AERODROM TUZLA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#1 AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

Tuzlanski aerodrom konstantnim povecanjem broja putnika i povecanjem broja letova cini veoma vaznim i sve vaznijim "igracem" u vazdusnom saobracaju BH...a samim time i u BH privredi i TK.
Za prva cetiri mjeseca prosle godine je prevezeno 88.032 putnika a ove godine je za isti period prevezeno 129.357 putnika.
Samo u aprilu je prevezeno 50.615 putnika i to je povecanje od 100% u odnosu na april prosle godine kada je prevezeno 25.261 putnik.
Dakle, TZ aerodrom "grabi" velikim koracima naprijed...
neka im je sa srecom...
neka ovo bude mjesto gdje bi podijelili iskustva...misljenja...prijedloge...primjedbe...itd..



PS.
Ne znam dal´postoji ista ili slicna tema, ako postoji molim moderaciju da ovu spoji ili izbrise.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: AERODROM TUZLA

Post by Haris.ba »

Prvo mu promjeniti ime u Živinički aerodrom, pa onda ćemo dalje.

Ne valja lagati. :run: :D
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#3 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

Haris.ba wrote:Prvo mu promjeniti ime u Živinički aerodrom, pa onda ćemo dalje.

Ne valja lagati. :run: :D
prijedlog ide na razmatranje... :wink:
idemo dalje....
ima li jos sta... :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#4 Re: AERODROM TUZLA

Post by ferratilis »

Zivim blizu, u zadnjih par mjeseci mi stalno prelijecu iznad kuce, sto je dobro za aerodrom :D Dosta ljudi se zali da je aerodrom nepristupacan, ali sjedes u Tz na taxi i za 10KM te odvuce do aerodroma. Nadjite mi neki aerodrom do kojeg je jeftinije doci.

Daleko veci problem je neljubaznost osoblja Wizzaira, s tim bi se trebalo prvo pozabavit :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#5 Re: AERODROM TUZLA

Post by Haris.ba »

bh.tornjak wrote:
Haris.ba wrote:Prvo mu promjeniti ime u Živinički aerodrom, pa onda ćemo dalje.

Ne valja lagati. :run: :D
prijedlog ide na razmatranje... :wink:
idemo dalje....
ima li jos sta... :-D
Haj za početak, kao otvarač teme, napiši o infrastrukturi aerodroma. Vlasništvu. Izvršenim ulaganjima. Potrebnim ulaganjima.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6 Re: AERODROM TUZLA

Post by Ned071 »

koliko je daleko od zivinica do aerodroma? pet deset kilometara? mozda cu morati putovati odatle nearednih dana?
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#7 Re: AERODROM TUZLA

Post by ferratilis »

Tako negdje, oko 10km, mozda malo manje. Ako planiras parkirat auto na aerodromu, 10KM je dan, ako je duze od 7 dana, onda 7KM po danu
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#8 Re: AERODROM TUZLA

Post by Ned071 »

e hvala ti... nisam nikada isao prema dubravama...
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#9 Re: AERODROM TUZLA

Post by ferratilis »

Ko nema puno prtljaga, moze sjesti u Tz na autobus 11, izaci na Dubravama i onda imate jedno 10-15 minuta pjeske do aerodroma, samo pitate vozaca gdje trebate izac. Karta izadje oko 3KM ;) Nije aerodrom toliko zabacen koliko ljudi pricaju :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10 Re: AERODROM TUZLA

Post by Ned071 »

dolazim autom iz sarajeva, znam da se u zivinicama skrece desno. mislim da sam tuda isao jednom za tuzlu, ali ka aerodromu nisam nikada
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#11 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

Haris.ba wrote:
bh.tornjak wrote:
Haris.ba wrote:Prvo mu promjeniti ime u Živinički aerodrom, pa onda ćemo dalje.

Ne valja lagati. :run: :D
prijedlog ide na razmatranje... :wink:
idemo dalje....
ima li jos sta... :-D
Haj za početak, kao otvarač teme, napiši o infrastrukturi aerodroma. Vlasništvu. Izvršenim ulaganjima. Potrebnim ulaganjima.
ovde imas sve sto te zanima:
http://www.tuzla-airport.ba/

temu sam otvorio da razmijenimo misljenja i iskustva a ne da ulazimo u raspravu o vlasnistvu...ulaganjima i drugim stvarima...
za to postoje ljudi koji su za te stvaro placeni i koji kako izgleda jako dobro rade svoj posao.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#12 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

ferratilis wrote:Ko nema puno prtljaga, moze sjesti u Tz na autobus 11, izaci na Dubravama i onda imate jedno 10-15 minuta pjeske do aerodroma, samo pitate vozaca gdje trebate izac. Karta izadje oko 3KM ;) Nije aerodrom toliko zabacen koliko ljudi pricaju :D
nebi bilo lose da malo detaljnije opjasnis mogucnost dolasak tj. pristupa aerodromu iz raznih pravaca, upravo zbog kolega i drugih koji ne poznaju "teren" i time das svoj doprinos temi a i aerodromu...

isto tako, ako bi mogao par lijepih fotki da napravis i da nam ovde postavis (ako imas vremena) :thumbup:
Dr Arsla
Posts: 1174
Joined: 05/01/2013 16:16

#13 Re: AERODROM TUZLA

Post by Dr Arsla »

Vjerovatno najperspektivniji aerodrom u BIH složili se mnogi ili ne sa mojom konstatacijom :D
Ipak je to gradila JNA po PS-u. Odlična lokacija, sa vrlo malo maglovitih dana tokom godine, kao i blizina granice Srbije a i Hrvatske čine ga potencijalno regionalnim aerodromom u budućnosti. Znam da Vlade TK i FBIH ulažu godišnje oko 2-3 miliona KM u infarstrukturu, urađena su pristupna svjetla za pistu a u narednom periodu planirana je nova zgrada terminala. Trenutno ima 17 destinacija i sve su sa wizz air. Dobro bi bilo dovesti još jednog ili dva prijevoznika i recimo uvesti liniju za Istanbul. Dosta raje sa Tk svakodnevno ide za Istanbul i to preko aerodroma u BG ili SA. Jedini aerodrom u BIH sa kojeg je moguće letiti u London :thumbup: Zamjerka je loš pristup ali čuo sam da u narednom periodu i to je u planu vlastima TK da urade.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#14 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

Dr Arsla wrote:Vjerovatno najperspektivniji aerodrom u BIH složili se mnogi ili ne sa mojom konstatacijom :D
Ipak je to gradila JNA po PS-u. Odlična lokacija, sa vrlo malo maglovitih dana tokom godine, kao i blizina granice Srbije a i Hrvatske čine ga potencijalno regionalnim aerodromom u budućnosti. Znam da Vlade TK i FBIH ulažu godišnje oko 2-3 miliona KM u infarstrukturu, urađena su pristupna svjetla za pistu a u narednom periodu planirana je nova zgrada terminala. Trenutno ima 17 destinacija i sve su sa wizz air. Dobro bi bilo dovesti još jednog ili dva prijevoznika i recimo uvesti liniju za Istanbul. Dosta raje sa Tk svakodnevno ide za Istanbul i to preko aerodroma u BG ili SA. Jedini aerodrom u BIH sa kojeg je moguće letiti u London :thumbup: Zamjerka je loš pristup ali čuo sam da u narednom periodu i to je u planu vlastima TK da urade.
@Dr Arsla :thumbup:

nesto malo sam "bistrio" brojke i misljenja sam da ce ovo povecanje broja putnika "natjerati" Wizz air" da "usidre" jos jedan avion u Tz kao domicilni i da ce povecati postojeci broj letova i prosiriti broj destinacija...
jer...ovakav rast se nije mogao ni u snovima ocekivati...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#15 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Kvaka i jeste sto kompletni razvoj posljednjih godina i dobri rezultati Airport Tuzla jesu vezani s Wizz Air tzv. low cost letovima. Previse se vezu za njih jer sve moze otici u sunovrat i propast, pa i najavljena velika investicija u prosirivanje terminala za putnike ako ovi razgule.
Mene zanima zasto se krije najbitniji podatak u toj prici: koliko Madjari /Wizz Air) placaju po putniku? Zna li neko? Mislim da to direkcija i krije jer je sramotno mali iznos ''da se Madjari ne dosjete i ne razgule kakvu srbijansku poljanu'' i uniste nam ''pozitivnu pricu''. Eno ih, citao sam, u Nisu prave cude kao i s Tuzlom.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#16 Re: AERODROM TUZLA

Post by baxul »

shake69 wrote:Kvaka i jeste sto kompletni razvoj posljednjih godina i dobri rezultati Airport Tuzla jesu vezani s Wizz Air tzv. low cost letovima. Previse se vezu za njih jer sve moze otici u sunovrat i propast, pa i najavljena velika investicija u prosirivanje terminala za putnike ako ovi razgule.
Mene zanima zasto se krije najbitniji podatak u toj prici: koliko Madjari /Wizz Air) placaju po putniku? Zna li neko? Mislim da to direkcija i krije jer je sramotno mali iznos ''da se Madjari ne dosjete i ne razgule kakvu srbijansku poljanu'' i uniste nam ''pozitivnu pricu''. Eno ih, citao sam, u Nisu prave cude kao i s Tuzlom.
sa obzirom da im je popunjenost skoro 90% ne vidim zašto bi wizz izmišljao toplu vodu. oni i ako razgule doći će neko drugi pod istim uslovima.
jedino ko može zajebat su naši ako počnu izmišljat neke takse i namjerno bojkotovat rad aerodroma. što se wizza tiče njima je super.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#17 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

shake69 wrote:Kvaka i jeste sto kompletni razvoj posljednjih godina i dobri rezultati Airport Tuzla jesu vezani s Wizz Air tzv. low cost letovima. Previse se vezu za njih jer sve moze otici u sunovrat i propast, pa i najavljena velika investicija u prosirivanje terminala za putnike ako ovi razgule.
Mene zanima zasto se krije najbitniji podatak u toj prici: koliko Madjari /Wizz Air) placaju po putniku? Zna li neko? Mislim da to direkcija i krije jer je sramotno mali iznos ''da se Madjari ne dosjete i ne razgule kakvu srbijansku poljanu'' i uniste nam ''pozitivnu pricu''. Eno ih, citao sam, u Nisu prave cude kao i s Tuzlom.
tri slijetanja i polijetanja danas i to po jedno slijetanje i polijetanje ide na "Ryan Air"
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#18 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

baxul wrote:
shake69 wrote:Kvaka i jeste sto kompletni razvoj posljednjih godina i dobri rezultati Airport Tuzla jesu vezani s Wizz Air tzv. low cost letovima. Previse se vezu za njih jer sve moze otici u sunovrat i propast, pa i najavljena velika investicija u prosirivanje terminala za putnike ako ovi razgule.
Mene zanima zasto se krije najbitniji podatak u toj prici: koliko Madjari /Wizz Air) placaju po putniku? Zna li neko? Mislim da to direkcija i krije jer je sramotno mali iznos ''da se Madjari ne dosjete i ne razgule kakvu srbijansku poljanu'' i uniste nam ''pozitivnu pricu''. Eno ih, citao sam, u Nisu prave cude kao i s Tuzlom.
sa obzirom da im je popunjenost skoro 90% ne vidim zašto bi wizz izmišljao toplu vodu. oni i ako razgule doći će neko drugi pod istim uslovima.
jedino ko može zajebat su naši ako počnu izmišljat neke takse i namjerno bojkotovat rad aerodroma. što se wizza tiče njima je super.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
istog sam misljenja....sve dok ima putnika i dok avioni lete puni ili bar sa 80% popunjenosti, nece oni nikuda

mogu samo sjesti i kontat gdje i kako da prosire broj destinacija...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#19 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

bh.tornjak wrote:
baxul wrote:
shake69 wrote:Kvaka i jeste sto kompletni razvoj posljednjih godina i dobri rezultati Airport Tuzla jesu vezani s Wizz Air tzv. low cost letovima. Previse se vezu za njih jer sve moze otici u sunovrat i propast, pa i najavljena velika investicija u prosirivanje terminala za putnike ako ovi razgule.
Mene zanima zasto se krije najbitniji podatak u toj prici: koliko Madjari /Wizz Air) placaju po putniku? Zna li neko? Mislim da to direkcija i krije jer je sramotno mali iznos ''da se Madjari ne dosjete i ne razgule kakvu srbijansku poljanu'' i uniste nam ''pozitivnu pricu''. Eno ih, citao sam, u Nisu prave cude kao i s Tuzlom.
sa obzirom da im je popunjenost skoro 90% ne vidim zašto bi wizz izmišljao toplu vodu. oni i ako razgule doći će neko drugi pod istim uslovima.
jedino ko može zajebat su naši ako počnu izmišljat neke takse i namjerno bojkotovat rad aerodroma. što se wizza tiče njima je super.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
istog sam misljenja....sve dok ima putnika i dok avioni lete puni ili bar sa 80% popunjenosti, nece oni nikuda

mogu samo sjesti i kontat gdje i kako da prosire broj destinacija...
Dabome da nece za sada nikuda za smijesnu naknadu sto daju. Zasto se ne objavi ta besramna naknada koju oni placaju po putniku? Tu crkavicu vjerovatno ne placaju nikome na dunjaluku a nama ko zadnjoj sirotinji i to - super.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#20 Re: AERODROM TUZLA

Post by baxul »

shake69 wrote: Dabome da nece za sada nikuda za smijesnu naknadu sto daju. Zasto se ne objavi ta besramna naknada koju oni placaju po putniku? Tu crkavicu vjerovatno ne placaju nikome na dunjaluku a nama ko zadnjoj sirotinji i to - super.
why the fuck not?

nije sve u naknadi ima dosta toga u tome da indirektnu ekonomsku korist ostvaruješ kroz šta ja znam popravljanje turizma, više posla taksistima, lakše dijaspori doći u bosnu ostaviti koji euro više, poslovni ljudi u TK lakše i efikasnije funkcionišu zbog tih linija. Mobilnost je vrlo vrlo vrlo bitna za ekonomiju a tuzlanski aerodrom to poboljšava.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#21 Re: AERODROM TUZLA

Post by vjesticanametli »

jedno pitanje....kad se uzima karta i doĐŽe do sjedista kaze mozete izvrsiti zamjenu dodjeljenog sjedista ali nije oznaceno koje ti bude dodijeljeno pa nisam sigurna ako ne markiram i ne platim sjediste da li cu imati isto kad zavrsim kupovinu karte (imam osjecaj da se ne prikazuje dodijeljeno i onda platimo tu famoznu zamjenu) :-)
User avatar
zforumas
Posts: 8613
Joined: 25/10/2016 20:35

#22 Re: AERODROM TUZLA

Post by zforumas »

vjesticanametli wrote:jedno pitanje....kad se uzima karta i doĐŽe do sjedista kaze mozete izvrsiti zamjenu dodjeljenog sjedista ali nije oznaceno koje ti bude dodijeljeno pa nisam sigurna ako ne markiram i ne platim sjediste da li cu imati isto kad zavrsim kupovinu karte (imam osjecaj da se ne prikazuje dodijeljeno i onda platimo tu famoznu zamjenu) :-)
Pa ako hoces bas neko zeljeno sjediste onda plati, a ako neces samo nastavi dalje na sljedeci korak i dobit ces automatski sjediste.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#23 Re: AERODROM TUZLA

Post by vjesticanametli »

pa napisao je to vec neko ali strah me nastaviti na placanje jer je ranije bilo obojeno dato sjediste ljubicastom bojom a sada nije pa ne vidim ni sta mi je dato....hvala
User avatar
zforumas
Posts: 8613
Joined: 25/10/2016 20:35

#24 Re: AERODROM TUZLA

Post by zforumas »

vjesticanametli wrote:pa napisao je to vec neko ali strah me nastaviti na placanje jer je ranije bilo obojeno dato sjediste ljubicastom bojom a sada nije pa ne vidim ni sta mi je dato....hvala
Samo nemoj birati sjediste i to je to...ja u petak kupio karte. Uostalom, koliko se sjecam ta sjedista vidis tek prilikom checkiranja karte, znaci kada si vec uplatila.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#25 Re: AERODROM TUZLA

Post by vjesticanametli »

e hvala puno....i ja u petak kupila i uzela sjedista pa mi izvukose 20 KM :lol: ..... hvala :-D
Post Reply