9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#226 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by seln »

zavrzlama wrote:[quote] treba da naucis da su ti iz Evrope napravili i rat i Dejton i RS o kojoj se ovde raspravlja.



Nije meni upuceno ali veoma tacna konstatacija :roll: ..ja svo vrijeme mislio da su u Foci,Trebinju,Viasegradu,Bijeljini,Vlasenici,Prijedoru i mnogim drugim gradovimam gdje ni metak nije opaljen pobijeni i poklani mnogi nesrbi i srusene sve i jedna nesrpska bogomolja od strane cetnika..kad vidi cuda ono to uradili oni iz Evrope...ko bi rekao...zavjera izgleda :)[/quote]
Jao, bre, ko nas zavadi.... :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#227 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by popajic »

jeza u ledja wrote:Nemas mi sta objasnjavati, nisi nista rekao smisleno.

Ja sam napravio poredjenje, nisam rekao da su dva historijska dogadjaja nuzno povezana.

U aprilu 1992-e na jednoj strani su bili SDSovi teroristi zajedno sa pomoci JNA, a na drugoj sav normalan narod, ukljucujuci i Bosnjake, Hrvate, a bogami i Srbe (kada vec spominjes internu mrznju u jednom narodu, onda bi mogao spomenuti i neizmjernu ljubav SDSovaca i 'Alijinih Srba').

Nisu samo Bosnjaci zrtve, zrtve su svi normalni gradjani BiH i bivse Yu, divljacki napadnute od strane fasistickih idiota iz Beograda. A to sto ti zelis da mislis da su 'stranci krivi za sve', ono u stilu belosvetske zavjere protiv srpske nejaci, dovoljno govori o tvojoj nesposobnosti da prihvatis teret genocida pocinjenog u tvoje ime.
:thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45765
Joined: 29/12/2005 01:20

#228 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

FLOCK wrote: To sto se desilo u Prijedoru,Zvorniku,Foci itd se isto desilo Srbima u Zenici,Cemerskoj planini,Kravicama,Grahoviste,Smoluci-a znas zasto? bili su slabiji.
To su notorne lazi u koje su tebe ubjedili. U Prijedoru, Zvorniku, Foci, Banja Luci, Trebinju, Gacku, Vlasenici, Bratuncu, Bijeljini.... i mnogim drugim gradovima RS su organizovano, planski i sa jasnom namjerom Bosnjaci i Hrvati dobijali otkaze, istjerivani iz stanova/kuca, odvodjeni u logore i likvidirani. To nisu bili pojedinacni slucajevi, vec je to vazilo za sve. O tome postoji hiljade i hiljade stranica dokaznog materijala. Dakle ne govorim o konkretnim pojedinacnim zlocinima, govorim o N-A-M-J-E-R-I institucionaliziranoj u pravnim aktima tadasnje RS. Postoje jebote dokazi jasno crno na bijelo nalaze se da se daju otkazi svim neSrbima. To jos od davno pred pocetak rata. Postoji dokaz, pa eno ja mislim da je postavljen i na ovaj topic, Mladic govori Karadzicu i Krajisniku da to sto zele uraditi je G-E-N-O-C-I-D, to nije imalo veze sa Srebrenicom, vec se desilo mnogo ranije. Covjek, eej, onaj balvan od sirovine Ratko Mladic je cak znao sta to znaci i upozoravao Karadzica i Krajisnika. Krajisnik, postoje jebote dokazi i za to, hiljadu puta smo procitali, kako nalaze kolektivno iseljenje Srba iz Sarajeva radi 'nemijesanja' sa ostalim, kako bi lakse podjelili zemlju.
Sta imas na nasoj strani? Haj bas da vidim? Imas dokaze da su ljudi ubijani od kojekakvih lokalnih kabadahija i ovih uvoznih mudzahedina. Svi to znamo. Ali sta s tim? Imas li ikakve dokaze da je to Alija planirao ili vodjstvo BiH??
Eno Sefer Halilovic oslobodjen. Belosvetska zavera aa? Kako to?
Nemas covjece ne mozes ponavljati sto puta laz i ocekivati da postane istina. Ne mozes.

Sta se desavalo tokom i na kraju rata je iskljucivo proizvod srpskog divljackog napada na sve normalno u BiH. Rat sa Hrvatima, rat sa Abdicevcima, niti 'islamizacija' ABiH se nikad ne bi desila da nije bio onakav pakao kakav je bio - a taj pakao su poceli i provodili tadasnja RS i Srbija.
To je isto ko kad bi rekao eto partizani su podjednako krivi kao ustase jer su pobili one ljude u Bleiburgu, a jasno je da partizana ne bi ni bilo da nije bilo fasista koji su imali namjeru da pobiju onoliko ljudi. U pitanju je NAMJERA prijatelju, namjera!

Eh, kad kao sto rece sam, vecina ljudi u RS bude to shvatala i priznavala sta se desavalo u proteklom ratu, onda ce Srbi u BiH imati moralno pravo na svoju autonomiju. Do tada cete u svakom pogledu biti moralno inferiorni, dok vas na ekranu budu pratile slike monstruma Radovana, Momcila, Ratka i ostalih. Al neka, polako, sve donedavno niste priznavali ni genocid u Srebrenici, danas siguran sam vise ljudi u RS je svjesno toga nego prije 5 godina. Sve zahvaljujuci presudama u Hagu. Za nekoliko godina bice toga jos, pa ce vam dolaziti iz guzice u glavu.
Do tada - kapak!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#229 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Fair Life »

FLOCK wrote:To sto se desilo u Prijedoru,Zvorniku,Foci itd se isto desilo Srbima u Zenici,Cemerskoj planini,Kravicama,Grahoviste,Smoluci-a znas zasto? bili su slabiji.
"Od moga odlaska, 23. maja, kada su kući došli po mene, živim kao u nekom drugom svijetu. Čini mi se da sve ovo što se sa mnom događa kao da je neki ružan san, košmar, i prosto ne mogu da shvatim da je ovako šta moguće... Pitam se samo kome sam se i sa čim tako zamjerio da moram proći kroz sve ovo. Ali, ja ipak vjerujem u pravdu, istinu i to da će se sve razjasniti."

Ovo su riječi prof. Muhameda Čehajića, bivšeg predsednika opštine Prijedor, grada na severozapadu Bosne i Hercegovine koji je postao sinonim za najužasnije zločine koji su se dogodili tokom rata u bivšoj Jugoslaviji. Nakon što su srpske snage preuzele kontrolu nad opštinom 30. aprila 1992. on je bio prva osoba kojoj je bio uskraćen pristup u sopstvenu kancelariju u zgradi opštine. Muhamed Čehajić je ove riječi poslao u pismu svojoj ženi ubrzo nakon što je uhapšen 23. maja u poslepodnevnim časovima. Kasnije je prebačen u logor Omarska gde je ubijen . Reči Muhameda Čehajića su primer stradanja na hiljade ljudi koji su bili žrtve zločina snaga bosanskih Srba koji su počinjeni na sveobuhvatan i sistematski način u opštini Prijedor 1992. godine.

Image

Profesor Muhamed Cehajic likvidiran je 27. jula 1992. godine. Prethodno je bio zatvorenik istražnog zatvora u Banjoj Luci te zatocenik logora Keraterm i Omarska.

Medju 467 Prijedorcana u masovnoj grobnici Stari Kevljani pronadjeni su nedavno i ostaci predsjednika Skupštine opštine Prijedor, profesora Muhameda Cehajica, koji bi trebao biti ukopan iduce subote u Sanskom Mostu, gdje je rodjen. Kada se bude pisala istorija opštine Prijedor od 1992. do 1995. godine, bit ce to jedna od najcrnjih lekcija iz istorije ovog grada. Osim što su se tada na meti srpskih nacionalista našli obicni ljudi, "traženi" su bili intelektualci svih zanimanja. Prijedor je u ovom periodu gotovo ostao bez ljekara, pravnika, ekonomista, profesora i ostalih "nesrpskih" intelektualaca.
________________________________________________________




@FLOCK
Pozdravlja te Simo Drljaca...
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#230 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by kv99 »

FLOCK wrote: To sto se desilo u Prijedoru,Zvorniku,Foci itd se isto desilo Srbima u Zenici,Cemerskoj planini,Kravicama,Grahoviste,Smoluci-a znas zasto? bili su slabiji.
Ko tebi kaze da Bosnjaci u Bijeljini nisu bili nauruzani? Zvorniku? Prijedoru?? Hajde provjeri malo,meni Srbi iz Bijeljine ili Zvornika kazu drugacije
Oni subjektivni,ti subjektivan?
Da se ja i ti ne zamaramo ovde, nismo ni ja ni ti bitni sta mislimo,nego ogromna vecina ljudi u RS ne misli kao ti.
Meni je zao sto je tako, a zivite zajedno
Nisu ljudi u Zvorniku, Foci i Prijedoru ubijani samo zato jer su bili slabiji vec zato sto je to bio plan cetnika i glavni cilj agresije na Bosnu i Hercegovinu da se ubije /protjera sve nesrpsko stanovnistvo.
A sta se to desilo Srbima u Zenici, Kravici i Smoluci da je isto ili slicno masakrima u gore navedenim gradovima ? Navedi mi barem jedan dokaz da je ABiH ( vojno ili politicko vodstvo ) planirala/izvrsila/sakrila masovne zlocine koji su bili svakodnevnica na cetnickoj strani ? U Kravicama je ubijeno 48 ljudi ( pola vojnika , pola civila ) u borbi i to je DOKAZANO na sudu. A znas li kako je dokazano ? Koristeni su DOKAZI ( pismeni i usmeni ) koji su dobijeni od srpske strane ( zvanicna dokumentacija VRS itd) . Dokazano je da je Kravica bila vojno uporiste gdje je skola bila kasarna i skladiste MTS a kuce koristene kao bunkeri.
Pitas odakle mi informacije da su u Zvorniku , Prijedoru , Foci ljudi bili nenaoruzani . DOKAZI su su iznijeti i potvrdzeni na Sudu za ratne zlocine u Hagu , Sudu u BiH , Sudu u Srbiji :!: itd . Ako ne vjerujes njima reci mi koliko su se dana to vodile borbe u npr Zvorniku , Prijedoru, Foci, Bratuncu, Sanskom Mostu, Kljucu, Bijeljini gdje je pobijeno na hiljade nesrba ( vecina u proljece/ljeto 1992 tj na samom pocetku agresije ) jer imas informacije da su Bosnjaci bili naoruzani ? Koliko je to cetnika poginulo u tim borbama ako su Bosnjaci bili naoruzani kao sto tvrdis da ti je recano ? Ja sam ti naveo koliko se samo u Prijedoru ili Zvorniku trazi kostiju ljudi . Da li to tvrdis da su pobijeni u borbi jer kazes da imas druge informacije nego sto ih ja iznosim ?
Ogromna vecina ljudi u genocidnoj (s)tvorevini tacno zna sta se dogodilo , gdje su nestale dojucerasnje komsije , ko ih je zatvorio/ pobio/protjerao ali to negiraju/umanjuju/ opravdavaju ali ZNAJU.
Ja sam te prije pitao i sada ponavljam : Stavi barem jedan DOKAZ da je ABiH ( politicko/vojno vodstvo ) planirala /izvrsila/sakrila masovne zlocine /genocid koji su bili svakodnevnica na cetnickoj strani i ja cu ti se prvi izviniti i reci da si u pravu za sve ovo sto si gore naveo :!:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45765
Joined: 29/12/2005 01:20

#231 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

Nismo pitali unapred šta treba da uradimo u Prijedoru
Srđo Srdić: 0214-9745 – 0214-9746

“Nismo pitali ni vas, ni gospodina Karadžića, ni gospodina Krajišnika šta smo trebali da uradimo u Prijedoru, jedina zelena opština u Bosanskoj Krajini bio je Prijedor, da smo slušali vas mi bi danas bili zeleni, mi bi i danas bili Krupa, a Prijedor ne bi bio Prijedor. Mi smo njih sredili i spakovali tvrdim pakovanjem tamo gdje im je mjesto.”[37]
Sa 22. sjednice skupstine RS odrzane 22/23 novembra 92-e u Zvorniku.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45765
Joined: 29/12/2005 01:20

#232 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

Treba usvojiti doslednu politiku kojom će se pospešiti iseljavanje nesrpskog stanovništva iz RS
Branko Simić: 0215-0103

“Zapazio se jedan, po meni krupan politički problem, problem iseljavanja nesrpskog stanovništva. Nikakvi jedinstveni kriteriji na području Republike Srpske ne postoje, niti kakvi zakonski akti. Došlo je do strašnog haosa i pristupa ovom po meni krupnom političkom pitanju. Ja ne znam kako vi mislite. Moje je mišljenje da ih bude što manje s nama. Treba im omogućiti da idu što prije i poželjeti im sretan put. Međutim, zbog nedostatka zakonske regulative dobija se utisak da im onemogućavamo da se isele. Skupština opštine Banja Luka je, mislim, najbolje učinila. Tri dokumenta su potrebna da se isele nesrpski stanovnici sa područja Banjaluke. Ministarstvo NO (narodna odbrana) je donijelo 14 zakonskih akata za iseljavanje. Čak u toj zakonskoj obavezi traži se i plaćanje PTT usluga, a da onda napusti područje RS. Na drugoj strani, neke vojne komande isto tako propisuju svoje kriterije, a neke opštine srpske naplaćuju mostarinu, u Bos. Gradiškoj naplaćuju 100 maraka po glavi Muslimana što pređe most. To se zove mostarina. Gospodo, kamo sreće da RS ima kapitala pa da im mi platimo da oni odu.”[50]
Sa 27. sjednice skupstine RS, odrzane 3. aprila 1993-e u Bileci.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15882
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#233 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by problemnatravunu »

https://bit.ly/3eY0YK5
SRĐAN PUHALO: "Za*eban ovaj patriotizam, braćo Srbi! Ne bude mi mrsko da provjerim koliko je zaista Srba živjelo u BiH od 1971…"
Ja nisam dio tog svijeta, niti želim da budem ikada, pa ni 9. januara.
Post Reply