Adis Arapovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1 Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Ima jedno mjesec – dva da prokomentarisah kako nam trebaju nove snage u politici, mladji ljudi koji nisu (jos uvijek) ogrezli u kriminalu i korupciji, te da nam trebaju nova imena (za razliku od starih imena u novim strankama). Spomenuo sam tu par likova, tipa Bajrovica (koji jeste vec bio u par stranaka, ali je relativno mlad i posten), te Adisa Arapovica, koji je vec dugo u politici, samo sa druge strane iste, i da mislim da mu je vrijeme ili da se aktivira ili bavi necim drugim.

Ono par odgovora sta sam dobio je bilo u fazonu “nije lud lik da se bavi tim”, “dobro mu je gdje jeste” itd itd. I onda u zadnjih sedmicu dvije, cujem (procitam), da postoji dobra sansa da ce se Adis napokon poceti baviti politikom, ili kao kandidat sireg fronta “ujedinjene opozicije” (sta god to znacilo) ili “nacionalnog jedinstva bez SDA”, ili pak neke SDA paranoje da ce ga Fahro predloziti kao kandidata za Federalnog premijera (mislim da se glasilo zove Stav).

Arapovica znam licno, sto mu i nije neka referenca, jer znam dosta politicara, a i nisam neki faktor u zivotu, ali iz onoga koliko ga znam, mogu dosta dobrih stvari reci. Lik je jako pametan, obrazovan, nacitan i u politici i ekonomiji, nema oraha u dzepovima, a i jako je posten i principijalan. Mislim cak i ako se fakat uhvati politike, da ce to raditi vise iz osjecaja duznosti, nego bilo cega drugog.

I samo za kraj, iako je ova tema o Arapovicu, vise bih ga stavio kao neki simbol “intelektualne elite” (btw, ovo pravo glupo zvuci kada nekoga znas jos dok je kosu imao) kod nas, gdje se vecina intelektualaca drzi sa strane, filozofira po kafanama i zadovoljava se nekim irelevantnim pozicijama, dok nam u isto vrijeme neuceni ljudi (koji znaju plivati u mocvari) vode drzavu. Ako ima imalo zelje da se neke stvari promjene, ljudi kao Adis se moraju aktivno ukljuciti i poceti praviti neki red od ove drzave…
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#2 Re: Adis Arapovic

Post by Sara03 »

Govoreći o principijelnosti:

"Ovo je jedan od najdramatičnijih događaja u 2013. godini. Ovo je paradigma oholosti, neodgovornosti i okupiranja države od strane uskog političkog i elitističkog kruga ljudi koji ne prezaju da imaju par desetina tisuća maraka plaće u vremenu kada je prosječna plaća 800 KM, a pola milijuna ljudi je nezaposleno, kad ovu zemlju izjedaju korupcija i nepotizam." - reče on, sa prosječnim mjesečnim primanjima od gotovo 4.000 KM

Dbro reče taj tvoj poznanik "dobro mu je gdje jeste".. Neka ga..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Ah da, to sam zaboravio napisati. Vidio sam da su se svojevremeno i web stranice otvarale i plakati stampali kolika mu je plata, jer to je u sustini jedini argumenat koji ljudi imaju. Imam ja i malo vecu platu od toga (isto kao i njegova, nije sa drzavnog budzeta), sto ne znaci da ne brinem za ljude koji imaju manja primanja i zive teze od mene.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24172
Joined: 08/09/2005 20:08

#4 Re: Adis Arapovic

Post by Haris.ba »

Ako ima toliku platu zbog "rada" naših političara, a koliko sam skontao finansira se od donacija stranaca da "razvija" civilno društvo kritikujući naše političare - nek neko vidi i hajra od naših političara.

Lik opozicionira, a nema nikakve odgovornosti osim napisati izvještaj gdje je potrošio poare dok opozicionira.

Za 20 godina neko napisaće pjesmu - hoću da budem ko A.A.

Svaka mu čast.

Sve dok nije na budžetu - nema nikakve odgovornosti što se mene tiče. Samo nek plaća poreze.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#5 Re: Adis Arapovic

Post by Sara03 »

Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#6 Re: Adis Arapovic

Post by Vipsilon »

Adis Arapović ako ništa zna normalno i smireno pričati te mi nije muka kada ga vidim na televiziji za razliku od nekakvih Genjaca, Radončića, Čovića i sl. Ako se nekada bude bavio politikom neka ne osniva novu stranku nego nek se pridruži Našoj stranci, to bi bilo zanimljivo već.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#7 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Na stranu Adis, ali ne vidim u cemu je problem zivjeti dobro od svog rada, ne krasti, ne biti upetljan u bilo kakve afere, biti obrazovan i naci posao koji dobro placa? Znam milion takvih ljudi, koji imaju solidna primanja (opet ponavljam, pricam o ljudima koji nisu na budzetu), a u isto vrijeme ih stvarno i iskreno smeta kada vide svijet oko sebe.

I da se vratim sekundu na Adisa, koliko ja znam, nikada ga niko nije gurao niti je ista dobio preko stele, sam se borio za sve jos od "banderaske" srednje jos u ratu...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65337
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8 Re: Adis Arapovic

Post by _BataZiv_0809 »

Ostario ne radeci nista, uz platu od 4000. Hocu i ja tako. :D
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#9 Re: Adis Arapovic

Post by Vipsilon »

Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Ali on ih zaradi, i ne uzima ih iz budžeta. Ne vidim čemu ogorčenost. Sve dok ne hapa iz budžeta to je uredu. Da je na budžetu, onda bi se radilo o licemjerstvu s njegove strane, ali pošto nije, radi se o ljubomori s tvoje. Ko tebi brani da budeš sljedeća Adisica Arapović?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Vipsilon wrote:Adis Arapović ako ništa zna normalno i smireno pričati te mi nije muka kada ga vidim na televiziji za razliku od nekakvih Genjaca, Radončića, Čovića i sl. Ako se nekada bude bavio politikom neka ne osniva novu stranku nego nek se pridruži Našoj stranci, to bi bilo zanimljivo već.
Kad smo kod Nase Stranke, nedavno sam bio na nekom eventu gdje je Danis pricao, u sustini pravo dobar lik, mangup pravi, i zajeban i zajebant u isto vrijeme, i pravo mi je zao sto se stranka ljudi kao on nikada nije isprofirala u nesto jace... Licno mislim da bi Adis radje isao u neku siru koaliciju nego da se priklanja bilo kojoj pojedinoj stranci...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24172
Joined: 08/09/2005 20:08

#11 Re: Adis Arapovic

Post by Haris.ba »

Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
A što to?

Što je licemjerno? Još ako te pare nisu sa budžeta? Pogotovo onda?

Ne kontam kako visina prihoda te čini licemjerom kada komentarišeš stanje u državi. Još pogotovo ako ti je posao to i raditi.

Ukucam u gugl licemjernost:
Licemjerje, dvoličnost ili hipokrizija je ljudska osobina u kojem pojedine osobe ili skupine navode da se drže pojedinih vjerovanja, standarda, kvaliteta, vrlina, ponašanja, vrijednosti ili nekih drugih karakteristika, a u stvari njih sustavno krše. To je čin kojim se osuđuje ili poziva na osuđivanje drugoga dok je kritičar i sam kriv za ono za što osuđuje drugoga, te praksa vršenja nekih radnji kojima se ta osoba ili skupine izričito protive i otvoreno kritiziraju. Dvoličnost je dakle nepraćenje onih vrlina koje neka osoba ili skupine otvoreno pridikuju.Označava nemoralno ponašanje kojem se osoba predstavlja drugačije nego što je u stvarnosti.
Na koja on to
vjerovanja, standarde, kvalitete, vrline, ponašanja, vrijednosti ili nekih druge karakteristike
navodi da se drži, a u biti ih se ne drži?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Vipsilon wrote:
Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Ali on ih zaradi, i ne uzima ih iz budžeta. Ne vidim čemu ogorčenost. Sve dok ne hapa iz budžeta to je uredu. Da je na budžetu, onda bi se radilo o licemjerstvu s njegove strane, ali pošto nije, radi se o ljubomori s tvoje. Ko tebi brani da budeš sljedeća Adisica Arapović?
Mojne to, zena mu se vec zove Adisa :)
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#13 Re: Adis Arapovic

Post by Itsoktobealone »

Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Šta sad treba čovjek da odustane od takve plate? Hoćemo svi mi koji zarađujemo više od 800 KM sebi da smanjino primanja da bi se mogli uključiti u društveno-politički opus države?

Eto, toliko.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#14 Re: Adis Arapovic

Post by Sara03 »

Vipsilon wrote:
Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Ali on ih zaradi, i ne uzima ih iz budžeta. Ne vidim čemu ogorčenost. Sve dok ne hapa iz budžeta to je uredu. Da je na budžetu, onda bi se radilo o licemjerstvu s njegove strane, ali pošto nije, radi se o ljubomori s tvoje. Ko tebi brani da budeš sljedeća Adisica Arapović?
Ponavljam, pošto očito ne razumiješ, prosipanje lažne zabrinutosti o nivou prosječne plate u ovoj prčiji, dok ti istovremeno ubireš koliko i oni koje osuđuješ (nebitno odakle), je ništa drugo do licemjerstvo; barem se suzdrži i ne palamudi o tome.

A do tada, ja odoh da prosipam ljubomoru na DžekA, jer eto, on ipak ima viša primanja od dotičnog.

Silogizmu, hebem te usta...
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#15 Re: Adis Arapovic

Post by Vipsilon »

Sara03 wrote:
Vipsilon wrote:
Sara03 wrote:Malo je licemjerno pričati o stanju u državi i prosječnom platom od 800 KM, dok ti istovremeno ubireš haman pet istih.

Eto, toliko.
Ali on ih zaradi, i ne uzima ih iz budžeta. Ne vidim čemu ogorčenost. Sve dok ne hapa iz budžeta to je uredu. Da je na budžetu, onda bi se radilo o licemjerstvu s njegove strane, ali pošto nije, radi se o ljubomori s tvoje. Ko tebi brani da budeš sljedeća Adisica Arapović?
Ponavljam, pošto očito ne razumiješ, prosipanje lažne zabrinutosti o nivou prosječne plate u ovoj prčiji, dok ti istovremeno ubireš koliko i oni koje osuđuješ (nebitno odakle), je ništa drugo do licemjerstvo; barem se suzdrži i ne palamudi o tome.

A do tada, ja odoh da prosipam ljubomoru na DžekA, jer eto, on ipak ima viša primanja od dotičnog.

Silogizmu, hebem te usta...
Kao prvo, ne laj za Ramazan. Kao drugo, razmažena si. Kao treće, očekuješ da neko roni suze dok priča o niskim primanjima drugih. Jbg, i ti našla pravu sferu (politiku) gdje ćeš tražiti istinske ljudske emocije. Spoji ga na detektor laži i provjeri je li iskreno zabrinut ili simulira.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Ne bilo mi mrsko se uhvatiti youtube-a, cisto uzeti jedan od njegovih interview-a, lik prica cisto i jasno... Ovo je jedna od tema, a znam napamet da ih ima dosta gdje je elokventan...




PS Napatih se postavljajuci video, kao da su se neke stvari promijenile...
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17 Re: Adis Arapovic

Post by Sara03 »

Vipsilon wrote:Kao prvo, ne laj za Ramazan. Kao drugo, razmažena si. Kao treće...
Ne laj za Ramazan? :-)

Dečko, ne insinuiraj nečija religijska uvjerenja; cijenim da nisi balavac, pa bi to dosad valjda (?!) trebao znati. U cilju da sačuvaš pobožnost i da se poštediš nerviranja, slobodno me zaobiđi.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18 Re: Adis Arapovic

Post by Prpa.ba »

Ekonomsku situaciju prosjecnog bosnje smije komentarisati samo ekipa ispred granapa uz klipu sarajevskog, sve drugo je uhljebljenistvo i licemjerje. :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#19 Re: Adis Arapovic

Post by madner »

Zanimljiva kritika, kao da i jedan izabrani funkcioner ima manja primanja.

Problem je sto je upitno koliko covjek ima prolaz kod prosjecnog Bosnje koji stvarno vjeruje da Braco i Seka imaju skupa 7000 KM.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#20 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Ma prica oko primanja je spin mrtvi. Pricamo o politici, gdje ogromna vecina drugih politicara decenijama zivi na drzavnoj sisi, uz puno veca primanja od Adisa, da ne spominjem redovnu korupciju od koje vidim samo mali dio po sudovima. I onda se ovdje spominje necija plata kao referenca.

Puno vise bih volio ako ko zna na kojim osnovama Arapovic stoji, da li je lijevi, desni, nas, njihov :D Koliko ja znam, jako je pametan, ima dobre namjere i zna o cemu prica. Isto tako, nije mu problem ni uci u raspravu (za razliku od mnogih, civilizovanu, bez dernjave i zasnovanu na faktima) o raznim temama sa svim politicarima koji pate od ideje vlastite velicine. Lik sjedi, uci i radi, ne bavi se glupim politikanstvom i trivijalnostima. Koliko vidim, vecina price mu je zasnovana na planovima za buducnost, ne muze iste teme zadnjih 20 i kusur godina kao mnogi drugi...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24172
Joined: 08/09/2005 20:08

#21 Re: Adis Arapovic

Post by Haris.ba »

GandalfSivi wrote:Ma prica oko primanja je spin mrtvi. Pricamo o politici, gdje ogromna vecina drugih politicara decenijama zivi na drzavnoj sisi, uz puno veca primanja od Adisa, da ne spominjem redovnu korupciju od koje vidim samo mali dio po sudovima. I onda se ovdje spominje necija plata kao referenca.

Puno vise bih volio ako ko zna na kojim osnovama Arapovic stoji, da li je lijevi, desni, nas, njihov :D Koliko ja znam, jako je pametan, ima dobre namjere i zna o cemu prica. Isto tako, nije mu problem ni uci u raspravu (za razliku od mnogih, civilizovanu, bez dernjave i zasnovanu na faktima) o raznim temama sa svim politicarima koji pate od ideje vlastite velicine. Lik sjedi, uci i radi, ne bavi se glupim politikanstvom i trivijalnostima. Koliko vidim, vecina price mu je zasnovana na planovima za buducnost, ne muze iste teme zadnjih 20 i kusur godina kao mnogi drugi...
Ako pričaš o njegovom bavljenju politikom - sa svim time što si nabrojao, može da dogura do neke političke pozicije koja ne zavisi direktno od glasača (neka izvršna funkcija). Ili da se uliva u neki parlament.

I šta ima od toga? Ako je sve to što kažeš - nek sjedi gdje jeste i uživa. Boli ga stanje u društvu? Boli i mene. Ali 4000 mjesečno mnogo lijepo liječi nezadovoljstvo stanjem u društvu. Naročito kad što gore stanje u društvu znači - sigurnu platu.

Jer što je gore - njemu je bolje finansijski. Možda je najveći altruista u BH. Možda sve napusti kako bi "nama" bilo bolje. I to je opet nebitno.

Jer trenutno ga političari ostavljaju na miru baš zbog toga da ih razni stranci ne bi sapirali na sastancima kako guše razvoj civilnog društva. U političkoj areni bi ga sapirali toliko da bi se svaki dan sječao tih 4000 milje mjesečno. Ali, nešta se mora žrtvovati ako želiš boljitak u društvu. :D
Last edited by Haris.ba on 13/06/2017 22:38, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#22 Re: Adis Arapovic

Post by madner »

GandalfSivi wrote:Ma prica oko primanja je spin mrtvi. Pricamo o politici, gdje ogromna vecina drugih politicara decenijama zivi na drzavnoj sisi, uz puno veca primanja od Adisa, da ne spominjem redovnu korupciju od koje vidim samo mali dio po sudovima. I onda se ovdje spominje necija plata kao referenca.

Puno vise bih volio ako ko zna na kojim osnovama Arapovic stoji, da li je lijevi, desni, nas, njihov :D Koliko ja znam, jako je pametan, ima dobre namjere i zna o cemu prica. Isto tako, nije mu problem ni uci u raspravu (za razliku od mnogih, civilizovanu, bez dernjave i zasnovanu na faktima) o raznim temama sa svim politicarima koji pate od ideje vlastite velicine. Lik sjedi, uci i radi, ne bavi se glupim politikanstvom i trivijalnostima. Koliko vidim, vecina price mu je zasnovana na planovima za buducnost, ne muze iste teme zadnjih 20 i kusur godina kao mnogi drugi...
Opste nije bitno da li je ljevi ili desni. Ovdje postoje samo dva prava bloka. Jedan za feudalnu drzavu, drugi je za gradjansku pravnu drzavu. To sto postoji 20 nijansi u ovom drugom bloku je samo stvar pogresne percepcije situacije. Nakon sto se dodje do pravne gradjanske drzave mogu se djeliti na ljeve i desne. :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Adis Arapovic

Post by karanana »

Neovisno sta i za koga sad radi i koliko uzima. Progutace ga ajkule cim uleti u njihov akvarijum kao sto su progutale i desetine drugih koji su mozda i imali neki potencijal. Nije ovo zemlja takvog uredjenja gdje individua moze doci do izrazaja a da nije dio ovih velikih struktura. Diktatura na demokratski nacin.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#24 Re: Adis Arapovic

Post by IMT25 »

GandalfSivi wrote:Ima jedno mjesec – dva da prokomentarisah kako nam trebaju nove snage u politici, mladji ljudi koji nisu (jos uvijek) ogrezli u kriminalu i korupciji, te da nam trebaju nova imena (za razliku od starih imena u novim strankama). Spomenuo sam tu par likova, tipa Bajrovica (koji jeste vec bio u par stranaka, ali je relativno mlad i posten), te Adisa Arapovica, koji je vec dugo u politici, samo sa druge strane iste, i da mislim da mu je vrijeme ili da se aktivira ili bavi necim drugim.

Ono par odgovora sta sam dobio je bilo u fazonu “nije lud lik da se bavi tim”, “dobro mu je gdje jeste” itd itd. I onda u zadnjih sedmicu dvije, cujem (procitam), da postoji dobra sansa da ce se Adis napokon poceti baviti politikom, ili kao kandidat sireg fronta “ujedinjene opozicije” (sta god to znacilo) ili “nacionalnog jedinstva bez SDA”, ili pak neke SDA paranoje da ce ga Fahro predloziti kao kandidata za Federalnog premijera (mislim da se glasilo zove Stav).

Arapovica znam licno, sto mu i nije neka referenca, jer znam dosta politicara, a i nisam neki faktor u zivotu, ali iz onoga koliko ga znam, mogu dosta dobrih stvari reci. Lik je jako pametan, obrazovan, nacitan i u politici i ekonomiji, nema oraha u dzepovima, a i jako je posten i principijalan. Mislim cak i ako se fakat uhvati politike, da ce to raditi vise iz osjecaja duznosti, nego bilo cega drugog.

I samo za kraj, iako je ova tema o Arapovicu, vise bih ga stavio kao neki simbol “intelektualne elite” (btw, ovo pravo glupo zvuci kada nekoga znas jos dok je kosu imao) kod nas, gdje se vecina intelektualaca drzi sa strane, filozofira po kafanama i zadovoljava se nekim irelevantnim pozicijama, dok nam u isto vrijeme neuceni ljudi (koji znaju plivati u mocvari) vode drzavu. Ako ima imalo zelje da se neke stvari promjene, ljudi kao Adis se moraju aktivno ukljuciti i poceti praviti neki red od ove drzave…
Jako sam skeptičan kad se nekom ko je već "premazan" svim bojama i ko je odlično naučio kako se u ovom BiH mrtvom moru, salonskim i jalovim aktivizmom, ipak može dobro zaraditi, najednom probudi iskrena želja da "poravlja stvari". To ti, bojim se, malo pripremaš teren političkom anfažmanu A.A. preko ovog foruma, ili što bi se reklo narodski " prodaješ javnosti muda pod bubrege ". Lova će se civilnom sektoru u BiH smanjivati, Evropa ima svojih prioriteta u koje ne spadaju paraziti iz BiH civilnog društva, Amerika odn. D. Trump "zavrće pipu", i inteligentni Adis traži novu "pašu". A možda mu se zaista probudila iskrena želja da pomogne svojim znanjem, iskustvom ovoj napaćenoj Bosni, sada kao politički aktivista :izet: :izet: :izet: :izet: ....... Ipakje ovdje , mislim, nešto drugo u pitanju. Jedna fina simbioza bošnjačkog desno-orjetisanog notornog krimosa F. Radončića i njegovog SBB-a i svilenog parazita, Arapovića, koji u ime građanskog (ne) aktivizma godinama prži desetine hiljada Eura, i ost. konveribilnih valuta na jalove, nikome potrebne "projekte".
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#25 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

@haris - ne znam licno za Adisa, ali ta defatisticka politika nas i jeste dovela gdje jesmo. Dok god se ljudi koji mogu napraviti promjene drze one "dobro je ne talasaj", do tada ce nam likovi tipa Radeljasa ili Zukica ili cak i Bakira krojiti politiku. Evo sada ja razmisljam sa svoje strane. Nekako je kompletna moja ekipa u Sarajevu u solidnoj situaciji. Ili ono, fino obrazovani momci i djevojke koji imaju solidne poslove, ili su pak otvorili neke firmice. Opet, nije to to. Jebiga, sjednemo, pocnemo pricati o zivotu i stvarima oko nas, pogledas oko sebe, vidis u kojem pravcu drzava ide i pokusas vidjeti kako moze biti bolje. Svi smo tu bili u ratu, nadali se necemu boljem za drzavu i drustvo i onda gledas kuda sve to ide, za glavu se uhvatis. Nije Adis jedini, opet ponavljam, ima tu mali milion ljudi koji bi nesto mogli pokrenuti, promijeniti, uraditi. Gdje nam je kompletna "intelektualna elita". Dusa me zaboli kada pogledam ko nas vodi, zastupa i na kraju krajeva ko bi trebao raditi u nasem interestu. Nije to vise pitanje ni politicke opcije, niti nekog generalnog pravca, nego jednostavno ljudi koji ne znaju i ne zele nauciti sjede na pozicijama 20 i kusur godina i jebu nas kako stignu. Mora ba neko, ne jedna osoba nego mnogi, reci dosta vam je bilo ba. Temu otvorih jer Adis jeste puno vidljiviji od mnogih drugih, vidim da ga raja ono generalno gotive (barem ono sto prica) i mislim da ima dosta potencijala. Ali opet, nije on jedini.

@Madner - slazemo se, mislio sam vise figurativno...
Locked