Adis Arapovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#26 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#27 Re: Adis Arapovic

Post by IMT25 »

GandalfSivi wrote:@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
Pa dobro, recimo da jesi iskren, simpatičan i pozitivan lik, gospodine ili druže, Gandalf Sivi. Ja ću tebi biti iskren, makar me koštalo, bio sam se vrtio nakon završenog fakulteta, posla nigdje nema , bio sam pozvan kao vanjski saradnik od jedne NVO, da izradim "projekat" za dobar, dobar honorar. I formalno upoznah Adisa i likove iz sl. i srodnih organizacija. Nisam mogao dugo tako opstati, savjest i želudac mi nisu dali. Notorni ublehaši, plaćenici naših i stranih političara, retardi, pederi i mekušci koji rade na "podizanju svijesti BiH građana". Ma dajte molim vas..
Last edited by IMT25 on 14/06/2017 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

IMT25 wrote:
GandalfSivi wrote:@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
Pa dobro, recimo da jesi iskren, simpatičan i pozitivan lik, gospodine ili druže, Ganda Sivi. Ja ću tebi biti iskren, makar me koštalo, bio sam se vrtio nakon završenog fakulteta, posla nigdje nema , bio sam pozvan kao vanjski saradnik u jednog NVO, da izradim "projekat" za dobar, dobar honorar. I formalno upoznah Adisa i likove iz sl. i srodnih organizacija. Nisam moga dugo tako opstati, savjest i želudac mi nisu dali. Notorni ublehaši, plaćenici naših i stranih političara, retardi, pederi i mekušci koji rade na "podizanju svijesti BiH građana". Ma dajte molim vas..
Slazemo se za nekih 90% raznoraznih NVO-a. Vidio sam ih i iz Sarajeva a i iz gradova gdje su HQ-i donatora. Imam osip i sa jedne i sa druge strane. Onda opet, ima ih mali broj, ali definitivno ima, koji znaju o cemu pricaju. Na kraju krajeva, ova tema jeste moja zelja da se neki od tih kvalitetnih likova (tipa Adisa) aktivno ukljuce, pa kako kome bude. Demokratija, glasovi, stavi svoje ime na taj listic pa neka ljudi odluce, jer ne moze se cijeli zivot sjediti sa strane i pricati prica, hajde da vidimo moze li se sta konkretno uraditi, od samih izbora pa onda svega dalje...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#29 Re: Adis Arapovic

Post by vivaldi »

GandalfSivi wrote:@IMT - Jesam ja dugo vremena na ovom forumu, ali jadan je i Adis, a i drzava ako cu ja nekome "pripremati teren". Odmah sam iskreno rekao da ga znam, ili sam ga barem znao dok sam zivio u Sarajevu, ali znam ja dosta politicara, sto nije nikome nikakva referenca. Majke mi, gledam postojece politicare, i ne mogu ba vise da vjerujem da im prica prolazi. Ima istorija svega, pogledaj mi postove, vidjet ces da uvijek pokusavam naci neki izlaz...
znam ga i ja, mozda ne kao ti, i meni se cini ok njegovo rezonovanje. govorim znaci iskljucivo o njemu, a ne o cci-u, mada su mi i oni vise pozitivni nego negativni.

cijenim ih sto se sluze egzaktnim podacima bez neke propratne drame i lozenja naroda ko vecina drugih nvo.

ako ce u politiku, onda samo ko zajednciki kandidat, a ne kao clan stranke.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#30 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

vivaldi wrote: ako ce u politiku, onda samo ko zajednciki kandidat, a ne kao clan stranke.
Slazemo se...
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#31 Re: Adis Arapovic

Post by orinoco »

GandalfSivi wrote:Ima jedno mjesec – dva da prokomentarisah kako nam trebaju nove snage u politici, mladji ljudi koji nisu (jos uvijek) ogrezli u kriminalu i korupciji, te da nam trebaju nova imena (za razliku od starih imena u novim strankama). Spomenuo sam tu par likova, tipa Bajrovica (koji jeste vec bio u par stranaka, ali je relativno mlad i posten), te Adisa Arapovica, koji je vec dugo u politici, samo sa druge strane iste, i da mislim da mu je vrijeme ili da se aktivira ili bavi necim drugim.

Ono par odgovora sta sam dobio je bilo u fazonu “nije lud lik da se bavi tim”, “dobro mu je gdje jeste” itd itd. I onda u zadnjih sedmicu dvije, cujem (procitam), da postoji dobra sansa da ce se Adis napokon poceti baviti politikom, ili kao kandidat sireg fronta “ujedinjene opozicije” (sta god to znacilo) ili “nacionalnog jedinstva bez SDA”, ili pak neke SDA paranoje da ce ga Fahro predloziti kao kandidata za Federalnog premijera (mislim da se glasilo zove Stav). …
Za BiH politiku, za BiH društvo, pa čak i za Adisa Arapovića lično, korisnije je da ostane "s druge strane" profesionalne politike. Ne zato što se ne bi snašao ili što ne bi bio uspješan političar, već zato što su retrogradne politike u BiH, poput SDA pa i SBB, prema kojim se Adis mora odnositi, obzirom na njegovu i njihovu dominantnu etničku pripadnost, pretjerano snažne i neopisivo perfidno involvirane u sve pore našeg društva, toliko ukorijenjene da ih samo jedna jako široka, snažna, njima anti-platforma, može pomjeriti iz zauzetih pozicija, a takve energije mi u BiH još nemamo, nažalost. I takve zle politike, pojele bi sav kvalitet Adisa Arapovića i od njega napravile ili poslušnika ili bi ga bezosjećano diskreditirale i odbacije u istoriju, ili bi on sam otišao sa političke scene, i nikad više bio Adis Arapović.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#32 Re: Adis Arapovic

Post by vivaldi »

orinoco wrote:Za BiH politiku, za BiH društvo, pa čak i za Adisa Arapovića lično, korisnije je da ostane "s druge strane" profesionalne politike. Ne zato što se ne bi snašao ili što ne bi bio uspješan političar, već zato što su retrogradne politike u BiH, poput SDA pa i SBB, prema kojim se Adis mora odnositi, obzirom na njegovu i njihovu dominantnu etničku pripadnost, pretjerano snažne i neopisivo perfidno involvirane u sve pore našeg društva, toliko ukorijenjene da ih samo jedna jako široka, snažna, njima anti-platforma, može pomjeriti iz zauzetih pozicija, a takve energije mi u BiH još nemamo, nažalost. I takve zle politike, pojele bi sav kvalitet Adisa Arapovića i od njega napravile ili poslušnika ili bi ga bezosjećano diskreditirale i odbacije u istoriju, ili bi on sam otišao sa političke scene, i nikad više bio Adis Arapović.
moze i ne mora znaciti.

da sam na njegovom mjestu, u slucaju politicke ponude, prvo bih gledao da rijesim status u cci. pokusao neko zamrzavanje ili sl. uglavnom ne bih bezglavo napustio dobru platu zarad neke izmaglice. znaci da se uvijek moze vratiti.

nakon toga, od onih koji su te nominovali bih trazio odrijesene ruke u radu. a sto se tice onoga sta ga cega, ima on dovoljno iskustva da moze pretpostaviti vecinu prepreka.

ja sam i dalje bez imalo razmisljanja siguran da i fadil novalic zna puno bolje, ali da je na neki nacin taoc stranke i da nema odrijesene ruke pa onda svojim nespretnim izjavama kojima izrazava tudja misljenja umjesto svojih, pravi karikaturu od sebe.

adis npr ne bi imao tu hipoteku
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#33 Re: Adis Arapovic

Post by walk_M-A-N »

Uopće me pokretač nije ubijedio da Adis treba dobiti ikakvu odgovornu poziciju. To što priča priče za 4 hiljade je jedno, a imati kičmu i petlju je drugo.

Danas čitam:
Prema nacionalnosti u Bosni i Hercegovini je 50,11% Bošnjaka, 30,78% Srba, 15,43% Hrvata i 0,77% stanovništva se nije izjasnilo.
Od 205 vršitelja funkcija u institucijama BiH njih 70 su Srbi, 68 Bošnjaci, 61 je Hrvat, a šest je onih koji se izjašnjavaju kao Ostali.

I gdje bi Adis? Među ovu B. gužvu? Je li u CCI-u ikad ukazao ma ovu poraznu statistiku, na to da su Bošnjaci u stvari majorizirani? Lako je pričati da političari ne rade.

Imam 2 pitanja:
1. Je li mu žena Adisa politički angažovana, da nije ona u SBB-u?
2. Je li mu nešto dođe Adi Arapović?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#34 Re: Adis Arapovic

Post by Haris.ba »

GandalfSivi wrote:@haris - ne znam licno za Adisa, ali ta defatisticka politika nas i jeste dovela gdje jesmo. Dok god se ljudi koji mogu napraviti promjene drze one "dobro je ne talasaj", do tada ce nam likovi tipa Radeljasa ili Zukica ili cak i Bakira krojiti politiku. Evo sada ja razmisljam sa svoje strane. Nekako je kompletna moja ekipa u Sarajevu u solidnoj situaciji. Ili ono, fino obrazovani momci i djevojke koji imaju solidne poslove, ili su pak otvorili neke firmice. Opet, nije to to. Jebiga, sjednemo, pocnemo pricati o zivotu i stvarima oko nas, pogledas oko sebe, vidis u kojem pravcu drzava ide i pokusas vidjeti kako moze biti bolje. Svi smo tu bili u ratu, nadali se necemu boljem za drzavu i drustvo i onda gledas kuda sve to ide, za glavu se uhvatis. Nije Adis jedini, opet ponavljam, ima tu mali milion ljudi koji bi nesto mogli pokrenuti, promijeniti, uraditi. Gdje nam je kompletna "intelektualna elita". Dusa me zaboli kada pogledam ko nas vodi, zastupa i na kraju krajeva ko bi trebao raditi u nasem interestu. Nije to vise pitanje ni politicke opcije, niti nekog generalnog pravca, nego jednostavno ljudi koji ne znaju i ne zele nauciti sjede na pozicijama 20 i kusur godina i jebu nas kako stignu. Mora ba neko, ne jedna osoba nego mnogi, reci dosta vam je bilo ba. Temu otvorih jer Adis jeste puno vidljiviji od mnogih drugih, vidim da ga raja ono generalno gotive (barem ono sto prica) i mislim da ima dosta potencijala. Ali opet, nije on jedini.
Onaj ko hoće promjene u društvu spreman je sve riskirati. I dobru poziciju u CCI, i svoju firmicu, i svoj posao. Kao što braći komunistima nije bilo mrsko u šumu, promjene u društvu neće nastati na okruglim, čoškastim i raznim drugim stolovima i foteljama.

Kažeš da vlast maltretira? Ne znaš šta je maltretiranje dok ti ne dođu i onemoguće na razne načine da radiš u svojoj firmici jer si odlučio da "se uključiš u politički život".Ovo što vlast (ne)radi i što nema generalnog pravca je ništa dok ne uđešu taj čabar i "poremetiš odnose". Jedina alternativa ti je ako hoćeš opstati - biti kusur po potrebi vladajućim strankama. Ili te nema ni na mapi.

Mnogi govore dosta, ali sa svojih šilteta. Ko će ustati i riskirati svoj posao? Adis? Svaka mu čast. Ali, eto ga brzo nazad u CCI.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#35 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

walk_M-A-N wrote:Uopće me pokretač nije ubijedio da Adis treba dobiti ikakvu odgovornu poziciju. To što priča priče za 4 hiljade je jedno, a imati kičmu i petlju je drugo.

Danas čitam:
Prema nacionalnosti u Bosni i Hercegovini je 50,11% Bošnjaka, 30,78% Srba, 15,43% Hrvata i 0,77% stanovništva se nije izjasnilo.
Od 205 vršitelja funkcija u institucijama BiH njih 70 su Srbi, 68 Bošnjaci, 61 je Hrvat, a šest je onih koji se izjašnjavaju kao Ostali.

I gdje bi Adis? Među ovu B. gužvu? Je li u CCI-u ikad ukazao ma ovu poraznu statistiku, na to da su Bošnjaci u stvari majorizirani? Lako je pričati da političari ne rade.

Imam 2 pitanja:
1. Je li mu žena Adisa politički angažovana, da nije ona u SBB-u?
2. Je li mu nešto dođe Adi Arapović?
Vidis, o tome i pricam. Od brojeva koje si nabrojao meni je puno veci problem sto je 95% podobnih a 5% sposobnih, nego brojanje krvnih zrnaca. Normalno, pricam u svoje ime.

Sto mu se zene tice, znam da je dekanesa na fakultetu kod Ganica, sumnjam da je u politici. Za Adija nemam pojma...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#36 Re: Adis Arapovic

Post by Gojeni H »

Sara03 wrote:
Vipsilon wrote:
Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Ali on ih zaradi, i ne uzima ih iz budžeta. Ne vidim čemu ogorčenost. Sve dok ne hapa iz budžeta to je uredu. Da je na budžetu, onda bi se radilo o licemjerstvu s njegove strane, ali pošto nije, radi se o ljubomori s tvoje. Ko tebi brani da budeš sljedeća Adisica Arapović?
Ponavljam, pošto očito ne razumiješ, prosipanje lažne zabrinutosti o nivou prosječne plate u ovoj prčiji, dok ti istovremeno ubireš koliko i oni koje osuđuješ (nebitno odakle), je ništa drugo do licemjerstvo; barem se suzdrži i ne palamudi o tome.

A do tada, ja odoh da prosipam ljubomoru na DžekA, jer eto, on ipak ima viša primanja od dotičnog.

Silogizmu, hebem te usta...
Ovo treba uvecati i ponoviti. Visina licnog dohotka u direktnoj vezi sa nivoom empatije ... Logika - Dzevdo Galijasevic.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#37 Re: Adis Arapovic

Post by Gojeni H »

Haris.ba wrote: Onaj ko hoće promjene u društvu spreman je sve riskirati. I dobru poziciju u CCI, i svoju firmicu, i svoj posao. Kao što braći komunistima nije bilo mrsko u šumu, promjene u društvu neće nastati na okruglim, čoškastim i raznim drugim stolovima i foteljama.

Kažeš da vlast maltretira? Ne znaš šta je maltretiranje dok ti ne dođu i onemoguće na razne načine da radiš u svojoj firmici jer si odlučio da "se uključiš u politički život".Ovo što vlast (ne)radi i što nema generalnog pravca je ništa dok ne uđešu taj čabar i "poremetiš odnose". Jedina alternativa ti je ako hoćeš opstati - biti kusur po potrebi vladajućim strankama. Ili te nema ni na mapi.

Mnogi govore dosta, ali sa svojih šilteta. Ko će ustati i riskirati svoj posao? Adis? Svaka mu čast. Ali, eto ga brzo nazad u CCI.
Isto kao sto i ovo vrijedi uvecati i ponoviti ... :thumbup: Bravo!
Na kraju, sve price i filozofiranje pada u vodu. Hoces da se za nesto boris, spreman si i na "sumu". Neces da se boris, ... ukljucis se u halku, udaras pecate negdje iza nekog sibera, ... ili ides vani, i jedes se iznutra i u jednom i drugom slucaju. :D
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#38 Re: Adis Arapovic

Post by Hendrix »

Arapovic ima po mom misljenju jedan od najboljih poslova u BiH, on sve one price koje mi pricamo po kafama i rondanja u vezi nasih politicara i korupcije fino iskuca na neki izvjestaj, napuca u Power Pointu grafike, natakari mozda i koji chart iz Excella, izadje na nekakvu pres konferenciju, to isprica i ode kuci.

Bez ikakve odgovornosti i potrebe da ista on tu uradi povodom svega toga, njegovo je da laprda i nista vise od toga, kao i vecina raje po kaficama gdje svi sve znamo ko je i sta kriv, ko je korumpiran i kako...ali opet odemo poslije toga kuci i nikom nista.

Jedina razlika je sto Arapovic keshira par milja za ovaj hobi, i za to mu cestitam, nasao je neiscrpan izvor novca u ovakvoj ludari od drzave. Politicarima ne smeta jer je kao lafo neka kontra strana a vrlo dobro znaju da poslije njegovih izvjestaja se niko i ne pomakne, sve se nastavlja po istom i svi zadovoljni, i politicari i Arapovic.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#39 Re: Adis Arapovic

Post by Sara03 »

Gojeni H wrote:
Sara03 wrote: Ponavljam, pošto očito ne razumiješ, prosipanje lažne zabrinutosti o nivou prosječne plate u ovoj prčiji, dok ti istovremeno ubireš koliko i oni koje osuđuješ (nebitno odakle), je ništa drugo do licemjerstvo; barem se suzdrži i ne palamudi o tome.

A do tada, ja odoh da prosipam ljubomoru na DžekA, jer eto, on ipak ima viša primanja od dotičnog.

Silogizmu, hebem te usta...
Ovo treba uvecati i ponoviti. Visina licnog dohotka u direktnoj vezi sa nivoom empatije ... Logika - Dzevdo Galijasevic.
Nije bolan. :lol:

Pročitaj opet, nije tako teško..
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40 Re: Adis Arapovic

Post by JThomas »

Hendrix wrote:Arapovic ima po mom misljenju jedan od najboljih poslova u BiH, on sve one price koje mi pricamo po kafama i rondanja u vezi nasih politicara i korupcije fino iskuca na neki izvjestaj, napuca u Power Pointu grafike, natakari mozda i koji chart iz Excella, izadje na nekakvu pres konferenciju, to isprica i ode kuci.

Bez ikakve odgovornosti i potrebe da ista on tu uradi povodom svega toga, njegovo je da laprda i nista vise od toga, kao i vecina raje po kaficama gdje svi sve znamo ko je i sta kriv, ko je korumpiran i kako...ali opet odemo poslije toga kuci i nikom nista.

Jedina razlika je sto Arapovic keshira par milja za ovaj hobi, i za to mu cestitam, nasao je neiscrpan izvor novca u ovakvoj ludari od drzave. Politicarima ne smeta jer je kao lafo neka kontra strana a vrlo dobro znaju da poslije njegovih izvjestaja se niko i ne pomakne, sve se nastavlja po istom i svi zadovoljni, i politicari i Arapovic.
dobro plaćeni privid demokratije...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#41 Re: Adis Arapovic

Post by ultima_palabra »

To što nije na našem budžetu, ne znači da nije na budžetu.
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#42 Re: Adis Arapovic

Post by madner »

JThomas wrote:
Hendrix wrote:Arapovic ima po mom misljenju jedan od najboljih poslova u BiH, on sve one price koje mi pricamo po kafama i rondanja u vezi nasih politicara i korupcije fino iskuca na neki izvjestaj, napuca u Power Pointu grafike, natakari mozda i koji chart iz Excella, izadje na nekakvu pres konferenciju, to isprica i ode kuci.

Bez ikakve odgovornosti i potrebe da ista on tu uradi povodom svega toga, njegovo je da laprda i nista vise od toga, kao i vecina raje po kaficama gdje svi sve znamo ko je i sta kriv, ko je korumpiran i kako...ali opet odemo poslije toga kuci i nikom nista.

Jedina razlika je sto Arapovic keshira par milja za ovaj hobi, i za to mu cestitam, nasao je neiscrpan izvor novca u ovakvoj ludari od drzave. Politicarima ne smeta jer je kao lafo neka kontra strana a vrlo dobro znaju da poslije njegovih izvjestaja se niko i ne pomakne, sve se nastavlja po istom i svi zadovoljni, i politicari i Arapovic.
dobro plaćeni privid demokratije...
Samo ovo nije do Arapovica.
Ovo je do BiH drustva, gdje istina vise nije problem za vlastodrzce.

Inace bi imao vrlo zajeban posao.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#43 Re: Adis Arapovic

Post by N.N. »

Jel on bio u pokretu Dosta ? :D

Pljuj, pljuj, pljuj dok se nije uvalio, a pokret se ugasio. Dosta, s mosta :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#44 Re: Adis Arapovic

Post by Ned071 »

Pa on je vec odavno fahrin favorit za federalnog premijeea...
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#45 Re: Adis Arapovic

Post by El_comadante »

Arapović je ublehaš ali eto nije na našem buđetu neplačamo ga mi pa može proći
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#46 Re: Adis Arapovic

Post by madner »

Mene bi vise zanimalo ko valja tacno forumasima. Konkretna imena naravno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Adis Arapovic

Post by _BataZiv_0809 »

Ivica Osim.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#48 Re: Adis Arapovic

Post by tranquil »

Razumijem otpor prema sektoru iz kog dolazi, ali lik nikada nije rekao ništa problematično, i ne mislim da ga visina primanja diskvalifikuje za to šta radi. Svi mi radimo to isto, besplatno, ali oni koji njega plaćaju nisu u BiH, odlučuju u vezi BiH, i kada to rade čitaju njegove, a ne naše izvještaje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#49 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

N.N. wrote:Jel on bio u pokretu Dosta ? :D

Pljuj, pljuj, pljuj dok se nije uvalio, a pokret se ugasio. Dosta, s mosta :D
Gluho bilo, nije...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#50 Re: Adis Arapovic

Post by Loulou »

karanana wrote:Neovisno sta i za koga sad radi i koliko uzima. Progutace ga ajkule cim uleti u njihov akvarijum kao sto su progutale i desetine drugih koji su mozda i imali neki potencijal. Nije ovo zemlja takvog uredjenja gdje individua moze doci do izrazaja a da nije dio ovih velikih struktura.
orinoco wrote:Za BiH politiku, za BiH društvo, pa čak i za Adisa Arapovića lično, korisnije je da ostane "s druge strane" profesionalne politike. Ne zato što se ne bi snašao ili što ne bi bio uspješan političar, već zato što su retrogradne politike u BiH, poput SDA pa i SBB, prema kojim se Adis mora odnositi, obzirom na njegovu i njihovu dominantnu etničku pripadnost, pretjerano snažne i neopisivo perfidno involvirane u sve pore našeg društva, toliko ukorijenjene da ih samo jedna jako široka, snažna, njima anti-platforma, može pomjeriti iz zauzetih pozicija, a takve energije mi u BiH još nemamo, nažalost. I takve zle politike, pojele bi sav kvalitet Adisa Arapovića i od njega napravile ili poslušnika ili bi ga bezosjećano diskreditirale i odbacije u istoriju, ili bi on sam otišao sa političke scene, i nikad više bio Adis Arapović.
I to su dvije apsolutne istine ovog (i ne samo ovog) društva. I potpuno je nebitno je li u pitanju Adis Arapović ili neki drugi "spasitelj naroda i narodnosti, građana i građanki", isto se piše.
Locked