Adis Arapovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
toska
Posts: 2980
Joined: 26/09/2016 14:08

#51 Re: Adis Arapovic

Post by toska »

ultima_palabra wrote:To što nije na našem budžetu, ne znači da nije na budžetu.
da, i on je na budžetu samo u drugom obliku - međunarodna pomoć ili razni fondovi za BiH, a iznos te pomoći nam stranci redovno spomenu.

inače, lik obavlja dobar posao u CCI
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#52 Re: Adis Arapovic

Post by Bosanski_kralj »

IMT25 wrote:
GandalfSivi wrote:@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
Pa dobro, recimo da jesi iskren, simpatičan i pozitivan lik, gospodine ili druže, Gandalf Sivi. Ja ću tebi biti iskren, makar me koštalo, bio sam se vrtio nakon završenog fakulteta, posla nigdje nema , bio sam pozvan kao vanjski saradnik od jedne NVO, da izradim "projekat" za dobar, dobar honorar. I formalno upoznah Adisa i likove iz sl. i srodnih organizacija. Nisam mogao dugo tako opstati, savjest i želudac mi nisu dali. Notorni ublehaši, plaćenici naših i stranih političara, retardi, pederi i mekušci koji rade na "podizanju svijesti BiH građana". Ma dajte molim vas..
De otvoreno reci da ti je SDA na duši i to je to.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53 Re: Adis Arapovic

Post by Roccohljup »

Adisa ne znam lično, ali lik zna o cemu priča. To što ima toliku platu me ne tangira ni sekunde jer nije na budžetu. Ako radi svoj posao i ima ko to finansira (ne od javnih sredstava) nek ima i 40 milja sto se mene tiče......kako on tako i bilo ko drugi ko je stručan. Ljudi dragi, zivimo (u nekom obliku) u kapitalizmu, i manite se tih priča kako neko nema za penzije ili minimalac a on ima 4 milje. Pa jel im Adis ili neko drugi kriv za to ili oni sto uzimaju 10 puta više a za koje isti ti nesretnici redovno glasaju?
Što se tiče njegovog političkog angažmana, želim mu puno sreće i iskreno se nadam da će naći ili okupiti pravu ekipu. Po meni, trenutno nema vala niti jedne stranke kojoj bih ja sa 100% sigurnosti svoj glas povjerio jer ako odstranimo nacionbaliste i ove na vlasti, od ove ljevice nista konkretno da se cuje sem da prozivaju sve sta ovi drugi urade a vrlo rijetko daju neki konkretan i dobro obrađen prijedlog (jok tipa smanjit cemo nezaposlenost.....i to je to). Od lijevog fronta, najkonkretniji su mi (bar do sad) iz NS.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#54 Re: Adis Arapovic

Post by IMT25 »

Bosanski_kralj wrote:
IMT25 wrote:
GandalfSivi wrote:@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
Pa dobro, recimo da jesi iskren, simpatičan i pozitivan lik, gospodine ili druže, Gandalf Sivi. Ja ću tebi biti iskren, makar me koštalo, bio sam se vrtio nakon završenog fakulteta, posla nigdje nema , bio sam pozvan kao vanjski saradnik od jedne NVO, da izradim "projekat" za dobar, dobar honorar. I formalno upoznah Adisa i likove iz sl. i srodnih organizacija. Nisam mogao dugo tako opstati, savjest i želudac mi nisu dali. Notorni ublehaši, plaćenici naših i stranih političara, retardi, pederi i mekušci koji rade na "podizanju svijesti BiH građana". Ma dajte molim vas..
De otvoreno reci da ti je SDA na duši i to je to.
A to si zaključio-kako?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

toska wrote:
ultima_palabra wrote:To što nije na našem budžetu, ne znači da nije na budžetu.
da, i on je na budžetu samo u drugom obliku - međunarodna pomoć ili razni fondovi za BiH, a iznos te pomoći nam stranci redovno spomenu.

inače, lik obavlja dobar posao u CCI
Sad nesta kontam, u vezi sa ovim medjunarodnim organizacijama i njihovim placanjem lokalnog kadra. Toliko smo im bitni da prosjecna sekretarica u HQ-u (recimo ovdje kod mene u DC-u) ima vecu platu od lokalnog managementa po Bosni. Davno nekada Reuf rece da moramo shvatiti da nismo nikome vise bitni i da se sami moramo izboriti za bolju buducnost...

Adisa gotivim zato sto je pametan i sposoban lik, a tesko da ga iko nesta previse gura...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#56 Re: Adis Arapovic

Post by The 51st State »

Bezze razmatrati ista oko lika dok god je na apanazi u cosku, mislim svaka cast, pametan I sposoban za tu distancu, ako I kad se uhvati konkretne politike onda ce se vidjeti njegovi kapaciteti I dometi.
Uljudbeni_Nositelj
Posts: 49
Joined: 21/06/2017 20:10

#57 Re: Adis Arapovic

Post by Uljudbeni_Nositelj »

Još jedan bojovnik nvo aparature. Treba to skresati skroz. Nema šanse da je potrebno jednom društvu toliko "analitičara" koji prosipaju šuplju i još na tome beru dobar novac.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#58 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Znaci, masinerija je pocela da udara, kazem ja da se nesta desava.

smrdim/vijest/kad-ekonomski-e ... etu-254789

Ironija godine, SDA glasilo prica o ljudima koji su na budzetu. Samo sto u ovom slucaju nije prica o zaposljavanju rodbine ili komsiluka, nego zena koja jeste ekonomski ekspert dobije poziciju gdje treba ta ekspertiza. Cirkus na kvadrat. Ali tako to ide. Ovaj drugi dio price da ako Adis ode u politiku i on ce biti na budzetu, ne zelim ni komentarisati, pogotovo ako dolazi od ljudi koji su generacije odgojili na budzetu...
Novak20
Posts: 13964
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59 Re: Adis Arapovic

Post by Novak20 »

GandalfSivi wrote:Znaci, masinerija je pocela da udara, kazem ja da se nesta desava.

smrdim/vijest/kad-ekonomski-e ... etu-254789

Ironija godine, SDA glasilo prica o ljudima koji su na budzetu. Samo sto u ovom slucaju nije prica o zaposljavanju rodbine ili komsiluka, nego zena koja jeste ekonomski ekspert dobije poziciju gdje treba ta ekspertiza. Cirkus na kvadrat. Ali tako to ide. Ovaj drugi dio price da ako Adis ode u politiku i on ce biti na budzetu, ne zelim ni komentarisati, pogotovo ako dolazi od ljudi koji su generacije odgojili na budzetu...
Valjda ljudi poput Arapovića imaju pameti a nemaju oraha u džepovima. Šteta što su uz Fahru. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#60 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Fakat nemam pojma, ali iskreno sumnjam da bi on bio uz samo jednu stranku, mislim da se ide na siroku koaliciju da se SDA otjera...
Novak20
Posts: 13964
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#61 Re: Adis Arapovic

Post by Novak20 »

GandalfSivi wrote:Fakat nemam pojma, ali iskreno sumnjam da bi on bio uz samo jednu stranku, mislim da se ide na siroku koaliciju da se SDA otjera...
Kako god, prema Novaliću i Zvizdiću su akademici.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#62 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote:Ima jedno mjesec – dva da prokomentarisah kako nam trebaju nove snage u politici, mladji ljudi koji nisu (jos uvijek) ogrezli u kriminalu i korupciji, te da nam trebaju nova imena (za razliku od starih imena u novim strankama). Spomenuo sam tu par likova, tipa Bajrovica (koji jeste vec bio u par stranaka, ali je relativno mlad i posten), te Adisa Arapovica, koji je vec dugo u politici, samo sa druge strane iste, i da mislim da mu je vrijeme ili da se aktivira ili bavi necim drugim.

Ono par odgovora sta sam dobio je bilo u fazonu “nije lud lik da se bavi tim”, “dobro mu je gdje jeste” itd itd. I onda u zadnjih sedmicu dvije, cujem (procitam), da postoji dobra sansa da ce se Adis napokon poceti baviti politikom, ili kao kandidat sireg fronta “ujedinjene opozicije” (sta god to znacilo) ili “nacionalnog jedinstva bez SDA”, ili pak neke SDA paranoje da ce ga Fahro predloziti kao kandidata za Federalnog premijera (mislim da se glasilo zove Stav).

Arapovica znam licno, sto mu i nije neka referenca, jer znam dosta politicara, a i nisam neki faktor u zivotu, ali iz onoga koliko ga znam, mogu dosta dobrih stvari reci. Lik je jako pametan, obrazovan, nacitan i u politici i ekonomiji, nema oraha u dzepovima, a i jako je posten i principijalan. Mislim cak i ako se fakat uhvati politike, da ce to raditi vise iz osjecaja duznosti, nego bilo cega drugog.

I samo za kraj, iako je ova tema o Arapovicu, vise bih ga stavio kao neki simbol “intelektualne elite” (btw, ovo pravo glupo zvuci kada nekoga znas jos dok je kosu imao) kod nas, gdje se vecina intelektualaca drzi sa strane, filozofira po kafanama i zadovoljava se nekim irelevantnim pozicijama, dok nam u isto vrijeme neuceni ljudi (koji znaju plivati u mocvari) vode drzavu. Ako ima imalo zelje da se neke stvari promjene, ljudi kao Adis se moraju aktivno ukljuciti i poceti praviti neki red od ove drzave…
ako je ovaj ublehar simbol intelektualne elite onda je i SDA puno za ovu državu :roll:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#63 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote: ako je ovaj ublehar simbol intelektualne elite onda je i SDA puno za ovu državu :roll:
Ne bilo ti mrsko malo to objasniti...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#64 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote: ako je ovaj ublehar simbol intelektualne elite onda je i SDA puno za ovu državu :roll:
Ne bilo ti mrsko malo to objasniti...
sere mlogo, al plitko i o svemu što je slika i prilika prosječnog tranzicionog političara...no nažalost u zemlji u kojoj se niko ničim konkretno ne bavi to daje privid obrazovanosti i stručnosti

u nas su analitičari i eksperti i Hurtić, Terzić, Misirlić, Cenićka itd.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#65 Re: Adis Arapovic

Post by It_is_a_Leclerc »

Pogledati pod - NVO ubleha
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#66 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote:
GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote: ako je ovaj ublehar simbol intelektualne elite onda je i SDA puno za ovu državu :roll:
Ne bilo ti mrsko malo to objasniti...
sere mlogo, al plitko i o svemu što je slika i prilika prosječnog tranzicionog političara...no nažalost u zemlji u kojoj se niko ničim konkretno ne bavi to daje privid obrazovanosti i stručnosti

u nas su analitičari i eksperti i Hurtić, Terzić, Misirlić, Cenićka itd.

Mislim da je mnogo konkretniji od gore nabrojanih, ne znam je li pametniji, ali onoliko koliko ga znam, mislim da zna kako pokrenuti drzavu naprijed. I sto rece ovaj ispod tebe, NVO ubleha, ne mogu veliku vecinu njih ni na razglednici pogledati (znam ih dosta licno, takodjer), ali realno, ne mogu se u istu ravan sa Adisom staviti. Samo moje licno misljenje, a vidjet cemo na sta ce izaci...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#67 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

isti je to kroj ko i Ajfon i Šamarđija...puno zuji a samo sebi medom gujicu maže
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#68 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote:isti je to kroj ko i Ajfon i Šamarđija...puno zuji a samo sebi medom gujicu maže
Da u pravu si. U drzavi gdje su milijarde nestale, bitno je sto je neko sebi uzeo poslovni telefon, koji je razduzio kada je otisao sa pozicije. U drzavi gdje se zene i prijatelji vozaju sluzbenim autima i avionima, daje se ime "Ajfon" liku koji je pjeske isao na posao. Razvalio si me argumentima, svaka cast. Mozemo nastaviti na Reufovoj temi, da ovdje ne spanujemo...
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#69 Re: Adis Arapovic

Post by Kaligrafija »

Meni se cini da je tema na fonu Rizzo Ruza! :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#70 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Kaligrafija wrote:Meni se cini da je tema na fonu Rizzo Ruza! :D :lol: :lol: :lol:
Hahaha, odlicno :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#71 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote:isti je to kroj ko i Ajfon i Šamarđija...puno zuji a samo sebi medom gujicu maže
Da u pravu si. U drzavi gdje su milijarde nestale, bitno je sto je neko sebi uzeo poslovni telefon, koji je razduzio kada je otisao sa pozicije. U drzavi gdje se zene i prijatelji vozaju sluzbenim autima i avionima, daje se ime "Ajfon" liku koji je pjeske isao na posao. Razvalio si me argumentima, svaka cast. Mozemo nastaviti na Reufovoj temi, da ovdje ne spanujemo...
što se mene tiče marginalan lik da se i priča o njemu, al eto ti tamo napiši konkretne rezultate njegova rada kao ministra...toliko vremena sigurno imam da to pročitam :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#72 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote:
GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote:isti je to kroj ko i Ajfon i Šamarđija...puno zuji a samo sebi medom gujicu maže
Da u pravu si. U drzavi gdje su milijarde nestale, bitno je sto je neko sebi uzeo poslovni telefon, koji je razduzio kada je otisao sa pozicije. U drzavi gdje se zene i prijatelji vozaju sluzbenim autima i avionima, daje se ime "Ajfon" liku koji je pjeske isao na posao. Razvalio si me argumentima, svaka cast. Mozemo nastaviti na Reufovoj temi, da ovdje ne spanujemo...
što se mene tiče marginalan lik da se i priča o njemu, al eto ti tamo napiši konkretne rezultate njegova rada kao ministra...toliko vremena sigurno imam da to pročitam :D
Ukinuo podjelu ratnog plijena (sve juzno od Jablanice HDZ-u, sve sjeverno SDA-u), pokusao uspostaviti upravne odbore na osnovu strucnosti, a ne na osnovu toga ko je Covicev ili Bakirov jaran, poslao finansijsku policiju u sve vodece firme da se vidi sta se tacno desava tamo. Sve to u mjesec i kusur. Ono, pokusao uvesti vladavinu zakona umjesto minder politike.

Odgovaram na pitanja o Reufu na Adisovoj temi samo iz jednog razloga. Ima uvijek ljudi koji ce napasti svaku alternativu postojecim vladajucim strankama iz licnih razloga, i odmah ce naci zamjerku svakome ko pokusa da promijeni stvari. Da Josip Broz dodje sada, mnogi bi rekli, sta ce on, masinbravar. Evo recimo JoseMujica. Majstore, ti reci da podrzavas ove ili one iz bilo kojeg razloga, nije problem, ali ko god se pojavi kao alternativa, ti i mnogi se ubiste da dokazete da ne valjaju samo da se vasi polozaji ne bi mijenjali.

Licno za tebe, ako me sjecanje dobro sluzi (a dopustam da se varam), cini mi se da radis u Parlamentu (jedini razlog sto znam to je onomad kada je bila opsada istog, da si govorio da nemas kod sebe lijekove za dijabetes ili tako nesto). Znaci, opstanak trenutne vlasti ti je u direktnom interesu (opet ponavljam, ako grijesim, duboko se izvinjavam). S druge strane, ja vec 11 godina zivim van drzave, imam svoj zivot koji mi apsolutno ne zavisi od vlasti u BiH, ali s druge strane su mi svi moji u Sarajevu, i normalno da zelim njima kao i drzavi u kojoj sam proveo i rat i postratne godine sve najbolje, a vidimo kako nam to ide sa SDA i HDZ.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#73 Re: Adis Arapovic

Post by rumenige_brajtner »

Jedan u nizu NVO ublehaša, zajedno sa JZ Kulenovićem, Brkanom i sličnim. Treba im odat priznanje jer znaju kako uzet gomilu para na ničemu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#74 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote: Ukinuo podjelu ratnog plijena (sve juzno od Jablanice HDZ-u, sve sjeverno SDA-u), pokusao uspostaviti upravne odbore na osnovu strucnosti, a ne na osnovu toga ko je Covicev ili Bakirov jaran, poslao finansijsku policiju u sve vodece firme da se vidi sta se tacno desava tamo. Sve to u mjesec i kusur. Ono, pokusao uvesti vladavinu zakona umjesto minder politike.

Odgovaram na pitanja o Reufu na Adisovoj temi samo iz jednog razloga. Ima uvijek ljudi koji ce napasti svaku alternativu postojecim vladajucim strankama iz licnih razloga, i odmah ce naci zamjerku svakome ko pokusa da promijeni stvari. Da Josip Broz dodje sada, mnogi bi rekli, sta ce on, masinbravar. Evo recimo JoseMujica. Majstore, ti reci da podrzavas ove ili one iz bilo kojeg razloga, nije problem, ali ko god se pojavi kao alternativa, ti i mnogi se ubiste da dokazete da ne valjaju samo da se vasi polozaji ne bi mijenjali.

Licno za tebe, ako me sjecanje dobro sluzi (a dopustam da se varam), cini mi se da radis u Parlamentu (jedini razlog sto znam to je onomad kada je bila opsada istog, da si govorio da nemas kod sebe lijekove za dijabetes ili tako nesto). Znaci, opstanak trenutne vlasti ti je u direktnom interesu (opet ponavljam, ako grijesim, duboko se izvinjavam). S druge strane, ja vec 11 godina zivim van drzave, imam svoj zivot koji mi apsolutno ne zavisi od vlasti u BiH, ali s druge strane su mi svi moji u Sarajevu, i normalno da zelim njima kao i drzavi u kojoj sam proveo i rat i postratne godine sve najbolje, a vidimo kako nam to ide sa SDA i HDZ.
:lol: :lol: :lol: zabole me tuki i za ove sa vlasti i za ove koji teže to da postanu...jedina je razlika među njima što jedni jašu dok drugi to isto hoće samo ih još nije zapalo


svaka sranka i politika je dobra samo za usku kamarilu što se namiruje a za ostale ih boli kurac...takav je i Bakir i Fahro i Reuf i Nermin i eto ti pa nastavi niz sa kim hoćeš...mene ne uvlači u priče koje govno manje smrdi
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#75 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Aha, to je ona prica "Ne volim SDA, ali tek kad vidim druge"... Nisu bas svi isti, jedni su ukinuli institucije Herceg-Bosne, dok im drugi podvladjuju do kraja. Jedni su gradili auto-puteve, dok kod drugih se auto-putevi isto tako grade "samo se to ne vidi". Sta ono rekose neki dan, da je 4 milijarde kema nestalo od akciza i putarina (mogli smo cijelu drzavu betonirati), ali tebi je vazniji poslovni telefon...

Uvijek ista prica...
Locked