2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2551 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by radostan dan »

cindrlimindrli wrote:
radostan dan wrote:nešto te žulja cindrili? :D
ma jok, dosadno mi pa rekoh da vas malo mezim... :D
menSčini sam sebe meziš...polako, proći će. :wink:
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#2552 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by cindrlimindrli »

mescini more bit...

de ti koji prilog, link, sliku...slavljenicku. :lol:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2553 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by detroit-mercy »

Bodkin wrote:
detroit-mercy wrote:

Slago se ne slagao ali tako ti je, sve je do njihove ozbiljnosti. I ta svjestka prvenstva su uzimali drugi dok je bilo pravilo da profiesionalci ne mogu nastupati, cim su dozvolili vidis da prave dar mar. Jedini problem je sto njih to stvarno ne zanima, pa im radi toga najjaci igraci i ne igraju na ovim turnirima. Poslozi tim od najjacih ljudi iz NBA pa ces vidjeti sta ce biti, 30-40 koseva razlike po utkmici regulara.

Osim ako nisi svjetski autoritet za kosarku tvoje to je tako ne znaci puno. I ja uopste nisam rekao nista za ekipni sport nego na individualnu nemogucnost. A i ekipno je samo hrvataka igrala 92 egal jedno poluvrijeme sa jedinim pravim dream timom.



Jos nesto, vi koji pisete kako je biti drugi na svijetu bezveze u BILO CEMU, pa makar pljuvanju u dalj ste smijesni. Pored toga ato ste smijesni hladno popljujete uspjeh nase reprezentacije u sjedecoj odbojci na SP ;)
Gdje sam ja rekao da je drugo mjesto u necemu bezveze. Samo sam rekao da je 37 koseva razlike realan odnos snage drugog tima USA i Srbije. Naravno da je uspijeh posebno za reprezentaciju koja po kvaliteti nije "srebrna".
Srbija je imala srece na turniru i uz malo hrabrosti eto joj srebra.
Srebro Srbije je isto kao i US Open Cilica. Da onaj Dzapaniz ne isprangija Djokovica kurac bi Cilic uzeo US Open. Ne kazu dzabe dok jednom ne smrkne drugom ne osvane :mrgreen: .
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2554 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Martinez_ »

It_is_a_Leclerc wrote:
LSD wrote:ko svojata sebi medalje bivšeg SSSR-a :?

Rusija ili Litvanija ?

kako su to mudraci iz olimpijskih i FIBA komiteta odlucili ?


To su najobičnije gluposti. Medalje SSSR-a su medalje SSSR-a, države koja ne postoji. Medalje Čehoslovačke su medalje Čehoslovačke. Medalje DDR-a su medalje DDR-a. Medalje SFRJ su medalje SFRJ. Niko se živ ne zamara time, osim pojedinaca koje nije sramota tvrditi da je npr. Matija Ljubek osvojio medalju za Srbiju. Mislim, o čemu govorimo ?!

Ono što jest MOK uradio je da potvrdi kontinuitet OK SR Jugoslavije i kako se već sve ta zemlja zvala u nastavku, kao nasljednika SFRJ. A kako je poznato da medalje ne osvajaju komiteti,već sportaši za zemlju pod čijom zastavom dolaze, potpuno je jasno da se radi o notornoj gluposti.
Individualne medalje se dele po republikama, timske ostaju sukcesoru.
valensija
Posts: 699
Joined: 13/11/2012 20:19

#2555 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by valensija »

Sale: Bićemo svesni tek za 10-20 godina

Aleksandar Đorđević rekao je da veruje da će tim biti svestan fantastičnog uspeha na prvenstvu sveta tek za 10 do 20 godina.

Image

"Poslednjih dana svima se zahvaljujem. Pre svega hvala igračima i stručnom štabu, oni su tvorci ovog uspeha. Verujem da će ga biti svesni tek za 10 do 20 godina", kazao je Đorđević na konferenciji za medije na aerodromu Nikola Tesla.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2556 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2557 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

insomnia99 wrote:
Šveđanin wrote:.

Ne možeš me uvjeriti da je bilo koja druga zemlja na balkanu osvojila srebro na SP, da se isto nebi dešavalo u njihovim gradovima (slavlje na trgovima, auta i sl.)
u Hrvatskoj teško.....samo tozla :D
Tuzla,najkosrkaskiji grad u BiH u staroj SFRJ.Kao Zadar ili Sibenik u Hrvatskoj.Dala prvaka Evrope u zenskoj kosarci i zapamtila da je sarajevska Bosna dva puta izbacila iz prve lige.Dala i najboljeg kosarkasa BiH i jednog od najboljih u istoriji SFRJ,pokojnog Mirzu.
Bodkin
Posts: 21513
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2558 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Bodkin »

detroit-mercy wrote:
Bodkin wrote:
detroit-mercy wrote:

Slago se ne slagao ali tako ti je, sve je do njihove ozbiljnosti. I ta svjestka prvenstva su uzimali drugi dok je bilo pravilo da profiesionalci ne mogu nastupati, cim su dozvolili vidis da prave dar mar. Jedini problem je sto njih to stvarno ne zanima, pa im radi toga najjaci igraci i ne igraju na ovim turnirima. Poslozi tim od najjacih ljudi iz NBA pa ces vidjeti sta ce biti, 30-40 koseva razlike po utkmici regulara.

Osim ako nisi svjetski autoritet za kosarku tvoje to je tako ne znaci puno. I ja uopste nisam rekao nista za ekipni sport nego na individualnu nemogucnost. A i ekipno je samo hrvataka igrala 92 egal jedno poluvrijeme sa jedinim pravim dream timom.



Jos nesto, vi koji pisete kako je biti drugi na svijetu bezveze u BILO CEMU, pa makar pljuvanju u dalj ste smijesni. Pored toga ato ste smijesni hladno popljujete uspjeh nase reprezentacije u sjedecoj odbojci na SP ;)
Gdje sam ja rekao da je drugo mjesto u necemu bezveze. Samo sam rekao da je 37 koseva razlike realan odnos snage drugog tima USA i Srbije. Naravno da je uspijeh posebno za reprezentaciju koja po kvaliteti nije "srebrna".
Srbija je imala srece na turniru i uz malo hrabrosti eto joj srebra.
Srebro Srbije je isto kao i US Open Cilica. Da onaj Dzapaniz ne isprangija Djokovica kurac bi Cilic uzeo US Open. Ne kazu dzabe dok jednom ne smrkne drugom ne osvane :mrgreen: .
to je vec realniji post sa kojim bih se slozio. a znam da si procitao omalovazavanja na temi ali nije ti u karakteru da napises nesto kontra nekoga ko je protiv bijesr :evil: :-D sto je u redu jel. sve dok smo iskreni
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2559 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

Klixovka wrote:
zarko.filip wrote: Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?
Mislis da je srebro u kosarci, i to u finalu u kojem su izgubili sa 37 razlike, isto sto osvojiti SP u fudbalu? Iskreno?

A ne radi se samo o ovome, docekali su i recimo Cavica kad je osvojio srebro ili bronzu (ne sjecam se), mozes li zamisliti takav scenario u Engleskoj, Njemackoj, Belgiji, Danskoj...sta ja znam jos.

Isto sam rekla kad je bila euforija nakon pobjede BiH nad...ne sjecam se sad koje trecerazredne fudbalske ekipe.

Pateticno.
Sama si dala odgorov na svoje pitanje.Kada uporedis uslove u kojima rastu deca i uslove u kojima treniraju sportisti u zemljama bivse SFRJ i u zemljama koje si nabrojala svaka medalja ne da je uspeh nego fantazija.Kakva te patetika snasla.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2560 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by detroit-mercy »

zarko.filip wrote:
LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
Donekle, mada se ne slazem. Iskreno, meni ni na kraj pameti ne pada da izadjem i da docekujem npr jednog Dzumhura kada (hipoteticka situacija) uzme US Open. Jer koji kurac ja imam sa njegovim uspjehom, Dzumhur za to (a to mu je prije svega profesija) uzima pare i povrh svega toga ja onda treba da jos skacem po autima zbog toga. Na kraju, nece ni Dzumhur ili ala Dzumhur podijeliti pare od tog turnira sa onim sto sakcu i sto ga docekuju ili se identifikuju sa njegovim pobjedama.
U velikoj vecini slucajeva kod nas, citava ova identifikacija sa sportistima i njihovim uspjesima je stvar jedne jako jebene stvarnosti, gdje raji jos jedino sport moze usreciti.
Bodkin
Posts: 21513
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2561 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Bodkin »

Klixovka wrote:
Šveđanin wrote:
Ne možeš me uvjeriti da je bilo koja druga zemlja na balkanu osvojila srebro na SP, da se isto nebi dešavalo u njihovim gradovima (slavlje na trgovima, auta i sl.)
Mozemo itekako. Evo Marin Cilic osvojio US Open nedavno pa se jedva skupilo 100 ljudi na Trgu Bana Jelacica.
http://ba.voanews.com/content/a-37-a-20 ... 55153.html

http://sportski.net.hr/veliko-slavlje-u ... a-jelacica

http://dalje.com/hr-sport/foto--docek-z ... rebu/32397

jedva stotinjak ljudi :lol:
Klixovka wrote:
zarko.filip wrote: Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?
Mislis da je srebro u kosarci, i to u finalu u kojem su izgubili sa 37 razlike, isto sto osvojiti SP u fudbalu? Iskreno?

A ne radi se samo o ovome, docekali su i recimo Cavica kad je osvojio srebro ili bronzu (ne sjecam se), mozes li zamisliti takav scenario u Engleskoj, Njemackoj, Belgiji, Danskoj...sta ja znam jos.

Isto sam rekla kad je bila euforija nakon pobjede BiH nad...ne sjecam se sad koje trecerazredne fudbalske ekipe.

Pateticno.
znaci zlato u jednom sportu je vrijednije od zlata u drugom. ajde reci nam kojom logikom :D i znaci da se zlato smije docekivati dok je srebro pu pu. rekao bi covjek ti si najbolja na svijetu u barem 3 discipline
Bodkin
Posts: 21513
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2562 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Bodkin »

detroit-mercy wrote:
zarko.filip wrote:
LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
Donekle, mada se ne slazem. Iskreno, meni ni na kraj pameti ne pada da izadjem i da docekujem npr jednog Dzumhura kada (hipoteticka situacija) uzme US Open. Jer koji kurac ja imam sa njegovim uspjehom, Dzumhur za to (a to mu je prije svega profesija) uzima pare i povrh svega toga ja onda treba da jos skacem po autima zbog toga. Na kraju, nece ni Dzumhur ili ala Dzumhur podijeliti pare od tog turnira sa onim sto sakcu i sto ga docekuju ili se identifikuju sa njegovim pobjedama.
U velikoj vecini slucajeva kod nas, citava ova identifikacija sa sportistima i njihovim uspjesima je stvar jedne jako jebene stvarnosti, gdje raji jos jedino sport moze usreciti.
plus dodaj na to odstustvo svakog licnog uspjeha jer je sjebanost na poslu, sjebanost u porodici, sjebanost u okolini. nista pozitivno ne cujes na vijestima. samo kriminal i nacionalizam. sasvimje logicno da raja poludi kod bilo kojeg uspjeha. pa jebote pola sarajeva izaslo na ulici kad smo pobijedili jednu od utakmica za kvalifikacije za brazil. i to pazi, nismo je jos zvanicno ni kvalifikovali bili
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#2563 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by CSKA »

Svasta...

Pravila se zurka po cijelom Sarajevu kada se Bosna plasirala na SP.

Zamisli da je kosarkaska reprezentacija BiH igrala finale svjetskog prvenstva,i to sa amerima.Bilo bi opet puno Sarajevo pa makar izgubili sa 100 poena razlike.

Ali treba se prvo plasirati na SP,finale je SF.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2564 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by radostan dan »

cindrlimindrli wrote:mescini more bit...

de ti koji prilog, link, sliku...slavljenicku. :lol:
to valensija...ja sam zadužen za tješenje. Image
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#2565 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Šveđanin »

Upravo tako CSKA.
Ali kazem vam, ovi ljudi nemaju veze sa sportom, njihov teren je politika.

Skickat från min iPhone via Tapatalk
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2566 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

Ne vidim nista lose u indetifikacijama sa uspesima sportista ako nam je na kraju samo to i ostalo.Ipak zbog njih neko i cuje neke lepe stvari o BiH/HR/SRB.A preterivanja koja kod nas po obicaju zavrse sa raznoraznim sovinizmima i pravljenjima nereda je neka druga prica.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#2567 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by ultima_palabra »

Šveđanin wrote:Upravo tako CSKA.
Ali kazem vam, ovi ljudi nemaju veze sa sportom, njihov teren je politika.

Skickat från min iPhone via Tapatalk
Eto nek ti imaš veze... samo čekaš priliku da se sagneš Srbima :oops:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#2568 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by CSKA »

Klixovka wrote:
Pa to i kazemo, nije BiH nista bolja od Srbija po tom pitanju, i ovdje bi gorilo kad bi BiH osvojila srebro. Mi samo kazemo da je to pateticno i tipicno za male zemlje koje se ne znaju profilirati na drugaciji nacin u svijetu.

Sta da radimo kada ovim venama tece juzna slavenska krv.Srece i radosti nikad nije bilo puna na Balkanu,i ovo malo sto se desi ne treba kvariti.
Ni nesumnjam da na zapadu ponekad to izgleda smijesno.

Druga stvar je sto se u Srbiji uvijek gajio kult kosarkaske reprezentacije.Ona je bila prva spontano docekana 1995.godine kada je postala Evropski prvak.I od tada pa do dan danas se gaji ta tradicija.
Šveđanin wrote:Upravo tako CSKA.
Ali kazem vam, ovi ljudi nemaju veze sa sportom, njihov teren je politika.

Skickat från min iPhone via Tapatalk
Ma znam,ali ionako ce Burek uskoro da zatvori temu,pa da napisemo svi jos neku suplju prije kraja zurke.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2569 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by bingov buraz »

ali istina je da je sto je nacija siromasnija i jadnija to se vise slave sportski uspjesi
jebiga bar na jedan dan si vrijedniji od Svabe,Zabara i Puzojeda :D
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2570 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

ultima_palabra wrote:
kakotakonikako wrote:+ 37. previse.bruka i sramota.
Realno, jebi ga... Ameri odigrali 40 minuta pod punim gasom... s druge strane, Srbija sa 4-5 dobrih igrača, ostali popunjavaju roster... otvorio im se ovaj turnir, Grci i Brazilci im skinuli gaće, a polufinalu ih zapala prosječna Francuska.

Za Srbiju bi bilo dobro da zadrže kontinuitet... uvijek promovišu nekoliko mladih igrača koji se kasnije posvađaju sa selektorom ili se negdje zagube, tako da rade smjenu generacija svaki turnir.
Novak kada igra sa slabijim od sebe oni u principu unapred skinu gace.Sada je po kosarkaskim strucnajcima Srbija igrala sa znatno jacim od sebe(Grcka,Brazil0) oni opet skinuli gace.
Rekoh skoro da Nemce u fudbalu i Srbe u kosarci nikada ne treba otpisivati unapred.Sada sto to neki ne shvataju sta da se radi.Ipak Radosni mora da ih tesi.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2571 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by Ripicipi »

detroit-mercy wrote:
zarko.filip wrote:
LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
Donekle, mada se ne slazem. Iskreno, meni ni na kraj pameti ne pada da izadjem i da docekujem npr jednog Dzumhura kada (hipoteticka situacija) uzme US Open. Jer koji kurac ja imam sa njegovim uspjehom, Dzumhur za to (a to mu je prije svega profesija) uzima pare i povrh svega toga ja onda treba da jos skacem po autima zbog toga. Na kraju, nece ni Dzumhur ili ala Dzumhur podijeliti pare od tog turnira sa onim sto sakcu i sto ga docekuju ili se identifikuju sa njegovim pobjedama.
U velikoj vecini slucajeva kod nas, citava ova identifikacija sa sportistima i njihovim uspjesima je stvar jedne jako jebene stvarnosti, gdje raji jos jedino sport moze usreciti.
Pises gluposti, nevjerovatne gluposti, a i uporno ponavljas neke neistine.
Pa cemu onda u npr. Engleskoj i Njemackoj stadioni puni, sta oni gledaju i "sta imaju od toga" ili nemaju pametnija posla, tezak zivot itd, beznadje... :-)

Nadji mi svjetsku naciju koja ne proslavlja sportske medalje i uspjehe.
Tebe ocigledno sport ne zanima cim pises takve gluposti.

Napaceni Madrizani nakon sto je Real osvojio LP.
Image

Jos napaceniji Nijemci...
Image

Itd, itd. itd...
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#2572 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by LSD »

zarko.filip wrote:
LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
fulaš citavu poentu :shock:
naravno da su njemci slavili najveci sportski uspjeh (mnogo veci nego srebro u košarci), ali to je trajalo par sati, dostojanstveno, bez ijednog incidenta i bez patriotskog overdosea svostvenog narodima Balkana... i vozi kucama, jer sutra se radi paša :!: valja sutra na posao.

ne znam kako me ne kontaš...probacu ovako sa ovim opštim nardodnim dernekom širih razmjera zbog INDIVIDUALNOG uspjeha covjeka koji živi u Monacu (gdje i placa porez, uzgred receno)

https://www.youtube.com/watch?v=SeJjw_xPF-A

pola Beograda izašlo, vriska, cika, gori hala što bi rekli


eh sad, to je ta razlika u socijalnom stanju država, a i mentalitetu naroda....osvajao je i Nadal titule, bio prvak - pa nikad ovako nešto nije doživio u svojoj Španiji, osvajao je Federer, bio prvi na svijetu godinama - pa nikad ovakav cirkus nije doživio u svojoj Švicarskoj, niti Beker u Njemačkoj...i takvih primjera koliko hoces.

dakle, to je sve jedna virtualna sreća, jer je u pitanju opšta identifikacija (mehanizam odbrane ega) sa jednom osobom...zato što su nezaposleni, dokolićari,nemaju sreću u svojim životima- pa hajmo se onda radovati po trgovima Novakovim licnim uspjesima i sebi ga svojatati....da oni imaju posla, da sutra valja raniti, da vrte neke biznise, da imaju ispunjen život - qrca bi docekivali Novaka u ovom broju u sitne nocne sate...pa jel tako
To je odlika citavog Balkana, da ne bude zabune.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#2573 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by CSKA »

Izgleda da nisi vidio kako englezi slave :D Ne dao ti Bog da budes u njihovoj blizini tada,balkanci su mace onda.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#2574 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by zarko.filip »

LSD wrote:
zarko.filip wrote:
LSD wrote:Šveđanine, lupaš jer ne znaš....zaboravio si....davno si otišao u Skandinaviju

narodi balkana ne rade (barem vecina), dokolićare, zemlje u teškim ekonomskim krizama, a komletna društa teško opterecena nacionalizmima koji im se redovno serviraju putem medija vec 20 godina im filuju glave o uber-naciji...i onda se preko sporta ti ljudi prazne, pobjede svojih nacionalnih timova ili pak pojedinaca (tipa Đoković) doživljavaju strastveno, identifikuju se tim uspjesim u nedostatku stvarnih uspjeha u svojim mizernim životima...oni extremniji slucajevi su huligani po fudbalskim utakmicama, oni se prazne i u domacem fudbalu.
Samo u nekim stvarima mogu da se slozim sa tobom.Da li su navijaci Njemacke isfrustrirani ili nesto slicno pa su slavili titulu svetskog prvaka?Zamisli kakvo bi slavlje bilo da prvaci sveta budu Englezi?problem ljudi sa ovih nasih prostora je zavist tj.da komsiji crkne krava.Ako nesto ne znas da radis kako treba onda probaj da,od ljudi koji to znaju,naucis pa da budes isti ili bolji od njih.Kod nas je slucaj cim je neko iznad proseka(blata),umesto da tezimo da ga stignemo,vuci ga dole u blato.
Nadaju se pametni ljudi u kosarkaskim krugovima u Srbiji da ce ovaj uspeh kosarkasa uticati na decu da ponovo uzmu loptu u ruke ispred zgrade i zaigraju basket kao nekada u staroj SFRJ.Odatle i osnovne skole(uz odgovarajucu struku)pocinju da se crpe talenti.I sto ne bi ovaj uspeh,u ovom slucaju,Srbije bio zamajac za sve komsije da stignu i prestignu Srbiju?
Setim se kako je pricao Skola da je kao dete na SP u Argentini peskirom brisao parket i "skidao" fore od Radje,Divca,...
fulaš citavu poentu :shock:
naravno da su njemci slavili najveci sportski uspjeh (mnogo veci nego srebro u košarci), ali to je trajalo par sati, dostojanstveno, bez ijednog incidenta i bez patriotskog overdosea svostvenog narodima Balkana... i vozi kucama, jer sutra se radi paša :!: valja sutra na posao.

ne znam kako me ne kontaš...probacu ovako sa ovim opštim nardodnim dernekom širih razmjera zbog INDIVIDUALNOG uspjeha covjeka koji živi u Monacu (gdje i placa porez, uzgred receno)

https://www.youtube.com/watch?v=SeJjw_xPF-A

pola Beograda izašlo, vriska, cika, gori hala što bi rekli


eh sad, to je ta razlika u socijalnom stanu država, a i mentalitetu naroda....osvajao je i Nadal titule, bio prvak - pa nikad ovako nešto nije doživio u svojoj Španiji, osvajao je Federer, bio prvi na svijetu godinama - pa nikad ovakav cirkus nije doživio u svojoj Švicarskoj, niti Beker u Njemačkoj...i takvih primjera koliko hoces.

dakle, to je sve jedna virtualna sreća, jer je u pitanju opšta identifikacija (mehanizam odbrane ega) sa jednom osobom...zato što su nezaposleni, dokolićari,nemaju sreću u svojim životima- pa hajmo se onda radovati po trgovima Novakovim licnim uspjesima i sebi ga svojatati....da oni imaju posla, da sutra valja raniti, da vrte neke biznise, da imaju ispunjen život - qrca bi docekivali Novaka u ovom broju u sitne nocne sate...pa jel tako
To je odlika citavog Balkana, da ne bude zabune.
Shvatam ja tebe sta hoces da kazes.Ja licno ne vidim nista lose u tim slavljima sve dok ne predju o raznorazna orgijanja.A sto se tice naroda u bivsoj SFRJ i u srecnija vremena smo znali stavrati idole od uglavnom pogresnih ljudi pa ovo danas nije nikakvo cudo a povod je izuzetno lep.
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#2575 Re: 2014 SVJETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Post by hodža »




Bureče stavljaj katanac. :D
Locked