100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#1 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

Po mišljenju muzičkih kritičara ovo je presjek i stotinu najboljih sa ( ex ) jugoslovenske muzičke scene.Da li slušate ove izvodjače i grupe i danas ?Zanimljivo bi bilo uporediti što slušaju mladje generacije od stotinu " veličanstvenih " a što starije ..
Koncerti i dozivljaji takodje mogu biti zanimljive teme, pa shodno tome opišite i neki svoj dozivljaj :D
Napravimo i poredjenja u kvaliteti muzike nekad i sad.Da li je muzičke scena bila kvalitetnija i da li danas hitovi i izvidjači zabljesnu i nestanu sa scene ?
Meni je zao što sam propustila " eru " Štulića i " AZRE ".Zalite li VI za nekim ?
Lista izgleda ovako :
1.‘ Odbrana i poslednji dani ‘, Idoli 1982. Srbija

2 ‘Paket aranžman’ , Idoli, Šarlo akrobata, Električni orgazam 1981. Srbija

3 ‘Time’ , Time 1972. Hrvatska

4 ‘Korni grupa ‘ , Korni grupa 1972. Srbija

5. ‘Azra’ , Azra 1980. Hrvatska

6 ‘Sunčana strana ulice’ , Azra 1981. Hrvatska

7. ‘Pljuni istini u oči’ , Buldožer 1975. Slovenija

8. ‘Filigranski pločnici’, Azra 1982. Hrvatska

9 ‘Dnevnik jedne ljubavi’ , Josipa Lisac 1973. Hrvatska

10.’ Bitanga i princeza’ , Bijelo dugme 1979. BiH

11. ‘Bistriji ili tuplji čovek biva kad…’ , Šarlo akrobata 1981. Srbija

12. ‘Indexi’ , Indexi 1974. BiH

13. ‘Sa druge strane jastuka’ , Bajaga i instruktori 1985. Srbija

14. ‘Kad bi bio bijelo dugme’ , Bijelo dugme 1974. BiH

15. ‘Probaj me’ , Oliver Mandić 1981. Srbija

16. ‘Kost u grlu ‘ , Riblja čorba 1979. Srbija

17. ‘Šta bi dao da si na mom mjestu’ , Bijelo dugme 1975. BiH

18. ‘Partibrejkers’ , Partibrejkers 1985. Srbija

19. ‘Mrtva priroda’ , Riblja čorba 1981. Srbija

20. ‘Treći svijet’ , Haustor 1984. Hrvatska

21. ‘Leb i sol’ , Leb i sol 1978. Makedonija

22. ‘Još jučer samo na filmu a sada i u vašoj glavi’ , Film 1981. Hrvatska

23. ‘Pokvarena mašta i prljave strasti’ , Riblja čorba 1981. Srbija

24. ‘Distorzija’ , Električni orgazam 1984. Srbija

25. ‘Bezdan’ , Đorđe Balašević 1986. Vojvodina

26. ‘S’ vetrom uz lice’ , Ekatarina Velika 1986. Srbija

27. ‘Sviđa mi se da ti ne bude prijatno’ , Disciplina kičme 1983. Srbija

28. ‘Bijelo dugme’ , Bijelo dugme 1984. BiH

29. ‘Haustor’ , Haustor 1981. Hrvatska

30. ‘S vremena na vreme’ , S vremena na vreme 1975. Srbija

31. ‘Eto! Baš hoću!’ , Bijelo dugme 1976. BiH

32. ‘Zeleni Zub na Planeti Dosade’ , Disciplina kičme 1989. Srbija

33. ‘Kao kakao’ , Leb i sol 1987. Makedonija

34. ‘Malinkonija’ , Oliver Dragojević 1977. Hrvatska

35. ‘Doživjeti stotu’ , Bijelo dugme 1980. BiH

36. ‘Crno bijeli svijet’ , Prljavo kazalište 1980. Hrvatska

37. ‘Pozitivna geografija’ , Bajaga i instruktori pozitivne geografije 1984. Srbija

38. ‘Ako priđeš bliže’ , Zdravko Čolić 1977. BiH

39. ‘Bolero’ , Haustor 1985. Hrvatska

40. ‘Crna dama’ , Smak 1977. Srbija

41. ‘Leb i sol II’ , Leb i sol 1978. Makedonija

42. ‘Čovjek kao ja’ , Arsen Dedić 1969. Hrvatska

43. ‘Istina’ , Riblja čorba 1985. Srbija

44.’ Mojoj mami umesto maturske slike u izlogu’ , Rani mraz 1979. Vojvodina

45. ‘Tajni grad’ , Haustor 1988. Hrvatska

46. ‘Čokolada’ , Idoli 1984. Srbija

47. ‘Ne cvikaj generacijo’ , Atomsko sklonište 1978. Hrvatska

48. ‘Hoćemo gusle’ , Rambo Amadeus 1989. Crna Gora

49. ‘Spavaćeš sam’ , Viktorija 1988. Srbija

50. ‘Modra rijeka’ , Indexi 1978. BiH

51. ‘Sve najbolje’ , Oliver Mandić 1987. Srbija

52. ‘Time II’ , Time 1975. Hrvatska

53. ‘Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo’ , Bijelo dugme 1986. BiH

54. ‘Pruži mi ruku ljubavi’ , Pro arte 1970. BiH

55. ‘Izlog jeftinih slatkiša’ , Buldožer 1980. Slovenija

56. ‘Ručni rad’ , Leb i sol 1979. Makedonija

57. ‘YU zlato’ , YU grupa 1973. Srbija

58. ‘Jahači magle’ , Bajaga i instruktori 1986. Srbija

59. ‘Najjači ostaju’ , Neca Falk 1978. Slovenija

60. ‘Kiselina’ , Pop mašina 1973. Srbija

61. ‘Prljavo kazalište’ , Prljavo kazalište 1979. Hrvatska

62.’ YU grupa’ , YU grupa 1973. Srbija

63. ‘Smak’ , Smak 1975. Srbija

64. ‘Buvlja pijaca’ , Riblja čorba 1982. Srbija

65. ‘Svi za mnom!’ , Disciplina kičme 1986. Srbija

66. ‘Pub’ , Đorđe Balašević 1982. Vojvodina

67. ‘Signali u noći’ , Film 1985. Hrvatska

68. ‘Katarina II’ , Katarina II 1984. Srbija

69. ‘Sva čuda svijeta’ , Film 1983. Hrvatska

70. ‘Film u Kulušiću – Live’ , Film 1981. Hrvatska

71. ‘VIS Idoli’ , Idoli 1981. Srbija

72. ‘Nasvojistrani’ , Lačni Franz 1986. Slovenija

73. ‘Kako bubanj kaže’ , Električni orgazam 1984. Srbija

74. ‘Koncert kod hajdučke česme’ , Bijelo dugme 1977. BiH

75. ‘Prisluškivanja’ . Eva Braun 1992. Vojvodina

76. ‘Ravno do dna’ , Azra 1982. Hrvatska

77. ‘Plitka poezija’ , Pekinška patka 1980. Srbija

78. ‘Moje bube’ , Suncokret 1977. Srbija

79. ‘Prodavnica tajni’ , Bajaga i instruktori 1988. Srbija

80. ‘Večeras vas zabavljaju muzičari koji piju’ , Riblja čorba 1984. Srbija

81. ‘Adijo pamet’ , Lačni Franz 1981. Slovenija

82.’ Anđeli se dosađuju?’ , Parni valjak 1987. Hrvatska

83. ‘Osmi nervni slom’ , Riblja čorba 1986. Srbija

84. ‘Samo za zaljubljene’ , Drago Diklić 1973. Hrvatska

85. ‘U ime naroda’ , Riblja čorba 1982. Srbija

86. ‘LP-60993’ , Kamen na kamen 1973. BiH

87. ‘Das ist Walter’ , Zabranjeno Pušenje 1984. BiH

88. ‘Drugi način’ , Drugi način 1975. Hrvatska

89. ‘Kad nedjelja prođe’ , Xenia 1983. Hrvatska

90. ‘Od šanka do šanka’ , Andrej Šifrer 1979. Slovenija

91. ‘Mitovi i legende o kralju Elvisu’ , Elvis J. Kurtović & His Meteors 1984. BiH

92. ‘Pod sjajem zvezda’ , Vokalni kvartet Predraga Ivanovića 1978. Srbija

93. ‘Naši dani’ , Grupa 220 1968. Hrvatska

94. ‘1941.’ , Korni grupa 1979. Srbija

95 ‘Teška Industrija’ , Teška industrija 1976. BiH

96 ‘Kad fazani lete’ , Azra 1983. Hrvatska

97. ‘Napokon ploča’ , Poslednja igra leptira 1982. Srbija

98. ‘Kozmetika’ , Kozmetika 1979. Srbija

99. ‘9 lakih komada’ , Čutura & Laki band 1988. Srbija

100. ‘Ventilator 202: Demo Top 10’ , Razni izvođači 1983. …
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by radostan dan »

nisam loš, od 100 naslova imam 34, svi kupljeni kada su i objavljeni. od ostalih 66, ni danas ne bih uzeo bar 30-40.
jbt, čak i necu falk imam. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by dale cooper »

Odbrana i poslednji dani - beton od albuma. :thumbup:
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by radostan dan »

nikad ga nisam skontao-provalio. možda što sam bio baš dijete kad sam ga kupio.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by dale cooper »

radostan dan wrote:nikad ga nisam skontao-provalio. možda što sam bio baš dijete kad sam ga kupio.
Jedan od albuma sa ove liste koji ne zvuči uopšte zastarjelo. Dijelom zbog toga što je ovaj stil
muzike i danas relevantan i doživjeo je revival mnogo puta u zadnjih 10 do 15 godina, dijelom
što produkcija ne vrišti na 80-te kao naprimjer Bajaga ili Čorba ili Dugmetovi albumi iz ove dekade.
Ali najvećim dijelom što su Divljan i Šaper napisali zaista sjajne pjesme.
Skoro sam vidio Divljana na Hrt-u, ostao je ljudina kao što je i bio. :thumbup:
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#6 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

Ja od svih navedenih imam tek 9 i to zahvaljujući drugim članovima porodice.Kao što već rekoste postoji muzika koja zasigurno ne zastarijeva i vremenom ne gubi, nego naprotiv sazrijeva na neki način.Sad da li muzika baš sazrijeva ili obozavatelji pitanje je svakako za milion € :D
Meni je zao što nikad Štulića nisam poslušala uzivo niti ću najvjerovatnije.Odavno je završio karijeru i sad zivi negdje u NL.Mislim da je za njega kao Jugofila, raspad EX Jugoslavije prestavljao kraj njegove muzičke inspiracije a samim tim i karijere.To moze biti jedan od razloga.Drugi, je sasvim sigurno i strah od toga da li će poslije toliko godina biti " najveći "Svi najavljivani projekti " velikog povratka " odavno su pokopani.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by radostan dan »

razmišljam šta da napišem kao odghovor na pitanje - šta od ovog slušate i danas, kako vam se čini ta muzika iz današnje perspektive...
i ne znam šta da napišem.
slušam sve, u zavisnosti od raspoloženja, mjesečevih mena i položaja saturna spram jupitera, trenutnog bioritma i metabolizma. :mrgreen:
sa azre na predina, pa se svučem na josipu lisac, pa se dignem sa brejkersima.
nekad po nedjelju dana tražim mir i ravnu crtu u pjesmama drugog načina i s vremena na vreme, a nekad sam u kompletu u -distorziji-, pa me pokreću gile, cane, ekv, džoni...Čekaš li na nešto snažno, doista vrijedno, čekaš li na akciju koja pokreće stvari... :mrgreen:

super tema :thumbup: , samo se nadam da neće doživjeti sudbinu sličnih - besomučno lijepljenje you tube snimaka.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#8 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Pitar s Kariba »

EKV na 26. mjestu!? :? :-?
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#9 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by radostan dan »

pa dobro, sve zavisi ko je listu pravio...
dole negdje pri gnu ima i grupa - s kamena na kamen- :mrgreen: . koliko me sjećanje služi, redovni učesnici manifestacije - vaš šlager sezone, 2-3 djevojke i jedno muško, ili dvoje, zaboravio sam, neki etno fazon...
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#10 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

Ako pogledam svoj muzički opus sa ove vremenske distance i vratim se unazad nekih PET godina, mislim da danas muziku dozivljavam na sasvim drugi način.Ne mogu tačno " definirati" zreliji pristup ali mislim da se ta muzička zrelost sastoji u tome da se slušajući pronalazim u nekim prijašnjim zivotnim situacijama.Recimo muzika mi vraća sjećanja na drage ljude, neke posebne zivotne trenutke i sl.
Ranije sam sve to slušala na neki površan način.Bio je bitan trenutak i sadašnjost.( Neke srećne ili razočaravajuće zivotne situacije kao povod i sl )
Mislim da sada nekako zrelije i više uzivam kad gledam sa ove vremenske distance.

Hvala za kompliment i definitivno temu nisam zamislila za lijepljenje omiljenih video uradaka.Nego kao konstruktivniju i " dubljeg " značenja :)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#11 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Jack Be Nimble »

Imam sve sem par albuma Kicme...Lisicu, Mandica i Korni Grupu, Kozmetika i par drugih nikada slusao.

Sa roditeljima vodio rat kada smo isli vani sto nosim kasete i ploce. Ponio dosta primjeraka Dzuboksa, znam da sam imao primjerak iz 1980te sa Borom Corbom na glavnoj strani...sve to doslo sa mnom u Ameriku. Onda sve te albume trazio kao originale u CD formatu, doslo vrijeme iPoda i 500GB+ i na kraju sve pobacao :roll:

Lijepo je kada neku mladju osobu koje je odrasla u Americi navucem na Azru, Idole, Buldozere itd i kroz tu muziku uce istoriju onog vremena o kojem nista neznaju. A pocetna lektira im je Zagor, Alan Ford, Mister No itd :)

Ima dobra knjiga: EX YU ROCK enciklopedija 1960-2006 - Petar Janjatovic
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#12 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

Jack Be Nimble wrote:Imam sve sem par albuma Kicme...Lisicu, Mandica i Korni Grupu, Kozmetika i par drugih nikada slusao.

Sa roditeljima vodio rat kada smo isli vani sto nosim kasete i ploce. Ponio dosta primjeraka Dzuboksa, znam da sam imao primjerak iz 1980te sa Borom Corbom na glavnoj strani...sve to doslo sa mnom u Ameriku. Onda sve te albume trazio kao originale u CD formatu, doslo vrijeme iPoda i 500GB+ i na kraju sve pobacao :roll:

Lijepo je kada neku mladju osobu koje je odrasla u Americi navucem na Azru, Idole, Buldozere itd i kroz tu muziku uce istoriju onog vremena o kojem nista neznaju. A pocetna lektira im je Zagor, Alan Ford, Mister No itd :)

Ima dobra knjiga: EX YU ROCK enciklopedija 1960-2006 - Petar Janjatovic
Baš šteta što si to sve pobacao, ali vadi te ipak činjenica da činiš humano djelo navlačeći mladje generacije na Azru, Idole, Buldozdere i sl.
Ko zna koliko je to spašenih duša od turbofolka :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#14 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by uglavnomja »

:-?

kao prvo ne znam ko je kozmetika :? :? :? :shock:

drugo ima bar 30 albuma kojima nije mjesto na listi.

ono diciplina kicme, film i haustor - sve sto su objavili je na listi :D

ima jos nekih padobranaca.


i samo jedan colic, isti kao neca falk (banane, formula 1), i jos nekih poluanonimusa.

ne znam po kojem osovu je pravljena lista, po broju prodatih ploca nije sigurno.
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#15 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

uglavnomja wrote::-?

kao prvo ne znam ko je kozmetika :? :? :? :shock:

drugo ima bar 30 albuma kojima nije mjesto na listi.

ono diciplina kicme, film i haustor - sve sto su objavili je na listi :D

ima jos nekih padobranaca.


i samo jedan colic, isti kao neca falk (banane, formula 1), i jos nekih poluanonimusa.

ne znam po kojem osovu je pravljena lista, po broju prodatih ploca nije sigurno.
1998 godine Duško Antonić i Danilo Štrbac su objavili knjigu pod nazivom ‘ YU 100 : Najbolji albumi jugoslovenske rock i pop muzike’. U knjizi je objavljena lista 100 najboljih albuma jugoslovenske rock i pop muzike na osnovu glasanja muzičkih kritičara, novinara, kniževnika i umetnika različitih profila koji su imali dodira sa popularnom muzikom
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#16 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by graue_maus »

66. ‘Pub’ , Đorđe Balašević :shock:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#17 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by dezurni_ucenik »

Nigdje Borghesie.Pa jbte,TrenT Reznor ih je slusao 80tih godina.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by insomnia78 »

Nema ni Oktobar 1864

s' moje sokoćalo
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#19 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

CVIKERASH wrote:Nigdje Borghesie.Pa jbte,TrenT Reznor ih je slusao 80tih godina.
Pa svi mi imamo neke svoje " favorite " kojih nema.Ja sam zadovoljna što je " Azra " tu, ali svakako imam zamjerki takodje.Daj da se fokusiramo u diskusiji na one koji su na listi i dodajimo one za koje smatramo da bi trebali biti a nisu :D

Evo nešto o Štulićevim početcima i njegovoj "jugoslovenštinji" koju sam pominjala predhodno :)
Štula bogati kao da je Thompson o EX Jugi.Stvarno... :run:

Branimir Johnny Stulic,gitarista i pevac jedne od najpoznatijih grupa iz bivse Jugoslavije,rodjen je 11.aprila 1953. godine u Skoplju. Sviranjem je poceo da se bavi u prvoj godini gimnazije. Posle vojske upisuje Filozofski fakultet,gde je provodio veliki deo vremena,jer mu je otac zabranio da svira gitaru u njihovoj kuci,pa je on svaki dan vezbao sviranje gitare u podrumu fakulteta. Pocetkom 70-ih godina osniva svoj prvi bend pod nazivom "Balkan sevdah bend'' Na repertoaru ovog benda su se nalazile obrade pesama poznatih rok bendova,zatim sevdalinke(za koje Johnny tvrdi da imaju autentican zvuk koji opisuje Balkan,pogotovo izvorne makedonske pesme),ali i neke autorske pesme koje je Stulic kasnije malo obradio i snimio u Azri. Pesma koja je bila jedan od njihovih hitova je pesma ''Balkan'' koju je Branimir napisao po povratku iz vojske. On je u tom bendu svirao akusticnu gitaru i pevao,iako su svi njegovi prijatelji smatrali da on ne ume da peva i pokusavali da ga odgovore od toga.Jedna od najvecih prekretnica u zivotu Branimira Stulica bila je pojava panka i "novog talasa",ali i svirka Pankrta u Zagrebu. To se odlikovalo u tome sto je dodao malo tvrdji zvuk u svoje pesme...
U januaru 1977. godine osnovan je bend Azra. Prvu postavu su cinili Branimir Stulic,Josip Juricic,Branko Matun,Paolo Sveci. Nakon par meseci u bend dolazi Jura Stublic na mesto vokala,dok Stulic samo svira gitaru. Ova postava,zbog raznih nesuglasica nije dugo trajala,pa se citava ekipa odvojila od Stulica i osnovala grupu Film,a on odlazi u Parni Valjak,ali samo na dve nedelje. Vrativsi se ideji Azre,u bend na mesto bubnjara poziva svog komsiju Borisa Lajnera,koji je tada svirao u Haustoru. Njih dvojica,uz pomoc nekih clanova Filma i Parnog Valjka, snimaju prve singlove"Balkan" i "A sta da radim",za koje dobijaju pozitivne kritike. Vazno je da napomenem da tada nisu imali basistu. Ubrzo posle toga na mesto basiste dolazi Miso Hrnjak i sa njim snimaju prvu plocu pod imenom ''Azra" koja je izasla 1980.godine.
Iako je u pocetku zeleo da taj album ima neke politicke kritike,izbegao je to i ostavio tu ideju za sledeci album,dok je prvenac obelezen kao album posvecen devojci Graciji. Necu da pisem sada o svakom albumu posebno,jer ne bi imalo smisla,ovo je blog o Dzoniju Stulicu a ne o Azri.


Svi koji su radili sa njim i koji ga poznaju,opisuju ga kao egomanijaka,hirovitog i tvrdoglavog coveka koji se svadja sa svima.Ali ipak i takav kakav je,ostavio je velike tragove u nasoj muzici,ali je i pre mnogih predvideo ono sto se desilo u drzavi 90ih godina. Kako su njegove buntovnicke pesme su uspevale da pomalo prodrmaju politicki sistem,tako su i njegove ljubavne pesme uspevale da rasplacu i najtvrdje ljude. Nakon 10ak albuma i mnogo odsviranih koncerta, mnogo pesama,bend se raspao 1988.godine. Imao je i solo karijeru,koja se mnogima nije svidela jer se muzika dosta razlikovala od muzike Azre,ali kako je prolazilo vreme sve vise ljudi je shvatala te njegove projekte i poruke,i opet su shvatili da je on bio u pravu i predvideo je nesto sto niko nije mogao da nasluti. Kada su poceli ratovi,odlazi u Holandiju,zato sto nije zeleo da profitira kao ustasa ili kao cetnik,jer je bio neopredeljen,a svi znamo kakvo je tada bilo vreme.Radio je jedno vreme kao taksista,ali je ga je u principu zena izdrzavala,sto i dan danas traje.Poznato je da nije umeo sa parama i da je trosio vise nego sto je mogao da zaradi.Vodi povucen zivot,jedini poroci su mu lake droge,koje u Holandiji mogu da se kupe u svakoj trafici.U nekom intervjuu je rekao da je jedini nacin da se oseti ziv je kada igra fudbal.

О националној припадности каже: „О томе уопће не размишљам. А чији сам умјетник? Свој.“ На често постављано питање, да ли се намерава вратити, Штулић је једном приликом одговорио:


"Немам пасош, немам новац и немам се гдје вратити. Имао сам југославенски и истекао ми је. Југославије више нема, то је исто као кад се родиш и кажу ти: ово ти је тата, ово ти је мама, пошто, према Хомеру, нитко не зна кад се роди, тко га је родио, бар прве три године. И сад ја немам тату и маму и због тога сам сретан."


Pocetkom 90ih poceo je da prevodi "Ilijadu".1995.godine se vratio u Beograd,proveo tu par meseci i izdao jos jedan album,za koji tvrdi da je,sto se tice izdavanja tog albuma,prevaren od strane Milosevicevih ljudi.


Sada zivi u jednom mestu kod Uterihta,i dalje ima dugu,ali proredjenu kosu,a liniju odrzava igranjem fudbala.Pre par dana bila je promocija njegovih 14 knjiga u kojima je ponudio svoja vidjenja "Ilijade","Odiseje","Peloponeskog rata"... Kruzile su price da ce doci i on na promociju,ali nista od toga...


Ne znam vise sta da pisem,nikada nisam pisao blog niti radio bilo sta slicno a i veoma je tesko pisati o ovakvom coveku i ovaj blog ne pokazuje ni 2% njegove "velicine",ali mozda nekome, ko nije upucen u njegov rad, ovaj text privuce paznju..U svakom slucaju,mozete u njegovim pesmama i intervjuima cuti dosta pametnih stvari na dosta uvrnut nacin,pa ko voli nek' izvoli...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by uglavnomja »

opet citam ovu listu i ne mogu da vjerujem da je ovo poredak, a ne ono nabacano 100 komada ofrlje. :roll:


da pocnemo, grupa eva barun 92. - tad vec vise nije bilo yu. nastranu sto nemam pojma ko su oni.

dalje sarlo akrobata, pekinska patka, viktorija, katarina II itd ima jos tih nekih cija je slava trajala mjesec dva, ako i toliko. eventualno par pjesama.

a ne vidjoh, recimo, divlje jagode, tesku industriju, miladina sobica, jadranku, crvenu jabuku, ...

ako moze drago diklic, onda mora i dragan stojnic.

onda, zasto u konkurenciju ulaze miksovi raznih izvodjaca i albumi sa koncerata?



i jos jedna opaska: bih, hrvatska, slovenija, srbija i vojvodina :D
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#21 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by nineinchnails »

CVIKERASH wrote:Nigdje Borghesie.Pa jbte,TrenT Reznor ih je slusao 80tih godina.
:thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#22 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by graue_maus »

fali mi parni valjak bili su jaki 80 tih .......
old school23
Posts: 452
Joined: 30/09/2012 00:32

#23 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by old school23 »

imaju i sad dobrih pjesama
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#24 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Jack Be Nimble »

Mogao se Psihomodo i Vatereni Poljubac naci na toj listi...ma ovakvih lista ima na pretek, sve zavisi ko pravi.
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#25 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by _Sarajka »

Momci, o ukusima ne vrijedi raspravljati.Što se liste tiče i po mom mišljenju fale neki, ali postala sam je iz prostog razloga da otpočnemo diskusiju.Dakle kao neku prolaznu tačku.
Izabrala sam ovu listu upravo iz samo jednog već navedenog razloga :

1998 godine Duško Antonić i Danilo Štrbac su objavili knjigu pod nazivom ‘ YU 100 : Najbolji albumi jugoslovenske rock i pop muzike’. U knjizi je objavljena lista 100 najboljih albuma jugoslovenske rock i pop muzike na osnovu glasanja muzičkih kritičara, novinara, kniževnika i umetnika različitih profila koji su imali dodira sa popularnom muzikom

Dakle, lista nije sastavljena po ukusima slušalaca odnosno obozavatelja, niti po broju prodatih primjeraka albuma.Neki od nas se nisu bili ni rodili kad su pojedini albumi uzlazili.Pa me zanima njihovo mišljenje o " bezvremenskoj muzici " kao i mišljenje onih čije su mladosti obiljezili neki od hitova.
Takodje je pozeljno da svi od učesnika u diskusiji sastave i neke svoje osobne liste, od po desetak favorita, pa bi na kraju diskusije mogli anketom dodavati svojevoljno na listu one koji budu imali najviše glasova a brisati sa liste one za koje ne smatramo da su za top 100.
Naravno uz svako navedeno novo " ime " koje će konkurirati listi navedite razloge zašto ga uvrštavate na listu i koga izbacujete s liste i zašto.Nadam se da ćemo razviti pravu konstruktivnu diskusiju i napraviti na koncu kvalitetnijih Top 100 od pomenutih muzičkih eksperata.
Nadam se da mozemo početi :D
Post Reply