Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#276 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by AMMMeRRR »

Da li ima neko informacija o nadogradnji prilaznih svjetala ? Trebamo letiti u Dec/Jan, ne bi bilo lose kad bi i to nadogradili dotad =)
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#277 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by gentoo »

AMMMeRRR wrote:Da li ima neko informacija o nadogradnji prilaznih svjetala ? Trebamo letiti u Dec/Jan, ne bi bilo lose kad bi i to nadogradili dotad =)

Dobro je da si javio na vrijeme, evo sad ce poceti da rade na tome..
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#278 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by SkyLimit »

"Tuzlanski aerodrom". Lokacija: Dubrave, općina Živinice. Nešto ne štima.
User avatar
drndalo
Posts: 22815
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#279 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by drndalo »

Da, Medjunarodni aerodrom Zhivinice jako zajebano zvuci u svjeCkim razmjerama...
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#280 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Šveđanin »

50 stvari trebam uklopiti dok roditelje otpremim u BL. :-D

Kako to da wizzair nije dosao u Banja Luku, koja je taman centralni grad za sva mjesta okolo, dobro povezana, i gomila je dijaspore odatle ili iz okruzenja... ovako je malo patnja, pogotovo kad avion dolazi kasno u TZ.
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#281 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Edin H. »

Šveđanin wrote:50 stvari trebam uklopiti dok roditelje otpremim u BL. :-D

Kako to da wizzair nije dosao u Banja Luku, koja je taman centralni grad za sva mjesta okolo, dobro povezana, i gomila je dijaspore odatle ili iz okruzenja... ovako je malo patnja, pogotovo kad avion dolazi kasno u TZ.
Rekao je Bake da ce napraviti brze ceste. :oops:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#282 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by jefferson »

Šveđanin wrote:50 stvari trebam uklopiti dok roditelje otpremim u BL. :-D

Kako to da wizzair nije dosao u Banja Luku, koja je taman centralni grad za sva mjesta okolo, dobro povezana, i gomila je dijaspore odatle ili iz okruzenja... ovako je malo patnja, pogotovo kad avion dolazi kasno u TZ.
To treba Dodu pitat. Vjerovatno Wizz air nije bio spreman taxu Dodi placat.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#283 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Šveđanin »

Sad sam pitao tatu kaze da su radnici banjaluckog aerodroma uz upravu to opstruisali, a uprava jos trazila mito. Ono u smislu sad ne radimo nista, imamo 2-3 leta sedmicno i uredno primamo platu, zasto bi da radimo 5x vise i da primamo istu platu... to razmisljanje.

Joj boze, a u nekoj normalnoj zemlji bi bilo obrnuto, ne mito, al bi se predstavnici grada utrkivali sa povlasticama da aerodrom dodje bas kod njih. :-D

Nije bas zgodno iz Tuzle doci do BL, steta sto nisu u BL bili malo agilniji i pametniji.
negredo
Posts: 173
Joined: 27/07/2013 18:35

#284 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by negredo »

Fakat nesto kontam, zar ne postoji obostrani interes grada Tuzle i evropejski orjentisanog Đasmina i menadžmenta aerodroma da se napravi neka brza cesta i spoji aerodrom sa urbanim dijelom, uz neki proekat pod nadzorom vlade TK,cime bi usput uz odgovarajuci marketing promovisali turisticku sliku i smjestajne kapacitete kako Tuzle tako i Zivinica,... a ne da raja luta po okolnim selima trazeci aerodrom, a onda dodjem sebi i sjetim se da sam u BiH :skoljka:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#285 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Danguba »

Ono kada je Bosanac u Japanu stojao u redu da kupi avio kartu. Ovi ispred njega traze New Jork, Honolulu, Bali...''a sta ja da kazem'' veli on i tako u razmisljanju dodje na red. ''Izvolite gospodine'' pita ga sluzbenik na salteru...''ja bi do Dubrava'' veli Bosanac a ovaj sluzbenik ko iz topa ''Gornjih ili Donjih''... :lol:

Tako i vi. Nije u Tuzli, pripada opstini Zivinice a nalazi se na Dubravama.
Najblizi grad je Tuzla i zasto ne bi nosio u nazivu i ime Tuzle.

p.s. najdrazi su mi oni oko B.Luke kada sjednu blizu mene pa ih cujem odakle su. Nakon 20-tak min. leta ja namjerno komentarisem ''a vidi aerodrom mahovljani a pored njega auto put BL-BGradiska, pa se vidi Bosna kako krivuda...tako blizu a tako daleko :D
Salim se. Isto bi i ja morao iz B.Luke za Tuzlu da je obrnuta situacija i opet bi koristio avio prevoz.
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#286 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Point. »

Šveđanin wrote:Sad sam pitao tatu kaze da su radnici banjaluckog aerodroma uz upravu to opstruisali, a uprava jos trazila mito. Ono u smislu sad ne radimo nista, imamo 2-3 leta sedmicno i uredno primamo platu, zasto bi da radimo 5x vise i da primamo istu platu... to razmisljanje.

Joj boze, a u nekoj normalnoj zemlji bi bilo obrnuto, ne mito, al bi se predstavnici grada utrkivali sa povlasticama da aerodrom dodje bas kod njih. :-D

Nije bas zgodno iz Tuzle doci do BL, steta sto nisu u BL bili malo agilniji i pametniji.
Upravnik aerodroma u BL je rekao jedne prilike "Od dolaska WizzAira u BL bi samo profitirali gradjani a ne i sam aerodrom". Eto, na tom je nivou. A ionako je Zagreb blizu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#287 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Nadzorna_ploca »

a i medjunarodni aerodrom tuzla je bas bomba. :izet:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#288 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Danguba »

bomba ne bomba on fercera...malo traljavo ali ide. :izet:
negredo
Posts: 173
Joined: 27/07/2013 18:35

#289 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by negredo »

A internacionalni fakultet Travnik :mrgreen:
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#290 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by muminovic »

Ubijaju ljudi, jos da se malo sredi sve to, bilo bi extra !
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#291 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by baxul »

Bodkin wrote:Nisu austriju jos pokrili :) ali za ostalo si u pravu :thumbup:
linija za bratislavu u martu 2017 je zapravo linija za beč
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#292 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by aditon »

Super je što imamo Wizzair i super je što se uvode nove linije a u planu je i proširenje aerodroma. Meni nije baš blizu niti jedan aerodrom u našj zemlji tako da mi je u principu svejedno, iako mi je tuzlanski aerodrom realno i najdalji. Međutim, ja bi volio da vidim još nekog niskobudžetnok avio prevoznika poput Ryanaira. U Hrvatskoj su napravili bum, naročito s zadarskog aerodroma. Imaju mnogo linija i izuzetno su povoljni..npr bilo je kupiti povratnih karata za Marsej po 4 eura ili za London-Getwick po 14 eura itd. Od Wizzaira očekujem samo da nastave ekspanziju kao do sada, i da i dalje uvode nove linije
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#293 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Nadzorna_ploca »

Fercerao bi da se zove i aerodrom Cevljanovici. :izet:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8538
Joined: 15/04/2015 11:26

#294 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Thorgerson »

SkyLimit wrote:"Tuzlanski aerodrom". Lokacija: Dubrave, općina Živinice. Nešto ne štima.
Pa i sarajevski aerodrom je polovinom u opstini Ilidza, koja nije dio grada Sarajevo - pa kako se zove? Trebao bi se zvati mozda Mejunarodni sarajevsko-ilidžanski aerodrom?

To vani nema aerodroma koji su u nekakvim zabitima, ali se opet zovu po najblizem vecem gradu?

Komentari u vezi ovoga naziva su vam fkt niigdje veze.
User avatar
drndalo
Posts: 22815
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#295 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by drndalo »

aditon wrote:Super je što imamo Wizzair i super je što se uvode nove linije a u planu je i proširenje aerodroma. Meni nije baš blizu niti jedan aerodrom u našj zemlji tako da mi je u principu svejedno, iako mi je tuzlanski aerodrom realno i najdalji. Međutim, ja bi volio da vidim još nekog niskobudžetnok avio prevoznika poput Ryanaira. U Hrvatskoj su napravili bum, naročito s zadarskog aerodroma. Imaju mnogo linija i izuzetno su povoljni..npr bilo je kupiti povratnih karata za Marsej po 4 eura ili za London-Getwick po 14 eura itd. Od Wizzaira očekujem samo da nastave ekspanziju kao do sada, i da i dalje uvode nove linije
U Zadru su poceli letjeti tek kada im je Grad/Zupanija/Turisticka zajednica ljuljnula vise stotina hiljada EUR subvencija da lete iz/za Zadar... Generalno, nije losa finansijska opcija za Zadar i region, medjutim da im to prestanu placati, vrlo vjerovatno bi prestali letjeti...
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#296 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by aditon »

drndalo wrote:
aditon wrote:Super je što imamo Wizzair i super je što se uvode nove linije a u planu je i proširenje aerodroma. Meni nije baš blizu niti jedan aerodrom u našj zemlji tako da mi je u principu svejedno, iako mi je tuzlanski aerodrom realno i najdalji. Međutim, ja bi volio da vidim još nekog niskobudžetnok avio prevoznika poput Ryanaira. U Hrvatskoj su napravili bum, naročito s zadarskog aerodroma. Imaju mnogo linija i izuzetno su povoljni..npr bilo je kupiti povratnih karata za Marsej po 4 eura ili za London-Getwick po 14 eura itd. Od Wizzaira očekujem samo da nastave ekspanziju kao do sada, i da i dalje uvode nove linije
U Zadru su poceli letjeti tek kada im je Grad/Zupanija/Turisticka zajednica ljuljnula vise stotina hiljada EUR subvencija da lete iz/za Zadar... Generalno, nije losa finansijska opcija za Zadar i region, medjutim da im to prestanu placati, vrlo vjerovatno bi prestali letjeti...
Pa sigurno da ne plaćaju te subvencije zato što nemaju gdje drugdje potrošiti te novce, očito je obostrani interes i korist za takvim poslovnim odnosnom. Pa i Wizzair je u Tuzlu došao jer je tamošnja Vlada imala najviše sluha za jedan takav projekat. Sad vidimo kako se tuzlanski aerodrom preporodio dolaskom Wizzaira te mislim da bi iz ovog primjera mogli svi pouke izvući. Ono što interesuje mene jeste da imam što više izbora prilikom odabira odakle i s kim da putujem. Žalosno je vidjeti da s sarajevksog aerodroma nem ožeš direktno skoro pa nigdje odletjeti. Sve neka presjedanja...baš sramota. Nek se ugledaju na beogradski aerodrom.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#297 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by doktor78 »

KvaziExpert wrote:sjećam se inicijativa da se preimenuje u Živinički aerodrom [emoji38]
I nadrealisti su znali kako treba :D

7:20
User avatar
drndalo
Posts: 22815
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#298 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by drndalo »

aditon wrote:
drndalo wrote:
aditon wrote:Super je što imamo Wizzair i super je što se uvode nove linije a u planu je i proširenje aerodroma. Meni nije baš blizu niti jedan aerodrom u našj zemlji tako da mi je u principu svejedno, iako mi je tuzlanski aerodrom realno i najdalji. Međutim, ja bi volio da vidim još nekog niskobudžetnok avio prevoznika poput Ryanaira. U Hrvatskoj su napravili bum, naročito s zadarskog aerodroma. Imaju mnogo linija i izuzetno su povoljni..npr bilo je kupiti povratnih karata za Marsej po 4 eura ili za London-Getwick po 14 eura itd. Od Wizzaira očekujem samo da nastave ekspanziju kao do sada, i da i dalje uvode nove linije
U Zadru su poceli letjeti tek kada im je Grad/Zupanija/Turisticka zajednica ljuljnula vise stotina hiljada EUR subvencija da lete iz/za Zadar... Generalno, nije losa finansijska opcija za Zadar i region, medjutim da im to prestanu placati, vrlo vjerovatno bi prestali letjeti...
Pa sigurno da ne plaćaju te subvencije zato što nemaju gdje drugdje potrošiti te novce, očito je obostrani interes i korist za takvim poslovnim odnosnom. Pa i Wizzair je u Tuzlu došao jer je tamošnja Vlada imala najviše sluha za jedan takav projekat. Sad vidimo kako se tuzlanski aerodrom preporodio dolaskom Wizzaira te mislim da bi iz ovog primjera mogli svi pouke izvući. Ono što interesuje mene jeste da imam što više izbora prilikom odabira odakle i s kim da putujem. Žalosno je vidjeti da s sarajevksog aerodroma nem ožeš direktno skoro pa nigdje odletjeti. Sve neka presjedanja...baš sramota. Nek se ugledaju na beogradski aerodrom.
Potpisujem, konkurencija je za kupca odlicna stvar, a za prodavca je monopol ipak = Tito...

Ono sto ce se u srednjem roku desiti i Tuzli i Zadru (ukoliko ne nauce nesto iz primjera Nisa, koji barem zasad ima i Wizz i Ryan paralelno), je da ce kada zbog porasta broja putnika krenu u sirenje aerodroma, nabavku opreme za opsluzivanje vise aviona/putnika, te vise zaposlenih zbog istog porasta, Ryan i Wizz reci:"Nama vise nije dosta npr. 600.000 EUR koje smo do sad dobijali, troskovi nam traze 2.000.000 EUR, ako nam ih ne date, odosmo..." I zaista odu, ako im se ucjena ne ispuni... A rate za opremu koja onda stoji 'nako stizu kao da radi, ljude onda otpustaj, itd... Klasicna prica onoga kome se moze, tj. monopoliste... Vec vidjano u vise gradova po puno ozbiljnijim zemljama, Italiji, Spaniji, Francuskoj...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#299 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Nadzorna_ploca »

Ma hajde, pa aerodrom se samo zove po Tz.. Nema vise plaho neke dodirne tacke.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#300 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Amagon »

Malo pomoći, dobri ljudi, ne mogu listati temu a na zvaničnoj stranici nisam uspio naći informaciju (smotan),

da li postoji let za ISTANBUL iz Tuzle? Pošto vidim sve Njemačka, Švedska..

Hvala unaprijed! :)
Post Reply