9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post Reply
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#126 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by zavrzlama »

Razlog sto vecina srba u BIH podrzava rs i aparthejd koji vlada u tom entitetu i ocita negacija BIH je cisto iz moralnog razloga..srbi u BIH su 90-tih znali da se ostvarivanje granica velike srbije i cisto srpskih prostora u BIH moze ostvariti samo unistenjem svega sto je nesrpsko,ubijanjem i etnickim ciscenjem....ono sto srbi u BIH nisu znali a to je" Nisu ni u snu sanjali da ce potpomognuti Srbijom i 100x vecom nadmocnosti u naoruzanju, obavjestajnim sluzbama i MTS danas biti u istoj onoj BIH protiv koje su ratovali i jos uz to biti proglaseni za pocinioce najvecih zlocina i na kraju i genocida"
Danas se sudi za najgorew zlocine i genocid kompletnom politickom i vojnom vrhu BIH srba u periodu 92-95...znaju srbi u BIH sta je rs i kako je nastala i isto tako znaju da opstankom BIH ce taj rs i nestati..jedina sansa da se izbjegne ukidanje rs-a i suocavanje i priznavanje moralnog,vojnog i politickog poraza velikosrpske ideje je secesija od BIH..rs ovakav kakav je ne moze opstati u medjunarodno priznatoj drzavi BIH...a srbi u BIH nemaju moralne snage da priznaju poraz i istinu...tu moralnu snagu im jedino moze dati ozdravljenje srbije i jedinstvena MZ..a kako je srbija ostala sa velikosrpskom ideologijom a MZ ne jedinstvena kao nikada...srbi u BIH ce nastaviti putem secesije i negiranja BIH....rezultat ce biti podjela BIH ili egzodus srba iz BIH..u oba slucaja srbi ce dobiti manje nego sto sad imaju.....

Postavlja se pitanje ima li neko trece rjesenje.....IMA...... Oderci se manjeg entiteta kao srpskog eskluziviteta(ime entiteta,obiljezja,himna itd)

Po meni rs ce unistiti srbi u BIH pod pritiskom srbije...zasto cuce se..
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#127 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

zavrzlama wrote:Razlog sto vecina srba u BIH podrzava rs i aparthejd koji vlada u tom entitetu i ocita negacija BIH je cisto iz moralnog razloga..srbi u BIH su 90-tih znali da se ostvarivanje granica velike srbije i cisto srpskih prostora u BIH moze ostvariti samo unistenjem svega sto je nesrpsko,ubijanjem i etnickim ciscenjem....ono sto srbi u BIH nisu znali a to je" Nisu ni u snu sanjali da ce potpomognuti Srbijom i 100x vecom nadmocnosti u naoruzanju, obavjestajnim sluzbama i MTS danas biti u istoj onoj BIH protiv koje su ratovali i jos uz to biti proglaseni za pocinioce najvecih zlocina i na kraju i genocida"
Danas se sudi za najgorew zlocine i genocid kompletnom politickom i vojnom vrhu BIH srba u periodu 92-95...znaju srbi u BIH sta je rs i kako je nastala i isto tako znaju da opstankom BIH ce taj rs i nestati..jedina sansa da se izbjegne ukidanje rs-a i suocavanje i priznavanje moralnog,vojnog i politickog poraza velikosrpske ideje je secesija od BIH..rs ovakav kakav je ne moze opstati u medjunarodno priznatoj drzavi BIH...a srbi u BIH nemaju moralne snage da priznaju poraz i istinu...tu moralnu snagu im jedino moze dati ozdravljenje srbije i jedinstvena MZ..a kako je srbija ostala sa velikosrpskom ideologijom a MZ ne jedinstvena kao nikada...srbi u BIH ce nastaviti putem secesije i negiranja BIH....rezultat ce biti podjela BIH ili egzodus srba iz BIH..u oba slucaja srbi ce dobiti manje nego sto sad imaju.....

Postavlja se pitanje ima li neko trece rjesenje.....IMA...... Oderci se manjeg entiteta kao srpskog eskluziviteta(ime entiteta,obiljezja,himna itd)

Po meni rs ce unistiti srbi u BIH pod pritiskom srbije...zasto cuce se..
Ovo da je napisano 1997. možda bi i imalo smisla, ovako... danas je 2009. Pišeš kao da je rat juče završio, pa šta će se desiti u narednih 20 godina. Srbi koji su 1992. bili djeca, imali 10, 11 godina svakako nisu u toku rata sanjali veliku srbiju. Sanjali su igračke. Ta djeca danas imaju skoro 30 godina.
Bejtic
Posts: 209
Joined: 13/07/2007 18:46

#128 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Bejtic »

bosss wrote:
zavrzlama wrote:Razlog sto vecina srba u BIH podrzava rs i aparthejd koji vlada u tom entitetu i ocita negacija BIH je cisto iz moralnog razloga..srbi u BIH su 90-tih znali da se ostvarivanje granica velike srbije i cisto srpskih prostora u BIH moze ostvariti samo unistenjem svega sto je nesrpsko,ubijanjem i etnickim ciscenjem....ono sto srbi u BIH nisu znali a to je" Nisu ni u snu sanjali da ce potpomognuti Srbijom i 100x vecom nadmocnosti u naoruzanju, obavjestajnim sluzbama i MTS danas biti u istoj onoj BIH protiv koje su ratovali i jos uz to biti proglaseni za pocinioce najvecih zlocina i na kraju i genocida"
Danas se sudi za najgorew zlocine i genocid kompletnom politickom i vojnom vrhu BIH srba u periodu 92-95...znaju srbi u BIH sta je rs i kako je nastala i isto tako znaju da opstankom BIH ce taj rs i nestati..jedina sansa da se izbjegne ukidanje rs-a i suocavanje i priznavanje moralnog,vojnog i politickog poraza velikosrpske ideje je secesija od BIH..rs ovakav kakav je ne moze opstati u medjunarodno priznatoj drzavi BIH...a srbi u BIH nemaju moralne snage da priznaju poraz i istinu...tu moralnu snagu im jedino moze dati ozdravljenje srbije i jedinstvena MZ..a kako je srbija ostala sa velikosrpskom ideologijom a MZ ne jedinstvena kao nikada...srbi u BIH ce nastaviti putem secesije i negiranja BIH....rezultat ce biti podjela BIH ili egzodus srba iz BIH..u oba slucaja srbi ce dobiti manje nego sto sad imaju.....

Postavlja se pitanje ima li neko trece rjesenje.....IMA...... Oderci se manjeg entiteta kao srpskog eskluziviteta(ime entiteta,obiljezja,himna itd)

Po meni rs ce unistiti srbi u BIH pod pritiskom srbije...zasto cuce se..
Ovo da je napisano 1997. možda bi i imalo smisla, ovako... danas je 2009. Pišeš kao da je rat juče završio, pa šta će se desiti u narednih 20 godina. Srbi koji su 1992. bili djeca, imali 10, 11 godina svakako nisu u toku rata sanjali veliku srbiju. Sanjali su igračke. Ta djeca danas imaju skoro 30 godina.
i zadojena su istom onom mrznjom kojom su bili zadojeni srbi 1992. stoga ima itekako smisla!
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#129 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by zavrzlama »

bosss wrote:
zavrzlama wrote:Razlog sto vecina srba u BIH podrzava rs i aparthejd koji vlada u tom entitetu i ocita negacija BIH je cisto iz moralnog razloga..srbi u BIH su 90-tih znali da se ostvarivanje granica velike srbije i cisto srpskih prostora u BIH moze ostvariti samo unistenjem svega sto je nesrpsko,ubijanjem i etnickim ciscenjem....ono sto srbi u BIH nisu znali a to je" Nisu ni u snu sanjali da ce potpomognuti Srbijom i 100x vecom nadmocnosti u naoruzanju, obavjestajnim sluzbama i MTS danas biti u istoj onoj BIH protiv koje su ratovali i jos uz to biti proglaseni za pocinioce najvecih zlocina i na kraju i genocida"
Danas se sudi za najgorew zlocine i genocid kompletnom politickom i vojnom vrhu BIH srba u periodu 92-95...znaju srbi u BIH sta je rs i kako je nastala i isto tako znaju da opstankom BIH ce taj rs i nestati..jedina sansa da se izbjegne ukidanje rs-a i suocavanje i priznavanje moralnog,vojnog i politickog poraza velikosrpske ideje je secesija od BIH..rs ovakav kakav je ne moze opstati u medjunarodno priznatoj drzavi BIH...a srbi u BIH nemaju moralne snage da priznaju poraz i istinu...tu moralnu snagu im jedino moze dati ozdravljenje srbije i jedinstvena MZ..a kako je srbija ostala sa velikosrpskom ideologijom a MZ ne jedinstvena kao nikada...srbi u BIH ce nastaviti putem secesije i negiranja BIH....rezultat ce biti podjela BIH ili egzodus srba iz BIH..u oba slucaja srbi ce dobiti manje nego sto sad imaju.....

Postavlja se pitanje ima li neko trece rjesenje.....IMA...... Oderci se manjeg entiteta kao srpskog eskluziviteta(ime entiteta,obiljezja,himna itd)

Po meni rs ce unistiti srbi u BIH pod pritiskom srbije...zasto cuce se..
Ovo da je napisano 1997. možda bi i imalo smisla, ovako... danas je 2009. Pišeš kao da je rat juče završio, pa šta će se desiti u narednih 20 godina. Srbi koji su 1992. bili djeca, imali 10, 11 godina svakako nisu u toku rata sanjali veliku srbiju. Sanjali su igračke. Ta djeca danas imaju skoro 30 godina.

Pa ta djeca ce se poceti zapitivati zasto njihovi ocevi i politicari negiraju BIH i mrze sve sto nije srpsko... pitat ce se zasto jedan dobar mladi srbin sportista je nepijatelj srpstva ako igra za zemlju u kojoj je rodjen i pjeva himnu BIH...jedna ce mlada srpkinja se zapitati ..zasto sam izdajica srpstva ako se kandidujem za Mis BIH...Mladi ce se srbi zapitati zasto se na dojucerasnjem parkingu ili smetlistu sad gradi dzamija...trazit ce odgovor..neko ce mu reci zasto sto je tu bila prije dzamija ali su je srbi srusili..itd itd...ILI ce ti mladi srbi postajati potencijalni Karadjicevi pacijenti da idu u ubijanje drugih ili samih sebe..trenutno se srpska politicka garnitura ponasa tako da mladim srbima ogadi BIH ,ubije suzivot i okrene mrznji prema svemu sto nije srpsko...rezultat je opet ono sto sam naveo...podjela BIH ili egzodus srba iz BIH....
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#130 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by vee-jay »

German children will be forced to see concentration camp sites

German children will be obliged to visit the site of a Nazi concentration camp as part of their regular school curriculum. The move — to be introduced in Bavaria and likely to become the norm throughout the country — is in response to the almost fatal stabbing of a senior police officer by a neo-Nazi.

"We have to take a stand against this far-right octopus, this tentacled monster," said Host Seehofer, the prime minister of Bavaria, who has ordered every ministry to come up with proposals to stamp out neo-Nazi influence in southern Germany. They will feed into a comprehensive action plan to be unveiled next week.

"The first thing we have to do is set up a website that will give a point of contact to everyone who has problems with far-right extremists," Joachim Herrmann, the Bavarian interior minster, said. "Our aim must be to bring up kids so that they can resist any attempt by the far-Right to lead them astray." ...................


http://www.timesonline.co.uk/tol/news/w ... 468635.ece
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#131 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by vee-jay »

@bossss nista licno, ali sam te u medjuvremenu stavio u istu grupu sa @Vozdra Rajom

:D
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#132 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by vee-jay »

zavrzlama wrote:...rezultat je opet ono sto sam naveo...podjela BIH ili egzodus srba iz BIH....
samo sto je podjela manje vise nemoguca, jer se samim time u srcu Evrope stvara nova Palestina


bum
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#133 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

zavrzlama wrote:Pa ta djeca ce se poceti zapitivati zasto njihovi ocevi i politicari negiraju BIH i mrze sve sto nije srpsko... pitat ce se zasto jedan dobar mladi srbin sportista je nepijatelj srpstva ako igra za zemlju u kojoj je rodjen i pjeva himnu BIH...jedna ce mlada srpkinja se zapitati ..zasto sam izdajica srpstva ako se kandidujem za Mis BIH...Mladi ce se srbi zapitati zasto se na dojucerasnjerm parkingu ili smetlistu sad gradi dzamija...trazit ce odgovor..neko ce mu reci zasto sto je tu bila prije dzamija ali su je srbi srusili..itd itd...ILI ce ti mladf srbi postajati potencijalni Karadjicevi pacijenti da idu u ubijanje drugih ili samih sebe..trenutno se srpska politicka garnitura ponasa tako da mladim srbima ogadi BIH ,ubije suzivot i okrene mrznji prema svemu sto nije srpsko...rezultat je opet ono sto sam naveo...podjela BIH ili egzodus srba iz BIH....
Upravo potvrđuješ ono što sam rekao, da ti je priča iz 1997.
Koji Srpski političar danas negira BiH ? Daj mi izjavu.
Srbi igraju za reprezentacije BiH, pjevaju u pjesmama evrovizije, kandiduju se za izbor Miss, učestvuju u političkom životu na nivou BiH, džamije su većinom obnovljene (mašala i Ferhadija je upola gotova). Nemoj shvatiti ovo kao da ja branim nešto Srbe ali složićeš se samnom da su Srbi više od Bošnjaka i Hrvata prihvatili današnju BiH i svoje mjesto u njoj.

Nije pitanje kako će reagovati Srbi na realnost u BiH jer njihovu reakciju gledamo već 14 godina i vidimo da su postali najveći zagovarači današnje BiH. Pitanje je kako će reagovati Bošnjaci i Hrvati kad shvate da je danjašnja BiH zajedno sa RS neupitna.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#134 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

vee-jay wrote:@bossss nista licno, ali sam te u medjuvremenu stavio u istu grupu sa @Vozdra Rajom

:D
Samo glasno razmišljam, ništa više.
Da se bosss-a pita BiH bi bila građanska država inteligentnih ljudi u kojoj bi jedini identitet bio vezan za grad i porodicu.
palermo
Posts: 22503
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#135 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by palermo »

bosss wrote:[
Upravo potvrđuješ ono što sam rekao, da ti je priča iz 1997.
Koji Srpski političar danas negira BiH ? Daj mi izjavu.

Nije pitanje kako će reagovati Srbi na realnost u BiH jer njihovu reakciju gledamo već 14 godina i vidimo da su postali najveći zagovarači današnje BiH. Pitanje je kako će reagovati Bošnjaci i Hrvati kad shvate da je danjašnja BiH zajedno sa RS neupitna.
E, jebi ga, izgleda da je vee-jay u pravu, šteta što se ne otvori forum politika za djecu.

Ono što ne funkcioniše je uvijek upitno..........bez obzira koliko ti želio da nije tako. Zakon prirode
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#136 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by ProS »

najveci zagovoraci bih :lol:
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#137 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by zavrzlama »

bosss wrote:
zavrzlama wrote:Pa ta djeca ce se poceti zapitivati zasto njihovi ocevi i politicari negiraju BIH i mrze sve sto nije srpsko... pitat ce se zasto jedan dobar mladi srbin sportista je nepijatelj srpstva ako igra za zemlju u kojoj je rodjen i pjeva himnu BIH...jedna ce mlada srpkinja se zapitati ..zasto sam izdajica srpstva ako se kandidujem za Mis BIH...Mladi ce se srbi zapitati zasto se na dojucerasnjerm parkingu ili smetlistu sad gradi dzamija...trazit ce odgovor..neko ce mu reci zasto sto je tu bila prije dzamija ali su je srbi srusili..itd itd...ILI ce ti mladf srbi postajati potencijalni Karadjicevi pacijenti da idu u ubijanje drugih ili samih sebe..trenutno se srpska politicka garnitura ponasa tako da mladim srbima ogadi BIH ,ubije suzivot i okrene mrznji prema svemu sto nije srpsko...rezultat je opet ono sto sam naveo...podjela BIH ili egzodus srba iz BIH....
Upravo potvrđuješ ono što sam rekao, da ti je priča iz 1997.
Koji Srpski političar danas negira BiH ? Daj mi izjavu.
Srbi igraju za reprezentacije BiH, pjevaju u pjesmama evrovizije, kandiduju se za izbor Miss, učestvuju u političkom životu na nivou BiH, džamije su većinom obnovljene (mašala i Ferhadija je upola gotova). Nemoj shvatiti ovo kao da ja branim nešto Srbe ali složićeš se samnom da su Srbi više od Bošnjaka i Hrvata prihvatili današnju BiH i svoje mjesto u njoj.Nije pitanje kako će reagovati Srbi na realnost u BiH jer njihovu reakciju gledamo već 14 godina i vidimo da su postali najveći zagovarači današnje BiH. Pitanje je kako će reagovati Bošnjaci i Hrvati kad shvate da je danjašnja BiH zajedno sa RS neupitna.
prvi bold...te definitivno eliminise kao ozbiljnog sagovornika.. :-)

drugi bold...tipicno salonsko cetnikovanje...bolje da si rekao...."ovako nakaradno uredjena BIH gdje se negira genocid ,nagradjuje etnicko ciscenje,velicaju zlocinci,zagovara aparthejd i eskluzivitet dijela drzave za vlasnistvo samo jednog naroda,najvise odgovra srbima"...tad bi ti vise cijenio kao sagovornika..ovako prosipas jeftino salonsko cetnikovanje pa ja umjesto tebe moram da pisem sta ti mislis i za sta se zalazes :D ;-) ....
Uhoda
Posts: 208
Joined: 15/09/2008 22:44
Location: metropola

#138 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Uhoda »

Stvarno glupa tema do boli. Visoki predstavnik i međunarodna zajednica su jasno rekli da je to entitet koji je dio nedjeljive BIH. Kao što je Bavarska dio nedjeljive Njemačke. Ego svesrpske politike koji je uzdrman kojekakvim mitovima iz prošlosti te gubitkom Kosova mora se hraniti nekakvim lijekovima tipa "republike srpske", "trga Krajine u Banjoj Luci" i sl. Laskaju ljudi sami sebi kad im drugi neće da odaju priznanja. :-D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#139 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by popajic »

@bosss
Upravo potvrđuješ ono što sam rekao, da ti je priča iz 1997.
Koji Srpski političar danas negira BiH ? Daj mi izjavu.
Srbi igraju za reprezentacije BiH, pjevaju u pjesmama evrovizije, kandiduju se za izbor Miss, učestvuju u političkom životu na nivou BiH, džamije su većinom obnovljene (mašala i Ferhadija je upola gotova). Nemoj shvatiti ovo kao da ja branim nešto Srbe ali složićeš se samnom da su Srbi više od Bošnjaka i Hrvata prihvatili današnju BiH i svoje mjesto u njoj.

Nije pitanje kako će reagovati Srbi na realnost u BiH jer njihovu reakciju gledamo već 14 godina i vidimo da su postali najveći zagovarači današnje BiH. Pitanje je kako će reagovati Bošnjaci i Hrvati kad shvate da je danjašnja BiH zajedno sa RS neupitna.
Jednom rijecju - med i mlijeko,sloga, BH patriotizam fercera u bratskom entitetu :-) :-) :-), a i opste je poznato da je (sekundicu) manji entitet nastao cisto demokratskim dogovorom :-)
Znaci sav onaj teror koji sam dozivio u Sarajevu 92-95 je bila obicna nocna mora? Ni govora o agresiji ?
Srbi u prihvatili OVAKVU BIH ? Nesto mi to nije cudno. Sto li ?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45764
Joined: 29/12/2005 01:20

#140 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

bosss wrote:
jeza u ledja wrote:Sta je ba tako? Fino sam napisao da im je cilj bio izdvajanje iz BiH u slucaju njenog proglasenja nezavisnosti. (Da BiH nije proglasila nezavisnost ostala bi u velikoj srbiji).
Sta je imao Alija da pregovara kada Srbi nisu htjeli cuti za nezavisnost?
Zašto su onda potpisali Kutiljerov plan koji je predviđao nezavisnu BiH ?
Koliko se ja sjecam Kutiljerov plan je predvidjao samo podjelu BiH na etnicke teritorije, a nije nuzno definisao status BiH kao republike ili nezavisne drzave.

Takodje on je sastavljen nakon sto je RS vec osnovana, a ciji je cilj bio opstanak u Jugoslaviji:
The Serb members of the Bosnian and Herzegovinan parliament, consisting mainly of the Serb Democratic Party members, but also including some other party representatives (which would form the "Independent Members of Parliament Caucus"), abandoned the central parliament in Sarajevo, and formed the Assembly of the Serb People of Bosnia and Herzegovina on October 24, 1991, which marked the end of the tri-ethnic coalition that governed after the elections in 1990. This Assembly established the Serbian Republic of Bosnia and Herzegovina on January 9, 1992, which became Republika Srpska in August 1992. The official aim of this act, stated in the original text of the Constitution of Republika Srpska, later amended, was to preserve the Yugoslav federation.


Ali Karadzic i ekipa nisu nuzno misli samo o formiranju RS. Njima je CILJ bio genocid. Genocid i etnicko ciscenje su predstavljali jedne of fundamenata RS. Potrazi tzv. "Sest strateskih ciljeva srpskog naroda u BiH" i brojne druge razgovore i govore Karadzica:
On 12 October 1991, Karadzic had a lengthy discussion with Gojko Djogo. During the conversation, Karadzic repeated five times that the Muslims will disappear in case of war. Let me quote him partially: "They do not understand that there would be bloodshed and that the Muslim people would be exterminated. The deprived Muslims, who do not know where he (Izetbegovic) is leading, to what he is leading the Muslims, would disappear" or "They will disappear, that people will disappear from the face of the Earth"

On 13 October 1991, Karadzic speaks with Momcilo Mandic : "In just a couple of days, Sarajevo will be gone and there will be five hundred thousand dead, in one month Muslims will be annihilated in Bosnia and Herzegovina".

On 15 October 1991, Karadzic forecasts extermination of the Muslims in case of war in Bosnia. In a conversation with Miodrag Davidovic and Luka Karadzic, Radovan Karadzic says: "In the first place no one of their leadership would stay alive, in three, four hours they'd all be killed. They wouldn't have a chance to survive at all".

On the same day, in his famous televised speech in the Bosnian Assembly, -a public speech-, Karadzic says once again: "This is the road that you want Bosnia and Herzegovina to take, the same highway of hell and suffering that Slovenia and Croatia went through. Don't think you won't take Bosnia and Herzegovina to hell and Muslim people in possible extinction."
Shvatas li ti koja je to bolesna budaletina koja je stvarala tu RS?
"Za nekoliko danas 500 hiljada mrtvih Sarajlija"? A on je taj koji kontrolise toliku armadu.

Molim te, izadji iz iluzije u kojoj zivis.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45764
Joined: 29/12/2005 01:20

#141 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

cogni wrote:
jeza u ledja wrote: Ali neko ce, s pravom, reci, - da je uopste originalna poenta postojanja RS bila zasnovana na etnicki cistom teritoriju, odvojenom od BiH.
Ja bih rekao da su ovo ratni ciljevi, koji su definirani kad je izbio rat. Prilicno sam siguran da u pregovorima pred rat Srbi nisu ovako nesto vidjeli kao pregovaracki cilj, niti su to ikako mogli traziti na pregovorima. Ne znam tacno sta je u Lisabonu dogovoreno, ali etnicki ciste teritorije i odvajanje od BiH sigurno nisu.
Netacno, potpuno netacno.
Cilj RS je bio opstanak u Jugoslaviji. Prije rata, i prije Lisabona. Cilj im je bio i ELIMINACIJA neSrba, progonima i ubistvima. Postoje brojni dokazi.
Milosevic took always a special care to minimize the public acknowledgement of his involvement in events in Croatia and Bosnia as we can see in various intercept from 1991. In an intercepted phone conversation with Karadzic on 30 December 1991, he cautioned him not to indicate any new concept for Yugoslavia -Greater Serbia for instance - but rather the continuation of the old Yugoslavia. He said: "Take care, it is dangerous if they think that something new is being created.".[/quote] (izvor helsinski komitet - srbija)

Postoji bezbroj dokaza i izjava Karadzica i ostalih da im je cilj bio formiranje etnicki ciste srpske teritorije na podrucju BiH. Tokom cijele 91-e na ovim SAOima formirana su paralelna tijela u kojima de fakto SRBiH nije imala vlast, i u kojim na rukovodecim pozicijama nije bilo neSrba - i to je zvacnicno utemeljeno u 'pravnim' aktima fantomskih SAOi. Pogledaj, potrazi, sve ima u dokazima sudjenja iz Haga.

Danas se ta originalna ideja, koja je dobrim dijelom sprovedena u djelo, pokusava legitimizirati kao pravo Srba u BiH na autonomiju. RS moze opravdati svoje postojanje tek kad i ako se nedvosmisleno prizna njena fasisticka proslost (tj. kad fasizam u njoj postane proslost), sto bi pak institucionalno podrazumijevalo fundamentalnu reorganizaciju tog entiteta u ustavnom-pravnom okviru BiH, ukljucujuci i njegove granice.
Opet dolazimo do toga da uglavnog nikoga ne zanima kaznjavanje zlocinaca, bolji odnos prema povratnicima, i slicno, vec nekakva "reorganizacija" koja vjerojatno podrazumjeva jachu centralizaciju (pretpostavljam) i teritorije.

Koliko teritorije RS treba da se odrekne da ne bi bila fasisticka i kako to izmjeriti?
[/quote]

RS treba promjeniti svoj KARAKTER da bi imala moralno pravo da opstane. To ukljucuje njen teritorij, njene zakone i provodjenje istih, smanjenje ovlasti. U skolama treba da se uci sta se u ratu desavalo, da se zna ko je bio Karadzic, Mladic, sta je bilo u Srebrenici, na isti nacin kao sto se u Hrvatskoj uci o NDH i Jasenovcu. Tek onda mozemo o necemu konkretnom pricati.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#142 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by vee-jay »

Procitah sada jednu poznatu izjavu
Ako Dragan Cavic dopusti izgradnju Ferhadije, jebat cu mu mater; ako ne dopusti, jebat cu mu tri matere.
:-)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#143 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by dallton »

bosss wrote:
vee-jay wrote:@bossss nista licno, ali sam te u medjuvremenu stavio u istu grupu sa @Vozdra Rajom

:D
Samo glasno razmišljam, ništa više.
Da se bosss-a pita BiH bi bila građanska država inteligentnih ljudi u kojoj bi jedini identitet bio vezan za grad i porodicu.
sarajevskim zargonom receno "koga ti foliras?" :lol:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#144 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by dallton »

popajic wrote:
@bosss
Upravo potvrđuješ ono što sam rekao, da ti je priča iz 1997.
Koji Srpski političar danas negira BiH ? Daj mi izjavu.
Srbi igraju za reprezentacije BiH, pjevaju u pjesmama evrovizije, kandiduju se za izbor Miss, učestvuju u političkom životu na nivou BiH, džamije su većinom obnovljene (mašala i Ferhadija je upola gotova). Nemoj shvatiti ovo kao da ja branim nešto Srbe ali složićeš se samnom da su Srbi više od Bošnjaka i Hrvata prihvatili današnju BiH i svoje mjesto u njoj.

Nije pitanje kako će reagovati Srbi na realnost u BiH jer njihovu reakciju gledamo već 14 godina i vidimo da su postali najveći zagovarači današnje BiH. Pitanje je kako će reagovati Bošnjaci i Hrvati kad shvate da je danjašnja BiH zajedno sa RS neupitna.
Jednom rijecju - med i mlijeko,sloga, BH patriotizam fercera u bratskom entitetu :-) :-) :-), a i opste je poznato da je (sekundicu) manji entitet nastao cisto demokratskim dogovorom :-)
Znaci sav onaj teror koji sam dozivio u Sarajevu 92-95 je bila obicna nocna mora? Ni govora o agresiji ?
Srbi u prihvatili OVAKVU BIH ? Nesto mi to nije cudno. Sto li ?
:lol: :thumbup: zacudo vecina u pc-u je lako pristala na ubijanje nesrba s uzvikom "pa sta vam to smeta, trebamo se okrenuti buducnosti, bas ste na kraj srca umjesto da sve zaboravite jos stalno i podsjecate na to " :D
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#145 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

jeza u ledja wrote:
cogni wrote: Ja bih rekao da su ovo ratni ciljevi, koji su definirani kad je izbio rat. Prilicno sam siguran da u pregovorima pred rat Srbi nisu ovako nesto vidjeli kao pregovaracki cilj, niti su to ikako mogli traziti na pregovorima. Ne znam tacno sta je u Lisabonu dogovoreno, ali etnicki ciste teritorije i odvajanje od BiH sigurno nisu.
Netacno, potpuno netacno.
Cilj RS je bio opstanak u Jugoslaviji. Prije rata, i prije Lisabona. Cilj im je bio i ELIMINACIJA neSrba, progonima i ubistvima. Postoje brojni dokazi.

Ne pricamo o ciljevima u smislu vlaznih zelja, vec u smislu toga sta ce dogovaralo i pregovaralo. Jasno je da su Srbi zeljeli ostanak u Jugoslaviji, ali bih bio vrlo iznenadjen ako su u Lisabonu zahtjevali eliminaciju i progon nesrba kao uslov da odustanu od toga.

RS treba promjeniti svoj KARAKTER da bi imala moralno pravo da opstane. To ukljucuje njen teritorij, njene zakone i provodjenje istih, smanjenje ovlasti. U skolama treba da se uci sta se u ratu desavalo, da se zna ko je bio Karadzic, Mladic, sta je bilo u Srebrenici, na isti nacin kao sto se u Hrvatskoj uci o NDH i Jasenovcu. Tek onda mozemo o necemu konkretnom pricati.
Ovo boldirano je sasvim prirodno, ali ovo prije toga je uglavnom skup licnih zelja koji nema veze sa bilo chim. Ja zbilja ne znam koja ovlast vrijedi koliko zlocina, niti koliki postotak teritorija RS treba da prepusti za koji zlocin. Bilo bi interesantno vidjeti tvoju racunicu.
palermo
Posts: 22503
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#146 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by palermo »

cogni wrote:Ovo boldirano je sasvim prirodno, ali ovo prije toga je uglavnom skup licnih zelja koji nema veze sa bilo chim. Ja zbilja ne znam koja ovlast vrijedi koliko zlocina, niti koliki postotak teritorija RS treba da prepusti za koji zlocin. Bilo bi interesantno vidjeti tvoju racunicu.
Pa ja mislim da je odgovor vrlo jednostavan, RS treba da prestane biti država u državi i da prihvati da interes RS ne može i ne smije biti suprotan interesima čitave Bosne i Hercegovine.Kad bi tako zaista bilo,mnoge priče bi bile deplasirane.
I nadam se da mi nećeš sad odgovoriti u stilu, već je RS prihvatila Bosnu i Hercegovinu i slično.
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#147 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

palermo wrote:
cogni wrote:Ovo boldirano je sasvim prirodno, ali ovo prije toga je uglavnom skup licnih zelja koji nema veze sa bilo chim. Ja zbilja ne znam koja ovlast vrijedi koliko zlocina, niti koliki postotak teritorija RS treba da prepusti za koji zlocin. Bilo bi interesantno vidjeti tvoju racunicu.
Pa ja mislim da je odgovor vrlo jednostavan, RS treba da prestane biti država u državi i da prihvati da interes RS ne može i ne smije biti suprotan interesima čitave Bosne i Hercegovine.Kad bi tako zaista bilo,mnoge priče bi bile deplasirane.
I nadam se da mi nećeš sad odgovoriti u stilu, već je RS prihvatila Bosnu i Hercegovinu i slično.
Necu, ali takodje nemam utisak da je FBiH prihvatila da interes FBiH ne smije biti suprotan interesima citave BiH. A citava BiH je FBIH+RS+Brcko. Ja zbilja ne ocekujem da RS pocne da se ponasa normalno, a da ostatak BiH nastavi da se ponasa neprijateljski prema RS. Prije ocekujem postepeno obostrano otopljavanje odnosa, ali tek kada svi shvate da je to u zajednickom interesu, ne ulazeci u to kada bi do toga moglo doci.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#148 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Abacija »

cogni wrote:
palermo wrote:
cogni wrote:Ovo boldirano je sasvim prirodno, ali ovo prije toga je uglavnom skup licnih zelja koji nema veze sa bilo chim. Ja zbilja ne znam koja ovlast vrijedi koliko zlocina, niti koliki postotak teritorija RS treba da prepusti za koji zlocin. Bilo bi interesantno vidjeti tvoju racunicu.
Pa ja mislim da je odgovor vrlo jednostavan, RS treba da prestane biti država u državi i da prihvati da interes RS ne može i ne smije biti suprotan interesima čitave Bosne i Hercegovine.Kad bi tako zaista bilo,mnoge priče bi bile deplasirane.
I nadam se da mi nećeš sad odgovoriti u stilu, već je RS prihvatila Bosnu i Hercegovinu i slično.
Necu, ali takodje nemam utisak da je FBiH prihvatila da interes FBiH ne smije biti suprotan interesima citave BiH. A citava BiH je FBIH+RS+Brcko. Ja zbilja ne ocekujem da RS pocne da se ponasa normalno, a da ostatak BiH nastavi da se ponasa neprijateljski prema RS. Prije ocekujem postepeno obostrano otopljavanje odnosa, ali tek kada svi shvate da je to u zajednickom interesu, ne ulazeci u to kada bi do toga moglo doci.
Ovo plavo je sasvim prirodno, ali ovo crveno je uglavnom skup licnih zelja koje nemaju veze sa bilo cim.
palermo
Posts: 22503
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#149 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by palermo »

cogni wrote: Necu, ali takodje nemam utisak da je FBiH prihvatila da interes FBiH ne smije biti suprotan interesima citave BiH. A citava BiH je FBIH+RS+Brcko. Ja zbilja ne ocekujem da RS pocne da se ponasa normalno, a da ostatak BiH nastavi da se ponasa neprijateljski prema RS. Prije ocekujem postepeno obostrano otopljavanje odnosa, ali tek kada svi shvate da je to u zajednickom interesu, ne ulazeci u to kada bi do toga moglo doci.
U par redova si zapravo sažeo srž problema.Ne postoje obostrani odnosi, postoji Bosna i Hercegovina u čijem su interesu sažeti interesi i svioh njenih dijelova tj.entiteta, kantona itd (zapravo tako bi trebalo biti) Naravno to ne znači da ne postoje i parcijalni interesi ali se oni ne mogu sukobljavati sa interesom čitave države.
Način na koji si ti postavio problem je zapravo samo još jedan dokaz da postoji koncept države u državi. U tebe su akteri RS, FBIH i Brčko distrikt.........i naravno države BiH tu nema. U tvojoj viziji ona ne postoji, ona je samo prosti zbir nečega, što bi se reklo oduzimaš joj subjektivitet.
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#150 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

palermo wrote:
cogni wrote: Necu, ali takodje nemam utisak da je FBiH prihvatila da interes FBiH ne smije biti suprotan interesima citave BiH. A citava BiH je FBIH+RS+Brcko. Ja zbilja ne ocekujem da RS pocne da se ponasa normalno, a da ostatak BiH nastavi da se ponasa neprijateljski prema RS. Prije ocekujem postepeno obostrano otopljavanje odnosa, ali tek kada svi shvate da je to u zajednickom interesu, ne ulazeci u to kada bi do toga moglo doci.
U par redova si zapravo sažeo srž problema.Ne postoje obostrani odnosi, postoji Bosna i Hercegovina u čijem su interesu sažeti interesi i svioh njenih dijelova tj.entiteta, kantona itd (zapravo tako bi trebalo biti) Naravno to ne znači da ne postoje i parcijalni interesi ali se oni ne mogu sukobljavati sa interesom čitave države.
Način na koji si ti postavio problem je zapravo samo još jedan dokaz da postoji koncept države u državi. U tebe su akteri RS, FBIH i Brčko distrikt.........i naravno države BiH tu nema. U tvojoj viziji ona ne postoji, ona je samo prosti zbir nečega, što bi se reklo oduzimaš joj subjektivitet.
Ne razumijem sta je prosti zbir necega, a sta je komplicirani zbir necega, ali se slazem da su interesi drzave ono ste je u interesu njenih gradjana, kako god sabirao te interese, prosto ili komplicirano. Ne oduzimam ja drzavi subjektivitet, samo ne mogu zamisliti situaciju u kojoj je nesto u interesu drzave, tj njenih gradjana, a istovremeno protiv interesa i gradjana RS i gradjana FBIH. Interes drzave je ono sto je u interesu i jednih i drugih, a ne ni jednih, ni drugih, ili samo jednih ili samo drugih. Drzava BiH svakako pociva i na jednima i na drugima, a ne ni na jednima, ni na drugima. Ne pociva valjda na nekom apstraktnom interesu koji dolazi iz svemira, a nema veze sa ljudima iz BiH. Kako se meni cini, to je samo jednostavna podvala politicara koji cak i stvari koje nisu ni u cijem interesu proglasavaju interesom drzave i to im fino polazi za rukom.
Post Reply