11. SARAJEVO FILM FESTIVAL. 19-27avgust 2005

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#26

Post by The_Fluid »

Prije 22 minuta krenula je i rezervacija karata za pojedine filmove, na osnovu prethodno obavljene registracije. To fino funkcionise, fin pomak naprijed, vidjet cemo jos dio zvani preuzimanje karata :)
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#27

Post by radeljas »

ja kao uspio rezervisati za prva dva dana. odmah poslije tih filmova vise nije bilo na listi. nisam otprintao onu stranicu gdje mi je reklo da mi je rezervacija uspjesna. nisam dobio ni email sa potvrdom. da li da vjerujem da cu podici karte kad odem tamo? ima li iko iskustvo. ranije sam obicno stajao u redu od ranih sati da dobijem kartu.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#28

Post by The_Fluid »

odjavi se, pa se ponovo prijavi, refresh nije bas najbolji :D i dobit ces listu filmova koje si rezervisao, istu mozes odstampati, a lista filmova je sve manja, jer ljudi rezervisu filmove.

Nisu sve karte pustene u prodaju online nego samo jedan mali dio.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#29

Post by radeljas »

The_Fluid wrote:odjavi se, pa se ponovo prijavi, refresh nije bas najbolji :D i dobit ces listu filmova koje si rezervisao, istu mozes odstampati, a lista filmova je sve manja, jer ljudi rezervisu filmove.
HVALA TI. uspio sam. nepovjerljivost je ocito bila suvishna. ko bi rek'o...
Fernando
Posts: 2
Joined: 12/08/2005 12:14

#30

Post by Fernando »

Je li iko rezervirao preko SMS-a? Kako to ide?
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#31

Post by Lisac »

preko 063 ERONET-a je do jucher bilo moguce SVE (ali bash sve) rezervirati. online rezervacija je takodjer funkcionirala, iako je napravljena poprilichno amaterski. no kako flu reche vidjecemo kako ce funkcionirati preuzimanje karata :D :D
Fernando
Posts: 2
Joined: 12/08/2005 12:14

#32

Post by Fernando »

Pa i čuo sam da je raja uzimala brojeve 063 da bi mogli rezervaciju poslati. Sad je kasno već :sad:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#33

Post by The_Fluid »

karte uredno preuzete, na osnovu rezervacije putem web stranice :)
Gatekeeper
Posts: 235
Joined: 17/12/2003 00:00

#34

Post by Gatekeeper »

The_Fluid wrote:karte uredno preuzete, na osnovu rezervacije putem web stranice :)
Također. :-D Samo jedna velika zamjerka ovogodišnjem programu: nema novog filma Larsa von Triera - "Manderlay", a bio je na Kanskom festivalu u konkurenciji. :-?
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#35

Post by The_Fluid »

Tacno.
To bi bio spektakl, no zato je tu po n-ti put: Breaking The Waves
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#36

Post by The_Fluid »

Sasvim licno, Nedzada Begovica, o cemu se tu radi?
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#37

Post by Gazz »

The_Fluid wrote:Sasvim licno, Nedzada Begovica, o cemu se tu radi?
Vidjet cemo veceras :D


Dobar bijase onaj sinoc "Veliko putovanje".
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#38

Post by Gazz »

SINOPSIS

SASVIM LIČNO je film koji kroz dokumentarno-igranu formu obuhvata period od 46 godina (1958. - 2003). Toliko godina u ovom momentu ima scenarista I režiser ovog filma. To je “dovoljan” vremenski period da autor zapamti vrijeme komunizma, socijalizma ili titoizma, kako god hoćete. To je dovoljan period da autor zapamti vrijeme rata i vrijeme poslije rata u Bosni, kada socijalizma više nije bilo. Ove (historijske) periode autor prelazi kroz sasvim ličnu dioptriju, ograničavajući svoje obzorje na porodicu, prijatelje.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#39

Post by The_Fluid »

Image

Broken Flowers
Film drugaciji od mnogih, sa nevjerovatnom kolicinom tisine, sa radnjom koja na prvi pogled izgleda kao da nema cilja, i sa glavnim junakom koji je kako radnja odmice sve depresivniji, vrijedi pogledati.

--
Sasvim licno, Nedzada Begovica
na duhovit nacin ispricana prica o jednom covjeku i jednoj porodici.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#40

Post by radeljas »

broken flowers - vrlo dobar film. vidio sam ga kao prezentaciju dosta ceste situacije - ljudi srednjih godina - neozenjenih, usamljenih, i pored mnogobrojnih ranijih veza. dotle komsiha doseljenik iz etipoije ima 4 djece. jedna od bivsih salje donu johnstonu (glumi ga bill murray) pismo o tome kako je nakon prekida veze s njim rodila sina, i kako je taj sin krenuo da ga trazi. on onda pokusava da otkrije koja od 5 njegovih bivsih je majka njegovog djeteta. uz pomoc komsije det.amatera nalazi adrese svih njih i onda slijede posjete. zanimljivo je da one sve ne zive sretno, kao ni on. i covjek se pita zasto tada davno nisu ostali zajedno i gradili porodicu. barem u jednom slucaju. kraj je neobican. muzika odlicna. pogledati, ali ne reda radi
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#41

Post by Gazz »

radeljas wrote:broken flowers -muzika odlicna
sta odlicna, muzikom sam odusevljena, nego..gdje da je nabavim :? :roll: :)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#42

Post by The_Fluid »

Gazz wrote:
radeljas wrote:broken flowers -muzika odlicna
sta odlicna, muzikom sam odusevljena, nego..gdje da je nabavim :? :roll: :)
istu misao rekoh sinoc svojoj supruzi i ujedno isto pitanje gdje ima muzika da se nabavi?
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#43

Post by The_Fluid »

eh da, pronadjena muzika iz filma :):):):) :-) :-) 8-)
en_jackal
Posts: 69
Joined: 02/12/2002 00:00

#44

Post by en_jackal »

slomljeno cvijece...film nije za zabavu, film nije edukativan, izaziva osjecaj dosade, melanholije, kakav je i zivot glavnog lika...izivljavanje rezisera, koji je, mislim svjesno, napravio dosadan film da bi gledaocu priblizio par dana, super dosadnog zivota srednjovjecnog, neozenjenog covjeka...
glupost Very Happy
jesi prije gledala neki jarmuschov film??[/quote]
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#45

Post by radeljas »

zmijaIzmaj wrote:slomljeno cvijece...film nije za zabavu, film nije edukativan, izaziva osjecaj dosade, melanholije, kakav je i zivot glavnog lika...izivljavanje rezisera, koji je, mislim svjesno, napravio dosadan film da bi gledaocu priblizio par dana, super dosadnog zivota srednjovjecnog, neozenjenog covjeka...
glupost :D
to je tako ako se ne uzivis u film niti u glavnog junaka. ako si isla samo radi razonode onda ovaj film mozes tako gledati - iako ima i duhovitih trenutaka.

drugi film od utorka - film od nedzada begovica ide od sjajnih dijelova do nekih promasaja i stvari koje nisu trebale doci u film. ali sve u svemu vrlo dobar i za pogledati. presjek zivota opet sredovjecnog sarajlije od vremena pionira, preko rata, pa do danas. najbolji dio komunikacija sa mamom mobitelom. i mali dio koji se dotice zivota u ratu u sarajevu. duhovito, ali ne bas cijeli tokom filma. monolog nedzadov previse lici na avdu sidrana iz usta morena u ocu na sluzbenom putu. barem koristi isti nacin i to ponavlja stalno.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#46

Post by radeljas »

Gazz wrote:
radeljas wrote:broken flowers -muzika odlicna
sta odlicna, muzikom sam odusevljena, nego..gdje da je nabavim :? :roll: :)
i tata bi, sine, kad bi znao gdje ima. mozda internet kupovina
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#47

Post by Gazz »

The_Fluid wrote:eh da, pronadjena muzika iz filma :):):):) :-) :-) 8-)
Flu :shock:

gdje :?
kako :?
sta :?

link :? ili ... :?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#48

Post by horns&drums »

Idem s Debom na "Sta je muskarac bez brkova" ako nadjemo kartu. To ce biti moja treca posjeta festivalu u 11 godina
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#49

Post by Lace »

a jeste li mislili mene zvati :x
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#50

Post by horns&drums »

Obecane nam dvije karte i to jedva
Post Reply