drugo---NE EKSPERIMENTISI! Kamilica ti NE MOZE skoditi, kao ni boljna krema Himalaya...sve ostalo uzimas na rizik...curekotovo ulje bi ti takodjer moglo pomnoci, ako da mazes svaki dan u tankom sloju, meni cak omeksa kozu iako ja namazem ponekad da bih malo nahranila kozu...
Sapune i ne trebas koristiti, ja recimo za lice koristim Alverde washgel sa morskim algama, posto je na prirodnoj bazi meni je sasvim OK i ne isusuje kozu...

Roaccutane je OPASAN LIJEK, koji ima vise nuspojava nego sto ucini dobrog- jedno vrijeme bude sve "ok", a cim prestanes piti sve se vrati :S

Pokusaj detoksoriati organizam, baviti se sportom, zdravije jesti, sto vise vode piti, sokove izbjegavaj. jedi voce...manje stresa...sretno!
diff
Posts: 63
Joined: 02/11/2012 11:19

#19 Re: akne

Post by diff »

Akne su ti zafrkancija za ovo sto je mene spopalo.
Uglavnom, povremeno mi se duboko ispod kože upali "nešto", crvenilo, otekne puno, ako je blizu oka, dobrim dijelom zatvori oko. Onda trebam sačekati nekoliko dana dok to "sazrije", pa stavljaj kesice čaja od kamilice da ubraz proces sazrijevanja, i tako dok ne pukne ili pod nož, koji ti ostavlja ožiljak. Ne boli puno koliko mi nekad smeta gledati, a najviše me psihički nervira. Išao sam i dermatolozima, međutim, oni su mi predlagali neke tablete koje kad piješ ne smiješ planirati dijecu naredne dvije godine, to mi se nije ni malo svidilo, tako da sam od toga odustao, (čini mi se da se zvao Roaccutane). I dan danas muku mučim kad mi se pojavi.
Da li je iko od forumaša imao sličnih problema?

P.S.: Samo da znaš da ima i gore od aknih, ali nekako se čovjek vremenom prilagodi da se sa tim nosi.
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#20 Re: akne u piČku mater'nu

Post by iraa »

Nisrin wrote:
iraa wrote:
Kamilicom, hmm. Vidjet cemo, necu nista jos dok ne potrosim ovu Niveinu kremu. Ma svi mi govore proci ce, 'vako, 'nako, al' fkt ne znam koji je uzrok znaci, pokusavam evo vec skoro 3 godine pronaci uzrok, bio sam na dermatologiji i osto sam sjeban da prostite. Svaki put drugi doktor, svaki namece neko svoje misljenje i neku "posebnu" terapiju. Dosta mi je vise ove doktorske bijede ! -.-'
Ma svako ce ti reci nesto drugo---NE EKSPERIMENTISI! Kamilica ti NE MOZE skoditi, kao ni boljna krema Himalaya...sve ostalo uzimas na rizik...curekotovo ulje bi ti takodjer moglo pomnoci, ako da mazes svaki dan u tankom sloju, meni cak omeksa kozu iako ja namazem ponekad da bih malo nahranila kozu...
Sapune i ne trebas koristiti, ja recimo za lice koristim Alverde washgel sa morskim algama, posto je na prirodnoj bazi meni je sasvim OK i ne isusuje kozu...

Roaccutane je OPASAN LIJEK, koji ima vise nuspojava nego sto ucini dobrog- jedno vrijeme bude sve "ok", a cim prestanes piti sve se vrati :S

Pokusaj detoksoriati organizam, baviti se sportom, zdravije jesti, sto vise vode piti, sokove izbjegavaj. jedi voce...manje stresa...sretno!
Trudim se detoksirati jetru sto vise, citav zivot treniram fudbal, sto se tice zdrave hrane to bas i ne mogu kontrolisati. Skola, sendvici, hamburgeri .. :/ Sokove sam rekao da skoro pa i ne pijem, ako pijem onda uzmem ili Bonu ili Cappy :thumbup: Voce zderem ko da ga Bog nije ni stvorio, najvise jabuke i naranđe. Stres isto .. kako cu smanjiti stres kad sama pojava novih akni mi samo povecava stres, skola, roditelji me stalno nerviraju. :P Al' et trudim se da smanjim sve ovo sto pogorsava vec veoma losu situaciju.
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#21 Re: akne

Post by rossoner »

Dosta puta ono što ne štima u organizmu se izbacuje preko kože u vidu akni, bubuljica, čvorića... I vrlo često je u pitanju jetra. Provjeri kod ljekara da li imaš povećan bilirubin u krvi ili urinu, odradi nalaze da vidiš je li ti sve uredu. Ja sam to imao jedno vrijeme i rekli su mi da imam Gilbertov sindrom, povremeno žutilo i da bi trebao izbjegavati KAFE, GAZIRANA PIĆA, PREVIŠE MASNOĆE I PREVIŠE FIZIČKOG NAPORA... Pročitaj malo, guglaj o tome.

A ulje čorokota je dobro za sve, pored prirodnog pčelnjeg meda najbolje prirodno sredstvo za imunitet i čišćenje organizma. Lično primjenjujem upotrebu sa ukućanima jer je to preporučeno i potpuno zdravim osobama.
Ne znam, eto ako ti baš ništa ne upali probaj sa ovim VICHY preparatima, oni su za vanjsku upotrebu i meni su pomogli. Klindamicin mi je pomagao neko vrijeme, ali čim ga malo prestanem koristiti sve se povrati...
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#22 Re: akne

Post by charrrmed »

Kupi prirodne sapune, dr. Pasha ili Lush i probaj s tim....
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#23 Re: akne

Post by iraa »

charrrmed wrote:Kupi prirodne sapune, dr. Pasha ili Lush i probaj s tim....
koristio sam dr.pasha , nista posebno :)
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#24 Re: akne

Post by saga »

Definitivno ne koristi sapune, gledaj da se umivaš što blažim sredstvom. Namjerno isušivanje kože ti može samo odmoći.
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#25 Re: akne

Post by iraa »

rossoner wrote:Dosta puta ono što ne štima u organizmu se izbacuje preko kože u vidu akni, bubuljica, čvorića... I vrlo često je u pitanju jetra. Provjeri kod ljekara da li imaš povećan bilirubin u krvi ili urinu, odradi nalaze da vidiš je li ti sve uredu. Ja sam to imao jedno vrijeme i rekli su mi da imam Gilbertov sindrom, povremeno žutilo i da bi trebao izbjegavati KAFE, GAZIRANA PIĆA, PREVIŠE MASNOĆE I PREVIŠE FIZIČKOG NAPORA... Pročitaj malo, guglaj o tome.

A ulje čorokota je dobro za sve, pored prirodnog pčelnjeg meda najbolje prirodno sredstvo za imunitet i čišćenje organizma. Lično primjenjujem upotrebu sa ukućanima jer je to preporučeno i potpuno zdravim osobama.
Ne znam, eto ako ti baš ništa ne upali probaj sa ovim VICHY preparatima, oni su za vanjsku upotrebu i meni su pomogli. Klindamicin mi je pomagao neko vrijeme, ali čim ga malo prestanem koristiti sve se povrati...
Radio sam i nalaze jetre, svi rezultati su u granicama referentnih vrijednosti.
Post Reply