5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#76 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by madner »

:roll:

Zar mislite da kada bi sutra dali odkaz da ne bi nasli zamjenu u roku odmah? Koja to teta na salteru ima duplu platu?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#77 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by fidoremilienko »

I zbog te cinjenice treba nekome uzeti dusu? :-)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#78 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

fidoremilienko wrote:I zbog te cinjenice treba nekome uzeti dusu? :-)
Očito je da treba.
Jadno je što u državi imamo totalno ne uređeno stanje vrednovanja radnih zadataka.
Jadno je da teta u jednoj opštini sa SSS ima TO 10KM a platu čak 1200KM :roll:
Jadno je da čistačica u Vladi ima platu 800KM, plus TO 7KM,a teta koja čisti školu tek 390KM i TO 7KM.
Jadno je da teta u školi sa krpom i hladnom vodom čisti za stotinama djece, riba WC iza njih stotine, a teta u Vladi sa usisivačem usisa tepihe i u istu WC školjku zavali 0,5 l deterdženta, dok ona u školi taj isti deterdžent razvlači pola mjeseca.
Poremećen sistem vrijednosti totalno.
Ali očito je da su po kancelarijama tetke, strine, ujne, ljubavnice, rodice i supruge pa se teško mogu spustiti niže ili još bolje poslati kući ( jer ionako njih 50% je višak), jer zaboga najgore je kad se "opanak popapuči".
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#79 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

madner wrote: :roll:

Zar mislite da kada bi sutra dali odkaz da ne bi nasli zamjenu u roku odmah? Koja to teta na salteru ima duplu platu?
Meni otkaz ne mogu dati.
Nije ona Staljin ako je ministrica, iako to za sada pokušava da izigrava.
Zakon se mora poštovati, pa makar i štrajkom do besvijesti.
Danas su pokušali napraviti Šinderovu listu, ali eto nešto im nije uspjelo.
Svi su ostali jedinstveni, ako bude otkaza biće ih za ukupno preko 7000 prosvjetara.
Ali i isto toliko tužbi.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#80 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Kemo BA »

fidoremilienko wrote:
zelenashica wrote:
Tako da,....svi imamo pravo na mišljenje, ali ono što je činjenica je da je posao prosvjetnog radnika puno više zahtjevniji od posla kancelarijskog službenika ( ili ti teta na šalterima) a koje imaju 2 učiteljske plate. :roll:
Apsolutno! :)
:thumbup: Apsolutno!još jednom

Platni razredi = glupost da zaštiti nestrucne i nesposobne,kupljene diplome,sestrice,bratice itd.= uravnilovka u nagrađivanju = max nepravda= mogucnost da se dobije nezarađeno i ponizi radnik.

Place prema radnim rezultatima pa ce ministri ostati bez istih a sposobni dobiti zarađeno!

Zelenašice,ja ponešto dodao ali 100% podrška ! Vi vaspitavate najvrjednije našu djecu!
slatka_mala
Posts: 38
Joined: 22/01/2008 21:15

#81 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by slatka_mala »

Ne znam kako je u ostalim kantonima ali u Kantonu Sarajevo opće nije loša situacija, ja sam jedna od njih i prosvjetari samo što nisu počeli tražiti platu dva puta u mjesecu, a koliko se realno radi i planovi i programi se prepisuju iz godine u godinu mislim da su plate sasvim dovoljne. Prosvjetari nisu realni i nije bas toliko težak posao kako se to priča ko voli svoj poziv, a oni što ne vole generacije nam upropaštavaju. Neprestano traže da se nešto pitamo a kad se traže neki komentari iz Ministarstva svi to tako šturo odrade ni sami se ne trude niti da sebi olakšaju niti djeci, ali uvijek čast izuzecima. Stanje u državi je odraz našeg obrazovanja!
Sad možete da me napadate slobodno ali trebamo biti realni!
User avatar
Intimus
Posts: 818
Joined: 22/09/2009 22:22
Location: rahmetli sa-x

#82 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Intimus »

slatka_mala wrote:Ne znam kako je u ostalim kantonima ali u Kantonu Sarajevo opće nije loša situacija, ja sam jedna od njih i prosvjetari samo što nisu počeli tražiti platu dva puta u mjesecu, a koliko se realno radi i planovi i programi se prepisuju iz godine u godinu mislim da su plate sasvim dovoljne. Prosvjetari nisu realni i nije bas toliko težak posao kako se to priča ko voli svoj poziv, a oni što ne vole generacije nam upropaštavaju. Neprestano traže da se nešto pitamo a kad se traže neki komentari iz Ministarstva svi to tako šturo odrade ni sami se ne trude niti da sebi olakšaju niti djeci, ali uvijek čast izuzecima. Stanje u državi je odraz našeg obrazovanja!
Sad možete da me napadate slobodno ali trebamo biti realni!
Šta ima, prosvjetni radnik..? :-)
Evo i mene su upravo izabrali za Predsjednika Rusije!
Drago mi je da smo se upoznali... :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#83 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by madner »

Odje Kim Jong :D

Reci joj Vladimire :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#84 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

slatka_mala wrote:Ne znam kako je u ostalim kantonima ali u Kantonu Sarajevo opće nije loša situacija, ja sam jedna od njih i prosvjetari samo što nisu počeli tražiti platu dva puta u mjesecu, a koliko se realno radi i planovi i programi se prepisuju iz godine u godinu mislim da su plate sasvim dovoljne. Prosvjetari nisu realni i nije bas toliko težak posao kako se to priča ko voli svoj poziv, a oni što ne vole generacije nam upropaštavaju. Neprestano traže da se nešto pitamo a kad se traže neki komentari iz Ministarstva svi to tako šturo odrade ni sami se ne trude niti da sebi olakšaju niti djeci, ali uvijek čast izuzecima. Stanje u državi je odraz našeg obrazovanja!
Sad možete da me napadate slobodno ali trebamo biti realni!
Svaki posao ima svoju težinu.
Kada bi svi mi radili svačiji posao po par dana, znali bi cijeniti onog drugog.
Ja cijenim svačiji posao i ne dam da iko ponižava moj.
Ali isto tako mislim da svako ima pravo da se bori za svoja prava.

Oni koji ne rade svoj posao savjesno, mogu slobodno da nastave sa uživanjem svoje plate i neka budu zadovoljni što i to uopšte imaju.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#85 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Demant KO Sindikata TK na laži izrečene od strane premijera.
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=46069

Reagovanja političkih stranaka i udruženja građana...
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=46065

Reakcija direktora svih osnovnih škola na TK i Vijeća roditelja..
.
http://www.radioslon.ba/index.php?optio ... i&Itemid=5

„Instrukcija je donesena nezakonito i proizvoljno. Zakon o štrajku štiti radnike i on samim time ne daje tu mogućnost da bi direktori mogli kreirati rad u narednom periodu.“, kaže dr.sci. Enes Huseinagić – predsjedavajući Aktiva direktora osnovnih škola TK.


„U potpunosti podržavamo sve aktivnosti koje Sindikat osnovnog i srednjeg obrazovanja poduzima na rješavanju svojih pitanja jer i nama kao roditeljima je vrlo bitno da prosvjetni radnici zadovoljni dođu u učionice kako bi proces odgoja i obrazovanja tekao u punoj normi.“, kaže Izudin Šarić – predsjednik Udruženja vijeća škola i roditelja TK.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#86 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Kemo BA »

slatka_mala wrote:Ne znam kako je u ostalim kantonima ali u Kantonu Sarajevo opće nije loša situacija, ja sam jedna od njih i prosvjetari samo što nisu počeli tražiti platu dva puta u mjesecu, a koliko se realno radi i planovi i programi se prepisuju iz godine u godinu mislim da su plate sasvim dovoljne. Prosvjetari nisu realni i nije bas toliko težak posao kako se to priča ko voli svoj poziv, a oni što ne vole generacije nam upropaštavaju. Neprestano traže da se nešto pitamo a kad se traže neki komentari iz Ministarstva svi to tako šturo odrade ni sami se ne trude niti da sebi olakšaju niti djeci, ali uvijek čast izuzecima. Stanje u državi je odraz našeg obrazovanja!
Sad možete da me napadate slobodno ali trebamo biti realni!
Samo reci kakav napad želiš? Šala mala i gdje nesta solidarnost? Tebi bi možda bilo dobro da i ne dobiješ platu samo da imas posao. :lol: A sada malo realno koliko clanova domacinstva izdržavaš ili si samica .?Hej,pa ne rece kolka ti je plata! :-)
bosanski.tornjak
Posts: 124
Joined: 09/02/2012 23:09

#87 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by bosanski.tornjak »

Koji ste vi dzoneri.umjesto da izadjete skupa sa njima da podrzite prosvjetare vi im podapinjete po forumu. Hoce ljudo vecu platu jer je i zasluzuju al nekoliko "ja znam sve" fotumasa ipak zna bolje. Sa takvim ljudima u drzavi je najbolje oranicu od cijele napravit i umjesto table wellcome to Bosnia and Herzegovina postavit tablu sa natpisom Poslijedni rezervat primata u Evropi.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#88 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Halcyon »

bosanski.tornjak wrote:Koji ste vi dzoneri.umjesto da izadjete skupa sa njima da podrzite prosvjetare vi im podapinjete po forumu. Hoce ljudo vecu platu jer je i zasluzuju al nekoliko "ja znam sve" fotumasa ipak zna bolje. Sa takvim ljudima u drzavi je najbolje oranicu od cijele napravit i umjesto table wellcome to Bosnia and Herzegovina postavit tablu sa natpisom Poslijedni rezervat primata u Evropi.
Naša posla... Svi sve znaju i u sve se razumiju.

Žalosno je da vozač u Elektroprivredi ima haman pa veću platu od profesora koji je zasigurno obrazovaniji od nje. Ne omalovažavam ničiji rad, pa ni rad te sekretarice, ali neke stvari treba realno gledat.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#89 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by atko »

ja bih prosvjetarim dao duplo vece plate ... ali bih i napravio tako zestoku reviziju ... pa bih one koji repriziraju slajdove na grafoskopu iz 1983 nabio iz prosvjete cipelom broj 48 ... a one koji su progurali svoj "udzbenik" zbog nakih bodova ... pa vuk zivi na drvetu a lisica se lovi zbog rogova .... e takvi bi i odgovarali zakonski

svaka medalja ima lice i nalicje ... i svi samo znaju da postoje prava ... a obaveze ... ???
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#90 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

atko wrote:ja bih prosvjetarim dao duplo vece plate ... ali bih i napravio tako zestoku reviziju ... pa bih one koji repriziraju slajdove na grafoskopu iz 1983 nabio iz prosvjete cipelom broj 48 ... a one koji su progurali svoj "udzbenik" zbog nakih bodova ... pa vuk zivi na drvetu a lisica se lovi zbog rogova .... e takvi bi i odgovarali zakonski

svaka medalja ima lice i nalicje ... i svi samo znaju da postoje prava ... a obaveze ... ???
:thumbup:
Slažem se da u svakoj pšenici ima kukolja.
Inspekcije su od 16.02. ove godine krenule po školama,...i bojim se samo da rezultati tih inspekciskih nadzora neće dovesti do ovog, s čim se slažu svi oni prosvjetni radnici koji fkt rade svoj posao savjesno.
Jedino što mi se u cijeloj ovoj priči ne dopada, je unaprijed javljanje školama, kada i gdje dolaze inspektori. Mislim da su trebali doći ne najavljeni i tek bi onda imali stvarno stanje.Ovako je sve šminka.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#91 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

bosanski.tornjak wrote:Koji ste vi dzoneri.umjesto da izadjete skupa sa njima da podrzite prosvjetare vi im podapinjete po forumu. Hoce ljudo vecu platu jer je i zasluzuju al nekoliko "ja znam sve" fotumasa ipak zna bolje. Sa takvim ljudima u drzavi je najbolje oranicu od cijele napravit i umjesto table wellcome to Bosnia and Herzegovina postavit tablu sa natpisom Poslijedni rezervat primata u Evropi.
Samo mala ispravka.
Ljudi NEĆE veću platu, nego samo onu koju su imali zaključno sa oktobrom 2011.godine.
Znači samo ne daju umanjenja.
Treba li napomenuti činjenicu da je budžet TK u deficitu 44 mil.KM, a da sa leđa prosvjete žele namiriti čak 1/3 deficita. Sa leđa prosvjete kojoj nisu od 2008.godine platu i naknade uvećali ni za 1KM.
Postavlja se logično pitanje, zar prosvjeta treba da snosi teret budžeta onih koji su ga opustošili i sebi povećavali primanja sve ove godine?

Računi neki dan predočeni na Skupštini TK, kao usvajanje potrošnje od prošle godine su alarmantni. Nebrojeno računa po kojekakvim hotelima i restornima, naznačenim na ime "istraživanja" od po 5 000KM pa sve do 10 000KM.Ljudi moji pa toliko u jednom hotelu košta solidna svadba :-)
Tako Tuzlanski skupštinari i ministri vode istraživanja.
Ili cifra od 3 mil.KM nznačena za naučno-istraživački rad( da se razumijemo nemam ništa protiv istraživanja, ali po ovom principu imam itekako), za samo jednu labaratoriju u Tuzli, i to pravnom licu, koji od cijelog profita 15 % daje univerzitetu a 10 % Vladi.....eh, i Marko kraljević je dijelio pola-pola sa svojim konjem. :-)
A ovdje je princip, ako si podobam, evo ti milioče, pa daj dio državi, a ostalo pošteno zavrni u privatnu kasu.
Eto kako Vlada štedi :-)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#92 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

http://www.vidiportal.ba/drutvo/9932-tr ... e-vlade-tk

http://www.vidiportal.ba/kolumne/9935-s ... svoj-posao

http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... i&Itemid=5

Najgore je kada "vladini" mediji šire dezinformacije tipa: Za one koji možda ne znaju Nacrt budžeta je akt koji su usvojili poslanici u Skupštini Tuzlanskog kantona i koji sada prolazi kroz javnu raspravu. Dakle, prosvjetni radnici su krenuli u štrajk prije nego su učestvovali u dopuni ili doradi Budžeta Tuzlanskog kantona za 2012. godinu.

Očito ne znaju za :Da se čekalo na usvajanje Budžeta, tada se usvaja i Zakon o izvršenju Budžeta, po kojem su i krivično odgovorane osobe u institucijama kantona za narušavanje, probijanje... Budžeta, bili bi dovedeni u svršen čin. Zato konstatacije da štrajkujemo zbog faktičkih, sadašnjih 2 %, je prazna priča i obmanjivanje javnosti.


Moram "pohvaliti" krizni štab Vlade koji je u stalom zasijedanju, jer fkt je jako težak zadatak smisliti kako za*ebati sve osim sebe i poslanika. :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#93 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Bosanac sa dna kace »

jao koje izvjestavanje
tek nepismenost tipa đž :oops:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#94 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Bosanac sa dna kace wrote:jao koje izvjestavanje
tek nepismenost tipa đž :oops:
Copy-pyste kolega :D

I prije nego odem na novi sastanak, samo da dodam ono što prosvjetne radnike najviše boli....nazivanjem da su "potrošnja".

Kako jednom neko reče:
Kad se uzgajaju domaće životinje to je za državu proizvodnja.
Kad se odgajaju djeca to je za državu potrošnja.


Apsurd!!!


Vuk Karadžić davno reče:"Nije meni što je malo neg što je nepravda"
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#95 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by mumy »

leet wrote:Imam u blizoj familiji nastavnika u osnovnoj, ide 2 puta na more, trebam li da nabrajam dalje ? :D
drzi nastavu do 1 i poslije ode kuci ili raditi drugi posao :lol:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#96 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

mumy wrote:
leet wrote:Imam u blizoj familiji nastavnika u osnovnoj, ide 2 puta na more, trebam li da nabrajam dalje ? :D
drzi nastavu do 1 i poslije ode kuci ili raditi drugi posao :lol:
Pa opet kad sve zbrojiš to je u prosjeku 6h efektivnog rada. Naravno izostavljam papirologiju.
De mi reci koliko efektivnog rada ima teta na šalterima, naravno ne računaj telefoniranje na račun firme, nemoj ni kahvenisanja nako usputiLe.....zbilja je jako puno onih koji prosvjetu nazivaju neradnicima. Samo me zanima kad je to tako lagan posao, zasto niste svi završili u prosvjeti :-)
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#97 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by amko76 »

Bravo moderatori, tema je sada gdje spada :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#98 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Štrajk trese Vladu TK: Prijedlog izlazne strategije iz nepotrebnog konflikta
Subota, 10 Mart 2012 09:07 Prof. dr. Izudin Kešetović Kolumne - Vidiportal


Piše: Prof. dr. Izudin Kešetović

Kako je Vlada TK u pregovorima oko prekida štrajka prosvjetnih radnika ponudila sindikatima obrazovanja da plata umjesto 6, 5 %, bude smanjena za 5 %, a da topl obrok ostane 7 KM. bilo bi interesantno reći o čemu se radi?

Odgovor je jednostav.

Prosvetni radnici treba da jednu platu doniraju za finansijsku konsolidaciju javne potrošnje.

Znači jedna plata za stabilizaciju.

Ako je tako, a jeste tako, zar nije bolji slijedeći prijedlog:

VLADA RASPISUJE JAVNI DUG I VRŠI EMISIJU OBVEZNICA SA KAMATNOM STOPOM OD 5%.

SVI ZAPOSLENI U JAVNOM SEKTORU UPISUJU DRAGOVOLJNO ZAJAM I VLADA PRIKUPLJA SREDSTVA.

VLADA NOVAC ULAŽE U JAVNE INVESTICIJE I NOVO ZAPOŠLJAVANJE .

VLADA SMANJUJE TROŠKOVE I OBEZBJEĐUJE SERVISIRANJE DUGA.

Model je poznat i on ima obilježje tržišne ekonomije.

Projektovanje tražnje novca na razini od 5%, koliko iznosi potencijalna kapitalizacija, pruža mogućnost da sredstva umjesto na depozite banaka idu na investitora. U ovom slučaju je investitor javni sektor na razini vlasti kantona i općina.

Naime, pametna vlast zna šta je potrebno građanima i poduzetničkom sektoru.

Naravno, poduzetnička struktura u privatnom sektoru zna prepoznati interes da ostvari profit. Za profit su potrebni resursi: ljudski, materijalni i kapital.

Kreira se tražnja.

Tražnja postiče ponudu i sistem se pokreće.

S toga terorija žrtve se pretvara u teoriju korisnosti.

Možda je malo komplikovanije i dugoročnije.

Možda je trenutno najbolji metod harača ali je on jednokratan - kao drvena peć: jednom bude i plane.

Možete uzeti danas prosvjetnim radnicima, sutra medicinskom osoblju a na kraju i policajcima i sudijama .

Rezultat je uvijek nula jer dobijate nezadovoljne i uvrijeđene ljude.

Psihološka teorija u ekonomiji poznaje očekivanje.

Vlada treba da prizna „poraz„ i da kaže da je sve bilo stvar zabune, te da iz bespotrebnog „konflikta“ izađe kao pobjednik. Pobjednik je onaj koji vrati povjerenje u vlast, državu i čovjeka. U krajnjem slučaju ljudski je griješiti, ali i priznamati grešku. Od toga imaju svi koristi.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#100 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Pojedini članovi KO SDA su sugerirali da članovi Vlade ne bi trebalo da daju neodmjerene izjave, koje umjesto da doprinesu smirivanju tenzija, izazivaju dodatni revolt.

Štrajk u većini osnovnih i srednjih škola je nastavljen, a još je neizvjesno kada bi učenici ponovo mogli u školske klupe.

Posljednji susret Pregovaračkog tima Vlade i Štrajkačkog odbora završen je obostranim ponudama koje nisu donijele rješenje.

Vlada TK, podsjetimo, ponudila je smanjenje plaće od 5 odsto (umjesto ranijih 6,5) i topli obrok 7 KM dnevno. Sindikati su takvu ponudu odbili, ostajući pri stavu da plaće ostanu na nivou iz oktobra 2011. godine, te da se topli obrok bude 1 odsto prosječne plaće u F BiH. Štrajkački odbor je zatražio izjašnjenje Vlade TK-a o ovom zahtjevu.

Međutim, tokom vikenda i danas nije bilo nikakvih pomaka. Vlada Tuzlanskog kantona bi sutra (utorak) trebala da održi sjednicu, vjerovatno vanrednog karaktera, na kojoj bi se trebala izjasniti o stavu Štajkačkog odbora.

U međuvremenu, vjerovatno suočeni s činjenicom da štajk koji traje od 5. marta postaje sve ozbiljniji problem, danas su svoje sjednice održali Kantonalni odbor SDA i Predsjedništvo SDP-a TK.

Zvanične informacije nisu saopćenje, ali prema onome što je bportal.ba saznao, KO SDA je zatražio od premijera Seada Čauševića da on bude na čelu Pregovaračkog tima Vlade, te da u timu budu i ministrica obrazovanja Nađa Avdibašić-Vukadinović i ministar finansija Mlađan Lazić.

Također, SDA je zatražila i da se pregovori hitno nastave, kako bi štrajk konačno bio završen. Pojedini članovi KO SDA su sugerirali da članovi Vlade ne bi trebalo da daju neodmjerene izjave, koje umjesto da doprinesu smirivanju tenzija, izazivaju dodatni revolt.

Sjednica Predsjedništva KO SDP još je u toku.

http://www.bportal.ba/index.php?option= ... &Itemid=66
Post Reply