AKCIZE: Ko izda - pizda

Post Reply
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#451 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by GoldenSpoon »

mayab wrote:
Intervju / Zvizdić za Radiosarajevo_ba: Ponovo je osigurana parlamentarna većina za akcize
19. 05. 2017. u 15:32:00 Amil Dučić

U Parlamentu BiH osigurana je parlamentarna većina kako bi ponovo bile pokrenute procedure za usvajanje seta zakona o akcizama, izjavio je u intervjuu za Radiosarajevo_ba predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić.

"Vijeće ministara BiH napravit će novi krug razgovora. Inicijativa mora krenuti ponovo od Upravnog odbora Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH. Obavit ćemo razgovore, posebno sa Savezom za promjene, MMF-om i drugim učesnicima, posebno o pitanju ugradnje odredbi o plavom dizelu u zakonu“, rekao nam je Zvizdić.

Potcrtao je da je pitanje akciza polje struke, konkretnih činjenica i benefita koje bi dobili, prebačeno na polje politikanstva. Zvizdić je naglasio također da je akciza jedan od najefikasnijih instrumenata za izgradnju cestovne infrastrukture.

"U Domu naroda to je prošlo bez ikakvih problema. Čini mi se da unutar Parlamenta BiH treba raditi na objedinjavanju političkih partija koje zaista žele infrastrukturni i ekonomski razvoj BiH“, rekao je Zvizdić......................
..................................
itd
itd............
Dakle hajmo Jopet, pa dok se boje ne rastope :skoljka:
Tom lažovu nije vjerovati, teško je da su došli do većine u parlamentu, a on čini mi se pokušava na svaki mogući način da poentira i da relativizira ovaj poraz, koji je prije svega njegov neuspjeh, obzirom da taj čovjek nije uradio apsolutno ništa, mlak, blijed, neuk i nadprosječno glup

Da oni imaju većinu već bi mi gledali novi pokušaj usvajanja, odnosno da su znali da mogu ostvariti većinu, na sve načine bi oni pokušavali da odgode glasanje ili prebace za neku narednu sjednicu

Zvizdić je vjerovatno jedini arhitekta koji nikada nije projektovao a ni potpisao niti jedan projekat, isto kao što Halid Genjac "pickomehanicar" nije vidio one stvari, jer je jednostavnije bilo uvaliti se u stranku, pobjeci u ratu i sada glumiti patriotu i "sposobnog" političara 20+ godina
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#452 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

seln wrote:Koliko je istine u ovom haberu?

Ukoliko neki stranac dođe državljaninu BiH u posjetu kao privatni gost, on po zakonu mora biti prijavljen u najbližem uredu Službe za poslove sa strancima ili policijskoj stanici.

Prijava boravka stranog gosta u Bosni i Hercegovini od 13. maja iznosi deset maraka. U protivnom, plaća se kazna. Nakon odlične prošlogodišnje turističke sezone ove godine BiH očekuje novi rekordan broj stranih gostiju.

Iz Službe za poslove sa strancima Ministarstva sigurnosti BiH pojasnili su za Faktor da ovu taksu ne moraju plaćati hoteli, moteli i drugi organizirani, komercijalni smještaji.

– Za prijave boravka za strane državljane u Službi za poslove sa strancima ili policiji uspostavljena je taksa u iznosu od deset maraka. Do sad se ova usluga nije naplaćivala – kazao je u izjavi za Faktor Branislav Mojović iz Službe za poslove sa strancima.

Međutim, ova taksa ne odnosi se na hotelijere, već samo na prijave boravišta za strance koji su u privatnoj posjeti smješteni u privatnom smještaju.

– Hoteli i drugi smještajni kapaciteti imaju zasebne prijave. Oni ovjeravaju knjige stranih gostiju i te ovjere se plaćaju 50 maraka, ali se ta knjiga ovjerava jednom godišnje u Službi za poslove sa strancima. Do sad se ovjera knjige stranih gostiju plaćala pet maraka – naglasio je Mojović.

Odluka o izmjeni tarife administrativnih taksi objavljena je u Službenom listu 5. maja ove godine, a na snagu je stupila osam dana kasnije.
Istina, potrazi sluzbeni list od 5. maja.

Bagra ce i zrak oporezovati.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#453 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
seln wrote:Koliko je istine u ovom haberu?

Ukoliko neki stranac dođe državljaninu BiH u posjetu kao privatni gost, on po zakonu mora biti prijavljen u najbližem uredu Službe za poslove sa strancima ili policijskoj stanici.

Prijava boravka stranog gosta u Bosni i Hercegovini od 13. maja iznosi deset maraka. U protivnom, plaća se kazna. Nakon odlične prošlogodišnje turističke sezone ove godine BiH očekuje novi rekordan broj stranih gostiju.

Iz Službe za poslove sa strancima Ministarstva sigurnosti BiH pojasnili su za Faktor da ovu taksu ne moraju plaćati hoteli, moteli i drugi organizirani, komercijalni smještaji.

– Za prijave boravka za strane državljane u Službi za poslove sa strancima ili policiji uspostavljena je taksa u iznosu od deset maraka. Do sad se ova usluga nije naplaćivala – kazao je u izjavi za Faktor Branislav Mojović iz Službe za poslove sa strancima.

Međutim, ova taksa ne odnosi se na hotelijere, već samo na prijave boravišta za strance koji su u privatnoj posjeti smješteni u privatnom smještaju.

– Hoteli i drugi smještajni kapaciteti imaju zasebne prijave. Oni ovjeravaju knjige stranih gostiju i te ovjere se plaćaju 50 maraka, ali se ta knjiga ovjerava jednom godišnje u Službi za poslove sa strancima. Do sad se ovjera knjige stranih gostiju plaćala pet maraka – naglasio je Mojović.

Odluka o izmjeni tarife administrativnih taksi objavljena je u Službenom listu 5. maja ove godine, a na snagu je stupila osam dana kasnije.
Istina, potrazi sluzbeni list od 5. maja.

Bagra ce i zrak oporezovati.
Dakle, ako nekom dedi povratniku u Kaludrane dodje u posjetu bratic iz Njemacke (u medjuvremenu bundesbürger), dedo mora zijanit cenera...
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#454 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by sunceKOtepsija »

Alfons Kauders wrote:
seln wrote:Koliko je istine u ovom haberu?

Ukoliko neki stranac dođe državljaninu BiH u posjetu kao privatni gost, on po zakonu mora biti prijavljen u najbližem uredu Službe za poslove sa strancima ili policijskoj stanici.

Prijava boravka stranog gosta u Bosni i Hercegovini od 13. maja iznosi deset maraka. U protivnom, plaća se kazna. Nakon odlične prošlogodišnje turističke sezone ove godine BiH očekuje novi rekordan broj stranih gostiju.

Iz Službe za poslove sa strancima Ministarstva sigurnosti BiH pojasnili su za Faktor da ovu taksu ne moraju plaćati hoteli, moteli i drugi organizirani, komercijalni smještaji.

– Za prijave boravka za strane državljane u Službi za poslove sa strancima ili policiji uspostavljena je taksa u iznosu od deset maraka. Do sad se ova usluga nije naplaćivala – kazao je u izjavi za Faktor Branislav Mojović iz Službe za poslove sa strancima.

Međutim, ova taksa ne odnosi se na hotelijere, već samo na prijave boravišta za strance koji su u privatnoj posjeti smješteni u privatnom smještaju.

– Hoteli i drugi smještajni kapaciteti imaju zasebne prijave. Oni ovjeravaju knjige stranih gostiju i te ovjere se plaćaju 50 maraka, ali se ta knjiga ovjerava jednom godišnje u Službi za poslove sa strancima. Do sad se ovjera knjige stranih gostiju plaćala pet maraka – naglasio je Mojović.

Odluka o izmjeni tarife administrativnih taksi objavljena je u Službenom listu 5. maja ove godine, a na snagu je stupila osam dana kasnije.
Istina, potrazi sluzbeni list od 5. maja.

Bagra ce i zrak oporezovati.
Prepisuju od susjeda u HR. Samo sto je kod njih dosta skuplje.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#455 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

sunceKOtepsija wrote:
Prepisuju od susjeda u HR. Samo sto je kod njih dosta skuplje.
U Hrvatskoj taksa ovisi od turisticke, ali najcesce je 8 kuna dnevno, bilo da je dan ili mjesec - sto je 10% najjeftinijeg moguceg kreveta u Dalmaciji.

Kod nas prvi dan ispada 38 kuna, sto je 100% najjeftinijeg kreveta u Sarajevu :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#456 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Znaci hotelijeri kojima je to biznis i zaradjuju na smjestaju i strancima neplacaju a ti za svog gosta plati ili ga vodi u hotel da spava......ko li je ovaj zakon lobirao ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#457 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Haris.ba »

spreca wrote:Znaci hotelijeri kojima je to biznis i zaradjuju na smjestaju i strancima neplacaju a ti za svog gosta plati ili ga vodi u hotel da spava......ko li je ovaj zakon lobirao ?
Hoteli plaćaju godišnje 50 KM. Ovo je taksa na prijavu stranca. Barem tako piše u tekstu.

Pretpostavljam da se radi o pokušaju sprečavanja sivog tržišta u hotelijerstvu. Mada nije im ovo neko rješenje.
Ne vidim smisao ove takse. Umjesto da su uveli prijavu preko interneta, oni traže da odeš i popuniš obrazac i platiš cenera.

U svakoj zemlji u kojoj sam bio u privatnom smještaju (kod rodbine ili prijatelja) morao sam otići u policiju da se prijavim. Sad se ne sjećam je li ta prijava bila sa nekom taksom. Mislim da nije. NIje ni kod nas se prije naplaćivao. Evo sada se naplaćuje.

To što je neko rodbinski vezan sa nekim - nije bitno. Bitno je samo jesi li stranac ili nisi. Ako si stranac - moraš se prijaviti. To je bilo i prije, ali malo je to ko bendao. Sumnjam da će i sada bendati.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#458 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Haris.ba wrote:
spreca wrote:Znaci hotelijeri kojima je to biznis i zaradjuju na smjestaju i strancima neplacaju a ti za svog gosta plati ili ga vodi u hotel da spava......ko li je ovaj zakon lobirao ?
Hoteli plaćaju godišnje 50 KM. Ovo je taksa na prijavu stranca. Barem tako piše u tekstu.

Pretpostavljam da se radi o pokušaju sprečavanja sivog tržišta u hotelijerstvu. Mada nije im ovo neko rješenje.
Ne vidim smisao ove takse. Umjesto da su uveli prijavu preko interneta, oni traže da odeš i popuniš obrazac i platiš cenera.

U svakoj zemlji u kojoj sam bio u privatnom smještaju (kod rodbine ili prijatelja) morao sam otići u policiju da se prijavim. Sad se ne sjećam je li ta prijava bila sa nekom taksom. Mislim da nije. NIje ni kod nas se prije naplaćivao. Evo sada se naplaćuje.

To što je neko rodbinski vezan sa nekim - nije bitno. Bitno je samo jesi li stranac ili nisi. Ako si stranac - moraš se prijaviti. To je bilo i prije, ali malo je to ko bendao. Sumnjam da će i sada bendati.
Hotel placa 365xbroj gostiju=50 maraka a covjek kome dodje neko u goste po osobi placa 10 maraka a nije u pitanju biznis nego gost ....ova drzava je postala najodvratnija pljackaska organizacija.......sve ce uciniti da se hapa i da se vozaju novi audiji i slicno
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#459 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by muha_sa »

Haris.ba wrote:
spreca wrote:Znaci hotelijeri kojima je to biznis i zaradjuju na smjestaju i strancima neplacaju a ti za svog gosta plati ili ga vodi u hotel da spava......ko li je ovaj zakon lobirao ?
Hoteli plaćaju godišnje 50 KM. Ovo je taksa na prijavu stranca. Barem tako piše u tekstu.

Pretpostavljam da se radi o pokušaju sprečavanja sivog tržišta u hotelijerstvu. Mada nije im ovo neko rješenje.
Ne vidim smisao ove takse. Umjesto da su uveli prijavu preko interneta, oni traže da odeš i popuniš obrazac i platiš cenera.

U svakoj zemlji u kojoj sam bio u privatnom smještaju (kod rodbine ili prijatelja) morao sam otići u policiju da se prijavim. Sad se ne sjećam je li ta prijava bila sa nekom taksom. Mislim da nije. NIje ni kod nas se prije naplaćivao. Evo sada se naplaćuje.

To što je neko rodbinski vezan sa nekim - nije bitno. Bitno je samo jesi li stranac ili nisi. Ako si stranac - moraš se prijaviti. To je bilo i prije, ali malo je to ko bendao. Sumnjam da će i sada bendati.
jedino sam se u HR (na ljetovanju) prijavljivao i u Srbiji ako cu prenocit

ostalo jok
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#460 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

Hajde ba kao da ce ovo ko platiti? Mislim, realno - nece niko. Kao da ce mi sad doci inspekcija kada kolega prenoci kod mene?

"De da ti udjemo u stan i vidimo krijes li strance ispod kreveta" :lol:

Ispod mene su dva sprata i stubiste, da se imaju niz sta kotrljat.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#461 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

muha_sa wrote:
jedino sam se u HR (na ljetovanju) prijavljivao i u Srbiji ako cu prenocit

ostalo jok
eto muha kad ti dodjem u goste i dovedem desetak ruskinja :mrgreen: ....al cete kostati :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#462 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:Hajde ba kao da ce ovo ko platiti? Mislim, realno - nece niko. Kao da ce mi sad doci inspekcija kada kolega prenoci kod mene?

"De da ti udjemo u stan i vidimo krijes li strance ispod kreveta" :lol:

Ispod mene su dva sprata i stubiste, da se imaju niz sta kotrljat.
do tri dana ako se ne varam stranci nisu obavezni se prijavljivati....ali ako su vise to je druga stvar......mogu na granici pitati za prijavnicu prilikom izlaska
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#463 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by muha_sa »

spreca wrote:
muha_sa wrote:
jedino sam se u HR (na ljetovanju) prijavljivao i u Srbiji ako cu prenocit

ostalo jok
eto muha kad ti dodjem u goste i dovedem desetak ruskinja :mrgreen: ....al cete kostati :lol: :lol:
:lol:

samo ti njih dovedi--halalim boravišnu taksu :lol:


još malo pace mi doc kcerka sa sinovima iz ŠveCke----morat cu hin prijavit i platit boravišnu

ahaaaaaaaaaaaaaa---platit cu, ahaaaaaaaaaaa :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#464 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:Hajde ba kao da ce ovo ko platiti? Mislim, realno - nece niko. Kao da ce mi sad doci inspekcija kada kolega prenoci kod mene?

"De da ti udjemo u stan i vidimo krijes li strance ispod kreveta" :lol:

Ispod mene su dva sprata i stubiste, da se imaju niz sta kotrljat.
do tri dana ako se ne varam stranci nisu obavezni se prijavljivati....ali ako su vise to je druga stvar......mogu na granici pitati za prijavnicu prilikom izlaska
Ma ko ih jebe.

Da mi bude u stanu vise prijavljenih gostiju nego u Medjugorju?!

Kurca graha. Glavom, koljenom, cipelom i dva sprata nizbrdo u raznim pozama. :)

Kad smo vec kod poza, za ove Ruskinje nesto da dogovorimo...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#465 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:
Kad smo vec kod poza, za ove Ruskinje nesto da dogovorimo...
:lol: vec si omekso...znaci boravisnu ces olatiti :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#466 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

muha_sa wrote: :lol:

samo ti njih dovedi--halalim boravišnu taksu :lol:


još malo pace mi doc kcerka sa sinovima iz ŠveCke----morat cu hin prijavit i platit boravišnu

ahaaaaaaaaaaaaaa---platit cu, ahaaaaaaaaaaa :lol:
zapjevaj jedna si jedina i pravac salter za placanje :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#467 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:
Kad smo vec kod poza, za ove Ruskinje nesto da dogovorimo...
:lol: vec si omekso...znaci boravisnu ces olatiti :lol:
Sta cu kad volim pizdu ko majmun bananu, pa ne zalim para. :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#468 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Prpa.ba »

Marka poreza, doprinosa, akcize ili takse placene ovom vukojebistanu je marka protiv naseg boljeg sutra. :thumbup: :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#469 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Haris.ba »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:Hajde ba kao da ce ovo ko platiti? Mislim, realno - nece niko. Kao da ce mi sad doci inspekcija kada kolega prenoci kod mene?

"De da ti udjemo u stan i vidimo krijes li strance ispod kreveta" :lol:

Ispod mene su dva sprata i stubiste, da se imaju niz sta kotrljat.
do tri dana ako se ne varam stranci nisu obavezni se prijavljivati....ali ako su vise to je druga stvar......mogu na granici pitati za prijavnicu prilikom izlaska
Ne mogu se ni ja sjetiti tačno. Ali, mislim da je mora prijaviti i ostao jedan dan.

Neće niko dolaziti po stanovima. Samo zatraži na graničnom prijavnicu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#470 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
Da mi bude u stanu vise prijavljenih gostiju nego u Medjugorju?!
Eh, da... kada ce ovaj zakon provesti u Medjugorju?
Tamo su haman svi gosti domacina... mein bruder aus Portugal, zove ze Rui-ne-kosta.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#471 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by seln »

Haris.ba wrote: Ne mogu se ni ja sjetiti tačno. Ali, mislim da je mora prijaviti i ostao jedan dan.

Neće niko dolaziti po stanovima. Samo zatraži na graničnom prijavnicu.
Bilo je tri dana, i ja sam prijavljivao goste, ali se nije placalo. Prijava u opstini je jako neprakticna i spora... jebo te, meni je tip 2005 otkucao prijavnicu na pisacoj masini(!).
Ovo je kao i novi zakon o saobracaju i kazne od 1000 maraka... izgradnja kuce od krova. U drzavi koja ne zna koliko ima stanovnika, oni zahtijevaju da prijavis brata sa stranim drzavljanstvom. brata
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#472 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

seln wrote:
Haris.ba wrote: Ne mogu se ni ja sjetiti tačno. Ali, mislim da je mora prijaviti i ostao jedan dan.

Neće niko dolaziti po stanovima. Samo zatraži na graničnom prijavnicu.
Bilo je tri dana, i ja sam prijavljivao goste, ali se nije placalo. Prijava u opstini je jako neprakticna i spora... jebo te, meni je tip 2005 otkucao prijavnicu na pisacoj masini(!).
Ovo je kao i novi zakon o saobracaju i kazne od 1000 maraka... izgradnja kuce od krova. U drzavi koja ne zna koliko ima stanovnika, oni zahtijevaju da prijavis brata sa stranim drzavljanstvom. brata
Sad se prijavljuje u centru za migracije......i ide dosta brzo...sam ispunis a oni samo stave pecat......ja se sjecam kad je to bilo ondje kod pozorista...radio jedan iz Basigovaca...da nebi burazera ja biga nalemo i zaradio robije :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#473 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by seln »

spreca wrote:radio jedan iz Basigovaca.
To insana nije ni na putu vidjelo... :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#474 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

seln wrote:
spreca wrote:radio jedan iz Basigovaca.
To insana nije ni na putu vidjelo... :D
kaze necu ih prijaviti,moraju izaci :twisted: kad sam ja svoju celjust otvorio iz druge kancelarije dolece mu sef neki mladji momak i za minutu sve sredi....a on veli ja sam pred peMzijom i necu da gubim posao a nije nista protizakonito trebao uraditi...ali kad radi posao koji nezna i onda tako postupa
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#475 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Alfons Kauders »

Prpa.ba wrote:Marka poreza, doprinosa, akcize ili takse placene ovom vukojebistanu je marka protiv naseg boljeg sutra. :thumbup: :D
:thumbup:

Samo zavrtati pipu hobotnici na svakom koraku. Ne prijavljujte radnike, ne placajte takse, izbjegavajte porez na dobit, radite sve sto mozete da im ostane sto manje u uhljeb-sehari - to je patriotska duznost. Uostalom bolje je da ih se kutarisemo parama nego olovom.

:izet:
Post Reply