6. april - Dan grada Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#76 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by leo karan »



uvodna iz vecerasnjeg dnevnika federalnle tv
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#77 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by HAVANA »

leo karan wrote:

uvodna iz vecerasnjeg dnevnika federalnle tv



:thumbup:

Samo da rata ne bude,ludila medju ljudima
veliki nude zablude,plaše nas raznim čudima
i svakoj bajci naude...da rata ne bude...
User avatar
Istocka
Posts: 3553
Joined: 10/09/2008 22:12
Location: Na raskrscu Azije i Evrope ..u.. Orient Expresu:)

#78 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Istocka »

Svim Sarajlijama cestitke !!




........SRETAN TI RODJENDAN VOLJENI I NEPOKORENI GRADE SARAJEVO .....SCHTAT DAS IST WALTER!.......
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#79 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Bijeli_sa »

Das ist Walter... :D volim te Sarajevo
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#80 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by ProbuseniDolar »

Cestitke jednom i jedinom, najdrazem gradu !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v ... [/youtube]
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#81 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by uvjek dobar gost »

Umalo da zakasnim, sa distance pristojne ali od srceta nek ti je bistar dan oslobodjenja ..... valjda ce i ovo proci i ponovo cemo te osloboditi....

Sretan 6. April......
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#82 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by -LIBERO- »

Control panel wrote:Image

Image

odavde je pocelo 6.04.1945. :wink:


voljeni grade sretan ti dan oslobodjenja.

Puno veci,isti ili vrlo slicni,plakati su i na Domu Armije i Narodnom Pozoristu.

Jako mi se svidjaju,i da se primjetiti da su "crveni" na vlasti u gradu,jer se teziste proslave baziralo,upravo poput ovih plakata,na partizanski pokret.

Ima li negdje veca ,jasnija,rezolucija ovih plakata,jako su dobri :thumbup:


I naravno svima onima koji osjecaju ovaj grad svojim,i kojima je ovaj grad "nacin zivota",zelim sretan 6.april :thumbup:
sarajevo1984
Posts: 11
Joined: 24/03/2010 06:16
Location: Australija

#83 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by sarajevo1984 »

-LIBERO- wrote:
Control panel wrote:Image

Image

odavde je pocelo 6.04.1945. :wink:


voljeni grade sretan ti dan oslobodjenja.

Puno veci,isti ili vrlo slicni,plakati su i na Domu Armije i Narodnom Pozoristu.

Jako mi se svidjaju,i da se primjetiti da su "crveni" na vlasti u gradu,jer se teziste proslave baziralo,upravo poput ovih plakata,na partizanski pokret.

Ima li negdje veca ,jasnija,rezolucija ovih plakata,jako su dobri :thumbup:


I naravno svima onima koji osjecaju ovaj grad svojim,i kojima je ovaj grad "nacin zivota",zelim sretan 6.april :thumbup:

SVAKA CAST ZA OVE SLIKE, ZIVIM U INOSTRANSTVU VEC GODINU, A KAD VIDJEH OVU SLIKU SA MEJDANA, GDJE SAM SE RODILA I ODRASLA U MAHALI, NESTO ME POTRESE. SVUGDJE OTIDJI, SVOJOJ KUCI DODJI I BICES NAJSRETNIJI. BEZ OBZIRA NA SAV OVAJ LOPOVLUK, NASILJE, JAD I BJEDU, DRZIMO SE I DRZAT CEMO SE. PA IPAK SMO MI DRAGULJ BALKANA I SRCE TRADICIJE, OBICAJA I KULTURE! SVAKA CAST!!!!
SRETAN TI TVOJ DAN, NAJDRAZI GRADE !
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#84 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Pitar s Kariba »

besana wrote:
Pitar s Kariba wrote:
Prvo me nasmija tvoj nick, pa me rasplaka ova pjesma i spot :(

@Hrvoje Hrvatinic....imash li toliko pristojnosti da nas ostavish na miru? Uopshte nisi dobrodoshao sa takvim komentarima. FY Hrvoje!

SRTAN TI 6. APRIL, MOJE DRAGO SARAJEVO! :D
ma samo ti nabaci osmijeh, pusti plakanje sad ! :wink: :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#85 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Control panel »

-LIBERO- wrote:
Control panel wrote:Image

Image

odavde je pocelo 6.04.1945. :wink:


voljeni grade sretan ti dan oslobodjenja.

Puno veci,isti ili vrlo slicni,plakati su i na Domu Armije i Narodnom Pozoristu.

Jako mi se svidjaju,i da se primjetiti da su "crveni" na vlasti u gradu,jer se teziste proslave baziralo,upravo poput ovih plakata,na partizanski pokret.

Ima li negdje veca ,jasnija,rezolucija ovih plakata,jako su dobri :thumbup:


I naravno svima onima koji osjecaju ovaj grad svojim,i kojima je ovaj grad "nacin zivota",zelim sretan 6.april :thumbup:

:wink: pa nije mala stvar 65 godina od oslobodjenja. cuo sam da neke od ovih slika po gradu nisu nikada nigdje objavljene.

SMRT FASIZMU, SLOBODA NARODU.
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#86 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Djokej »

TO JE MOJ GRAD 8-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#87 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Jara »

Plakati mi se praaavo sviđaju (sa sve mjestima na kojima su postavljeni)! :thumbup: :thumbup: :thumbup: 8-)
Odlična ideja! :thumbup: 8-) :)
Kako efektno djeluju ona dva na Historijskom muzeju! 8-)
Ko je dizajner, zna li ko?
možda ima al' mi primaklo
universe
Posts: 7
Joined: 08/04/2010 01:03

#88 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by universe »

Mozda je covjek djelimicno u pravu, nije sve bilo tako crno- bijelo kao u nekim partizanskim filmovima...
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#89 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by tempora »

Svako od nas dozivljava 6 april na svoj nacin - i ujedno ga mozda iznova prozivljava. Stoga mi nije jasno, kako vam samo pada na pamet da smatrate da jedan takav osjecaj tj dozivljaj mozete strpati u neku uniformisanost i odrediti nekome koji osjecaj ima pravo ispoljiti. Pa nije uspomena, sjecanje, misljenje, bol, tuga, radost ili sreca nekakva kosulja koju svi kroje po istim mjerama. Nije sahrana na kojoj se ocekuje da onaj koji najvise place i najvise zali ili svadba na kojoj svi trebaju - moraju biti sretni jer im to momenat nalaze. ( ako ne sretni - onda pijani).
Iako meni na 6 april ( i prije njega) ne pada na pamet njegov rodjendan ( iako znam sto je taj dan znacio i znaci), jer su mi zvuci prvih granata u 00 casova, lica mojih najblizih i sve ono poslije, jos uvijek svjezi i oznacavaju mi kraj svega onoga sto sam do tada zivjela ( i svi mi iz tog vremena) - ne cini me to nekakvim fasistom. Ili jos manje, nekakvim omalovazavanjem tog datuma. Jednostavno nesto, sto je zauvijek oznacilo svaki momenat moga postojanja i sto svaki puta s pocetkom aprila dobije jake konture i postaje opet dio danasnjega jace je od bilo koje druge istorije.
Stoga, ne budite prekruti u svojim izjavama i pustite neka svako na svoj nacin kaze ono sto mu je na srcu - ma sta to bilo. Jer 6 april je sve prije nego momenat nalaganja - i odredjivanja koji to osjecaj i koji izraz lica treba da preovlada. Ovaj dan je sukob raznih istorija, onih vedrih i onih najmracnijih, sa jos toliko razlicitih sudbina -sto nas ujedno i uci, da budemo sto umjereniji, sto tolerantniji, sto odgovorniji u svim segmentima zivota. Ukljucujuci i ovaj u kojem na osnovu dvije recenice nekoga prilijepimo etiketu da je fasista. Zakljucimo da je neprijatelj ovom gradu. A da se i ne zapitamo jesmo li mozda sudili prebrzo, jesmo li mozda shvatili pogresno, je li taj neko mozda mislio nesto drukcije i jesmo li mu mozda nacinili neku stetu svjesno ili nesvjesno.
A ovaj grad takve stvari najmanje zasluzuje. On je upravo opstajao kroz ljude koji su postovali, stitili i branili drukcije. Ako nista, to je najmanje sto smo mu duzni.
Pa sada kako vam volja. Ako ovaj post ne pase u temu - neka ona bude kako je vi smatrate obiljeziti.
A u moje ime : pocast svim mojim sugradjanima onima kojih vise nema - pocev od onih najmladjih i hvala svima onima koji su prezivjeli.
Da se ne zaboravi i neka se zauvijek slavi - svaki dan u njemu bez rata i stradanja.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#90 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by VjecitiStudent »

tempora wrote: ...
Iako meni na 6 april ( i prije njega) ne pada na pamet njegov rodjendan ( iako znam sto je taj dan znacio i znaci), jer su mi zvuci prvih granata u 00 casova, lica mojih najblizih i sve ono poslije, jos uvijek svjezi i oznacavaju mi kraj svega onoga sto sam do tada zivjela ( i svi mi iz tog vremena) - ne cini me to nekakvim fasistom. Ili jos manje, nekakvim omalovazavanjem tog datuma. Jednostavno nesto, sto je zauvijek oznacilo svaki momenat moga postojanja i sto svaki puta s pocetkom aprila dobije jake konture i postaje opet dio danasnjega jace je od bilo koje druge istorije.
...
Prve granate na grad su zapravo pale 5. aprila 1992., nekad popodne.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#91 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Control panel »

VjecitiStudent wrote:
tempora wrote: ...
Iako meni na 6 april ( i prije njega) ne pada na pamet njegov rodjendan ( iako znam sto je taj dan znacio i znaci), jer su mi zvuci prvih granata u 00 casova, lica mojih najblizih i sve ono poslije, jos uvijek svjezi i oznacavaju mi kraj svega onoga sto sam do tada zivjela ( i svi mi iz tog vremena) - ne cini me to nekakvim fasistom. Ili jos manje, nekakvim omalovazavanjem tog datuma. Jednostavno nesto, sto je zauvijek oznacilo svaki momenat moga postojanja i sto svaki puta s pocetkom aprila dobije jake konture i postaje opet dio danasnjega jace je od bilo koje druge istorije.
...
Prve granate na grad su zapravo pale 5. aprila 1992., nekad popodne.
po jarcedolima
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#92 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by pOZz »

Image 6. april

Dokumentarac sa FTV-a.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#93

Post by campa_xxx »

Bilo gdje da krenem o tebi sanjam,
putevi me svi tebi vode,
cekam s nekom ceznjom
na svjetla tvoja
Sarajevo ljubavi moja.





Sretan rodjendan :thumbup: :bih:
User avatar
astala_vistala
Posts: 1424
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#94 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by astala_vistala »

Hej junaci,branitelji iz svih krajeva Sarajevo zaboravit nece nikada !!!

http://www.youtube.com/watch?v=VLyIO4YAv2c


Za ovaj grad,nije umrijet grijeh !
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#95 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by plejka2 »






....................... :bih:
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#96 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Max Bunker »

" Hocu da ti kazem, necu da te lazem, mnogo te volim , navucen sam na tebe... " :)


User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#97 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by fosil »

Vjecna slava i hvala svima koju su dali svoje zivote i mladost za tebe grade moj...
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#98 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by erni3 »

sanabe wrote:Haj'' shto volim Sarajevo, al' shto volim Sarajlije :thumbup: :bih: :sax:

a tek Sarajke :D


Sretan rodjendan :)
samko1974
Posts: 271
Joined: 02/02/2011 04:54

#99 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by samko1974 »

zamisli te sudbine da ti rodni grad i dijete jedino imaju isti dan rodjendan.E pa vala nek im je sretan oboma. :-D
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#100 Re: 6. april - Dan grada Sarajeva

Post by Chisum »

Kao i svake godine, kada cestitam Dan svome gradu, sjetim se mojih drugova! Sretan ti dan GRADE! Sretna vam godisnjica LAVOVI!
... 5. April 1992... sve do kad bude trebalo.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image[/quote]


SLAVA IM I VJECNI RAHMET!

Bila je cast boriti se uz ovakve heroje!

Umirali smo i poslije rata... U jednom jos tezem ratu... Neka ti je vjecni rahmet Adnane Karovicu!

Image
Post Reply