99designs

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#51 Re: 99designs

Post by electriq »

"...kad ste umorni,nikakvi poslije posla kako se motivisete? ono kad vam je bas mrsko sjedit za racunarom. imate li neki trik za to :("
jos nemam rjesenje. pola sata je max. vrijeme koje mogu provest za racunarom onda sam kaput.
preko vikenda vise :thumbup:
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#52 Re: 99designs

Post by cpu_fan »

electriq wrote:"...kad ste umorni,nikakvi poslije posla kako se motivisete? ono kad vam je bas mrsko sjedit za racunarom. imate li neki trik za to :("
jos nemam rjesenje. pola sata je max. vrijeme koje mogu provest za racunarom onda sam kaput.
preko vikenda vise :thumbup:
Imaš kreativnu krizu :) a i zajebano je poslije posla na "pos'o" pogotovo kad se traži kreativnost. Obično preko vikenda kad se malo odmorim biram contest-e i radim. Onda tokom sedmice, ako ubodem sa dizajnom, radim tražene izmjene.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#53 Re: 99designs

Post by quarterback »

electriq wrote:"...kad ste umorni,nikakvi poslije posla kako se motivisete? ono kad vam je bas mrsko sjedit za racunarom. imate li neki trik za to :("
jos nemam rjesenje. pola sata je max. vrijeme koje mogu provest za racunarom onda sam kaput.
preko vikenda vise :thumbup:
deadline je najbolji motivator :D
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#54 Re: 99designs

Post by R9.. »

quarterback wrote:
electriq wrote:"...kad ste umorni,nikakvi poslije posla kako se motivisete? ono kad vam je bas mrsko sjedit za racunarom. imate li neki trik za to :("
jos nemam rjesenje. pola sata je max. vrijeme koje mogu provest za racunarom onda sam kaput.
preko vikenda vise :thumbup:
deadline je najbolji motivator :D
Meni deadline pojede i ono malo motivacije...ev imam josh 3 slajda zavrsit pa na spavanje...
il cu odmah na spavanje pa sutra zavrsit sve...a sutra nekad je deadline
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#55 Re: 99designs

Post by kazo »

Ima li neko od aktivnih na temi da je zainteresovan da radi logo za moj sajt i za jednu TV kucu? Meni bi uz logo jos trebao i fb cover. Nemam nikakve zahtjeve, nije ni boja definisana (trenutno je izgled teme narandzast, a mozemo i mijenjati zavisno od loga). Bitno mi je da ne bude sa freepicka ili neke slicne stranice pa samo malo izmijenjen. Zainteresovani neka se jave na pp sa prijasnjim radovima, pa cu im ja poslati o kojim se sajtovima radi, pa cemo onda i cijenu dogovoriti.

EDIT: prijavio se i ja prije par dana na 99designs da radim vizitke i prva prijava prodjem u finalnu rundu, nisam uspio skontati sta kasnije bude. Moram praviti novu vizitku pa poslati ili on izabere od tih finalnih radova jedan?

Prijavio se i na upwork, za sada nista :D
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#56 Re: 99designs

Post by electriq »

jeste li ikad razmisljali o tome da postanete full time freelanceri?
kad se pored posla moze doci do para u relativno kratkom vremenu kako bi tek bilo da se posveti 8 sati dnevno?
nesto me ne privlaci moj posao (zahvalan sam, nemojte me pogresno shvatiti). kontam da skupim para za 4,5 mjeseci i da se prebacim na freelancing pa sta Bog dadne.
ali kad mi na um padne da moze mjesec proci a da ne dobijete klijente ili ne pobijedite kontest ma koliko se trudili... :-?
kontam da uzmem neplaceno odsustvo par mjeseci. zna li iko koliko se moze uzeti neplacenog odsustva i da li poslodavac moze prekinuti neplaceno odsustvo u slucaju potrebe i sl.?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#57 Re: 99designs

Post by quarterback »

electriq wrote:jeste li ikad razmisljali o tome da postanete full time freelanceri?
22 godine sam u poslu, nikad nisam ni pomislio da ostavim stalni posao koji sam uvijek imao, cak i kada sam nocima nespavao radi freelancea...
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#58 Re: 99designs

Post by celeron »

electriq wrote: zna li iko koliko se moze uzeti neplacenog odsustva i da li poslodavac moze prekinuti neplaceno odsustvo u slucaju potrebe i sl.?
Po novom zakonu o radu, mozes uzeti mjesec dana neplaćenog. Ako imas kakve ušteđevine i mislis da mozes prezivjeti mjesec bez zagarantovane plate, onda se upusti u tu pustolovinu da vidis koliko bi zaradio kao frelancer za mjesec. Nikad se ne zna.....
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#59 Re: 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:jeste li ikad razmisljali o tome da postanete full time freelanceri?
kad se pored posla moze doci do para u relativno kratkom vremenu kako bi tek bilo da se posveti 8 sati dnevno?
nesto me ne privlaci moj posao (zahvalan sam, nemojte me pogresno shvatiti). kontam da skupim para za 4,5 mjeseci i da se prebacim na freelancing pa sta Bog dadne.
ali kad mi na um padne da moze mjesec proci a da ne dobijete klijente ili ne pobijedite kontest ma koliko se trudili... :-?
kontam da uzmem neplaceno odsustvo par mjeseci. zna li iko koliko se moze uzeti neplacenog odsustva i da li poslodavac moze prekinuti neplaceno odsustvo u slucaju potrebe i sl.?
Ja od toga zivim....vec skoro dvije i po god
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#60 Re: 99designs

Post by electriq »

celeron wrote: Po novom zakonu o radu, mozes uzeti mjesec dana neplaćenog.
samo... :cry:
ja konto nesto 5,6 mjeseci... :cry:
R9.. wrote: Ja od toga zivim....vec skoro dvije i po god
:-) svaka cast !
koje stranice koristis sem 99d i upworka?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#61 Re: 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:
celeron wrote: Po novom zakonu o radu, mozes uzeti mjesec dana neplaćenog.
samo... :cry:
ja konto nesto 5,6 mjeseci... :cry:
R9.. wrote: Ja od toga zivim....vec skoro dvije i po god
:-) svaka cast !
koje stranice koristis sem 99d i upworka?
samo upwork, na design99 imam profil ali nisam nista radio..
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#62 Re: 99designs

Post by dobar,ti? »

Mozes li napisati na koji nacin si na pocetku radio, kako si uspio da dodjes do poslova?
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#63 Re: 99designs

Post by electriq »

koje su vase metode na 99d?
da li sacekate dok vidite ostale dizajne i rating pa onda objavite rad ili medu prvima uletite pa sta Bog da?
Primjetio sam da treba nenormalna sreca da pobjedite, ono bas bas ... bas ... :mrgreen:
winning rate mi je oko 2.5% :-x , tj na 100 radova pobjedim 2 ili 3 ali idem ovom metodom sta Bog da.
ovom prvom metodom mi bas nikako ne ide
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#64 Re: 99designs

Post by R9.. »

dobar,ti? wrote:Mozes li napisati na koji nacin si na pocetku radio, kako si uspio da dodjes do poslova?
Prvih par mjeseci sam radio skoro dzaba dok nije naletio jedan hitan projekat koji sam vishe naplatio i onda poceo dizat satnicu.
Sad je vishe nego dobro...
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#65 Re: 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote:
dobar,ti? wrote:Mozes li napisati na koji nacin si na pocetku radio, kako si uspio da dodjes do poslova?
Prvih par mjeseci sam radio skoro dzaba dok nije naletio jedan hitan projekat koji sam vishe naplatio i onda poceo dizat satnicu.
Sad je vishe nego dobro...
Koliko si projekata imao zavrseno prije nego sto si digao cijenu?
Imam par klijenata koji se vracaju, radim za 1-3$ po projektu, bez obzira na vrijeme.
imam 10 poslova zavrseno i ukupno radio 4 sata... nije puno znam al jbg.
mozda bi mogao podici na 10$ sad po projektu? jel rano jos?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#66 Re: 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote: Koliko si projekata imao zavrseno prije nego sto si digao cijenu?
Imam par klijenata koji se vracaju, radim za 1-3$ po projektu, bez obzira na vrijeme.
imam 10 poslova zavrseno i ukupno radio 4 sata... nije puno znam al jbg.
mozda bi mogao podici na 10$ sad po projektu? jel rano jos?
Nije rano, ja sam imo 3 fixna a nijedan hourly projekat kad sam digo satnicu na 11 a prije toga je bila 6.

Sad imam 64 zavrsena projekta, nesto manje od 500 radnih sati i nekoliko projekata na kojima radim trenutno.
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#67 Re: 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote: Nije rano, ja sam imo 3 fixna a nijedan hourly projekat kad sam digo satnicu na 11 a prije toga je bila 6.

Sad imam 64 zavrsena projekta, nesto manje od 500 radnih sati i nekoliko projekata na kojima radim trenutno.
Bas neki dan sam dobio invite od klijenta i odradio poso kad ono tamo 20% fee :twisted:
kad su digli fee ...
koja glupost, sad uzimaju 20% do 500$ transakcija sa jednim klijentom, kad se prede 500$ onda kao 10%
podsjeca me na banku, kad ona teta pocne pricat, prvih 5 mjeseci je ovako, pa onda opadne kamatna stopa, pa onda raste...
ma treba sve ovo batalit i pokrenuti neki svoj biznis
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#68 Re: 99designs

Post by hakazvaka »

Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#69 Re: 99designs

Post by electriq »

hakazvaka wrote:Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem http://www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
koliko kesa?
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#70 Re: 99designs

Post by Casual's »

hakazvaka wrote:Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem http://www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
Dobio sam neke preporuke za tu stranicu, međutim da li se isplati prelaziti na tu platformu (stekao sam dobru reputaciju na Upwork-u) i sve ponovno raditi ?
Kolike su komplikacije oko registracije (Skype poziv i to) ?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#71 Re: 99designs

Post by mirsek »

Casual's wrote:
hakazvaka wrote:Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem http://www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
Dobio sam neke preporuke za tu stranicu, međutim da li se isplati prelaziti na tu platformu (stekao sam dobru reputaciju na Upwork-u) i sve ponovno raditi ?
Kolike su komplikacije oko registracije (Skype poziv i to) ?
Ta ti je stranica za freelancere kao npr. SIEMENS za diplomiranog elektroinzenjera pa skontaj isplati li se. :D
I sto ti je problem raditi i na Toptalu i na Upworku ?
Malo je tezi ulaz na Toptal jer imas 4 testa ali se svakako na kraju isplati.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#72 Re: 99designs

Post by hakazvaka »

Casual's wrote:
hakazvaka wrote:Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem http://www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
Dobio sam neke preporuke za tu stranicu, međutim da li se isplati prelaziti na tu platformu (stekao sam dobru reputaciju na Upwork-u) i sve ponovno raditi ?
Kolike su komplikacije oko registracije (Skype poziv i to) ?
Imas 4 ili 5 krugova intervjua, oduzme pofino vremena, ali ja mislim da se isplati :)

Nema apliciranja na poslove, Toptal ti dodijeli svog rekrutera, koji ti matchira poslove koji tebi leze...
I nema gradjenja profila tog, ako upadnes unutra, znaci da si dobar, dobijas poslove odmah :)

+ po meni najjaca stvar za freelancere je garantovana isplata, Toptal isplacuje lovu ako klijent nesto zeza :)

Sto se tice konkretnih satnica, zabranjeno je to iznositi javno, tako da jbg, probajte sami ;)
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#73 Re: 99designs

Post by mirsek »

hakazvaka wrote:
Casual's wrote:
hakazvaka wrote:Ako ste jaci dizajneri, onda toplo preporucujem http://www.toptal.com/designers

Radim za njih nekih pola godine vec, cifre koje se isplacuju freelancerima su :shock: za nase trziste.
Dobio sam neke preporuke za tu stranicu, međutim da li se isplati prelaziti na tu platformu (stekao sam dobru reputaciju na Upwork-u) i sve ponovno raditi ?
Kolike su komplikacije oko registracije (Skype poziv i to) ?
Imas 4 ili 5 krugova intervjua, oduzme pofino vremena, ali ja mislim da se isplati :)

Nema apliciranja na poslove, Toptal ti dodijeli svog rekrutera, koji ti matchira poslove koji tebi leze...
I nema gradjenja profila tog, ako upadnes unutra, znaci da si dobar, dobijas poslove odmah :)

+ po meni najjaca stvar za freelancere je garantovana isplata, Toptal isplacuje lovu ako klijent nesto zeza :)

Sto se tice konkretnih satnica, zabranjeno je to iznositi javno, tako da jbg, probajte sami ;)
Nije fer, moze li bar raspon, npr. izmedju 50-100$ satnica ? :D
Nego, smijes li navesti koliko love procentualno uzme sebi toptal ili ti samo znas koliko je tvoj dio zarade ?
Da li ti rekruter samo pronalazi poslove koji ti leze (cisto kao posrednik) pa onda ti pregovaras sa klijentom oko konkretne satnice ili ti rekruter sve ugovori (kao da je tvoj predstavnik) a tvoje je samo da prihvatis i zavrsis posao ?
Koliko cesto ti rekruteri nude poslove mjesecno tj. desi li se da imas velike pauze izmedju 2 posla ?
Hvala unaprijed na mogucim odgovorima. :thumbup:
tiruri
Posts: 16
Joined: 26/07/2013 18:17

#74 Re: 99designs

Post by tiruri »

Probaj sa malo boljim prezentacijama radova :) Napravi par mockupa i to pa tako pokusaj , dobro gledaj sta korisnik trazi i na kakve se radove prima
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#75 Re: 99designs

Post by hakazvaka »

mirsek wrote:
hakazvaka wrote:
Casual's wrote: Dobio sam neke preporuke za tu stranicu, međutim da li se isplati prelaziti na tu platformu (stekao sam dobru reputaciju na Upwork-u) i sve ponovno raditi ?
Kolike su komplikacije oko registracije (Skype poziv i to) ?
Imas 4 ili 5 krugova intervjua, oduzme pofino vremena, ali ja mislim da se isplati :)

Nema apliciranja na poslove, Toptal ti dodijeli svog rekrutera, koji ti matchira poslove koji tebi leze...
I nema gradjenja profila tog, ako upadnes unutra, znaci da si dobar, dobijas poslove odmah :)

+ po meni najjaca stvar za freelancere je garantovana isplata, Toptal isplacuje lovu ako klijent nesto zeza :)

Sto se tice konkretnih satnica, zabranjeno je to iznositi javno, tako da jbg, probajte sami ;)
Nije fer, moze li bar raspon, npr. izmedju 50-100$ satnica ? :D
Nego, smijes li navesti koliko love procentualno uzme sebi toptal ili ti samo znas koliko je tvoj dio zarade ?
Da li ti rekruter samo pronalazi poslove koji ti leze (cisto kao posrednik) pa onda ti pregovaras sa klijentom oko konkretne satnice ili ti rekruter sve ugovori (kao da je tvoj predstavnik) a tvoje je samo da prihvatis i zavrsis posao ?
Koliko cesto ti rekruteri nude poslove mjesecno tj. desi li se da imas velike pauze izmedju 2 posla ?
Hvala unaprijed na mogucim odgovorima. :thumbup:
Moze, izmedju 40 i 80 :D
Ne znas koliko Toptal uzima, ti kazes koliko hoces i toliko i dobijes.
Sve rekruter pregovara, tvoje je samo da uradis (mozes npr. imati 3-4 ponude u isto vrijeme, i odaberes koja ti se radi)
Ovo koliko cekas zavisi od milion stvari, ali koliko znam raja rijetko ceka preko 2 sedmice, ako imaju vjestine koje su u velikoj potraznji (npr. ReactJS u zadnje vrijeme)
Post Reply