5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#126 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Janjicar »

zelenashica wrote:
Janjicar wrote: Kako vam je se mogao obicni nezaposleni covjek priduzit? Nigdje vas nije bilo na ulici da obavijestite narod kada i u koliko,pred vladu da odete da strajkate a sada pricate kako vas nije niko podrzao :x
izmisljate mediju vas nisu podrzali, molim te nemoj pocinjatu tu pricu....
Prelistaj pisanja medija sa podrucka TK, prelistaj i sve zapise sa RTVTK I RTV SLON,...naravno nista neobicno jer su dobili od Vlade 100 000 KM na ime "pomoci".

A o okolini je suvišno,....zar se podrska prvi ne treba osjetiti, pa onda pokazati?
Jedino je pokret Revolt dao pismenu podsku za proteste najavljene za subotu?
Zelis li izvjestaje medija prelistati i osude javnosti?
Vi od RTVTK i RTV SLON ocekujete podrsku ? Pa odavno i ptice na granama znaju za koga rade...
a bilo je drugi info portala koji su vas podrzavali...
Ja ne pricam o pokretima Revoltu ili nekim drugim vec govorim o obicnom covjeku jer si uostalom o njima i govorila...
Ja vjerujem da bi vam se velika vecina pridruzila u tim protestima
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#127 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Janjicar wrote:
zelenashica wrote:
Janjicar wrote: Kako vam je se mogao obicni nezaposleni covjek priduzit? Nigdje vas nije bilo na ulici da obavijestite narod kada i u koliko,pred vladu da odete da strajkate a sada pricate kako vas nije niko podrzao :x
izmisljate mediju vas nisu podrzali, molim te nemoj pocinjatu tu pricu....
Prelistaj pisanja medija sa podrucka TK, prelistaj i sve zapise sa RTVTK I RTV SLON,...naravno nista neobicno jer su dobili od Vlade 100 000 KM na ime "pomoci".

A o okolini je suvišno,....zar se podrska prvi ne treba osjetiti, pa onda pokazati?
Jedino je pokret Revolt dao pismenu podsku za proteste najavljene za subotu?
Zelis li izvjestaje medija prelistati i osude javnosti?
Vi od RTVTK i RTV SLON ocekujete podrsku ? Pa odavno i ptice na granama znaju za koga rade...
a bilo je drugi info portala koji su vas podrzavali...
Ja ne pricam o pokretima Revoltu ili nekim drugim vec govorim o obicnom covjeku jer si uostalom o njima i govorila...
Ja vjerujem da bi vam se velika vecina pridruzila u tim protestima.
Misliš da prosvjeta nije tražila podršku baze- naroda u običnim građanima?! Ispitivalo se danima, neslužbeno u masi, i nailazilo samo na otpor. Zašto? Jer je nepismenom insanu koji je navikao da bude donji teško objasniti cilj i suštinu. Čast pojedincima!
Kolega griješiš. Narod bosanski se ne brine o onome što njega direktno ne dotiče.

Ali ima jedna pametna koja govoriti sve:
Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#128 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Janjicar »

zelenashica wrote:
Janjicar wrote:
zelenashica wrote: Prelistaj pisanja medija sa podrucka TK, prelistaj i sve zapise sa RTVTK I RTV SLON,...naravno nista neobicno jer su dobili od Vlade 100 000 KM na ime "pomoci".

A o okolini je suvišno,....zar se podrska prvi ne treba osjetiti, pa onda pokazati?
Jedino je pokret Revolt dao pismenu podsku za proteste najavljene za subotu?
Zelis li izvjestaje medija prelistati i osude javnosti?
Vi od RTVTK i RTV SLON ocekujete podrsku ? Pa odavno i ptice na granama znaju za koga rade...
a bilo je drugi info portala koji su vas podrzavali...
Ja ne pricam o pokretima Revoltu ili nekim drugim vec govorim o obicnom covjeku jer si uostalom o njima i govorila...
Ja vjerujem da bi vam se velika vecina pridruzila u tim protestima.
Misliš da prosvjeta nije tražila podršku baze- naroda u običnim građanima?! Ispitivalo se danima, neslužbeno u masi, i nailazilo samo na otpor. Zašto? Jer je nepismenom insanu koji je navikao da bude donji teško objasniti cilj i suštinu. Čast pojedincima!
Kolega griješiš. Narod bosanski se ne brine o onome što njega direktno ne dotiče.

Ali ima jedna pametna koja govoriti sve:
Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
Skim god sam razgovorao na tu temu podrzavali su strajk zato mi je i krivo sto niste napravili prosvjede ispred vlade TK jer bi vam se pridruzili veliki dio gradjana
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#129 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Janjicar wrote: Skim god sam razgovorao na tu temu podrzavali su strajk zato mi je i krivo sto niste napravili prosvjede ispred vlade TK jer bi vam se pridruzili veliki dio gradjana
Jesi li slušao radio Gračanicu ovih dana, ili recimo radio Srebrenik.....uživo javljanja "običnih građana" njih na desetine, koji nisu imali ni P za pohvalu prosvjete. Nije samo Tuzla TK. Ima tu još, još,..mjesta.

Protesti su pripremani i najvjerovatnije će i biti naredne subote.
Nema više protesta pred zgradom Vlade. Pred novu godinu je Skupština izmijenila zakon, e moj drug ne daju više ni da se prosvjeduje. Tako da jedino je moguće napraviti "šetnju" bez zaustavljanja. Čak i jednominutno zaustavljanje podliježe zakonskim sankcijama.
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#130 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Janjicar »

zelenashica wrote:
Janjicar wrote: Skim god sam razgovorao na tu temu podrzavali su strajk zato mi je i krivo sto niste napravili prosvjede ispred vlade TK jer bi vam se pridruzili veliki dio gradjana
Jesi li slušao radio Gračanicu ovih dana, ili recimo radio Srebrenik.....uživo javljanja "običnih građana" njih na desetine, koji nisu imali ni P za pohvalu prosvjete. Nije samo Tuzla TK. Ima tu još, još,..mjesta.

Protesti su pripremani i najvjerovatnije će i biti naredne subote.
Nema više protesta pred zgradom Vlade. Pred novu godinu je Skupština izmijenila zakon, e moj drug ne daju više ni da se prosvjeduje. Tako da jedino je moguće napraviti "šetnju" bez zaustavljanja. Čak i jednominutno zaustavljanje podliježe zakonskim sankcijama.
Ni najavljeni skupovi se ne mogu odrzati pred vladom ? wtf :S
Ne znam nisam slusao al ako je to tako onda vas i ja podrzavam da se izborite samo za svoje a ostale ko ....
Jer kao sto ti rece kod nas je " samo nek nisam ja "....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#131 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Janjicar wrote:
zelenashica wrote:
Janjicar wrote: Skim god sam razgovorao na tu temu podrzavali su strajk zato mi je i krivo sto niste napravili prosvjede ispred vlade TK jer bi vam se pridruzili veliki dio gradjana
Jesi li slušao radio Gračanicu ovih dana, ili recimo radio Srebrenik.....uživo javljanja "običnih građana" njih na desetine, koji nisu imali ni P za pohvalu prosvjete. Nije samo Tuzla TK. Ima tu još, još,..mjesta.

Protesti su pripremani i najvjerovatnije će i biti naredne subote.
Nema više protesta pred zgradom Vlade. Pred novu godinu je Skupština izmijenila zakon, e moj drug ne daju više ni da se prosvjeduje. Tako da jedino je moguće napraviti "šetnju" bez zaustavljanja. Čak i jednominutno zaustavljanje podliježe zakonskim sankcijama.
Ni najavljeni skupovi se ne mogu odrzati pred vladom ? wtf :S
Ne znam nisam slusao al ako je to tako onda vas i ja podrzavam da se izborite samo za svoje a ostale ko ....
Jer kao sto ti rece kod nas je " samo nek nisam ja "....
Ne mogu! Zakon su izmijenili planski, zabranjeno svako okupljanje osim u kretanju, unaprijed najavljenom trasom!
Zakon izmijenjen nakon decembarskog prosvjeda prosvjete pred zgradom skupstine koji je bio uredno najavljen.
Post Reply