360° kamere

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1 360° kamere

Post by arnes_king »

Pozdrav svima,

Da li se neko ovdje barem malo razumije oko ovih 360 stepeni kamera kojima se mogu praviti slike za objekte na google kartama? Kao ono google streetview samo unutrasnjost prostora?

Na ovakve mislim:

https://www.google.com/intl/en/streetvi ... /products/

Gledao sam po netu i vidim da ima jeftinijih varijanti od po 400-500$/€ a skuplje varijante su po 3500+$/€.

Meni bi trebala jedna da pravi pristojne slike, ne mora biti bas top, ali da nije ni odron, jer ce mi trebati za snimanje odredjenih poslovnih objekata, ali ne bih u startu odmah da dajem par hiljada, nego bih neku jeftiniju varijantu.

Ne razumijem se bas u to, a malo sam guglao pa da i ovdje pitam ako neko ima da mi moze dati neke savjete, upute i prijedloge.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#2 Re: 360° kamere

Post by AmirBaa »

ja imam samsung gear 360, nije ni priblizno skupa kao tvoje te cifre, a sasvim pristojna kamera. Slike odlicne, videi odlicni :thumbup:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3 Re: 360° kamere

Post by arnes_king »

AmirBaa wrote:ja imam samsung gear 360, nije ni priblizno skupa kao tvoje te cifre, a sasvim pristojna kamera. Slike odlicne, videi odlicni :thumbup:
Imas li negdje da si objavio pa da vidim primjere, moram biti siguran da je pristojan kvalitet slike?

A hvala svakako na odgovoru :thumbup:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4 Re: 360° kamere

Post by AmirBaa »

arnes_king wrote:
AmirBaa wrote:ja imam samsung gear 360, nije ni priblizno skupa kao tvoje te cifre, a sasvim pristojna kamera. Slike odlicne, videi odlicni :thumbup:
Imas li negdje da si objavio pa da vidim primjere, moram biti siguran da je pristojan kvalitet slike?

A hvala svakako na odgovoru :thumbup:
Image

ovo je tzv klix planet efekat, tako mi se slike najvise svidjaju da su "odjednom" tj. kad necu da gledam u 360 formatu, nego kao jpg :)
a druge neke ne znam kako da ti pokazem, jer su one poseban format :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5 Re: 360° kamere

Post by arnes_king »

AmirBaa wrote:
arnes_king wrote:
AmirBaa wrote:ja imam samsung gear 360, nije ni priblizno skupa kao tvoje te cifre, a sasvim pristojna kamera. Slike odlicne, videi odlicni :thumbup:
Imas li negdje da si objavio pa da vidim primjere, moram biti siguran da je pristojan kvalitet slike?

A hvala svakako na odgovoru :thumbup:
http://i64.klix.com/2v0cv2a.jpg

ovo je tzv klix planet efekat, tako mi se slike najvise svidjaju da su "odjednom" tj. kad necu da gledam u 360 formatu, nego kao jpg :)
a druge neke ne znam kako da ti pokazem, jer su one poseban format :)
Hvala! Znas li podrava li ta kamera mogucnost da se slike prebace na google karte za neki objekat?
Post Reply