99designs

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#26 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

celeron wrote:Ja ne znam kako je kod mene bilo toliko, al je zaista bilo. S konekcija, kao što sam rekao, ništa dobrog dobio nisam. Svega jedan posao za 3 mjeseca. Džaba rejting, značka......
Meni je za sad bolje sa konekcijama, trenutno imam oko sto neiskorištenih a ciklus počinje oko polovine mjeseca....
Većinom dobijem pozivnice da apliciram tako da ne trošim konekte nikako....
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#27 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

Dobijem i ja pozivnice ali svakako ostajem bez posla. Konekcije koje ne iskoristis se ne prenose na sledeci mjesec. Ne znam kako imas njih 100?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#28 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

celeron wrote:Dobijem i ja pozivnice ali svakako ostajem bez posla. Konekcije koje ne iskoristis se ne prenose na sledeci mjesec. Ne znam kako imas njih 100?
Ne moze prenijet basic user,



Rollover Connects – Plus plan members’ Connects don’t expire at the end of the billing cycle. Up to 70 unused Connects will rollover for use the following billing cycle. Basic plan members’ unused Connects expire at the end of the billing cycle.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#29 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Casual's »

celeron wrote:Dobijem i ja pozivnice ali svakako ostajem bez posla. Konekcije koje ne iskoristis se ne prenose na sledeci mjesec. Ne znam kako imas njih 100?
Ja uopšte nisam dobio pozivnice otkad su postali UpWork. Pitao sam support kažu da ne znaju šta je, te da ne izgleda kao slučajnost. Dnevno sam imao 2-3, sada ništa. Mora se čovjek naviknuti jer nema sad boljeg obzirom da i Elance gase ubrzo. Freelance totalno glup, PPH neozbiljan, Guru nisam probao..
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#30 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

R9.. wrote:
celeron wrote:Dobijem i ja pozivnice ali svakako ostajem bez posla. Konekcije koje ne iskoristis se ne prenose na sledeci mjesec. Ne znam kako imas njih 100?
Ne moze prenijet basic user,



Rollover Connects – Plus plan members’ Connects don’t expire at the end of the billing cycle. Up to 70 unused Connects will rollover for use the following billing cycle. Basic plan members’ unused Connects expire at the end of the billing cycle.
Eh to nisam pratio. Znači tu je kvaka. Ajde valda svakog od nas krene. Želim vam što više projekata.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#31 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

celeron wrote:
R9.. wrote:
celeron wrote:Dobijem i ja pozivnice ali svakako ostajem bez posla. Konekcije koje ne iskoristis se ne prenose na sledeci mjesec. Ne znam kako imas njih 100?
Ne moze prenijet basic user,



Rollover Connects – Plus plan members’ Connects don’t expire at the end of the billing cycle. Up to 70 unused Connects will rollover for use the following billing cycle. Basic plan members’ unused Connects expire at the end of the billing cycle.
Eh to nisam pratio. Znači tu je kvaka. Ajde valda svakog od nas krene. Želim vam što više projekata.
Ali opet taj Plus plan ti daje samo 10 konekta vishe nego Basic plan mjesecno.....S tim da imas pravo da ih prenosis....
Ja zadnjih par dana nisam imo kad spavat od posla...valjda ce bit i ubuduce... :skoljka:
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#32 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote: Ali opet taj Plus plan ti daje samo 10 konekta vishe nego Basic plan mjesecno.....S tim da imas pravo da ih prenosis....
Ja zadnjih par dana nisam imo kad spavat od posla...valjda ce bit i ubuduce... :skoljka:
nisi mogo spavat od posla :O
pa koje su vase specijalitete? fireworks? photoshop? neko programiranje?
ima dosta kvazi grafickih dizajnera evo gledam prijava milion
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#33 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:
R9.. wrote: Ali opet taj Plus plan ti daje samo 10 konekta vishe nego Basic plan mjesecno.....S tim da imas pravo da ih prenosis....
Ja zadnjih par dana nisam imo kad spavat od posla...valjda ce bit i ubuduce... :skoljka:
nisi mogo spavat od posla :O
pa koje su vase specijalitete? fireworks? photoshop? neko programiranje?
ima dosta kvazi grafickih dizajnera evo gledam prijava milion
Pravo me napalo u prosloj sedmici......Ali evo odmaram danas malo...
NightComer
Posts: 109
Joined: 26/01/2011 22:46

#34 Re: Logo izrada na 99designs

Post by NightComer »

U kojoj kategoriji radite? Ja sam poceo sa Design and Multimedia, a vec godinu i po IT and Programming. Znao sam imati i po desetak pozivnica dnevno, u zadnje vrijeme ako koja zaluta. Sreca pa imam stare klijente pa i ne trazim nove poslove.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Casual's »

electriq wrote: nisi mogo spavat od posla :O
pa koje su vase specijalitete? fireworks? photoshop? neko programiranje?
ima dosta kvazi grafickih dizajnera evo gledam prijava milion
Ti ako se po necemu razlikuješ neces imati probleme sa tim prijavam, nece ih ni gledati dok apliciras. Svaki dizajner je svojestven jer je to umjetnost. Imas djecu koja kupe poslove od novih poslodavaca (neiskusnih) , a dok sa druge strane imas neke koji na osnovu glupog projekta tebe zaposle kod sebe jer si i to glupo uradio kako treba.
Ja trenutno imam jedan posao 30h sedmicno preko UpWork, i jedan posao gdje me nasao klijent putem te stranice, ali sve se odvija izvan njih (uplate, radovi, komunikacija). Dakle, to je po meni vise da sebe istaknes izmedju velikog broja neprofesionalaca. Koliko sam vidio najvise ima dizajnera ( i ja sam takođe ) jer misle da je dizajn pogledati tutorijal i par slova srediti u PS-u.
Mogu se pohvaliti da sam za 2 mjeseca rada na toj stranici uspio zaraditi novi racunar, monitor. i jos mi ostalo za stola i kojekakvih gluposti :D
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#36 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

Fin je vo posao samo ako te krene. Ja imam stvarno zavidnu reputaciju, i listu stalnih klijenata....ali mi je nako neobjasnjivo da sada ne mogu dobiti novi posao. Moze se reći, zahvaljujući oDesku danas radim i u jednoj novinskoj kući, vršim prelom teksta za sedmične novine (23- 32str). To nisam nikad radio, ali sam prilikom rada u Illustratoru i Photoshhopu, natjerao sam sebe da pokušam barem malo i InDesign pogledat, naučit. Može se radit i zaradit na netu samo treba biti uporan i učit, jer sjedeći za računarom bezveze, se propušta prilika za besplatno učenje. Tutorrijala kvalitetnih ima stvarno, pogotovo za grafički dizajn.
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#37 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

jos nisam dobio prvi posao. ispuco sam sve konekte. dobio do sada vec 3 odbijenice. ostle poslove cekam po 15 dana? jeli se uvijek ovako duga ceka na posao. dobio sam jedan invite ali mislim da nisam dovoljno sposoban za to. ne razumijem sta traze?
ponudio sam nevejerovatno niske cijene slao radove unaprijed.. mislim... ne mogu da vjerujem.
cover letter je dobar, portofolio dobar..
jeli klijenti samo gledaju mozda work history?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#38 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:jos nisam dobio prvi posao. ispuco sam sve konekte. dobio do sada vec 3 odbijenice. ostle poslove cekam po 15 dana? jeli se uvijek ovako duga ceka na posao. dobio sam jedan invite ali mislim da nisam dovoljno sposoban za to. ne razumijem sta traze?
ponudio sam nevejerovatno niske cijene slao radove unaprijed.. mislim... ne mogu da vjerujem.
cover letter je dobar, portofolio dobar..
jeli klijenti samo gledaju mozda work history?
Klijenti najvishe mislim gledaju work history, medjutim gledaju i cover letter koji ne bi trebao da bude isti kod svakog posla za koji apliciras, sto znaci da bi trebo svaki put kad apliciras da pises drugaciji cover letter...to je moje misljenje...
I ja sam dugocekao na prvi posao, preko mjesec dana...i njega sam radio za 20$ citav dan....pa i dva tri projekta poslije tog...isto tako oko 20$ a citav dan ostavim na tome...
Kasnije je naletilo nekoliko hitnih projekata koje sam trebo zavrsit za par sati i to za vikend...e to sam naplatio dosta vishe i onda podigo i satnicu....
Savjetovo bi ti da budes strpljiv i da apliciras samo za ono za sta si siguran da ces razvalit, jer na pocetku ti je najbitnije da imas dobar feedback...
Ne znam sta ti bi ti josh mogao reci....ako ti nesto konkretno treba javi na pp...ako hoces da ti pogledam profil malo da vidim jel ima nesto sto bi trebalo improvement ...javi na pp
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#39 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote:
electriq wrote:jos nisam dobio prvi posao. ispuco sam sve konekte. dobio do sada vec 3 odbijenice. ostle poslove cekam po 15 dana? jeli se uvijek ovako duga ceka na posao. dobio sam jedan invite ali mislim da nisam dovoljno sposoban za to. ne razumijem sta traze?
ponudio sam nevejerovatno niske cijene slao radove unaprijed.. mislim... ne mogu da vjerujem.
cover letter je dobar, portofolio dobar..
jeli klijenti samo gledaju mozda work history?
Klijenti najvishe mislim gledaju work history, medjutim gledaju i cover letter koji ne bi trebao da bude isti kod svakog posla za koji apliciras, sto znaci da bi trebo svaki put kad apliciras da pises drugaciji cover letter...to je moje misljenje...
I ja sam dugocekao na prvi posao, preko mjesec dana...i njega sam radio za 20$ citav dan....pa i dva tri projekta poslije tog...isto tako oko 20$ a citav dan ostavim na tome...
Kasnije je naletilo nekoliko hitnih projekata koje sam trebo zavrsit za par sati i to za vikend...e to sam naplatio dosta vishe i onda podigo i satnicu....
Savjetovo bi ti da budes strpljiv i da apliciras samo za ono za sta si siguran da ces razvalit, jer na pocetku ti je najbitnije da imas dobar feedback...
Ne znam sta ti bi ti josh mogao reci....ako ti nesto konkretno treba javi na pp...ako hoces da ti pogledam profil malo da vidim jel ima nesto sto bi trebalo improvement ...javi na pp
ma ja mislim da pomoc za sada nije potrebna hvala. ako trebadne javicu se :D. Samo me cudi to cekanje.
od 10 klijenata nakon 1 sedmice troje (ili manje) se odazovu. ostali se odazovu (valjda) nakon tog perioda ali ja onda moram da withdraw application jer idem na teren.
cover letter je ja mislim totalno bezveze stvar. da sam ja klijent uopste ne bih da stavljaju cover letter. samo bih gledao ocjene i work history...
sta ja znam moje misljenje.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#40 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:
R9.. wrote:
electriq wrote:jos nisam dobio prvi posao. ispuco sam sve konekte. dobio do sada vec 3 odbijenice. ostle poslove cekam po 15 dana? jeli se uvijek ovako duga ceka na posao. dobio sam jedan invite ali mislim da nisam dovoljno sposoban za to. ne razumijem sta traze?
ponudio sam nevejerovatno niske cijene slao radove unaprijed.. mislim... ne mogu da vjerujem.
cover letter je dobar, portofolio dobar..
jeli klijenti samo gledaju mozda work history?
Klijenti najvishe mislim gledaju work history, medjutim gledaju i cover letter koji ne bi trebao da bude isti kod svakog posla za koji apliciras, sto znaci da bi trebo svaki put kad apliciras da pises drugaciji cover letter...to je moje misljenje...
I ja sam dugocekao na prvi posao, preko mjesec dana...i njega sam radio za 20$ citav dan....pa i dva tri projekta poslije tog...isto tako oko 20$ a citav dan ostavim na tome...
Kasnije je naletilo nekoliko hitnih projekata koje sam trebo zavrsit za par sati i to za vikend...e to sam naplatio dosta vishe i onda podigo i satnicu....
Savjetovo bi ti da budes strpljiv i da apliciras samo za ono za sta si siguran da ces razvalit, jer na pocetku ti je najbitnije da imas dobar feedback...
Ne znam sta ti bi ti josh mogao reci....ako ti nesto konkretno treba javi na pp...ako hoces da ti pogledam profil malo da vidim jel ima nesto sto bi trebalo improvement ...javi na pp
ma ja mislim da pomoc za sada nije potrebna hvala. ako trebadne javicu se :D. Samo me cudi to cekanje.
od 10 klijenata nakon 1 sedmice troje (ili manje) se odazovu. ostali se odazovu (valjda) nakon tog perioda ali ja onda moram da withdraw application jer idem na teren.
cover letter je ja mislim totalno bezveze stvar. da sam ja klijent uopste ne bih da stavljaju cover letter. samo bih gledao ocjene i work history...
sta ja znam moje misljenje.
Razumijem ja sta ti pricas, ali cover letter je ono sto oni prvo vide i to ih treba privuc da pogledaju tvoj portfolio...
Sto se tiche apliciranja, pogledaj koji je klient objavio posao jer i oni imaju ocjene...mnogi otvore puno poslova i ne zaposljavaju nikog ili pokupe nekog da im to odradi sa strane a possao ostane otvoren na upwork....boli njega k...sto mi trosimo aplikacije...
znaci trebo bi izbjegavat kliente s malim "Hire rate"


Payment Method Not Verified
5 Jobs Posted
0% Hire Rate, 5 Open Job
Member Since Apr 13, 2015
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#41 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote: Razumijem ja sta ti pricas, ali cover letter je ono sto oni prvo vide i to ih treba privuc da pogledaju tvoj portfolio...
Sto se tiche apliciranja, pogledaj koji je klient objavio posao jer i oni imaju ocjene...mnogi otvore puno poslova i ne zaposljavaju nikog ili pokupe nekog da im to odradi sa strane a possao ostane otvoren na upwork....boli njega k...sto mi trosimo aplikacije...
znaci trebo bi izbjegavat kliente s malim "Hire rate"


Payment Method Not Verified
5 Jobs Posted
0% Hire Rate, 5 Open Job
Member Since Apr 13, 2015
aha to znaci... vidis nisam ni obraco paznju na to. thanks!
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#42 Re: Logo izrada na 99designs

Post by dustaban »

Ove stvari su vam cista prevara. Vecina natjecaja su fake, ovdje je cilj sto vise aplikacija a ne sto bolji dizajn. Sve se pretvorilo u proklete klickove...
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#43 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

dustaban wrote:Ove stvari su vam cista prevara. Vecina natjecaja su fake, ovdje je cilj sto vise aplikacija a ne sto bolji dizajn. Sve se pretvorilo u proklete klickove...
Koje stvari?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#44 Re: Logo izrada na 99designs

Post by quarterback »

.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#45 Re: Logo izrada na 99designs

Post by dustaban »

R9.. wrote:
dustaban wrote:Ove stvari su vam cista prevara. Vecina natjecaja su fake, ovdje je cilj sto vise aplikacija a ne sto bolji dizajn. Sve se pretvorilo u proklete klickove...
Koje stvari?
Pa ti natjecaji. Fake su i kompanije koje navodno traze logo. Sve cista prevara.
Ako neko i ubode nesta nakon 1000 aplikacija... pametnije bi mu bilo da radi one reklamne distribucije sto se placaju po klickovima... ama sve je postalo klickanje, cak i ovaj klix...

:-)
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#46 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

dustaban wrote:
R9.. wrote:
dustaban wrote:Ove stvari su vam cista prevara. Vecina natjecaja su fake, ovdje je cilj sto vise aplikacija a ne sto bolji dizajn. Sve se pretvorilo u proklete klickove...
Koje stvari?
Pa ti natjecaji. Fake su i kompanije koje navodno traze logo. Sve cista prevara.
Ako neko i ubode nesta nakon 1000 aplikacija... pametnije bi mu bilo da radi one reklamne distribucije sto se placaju po klickovima... ama sve je postalo klickanje, cak i ovaj klix...

:-)
moguce
mozda bi trebo pogasit postojece profile i krenut s kliktanjem...da vidim hocel mi ko poslat sta para...
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#47 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

dustaban wrote:
R9.. wrote:
dustaban wrote:Ove stvari su vam cista prevara. Vecina natjecaja su fake, ovdje je cilj sto vise aplikacija a ne sto bolji dizajn. Sve se pretvorilo u proklete klickove...
Koje stvari?
Pa ti natjecaji. Fake su i kompanije koje navodno traze logo. Sve cista prevara.
Ako neko i ubode nesta nakon 1000 aplikacija... pametnije bi mu bilo da radi one reklamne distribucije sto se placaju po klickovima... ama sve je postalo klickanje, cak i ovaj klix...

:-)
ma i meni postao sumljiv ovaj 99d. javi se xxx klijenata, svi neke firme otvaraju ili imaju firme i treba im logo. listam evo sedmicama unazad ove zavrsene conteste i imena firmi i logo, ma nigdje ih po netu. ne postoje te firme uopste. mislim napise klijent treba mi logo za webstranicu, pa koja stranica ljudino, nema je!
mozda i ima koji klijent od krvi i mesa, ali rekao bi da ih je jedno 10%, "pravih klijenata", 70% su botovi - to su oni "nek ima robe" kontesti, koje pokrece 99designs koje nemaju pobjednika (imaju pobjednika ali su pobjednici 99designs botovi). ostalih 20% su "fraud useri" koji ne plate, otvore kontest, odaberu dizajn koji im se svida , zatvore kontest bez pobjednika i refundaju novac.

sad je kvaka prepoznati nekako prave klijente na 99d :thumbup:
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#48 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Možda i jest fake na 99d, ja tamo i ne radim ništa svakako.
Ja sam samo na upwork, a kontam napravit profil i na ovoj novoj stranici freelance portals, to je kao nova stranica zamjena za elance.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#49 Re: Logo izrada na 99designs

Post by jahh »

electriq wrote:Pa ti natjecaji. Fake su i kompanije koje navodno traze logo. Sve cista prevara.
Ako neko i ubode nesta nakon 1000 aplikacija... pametnije bi mu bilo da radi one reklamne distribucije sto se placaju po klickovima... ama sve je postalo klickanje, cak i ovaj klix...

Napravi web portfolio i trazi klijente sebi :). Ili daj nekom postotak da isto to radi (tj. on nadje klijenta, ti uradis i podijelite zaradu).
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#50 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

idu pobjede laganini jbga
evo 6 pobjeda za mjesec i po haman
naglo krenulo i sad naglo stalo :D. 15 dana nista... par finala al nista za sada
neobjasnjiv fenomen, radim sve isto ko i prije...

imal ko kakav savjet, proceduru za dizajniranje. inace nacrtam, trace-ujem par puta i ubacim u illustrator. dosta vremena treba za ovo.
znal iko brzu proceduru...
imal iko sa dosta pobjeda na 99d? vidim da izgled dizajna nije toliko ni bitan, bitno je nekako "procitat" klijenta, sta mu treba?
jeli cekate da vidite sta ce ljudi uploadavati pa na osnovu toga radite ili budete uvijek medu prvima "na sljepo"?

i jos nesta, kad ste umorni,nikakvi poslije posla kako se motivisete? ono kad vam je bas mrsko sjedit za racunarom. imate li neki trik za to :(
Post Reply