Age of Empires II - BiH igrači

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#1 Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

Pozdravljam sve ljubitelje ove fenomenalne i bezvremenske RTS igre (Age of Empires II - The Conquerors).

Cilj teme je jednostavan - ukoliko ste igrali ili igrate negdje ovu igru, javite se sa nickom pa da možda odigramo zajedno jedan bh okršaj. Pored toga, mogla bi se organizovati alijansa BH igrača.

Za sve one koji ne znaju gdje igrati, preporučujem voobly.com. U zadnje vrijeme, a naročito nakon pojavljivanja na Steamu, AOE II je postao pravo popularan, a i turniri koji se organizuju premašuju $100k prize pool. Zašto ne pokušati :D...
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#2 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by madridist »

Sta igro zivio tammo jedno vrijeme :-D
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#3 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

madridist wrote:Sta igro zivio tammo jedno vrijeme :-D
Pa hajde ziv bio daj nickname, nesto, da se aktiviramo barem par puta sedmicno da se odigra kakva partija :D.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18702
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by SmokingMan »

Igram samo Civ V,nažalost...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by karanana »

nista od moje aktivnosti sa igrom sto se sada tice, ali moram reci da sam nekad prije nekih 12-13ak godina (jebote je li moguce da je ovoliko proslo a mislim da jeste ako ne i vise) provodio sate i sate i noci i noci igrajuci tu fenomenalnu i sto postavljac teme rece bezvremensku igru. prava zaraza. jebote igro sam je na dialupu pa je cesto sve kocilo zbog mene. a da ni ne govorim o telefonskom racunu koji sam nabijao......dobra vremena.

edit: nikad necu zaboravit moje iznenadjenje kad mi je suparnik dosao iza ledja jer je prokrcio sumu sa onim jel se trebushei zovu.....a ja nisam znao za taj fazon ranije.....kako mi je krivo bilo kad me je razvalio.
Last edited by karanana on 21/12/2014 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8269
Joined: 25/05/2013 23:49

#6 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by apsidejzi »

Meni je jos uvijek AOE I najdrazi :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by JThomas »

visio po sarajevskim LAN klubovima u vrijeme dial upa, nisam nikad igrao na internetu. al' ko je igrao age po igraonama sve su šanse da se znamo.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#8 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by madridist »

karanana wrote:nista od moje aktivnosti sa igrom sto se sada tice, ali moram reci da sam nekad prije nekih 12-13ak godina (jebote je li moguce da je ovoliko proslo a mislim da jeste ako ne i vise) provodio sate i sate i noci i noci igrajuci tu fenomenalnu i sto postavljac teme rece bezvremensku igru. prava zaraza. jebote igro sam je na dialupu pa je cesto sve kocilo zbog mene. a da ni ne govorim o telefonskom racunu koji sam nabijao......dobra vremena.

edit: nikad necu zaboravit moje iznenadjenje kad mi je suparnik dosao iza ledja jer je prokrcio sumu sa onim jel se trebushei zovu.....a ja nisam znao za taj fazon ranije.....kako mi je krivo bilo kad me je razvalio.
onim vatrenim jelde :lol:
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#9 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

karanana wrote:nista od moje aktivnosti sa igrom sto se sada tice, ali moram reci da sam nekad prije nekih 12-13ak godina (jebote je li moguce da je ovoliko proslo a mislim da jeste ako ne i vise) provodio sate i sate i noci i noci igrajuci tu fenomenalnu i sto postavljac teme rece bezvremensku igru. prava zaraza. jebote igro sam je na dialupu pa je cesto sve kocilo zbog mene. a da ni ne govorim o telefonskom racunu koji sam nabijao......dobra vremena.
Proslo je bas toliko, a igra nije nimalo ostarila (zahvaljujuci voobly.com communityu). Dodali su i podrsku za povecanje population limita, rezolucije, itd itd.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by karanana »

madridist wrote:
karanana wrote:nista od moje aktivnosti sa igrom sto se sada tice, ali moram reci da sam nekad prije nekih 12-13ak godina (jebote je li moguce da je ovoliko proslo a mislim da jeste ako ne i vise) provodio sate i sate i noci i noci igrajuci tu fenomenalnu i sto postavljac teme rece bezvremensku igru. prava zaraza. jebote igro sam je na dialupu pa je cesto sve kocilo zbog mene. a da ni ne govorim o telefonskom racunu koji sam nabijao......dobra vremena.

edit: nikad necu zaboravit moje iznenadjenje kad mi je suparnik dosao iza ledja jer je prokrcio sumu sa onim jel se trebushei zovu.....a ja nisam znao za taj fazon ranije.....kako mi je krivo bilo kad me je razvalio.
onim vatrenim jelde :lol:
ma ja, onim sto pichi na 4 tocka. mislim da se cak ni ne zove trebushe. trebuche je ono visoko sto skripi i baca kamen i nije pokretno nego se mora rastavljati i sastavljati. ne znam kako se zove onaj sto fura i baca vatru.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by JThomas »

siege onager. iliti agda.
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#12 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

karanana wrote:
madridist wrote:
karanana wrote:nista od moje aktivnosti sa igrom sto se sada tice, ali moram reci da sam nekad prije nekih 12-13ak godina (jebote je li moguce da je ovoliko proslo a mislim da jeste ako ne i vise) provodio sate i sate i noci i noci igrajuci tu fenomenalnu i sto postavljac teme rece bezvremensku igru. prava zaraza. jebote igro sam je na dialupu pa je cesto sve kocilo zbog mene. a da ni ne govorim o telefonskom racunu koji sam nabijao......dobra vremena.

edit: nikad necu zaboravit moje iznenadjenje kad mi je suparnik dosao iza ledja jer je prokrcio sumu sa onim jel se trebushei zovu.....a ja nisam znao za taj fazon ranije.....kako mi je krivo bilo kad me je razvalio.
onim vatrenim jelde :lol:
ma ja, onim sto pichi na 4 tocka. mislim da se cak ni ne zove trebushe. trebuche je ono visoko sto skripi i baca kamen i nije pokretno nego se mora rastavljati i sastavljati. ne znam kako se zove onaj sto fura i baca vatru.
To je siege onager - stari fazon. Koristi se u black forest mapi kad protivnicki igrac prije vremena zagradi onaj mali prolaz, i nema sile da prodjes prije imeprial age-a :D. Tad mu prosjeces sa Siege onagerima :D
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#13 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by madridist »

eh taj
inace ko nije koristio
"how do you turn this on"
mislim da nema takvog
gigatech
Posts: 120
Joined: 13/08/2012 23:54

#14 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by gigatech »

Dva moja prijatelja i ja smo prije nekih 2- godine igrali online. Stvarno smo se bili navukli na to i igrali smo po 5-6 sati u komadu i do kasno u noć. Mogao bih sad opet dok je hladnog vremena započeti, al' ne znam gdje mi je cd, ima li da se skine na internetu ili neki torrent. Ako neko ima nek mi pošalje privatnom porukom.

Igra je prejaka i uvijek se može igrati, što bi se reklo ima dušu. haha
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#15 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

gigatech wrote:Dva moja prijatelja i ja smo prije nekih 2- godine igrali online. Stvarno smo se bili navukli na to i igrali smo po 5-6 sati u komadu i do kasno u noć. Mogao bih sad opet dok je hladnog vremena započeti, al' ne znam gdje mi je cd, ima li da se skine na internetu ili neki torrent. Ako neko ima nek mi pošalje privatnom porukom.

Igra je prejaka i uvijek se može igrati, što bi se reklo ima dušu. haha
Ima itekakvu dusu, a imas je na raznim torrentima, ne prelazi 200 MB.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#16 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by avaks »

Ima dušu, bezvremenska i slično a torrente ganjate :-) Sramota :mrgreen:
http://store.steampowered.com/app/221380/
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by JThomas »

ja sam imao original i age of kings i conquerors, starinski, sa kutijom i manualom. manuale negdje imam, al' CDove nemam...
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#18 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

avaks wrote:Ima dušu, bezvremenska i slično a torrente ganjate :-) Sramota :mrgreen:
http://store.steampowered.com/app/221380/
A gdje ces ociju ti kupiti originalni Age of Conquerors, a da ne moras cekati dvije-tri hefte da ti stigne posiljka iz neke drzave? Ovaj AOE II HD je njesra tesko, kupio za nekih 15 eura, i cim se malo zakuha, ne mozes sa laptopa igrati, pocne da se pregrijava. Bjaaaaaaaaaaaaaazi ba, kakva HD grafika za age :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#19 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by avaks »

Stani ba prika, ti govoriš o bezvremenosti a frka oko dvije-tri hefte :thumbup:
A to da je HD sranje ne znam, nisam fakat igrao a da ti iskreno kažem i nemam vremena nego vas malo prcam samo. Valjda je do laptopa što se grije a ne igre :lol:
Nego samo rokajte :thumbup: Ovo su bila vremena i igre kada je bilo bitno da se zabavi a ne sada petabajti, terabajti, gigaherci i grafike :D
Ja Fallout 2 još peglam i baš ganjam HD, ne ide vala na FHD monitoru na 640x480 da se igra jebemu :lol:
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#20 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

avaks wrote:Stani ba prika, ti govoriš o bezvremenosti a frka oko dvije-tri hefte :thumbup:
A to da je HD sranje ne znam, nisam fakat igrao a da ti iskreno kažem i nemam vremena nego vas malo prcam samo. Valjda je do laptopa što se grije a ne igre :lol:
Nego samo rokajte :thumbup: Ovo su bila vremena i igre kada je bilo bitno da se zabavi a ne sada petabajti, terabajti, gigaherci i grafike :D
Ja Fallout 2 još peglam i baš ganjam HD, ne ide vala na FHD monitoru na 640x480 da se igra jebemu :lol:
Ja sam Age II bez ikakvog stekanja mogao igrati na - pazi sada - 64 MB RAM-a i na nekoj kilavoj SIS integrisanoj grafickoj koja je uzimala 8 MB od postojecih 64 MB RAMa :D... Sto se tice narucivanja, ne da mi se to raditi jer su na carini idioti koji spucaju haman pa cijenu igre na ime carine.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#21 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by bingov buraz »

-
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#22 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by iTo »

JThomas wrote:visio po sarajevskim LAN klubovima u vrijeme dial upa, nisam nikad igrao na internetu. al' ko je igrao age po igraonama sve su šanse da se znamo.

Xonix ? igrali smo i po svu noc svojevremeno u Xonix-u dok je bio u svjetlosti




moram se registrovat na taj online kurac pa da vas dernem :D

provit koliko racunara na hardest mozete pobjediti AoE 2 ? da vidim imal uopste potencijalnih protivnika :)
DobrinjiacOcami
Posts: 16
Joined: 15/06/2013 00:10

#23 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by DobrinjiacOcami »

iTo wrote:
JThomas wrote:visio po sarajevskim LAN klubovima u vrijeme dial upa, nisam nikad igrao na internetu. al' ko je igrao age po igraonama sve su šanse da se znamo.

Xonix ? igrali smo i po svu noc svojevremeno u Xonix-u dok je bio u svjetlosti




moram se registrovat na taj online kurac pa da vas dernem :D

provit koliko racunara na hardest mozete pobjediti AoE 2 ? da vidim imal uopste potencijalnih protivnika :)
Ma hardest je ki*a :D... Manual za ubijanje 7 hardesta. Odmah po ulasku u feudal age (a to treba jako brzo obaviti), ogradis kompletnu bazu (bez da se previse zgurdumis i skupis), i ostavis samo jedno polje za prolaz AI igraca. Oko tog polja poredas prvo watch towere, pa kasnije i bombard towere, i AI ce strmoglavo pokusavati da prodje tuda, i sam sebe ubijati. Kasnije kad se dobro razvijes, lako je pobiti svih sedam jer su levati :D... U svakom slucaju, dodaj me na voobly.com - nickname Njakabos
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by JThomas »

igrao sam ja u xonixu, ali tek kad je preselio na maltu, ne u svjetlosti.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#25 Re: Age of Empires II - BiH igrači

Post by iTo »

DobrinjiacOcami wrote:
iTo wrote:
JThomas wrote:visio po sarajevskim LAN klubovima u vrijeme dial upa, nisam nikad igrao na internetu. al' ko je igrao age po igraonama sve su šanse da se znamo.

Xonix ? igrali smo i po svu noc svojevremeno u Xonix-u dok je bio u svjetlosti




moram se registrovat na taj online kurac pa da vas dernem :D

provit koliko racunara na hardest mozete pobjediti AoE 2 ? da vidim imal uopste potencijalnih protivnika :)
Ma hardest je ki*a :D... Manual za ubijanje 7 hardesta. Odmah po ulasku u feudal age (a to treba jako brzo obaviti), ogradis kompletnu bazu (bez da se previse zgurdumis i skupis), i ostavis samo jedno polje za prolaz AI igraca. Oko tog polja poredas prvo watch towere, pa kasnije i bombard towere, i AI ce strmoglavo pokusavati da prodje tuda, i sam sebe ubijati. Kasnije kad se dobro razvijes, lako je pobiti svih sedam jer su levati :D... U svakom slucaju, dodaj me na voobly.com - nickname Njakabos

ma bez zidanja i tornjeva ;) ja npr predjem u feudal sa 30 seljaka tek :D
Post Reply