AKCIZE: Ko izda - pizda

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#476 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by ultima_palabra »

Kupovati samo u radnjama koje ne izdaju račune.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#477 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Na licu mjesta traziti povrat poreza :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#478 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:Kupovati samo u radnjama koje ne izdaju račune.
Znas ti bolan koliko ima od Tuzle do Medjugorja?!
statixx
Posts: 8787
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#479 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by statixx »

Ovo ce na kraju biti vrhunac mandata... :D

Čović nastavlja svoje planove: SBB i SDA dozvolili da nacionalno podijeli i JP Autoceste

Kako otkriva izvor Patrije, nakon što se Hrvati isele iz sjedišta kompanije u postojećoj zgradi ostat će viška prostora zbog čega je postojeći ugovor o najmu otkazan (Fejićeva ulica), a direktor Autocesta traži novi manji prostor u istočnom dijelu Mostara navodno u prostorijama Islamske zajednice.
http://nap.ba/new/vijest.php?id=27905
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#480 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Novak20 »

Nova zaduženja F BiH. Ni akcize ovaj trend kupovine socijalnog mira ne bi promijenile.

http://www.avaz.ba/clanak/293982/fbih-s ... ona-maraka
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#481 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Novak20 »

Vrijeme je da vlast organizuje proizvodnju životnih namirnica. :D Pa mi, šaka jada, pored ovolike zemlje uvozimo 76,3 % hrane.

Na stranu argumentacija i veza poskupljenja sa povećanjem akciza. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/529 ... tnika.html

...Osvrnula se i na set zakona o akcizama ističući da je potrebno prvo osigurati parlamentarnu većinu i tek nakon toga uputiti u proceduru zakon. Ona dodaje da postoje određene stvari koje su definisane s MMF-om i da se treba paziti u kojem smislu se ide s izmjenama. Cvijanović je rekla i da nije optimistična, odnosno da ona nije za to da se eksperimentiše s povećanjem akciza.

Što se tiče mehanizma koordinacije, ona je rekla da se tu ne može izmišljati topla voda i da mehanizam koordinacije mora zaživjeti u procesu pripremanja odgovora na Upitnik Evropske komisije. Kako kaže, to je protočnija priča nego da se svaki put sastaju bez operativnih timova.

Novalić je rekao da ni Vlada FBiH nije dala nikakvu instrukciju svojim predstavnicima u Upravnom odboru UIO. On smatra da je građane BiH potrebno informisati jer se stvorila slika da će novac bit korišten za krpljenja budžetskih rupa.

Premijer FBiH kazao je da se ciljalo na to da će povećanje akciza utjecati na poskupljenje životnih namirnica ističući da mi samo 23,7 posto životnih namirnica proizvodimo za sebe te da se naše životne namirnice proizvode u Americi, Srbiji, Mađarskoj i Hrvatskoj....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#482 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by O'zone »

8 milijardi...aferim...spiskali su 8 milijardi...vrijedno divljena. Znam da su mogli još toliko da je bilo ali svaka čast!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-no ... /170601041
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#483 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by omar little »

8 milijardi. jebote zivot.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#484 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

O'zone wrote:8 milijardi...aferim...spiskali su 8 milijardi...vrijedno divljena. Znam da su mogli još toliko da je bilo ali svaka čast!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-no ... /170601041
Sad traze jos jednu.

Treba im dati jos dvije milijarde, da zaokruze na 10... Taman da urade autoput to Pocitelja, zavrse Karaulu i zapocnu eksproprijaciju oko Lasve.

Onda jos jednu da spoje Mostar na autoput i urade desetak kilometara trake za preticanje prema Bihacu.
User avatar
pici
Posts: 43571
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#485 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by pici »

Nema novca, a nema ni cesta: Gdje je otišlo 8 milijardi KM prihoda od akciza i putarina

Image

na mindere, prsute, travaricu, svinjske koljenice,janjetinu, avta, svalerke, studiranja, shopinge, kupovinu firmi itd itd...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#486 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:
O'zone wrote:8 milijardi...aferim...spiskali su 8 milijardi...vrijedno divljena. Znam da su mogli još toliko da je bilo ali svaka čast!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-no ... /170601041
Sad traze jos jednu.

Treba im dati jos dvije milijarde, da zaokruze na 10... Taman da urade autoput to Pocitelja, zavrse Karaulu i zapocnu eksproprijaciju oko Lasve.

Onda jos jednu da spoje Mostar na autoput i urade desetak kilometara trake za preticanje prema Bihacu.
Sad nešto kontam da su imali po ovim akcizama bez onih sa registracije vozila oko pola milijarde svake godine. Koliko je km autoputa? Predpostavljam između 5 i 20 miliona po tome fali nam kilometara :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#487 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

pici wrote:Nema novca, a nema ni cesta: Gdje je otišlo 8 milijardi KM prihoda od akciza i putarina

Image

na mindere, prsute, travaricu, svinjske koljenice,janjetinu, avta, svalerke, studiranja, shopinge, kupovinu firmi itd itd...
Na ZK izvatke!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#488 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

O'zone wrote:
Alfons Kauders wrote:
O'zone wrote:8 milijardi...aferim...spiskali su 8 milijardi...vrijedno divljena. Znam da su mogli još toliko da je bilo ali svaka čast!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-no ... /170601041
Sad traze jos jednu.

Treba im dati jos dvije milijarde, da zaokruze na 10... Taman da urade autoput to Pocitelja, zavrse Karaulu i zapocnu eksproprijaciju oko Lasve.

Onda jos jednu da spoje Mostar na autoput i urade desetak kilometara trake za preticanje prema Bihacu.
Sad nešto kontam da su imali po ovim akcizama bez onih sa registracije vozila oko pola milijarde svake godine. Koliko je km autoputa? Predpostavljam između 5 i 20 miliona po tome fali nam kilometara :mrgreen:
Ne fali, vec akcize nisu bile namjenske.

Imas na temi o autoputu, gdje je kolega Tec objasnio kako bi prolazila da sredstva, jer su prvo isla u budzet kao nenamjenska, da bi dalje isla JP za ceste... Uglavnom, od 15kf postojece akcize 11kf je ostajalo u budzetu

I onda se ibrete sto im niko ziv ne vjeruje da se isto ne bi desilo sa novih 15kf. (Dobro, znamo da ne bi jer bi im IMF jebo znanje, ali ko ih jebe, nek crknu).
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#489 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by O'zone »

User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#490 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by 512MB »

Kipar, Istambul i Svica 8)
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#491 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by zippoo87 »

jbte 8 milijardi je za Ameriku velika cifra a kamoli za jednu BiH...a ovo je samo jedna stavka

ja sam ovdje kao papiga barem 10 puta do sada govorio da BiH IMA I PREVISE PARA samo se pokradu i razhebu nedomacinski a neki su mi pisali da BiH nema para i da nama ustvari trebaju krediti
a ima li iko ovdje predstavu koliko je novca 8 milijardi KM...i sta se sve za te pare moze napraviti
najvisa zgrada u Dubaiju je kostala oko milijardu dolara...znaci mogli smo 8 takvih napraviti u BiH a ne izgraditi tih nekih 200-300 km ,koliko je uopste duga ta trasa koridora Vc

tuzno je sta se radi a jos je tuznije sto niko ni repom da mrdne,samo naprdjivanje po forumu...ja uzivo stalno potegnem ovakve teme i nema se sa kim pricati ni o cemu realnom ni ozbiljnom
zato ljudi idu...ovdje ako si imalo normalan nemas ni sagovornika ni drustva ni zene ni cure ni para ni nista
i normalno da raja ode,jer postoji puno bitnijih stvari od para u zivotu
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#492 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by vivaldi »

zippoo87 wrote:ja sam ovdje kao papiga barem 10 puta do sada govorio da BiH IMA I PREVISE PARA
ma ima kurac para, odakle pare?

kisa je prije 3 godine za 5 dana napravila 4 milijarde stete.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#493 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by zippoo87 »

vivaldi wrote:
zippoo87 wrote:ja sam ovdje kao papiga barem 10 puta do sada govorio da BiH IMA I PREVISE PARA
ma ima kurac para, odakle pare?

kisa je prije 3 godine za 5 dana napravila 4 milijarde stete.
procitaj 2-3 posta povis :roll:

stete nisu sanirane iz budzeta i javnih prihoda,nego vecinom iz donacija
treba li te podsjetiti da je na racunu civilne zastite bilo 130 miliona KM a nisu imali osnovne opreme od lopata i camaca a da ne pricamo o ostalom
sve mozes istraziti,samo nemoj postavljati ovako nelogicna pitanja
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#494 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by vivaldi »

zippoo87 wrote:
vivaldi wrote:
zippoo87 wrote:ja sam ovdje kao papiga barem 10 puta do sada govorio da BiH IMA I PREVISE PARA
ma ima kurac para, odakle pare?

kisa je prije 3 godine za 5 dana napravila 4 milijarde stete.
procitaj 2-3 posta povis :roll:

stete nisu sanirane iz budzeta i javnih prihoda,nego vecinom iz donacija
treba li te podsjetiti da je na racunu civilne zastite bilo 130 miliona KM a nisu imali osnovne opreme od lopata i camaca a da ne pricamo o ostalom
sve mozes istraziti,samo nemoj postavljati ovako nelogicna pitanja
pa nema mnogo stosta u ovoj zemlji, ali mi se sere od pausalnih sranja.

jedina jadnija stvar od vlasti u ovoj zemlji je opozicija,u ovom slucaju to je otprilike kada zaim, otac "istakntuog umjetnika" koji mjesecno na racun doprinosa muze 550 narodnih maraka, pita gdje je 8 milijardi? :skoljka:
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#495 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by zippoo87 »

ne radi se o Zaimu ovdje nego o cinjenicama ...ogromne kolicine para su izvucene iz BiH i pokradene i to se radi svaki boziji dan
ova cifra je bila namijenjena samo za puteve...a u zadnjih 10 godina je bilo sigurno 80 milijardi dobijenih od raznoraznih haraca
pa ono famozno uvodjenje PDVa...joj para "ko pljeve "a sve sto mafija uspi uraditi je prosiriti budzetski aparat haman 100% i podigose i sebi i budzetlijama plate isto tako 100%

pa ja stvarno ne kontam,jesu li ove budzetlije kod nas neka nadnaravna bica pa da zasluju sve te silne privilegije a da za uzvrat ne daju ni 10% rada
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#496 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by vivaldi »

zippoo87 wrote:ne radi se o Zaimu ovdje nego o cinjenicama ...ogromne kolicine para su izvucene iz BiH i pokradene i to se radi svaki boziji danova cifra je bila namijenjena samo za puteve...a u zadnjih 10 godina je bilo sigurno 80 milijardi dobijenih od raznoraznih haraca pa ono famozno uvodjenje PDVa...joj para "ko pljeve "a sve sto mafija uspi uraditi je prosiriti budzetski aparat haman 100% i podigose i sebi i budzetlijama plate isto tako 100%pa ja stvarno ne kontam,jesu li ove budzetlije kod nas neka nadnaravna bica pa da zasluju sve te silne privilegije a da za uzvrat ne daju ni 10% rada
drzava je puna parazita, a pizdim od cinjenice da u okolnostima gdje imas kvalitetne municije za vlast na svakom nivou, opozicija u cijeloj drzavi koja i sama spada u parazite iz neke ogavne lijenosti nije u stanju da ponudi i istrajava na konsturktivnoj kritici koja bi bila fokusirana na nakonkretnije cinjenice i na uzak broj tema, umjesto sto naprdjuju ispraznim floskulama koje cesto da tragedija bude veca nisu cak ni cinjenicno potkovana. fuj.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#497 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Matzan »

Što volim ove naknadno pametne. Rodila ih majka.
Dotični u SDA od 1990. godine, a od 1995. do danas stalno zakačen na neki budžet.
Iz tog istog budžeta koji sad kritikuje koristio je sve moguće privilegije i primao enormno visoku platu.
Ne sjećam se da je dok nije isključen iz SDA ikad insistirao na smanjenju ličnih primanja i potrošnje.
Ako je već toliko principijelan, neka sve to napusti i potraži posao kao defektolog, siguran sam da bi se otimali za njega kao stručnjaka.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#498 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by JThomas »

čemu perfekt, jel to prestao koristiti budžet? :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#499 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Matzan »

JThomas wrote:čemu perfekt, jel to prestao koristiti budžet? :mrgreen:
Za svaki slučaj. Pomislih da će se čovjek odmah odreći i plate i dnevnica i odvojenog života i ...., toliko mu je krivo i žao naroda.
statixx
Posts: 8787
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#500 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by statixx »

Koja je ovo varalica, pravi bijednik.

Spremni su i pisati sami po sebi, i podvuci rep, i blatiti one s kojima su do jucer mastili usta janjetinom, i jos stosta, samo da zadrze beneficije i ostvare licne interese.
Post Reply