13 Reasons Why

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#26 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

ne palim ni ja pa mi je opet prelijepa :mrgreen: :mrgreen: a i zgodna vala :oops:
i ne možeš očekivati da dođe neko koga nisi zvao :skoljka: :mrgreen:

eee to hoću da odgledam par dana već, al' pošto sam zaboravna.. :roll: hvala :thumbup:

mohikanac :thumbup: :thumbup:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#27 Re: 13 Reasons Why

Post by last mohicans »

Hvala Maido. Zanimljivo je po pitanju glavnih aktera u seriji. Pitao sam neke tinejdzere, djevojke najprije, ko su ti pozitivni likovi koji bi njih lično privukli. Odgovori su bili: Zak, Tony, Jeff, Clay. Znači da itekako prepoznaju sve negativne strane likova koje su glumci kvalitetno iznijeli i tako da ako vec biraju, onda biraju manje zlo. O Brajsu, Justinu i predsjedniku vijeca ucenika, i jos nekim su imali reci samo ono najgore. Serija ce podici dosta prašine.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#28 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Upravo potvrdjena druga sezona

Jump aboard the hype train
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#29 Re: 13 Reasons Why

Post by Fajcion »

A Skye?? :-D
Upravo i ja čitam za drugu sezonu :thumbup:
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#30 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

Meni je drago što se na kraju Clay ponovo obratio Skye, zna da je ona depresivna, sigurno će pokušati da je spasi :-D

joj upravo mi šalje drugarica na instagramu Selenin post za season 2, a u isto vrijeme čitam ovdje, jedva čekam :tooo:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#31 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Imam osjecaj da ce sa drugom sezonom uprskati. Razumijem da je serija stekla ogromnu popularnost, al' jednostavno ovo nije tip serije koji treba ici iz sezone u sezonu.
Bez Hane nije to to.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#32 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Mislim da je ne bi ni pravili bez Hannah, sad kako će je uklopit ostaje pitanje...
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#33 Re: 13 Reasons Why

Post by Mutivoda »

aj' neka druge sezone, nikad dosta serija..

a ja fkt ne kontam ovu Hannah, ma ni pola njenih reakcija, a prošlo je dosta otkako sam pregledala, i još mi budala nije jasna. :D
al đakuzi je nadmašio sve. :-)
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#34 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

Ja bih voljela da sad ubace neke stvari koje dodatno pokazuju da Hannah nije bila toliko fina. Imala je i ona svojih bubica kojima je povrijedila druge, al' eto najlakše je kriviti druge za sve što ti se desi :zoka:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#35 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Mislim da grijesite. Hannah nije prikazana kao svetica, naprotiv, prikazana je kao obicna tinejdzerka sa svim vrlinama i manama.
Iskreno, nemam pojma sta mogu novo u vezi nje ubaciti u drugoj sezoni, osim nadopisivanja scenarija, a onda vec prave sapunjaru.

Uostalom vidjet cemo. Serija je digla prasinu, mislim da ni ovi iz Netflixa nisu ocekivali ovoliku popularnost.

P.S.
Je li neko gleda Riverdale? Nije cemu, ali iznenadit ce vas jedan jako poznat lik. :D
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#36 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

Gledam ja :mrgreen: nije loša ali mi je gluma i to dosta loše odrađeno, ali priča je ok :-D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#37 Re: 13 Reasons Why

Post by Dosadno mii »

Jel mislis na Bena iz Friends? :D
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#38 Re: 13 Reasons Why

Post by Mutivoda »

Zach Dempsey :D pretpostavljam :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#39 Re: 13 Reasons Why

Post by Dosadno mii »

Ah taj
Ja mislila onaj mali smor Jughead
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#40 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

Jughead je iz the suite life of Zack & Cody :mrgreen: ja ga jedva nešto prepoznala kad sam počela tek gledati
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72782
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41 Re: 13 Reasons Why

Post by Velkoski »

džaghed pravi momak
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#42 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Prati se, prati znači. :D Za @Krstea nisam ni sumnjao. :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#43 Re: 13 Reasons Why

Post by Dosadno mii »

huxley wrote:
Na forumima se autor osuđuje zbog eksploatacije teen kulture, i kao, kako je navodno, samoubistvo izlaz, bez da se previše energije troši u traženju rješenja, a i krivac je isključivo okolina, a zanemaruju se drugi faktori, npr. genetika i sl.

Pa može se shvatit kako je taj čin samoubistva sebičan jer uvijek ima neko kome je stalo do nas (u ovom slučaju ovaj Clay, roditelji).
Ko hoće da se ubije neće sigurno uraditi jer je pregledao seriju.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#44 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

irac300 wrote:Prati se, prati znači. :D Za @Krstea nisam ni sumnjao. :D
ma on k'o da života nema, ja ne znam kad stigne sve ove serije gledati, ja jednu kako treba ne mogu da ispratim :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#45 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Mutivoda wrote:
a ja fkt ne kontam ovu Hannah, ma ni pola njenih reakcija, a prošlo je dosta otkako sam pregledala, i još mi budala nije jasna. :D
al đakuzi je nadmašio sve. :-)
A jbg ono, tinejdžer si kojem više nije dovoljna ljubav i podrška roditelja... tražiš potvrdu i prihvaćanje od vršnjaka... ideš iz gluposti u glupost da se dokažeš, da budeš prihvaćen, da i drugi vide vrijednosti koje imaš. Hannah je definitivno tragičan lik, ali upravo zbog toga serija se i vrti oko nje, da neko ko je u sličnoj situaciji vidi ma koliko god grešaka i pizdarija napravio, uvijek ima neko kome si sve, nije baš da nema izlaza. Barem sam ja tako shvatio.


Što se tiče druge sezone i pisac knjige je rekao da mu je drago što će se snimati te će i on biti dio tog projekta. Neće pisati drugu knjigu, ali kaže da želi staviti tačku na i.

Što se mene tiče nek nekako napravi da i Hannah bude tu, bez nje to ne bi bilo to. :)
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#46 Re: 13 Reasons Why

Post by maida95 »

Ja ću samo da redam +1 na tvoje postove, u 99% stvari se slažem.
Ja krenem pisati ovakve stvari i odlutaju mi misli i nikad ne završim, ne znam dokle sam došla i šta hoću da kažem :zid: :roll:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#47 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Jimmy McNulty wrote:
Mutivoda wrote:
a ja fkt ne kontam ovu Hannah, ma ni pola njenih reakcija, a prošlo je dosta otkako sam pregledala, i još mi budala nije jasna. :D
al đakuzi je nadmašio sve. :-)
A jbg ono, tinejdžer si kojem više nije dovoljna ljubav i podrška roditelja... tražiš potvrdu i prihvaćanje od vršnjaka... ideš iz gluposti u glupost da se dokažeš, da budeš prihvaćen, da i drugi vide vrijednosti koje imaš. Hannah je definitivno tragičan lik, ali upravo zbog toga serija se i vrti oko nje, da neko ko je u sličnoj situaciji vidi ma koliko god grešaka i pizdarija napravio, uvijek ima neko kome si sve, nije baš da nema izlaza. Barem sam ja tako shvatio.


Što se tiče druge sezone i pisac knjige je rekao da mu je drago što će se snimati te će i on biti dio tog projekta. Neće pisati drugu knjigu, ali kaže da želi staviti tačku na i.

Što se mene tiče nek nekako napravi da i Hannah bude tu, bez nje to ne bi bilo to. :)
Upravo tako. Ljudi zaboravljaju da je u pitanju tinejdžerica, kao da svi mi nismo bili u tim godinama, kada je jedino bitno kako se uklopiti u društvo. I onaj njen zadnji potez, zbog kojeg je većinom okrivljuju, zašto je otišla na tu zabavu i ušla u jacuzzi, potvrđuje očajnu želju da bude prihvaćena.
I da, ja ne znam kome nakon gledanja može biti prihvatljivo samoubistvo. Pa ja ovakav krkan :D počeo skoro cmizdrit', kontam, pa bilo je drugih rješenja, što se ubi jbt.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#48 Re: 13 Reasons Why

Post by VenomousV »

E jbg, da je tema otvorena dok sam gledala seriju ili tek nakon sto sam zavrsila imala bih svasta pisati a ovako sad hajpam oko Sense8...

Mala je pretjerivala sa reakcijama definitivno. Sjecam se vremena kad sam bila teen i fakat je za svaku sitnicu djelovalo kao da je smak svijeta al' brate dragi "Stavio me na listu da imam najbolju guzicu i to je jedan od razloga sto sam se ubila" :-) Mislim, stvarno...

Ja mislim da ce druga sezona biti o Alexu i da ce sigurno biti i Hannah u njoj, u fazonu pocelo je to njegovo dosta ranije pa je jedan od razloga i to sto se Hannah ubila

Jeff najbolji lik.
Je suis Jeff
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#49 Re: 13 Reasons Why

Post by Mutivoda »

VenomousV wrote:
Mala je pretjerivala sa reakcijama definitivno. Sjecam se vremena kad sam bila teen i fakat je za svaku sitnicu djelovalo kao da je smak svijeta al' brate dragi "Stavio me na listu da imam najbolju guzicu i to je jedan od razloga sto sam se ubila" :-) Mislim, stvarno...
e baš ovo, što Vena kaže.

mislim, ja nikad nisam bila u toj situaciji, ja sam bila bliže drugoj strani, al' ubit se, heeeelou
:roll:
ok, ima svega, pa hajde daj i depresiju, depresija se liječi, al' ubit se.. baš ono moraš bit labilan (dobro, možda smo svi takvi u tim godinama, neko manje, neko više..al za smrt... ).
Eto i nekolicina koja spominje da su prošli slično, što žilet nije bio vaš izbor..?! što deseti sprat nije bio vaš izbor?!

ja sam se izvinila za svoje. jebiga, znala sam nekad biti govno, nakon toga sam prestala..sad sam cvjetić.. :mrgreen:
al' .. okej biti ljut, zaplakati, mislim nije okej dovesti nekoga do toga, ali "spram" smrti... :mrgreen:
kakva želja za prihvaćanjem - odlazak na zabavu silovatelja i još druženje s istim.. ma dajte..
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#50 Re: 13 Reasons Why

Post by nelle_tz »

https://www.facebook.com/13ReasonsWhy/v ... 695920919/
ne znam sta mogu sa drugom sezonom napraviti i kako Hannin lik iskoristiti
Post Reply