1/4 Švedska - Engleska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 07/07/2018 22:52

Švedska
25
39%
Engleska
39
61%
 
Total votes: 64

°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#326 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by °u° »

Od igre Engleske mi baš ništa neće ostati u glavi. Ništa od onog zbog čega volim fudbal. Samo čisti statistički podatak.
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#327 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Riddle »

Challenger_ wrote:Navijačke reakcije, London:

Onaj jadnik je bas u los trenutak naletio s pivama. A onda je brat uze i prosu sve po raji. :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#328 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by dale cooper »

°u° wrote:
dale cooper wrote:
Rado bih da mogu. :cry: :mrgreen:
Primaš li i mene :lol:
:lol: Može vala, da obilazimo pubove širom Engleske, od obale do obale. :D
zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#329 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by zikamu »

Ne kontam da neko ko tvrdi da je gledo utakmicu moze reci da je sreca presudila... :-) :lol:
Romanija
Posts: 2024
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#330 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Romanija »

°u° wrote:Od igre Engleske mi baš ništa neće ostati u glavi. Ništa od onog zbog čega volim fudbal. Samo čisti statistički podatak.
Uvjek su na to Messi, Ronaldo i brat Neymar da te podsjete sta je to valjalo na ovom 'svjetskom'!
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#331 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Korovjev »

Slažem se sa Kilijem oko kvalitete tekmi, ali s obzirom na ofanzivni kvalitet ekipa kao Urugvaj, Švecka logično je i da ne srljaju naprijed ni nakon primljenog gola. Vidjeli smo i šta se desi onima koji imaju kvalitetu prema naprijed kao Arha a ostave prostor odozada. A vidjeli smo na ovom prvenstvu da velika većina timova zna da se brani, a napadački igra dobru kontru, polukontru ili je dobra u prekidu ili oboje (kao Fra i Bel). Da banalizujem svak zna da se brani i da igra kontru.
A ovima što se lože na igru Engleske u ovoj tekmi imam jedno pitanje. Ko je bio igrač utakmice?
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#332 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Riddle »

zikamu wrote:Ne kontam da neko ko tvrdi da je gledo utakmicu moze reci da je sreca presudila... :-) :lol:
Ma pusti, mlate gluposti i nekakve besmislene razloge nalaze da umanje sto je postigao ovaj tim. Nije vrijedno ni reakcije.

Svi mi znamo - it's coming home. :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#333 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by dale cooper »

Korovjev wrote:Slažem se sa Kilijem oko kvalitete tekmi, ali s obzirom na ofanzivni kvalitet ekipa kao Urugvaj, Švecka logično je i da ne srljaju naprijed ni nakon primljenog gola. Vidjeli smo i šta se desi onima koji imaju kvalitetu prema naprijed kao Arha a ostave prostor odozada. A vidjeli smo na ovom prvenstvu da velika većina timova zna da se brani, a napadački igra dobru kontru, polukontru ili je dobra u prekidu ili oboje (kao Fra i Bel). Da banalizujem svak zna da se brani i da igra kontru.
A ovima što se lože na igru Engleske u ovoj tekmi imam jedno pitanje. Ko je bio igrač utakmice?
Pa mislim da u tome i jeste poenta i razlog što su Englezi u polufinalu. Što igraju snažno timski bez da se neko posebno izdvaja.
Svako obavlja svoj dio posla onako kako je Southgate to zamislio.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#334 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Korovjev »

dale cooper wrote:
Korovjev wrote:Slažem se sa Kilijem oko kvalitete tekmi, ali s obzirom na ofanzivni kvalitet ekipa kao Urugvaj, Švecka logično je i da ne srljaju naprijed ni nakon primljenog gola. Vidjeli smo i šta se desi onima koji imaju kvalitetu prema naprijed kao Arha a ostave prostor odozada. A vidjeli smo na ovom prvenstvu da velika većina timova zna da se brani, a napadački igra dobru kontru, polukontru ili je dobra u prekidu ili oboje (kao Fra i Bel). Da banalizujem svak zna da se brani i da igra kontru.
A ovima što se lože na igru Engleske u ovoj tekmi imam jedno pitanje. Ko je bio igrač utakmice?
Pa mislim da u tome i jeste poenta i razlog što su Englezi u polufinalu. Što igraju snažno timski bez da se neko posebno izdvaja.
Svako obavlja svoj dio posla onako kako je Southgate to zamislio.
Bojim se da se nismo razumjeli. Igrač tekme je po meni bio golman Engleske. Nije da se ne slažem sa tobom, za ovo da igraju timski, ali bi ih trebalo zabrinuti da su iz igre opet teško stvarali šanse a i najkvalitetniji njihov igrač se nije vidio. Ako se imaju oko čega brinuti sad kad su u polufinalu.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#335 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by °u° »

Romanija wrote:
°u° wrote:Od igre Engleske mi baš ništa neće ostati u glavi. Ništa od onog zbog čega volim fudbal. Samo čisti statistički podatak.
Uvjek su na to Messi, Ronaldo i brat Neymar da te podsjete sta je to valjalo na ovom 'svjetskom'!
Ne kontam kakve ja veze imam s nabrojanim :?
A od Engleske igre će mi više ostat lijepog od Maroka, Irana, Japana, Koreje i ostale buranije...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#336 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by sumirprimus »

1234oooooeeeeeooooo
Zasluzili su
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#337 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by dale cooper »

Korovjev wrote:
dale cooper wrote:
Korovjev wrote:Slažem se sa Kilijem oko kvalitete tekmi, ali s obzirom na ofanzivni kvalitet ekipa kao Urugvaj, Švecka logično je i da ne srljaju naprijed ni nakon primljenog gola. Vidjeli smo i šta se desi onima koji imaju kvalitetu prema naprijed kao Arha a ostave prostor odozada. A vidjeli smo na ovom prvenstvu da velika većina timova zna da se brani, a napadački igra dobru kontru, polukontru ili je dobra u prekidu ili oboje (kao Fra i Bel). Da banalizujem svak zna da se brani i da igra kontru.
A ovima što se lože na igru Engleske u ovoj tekmi imam jedno pitanje. Ko je bio igrač utakmice?
Pa mislim da u tome i jeste poenta i razlog što su Englezi u polufinalu. Što igraju snažno timski bez da se neko posebno izdvaja.
Svako obavlja svoj dio posla onako kako je Southgate to zamislio.
Bojim se da se nismo razumjeli. Igrač tekme je po meni bio golman Engleske. Nije da se ne slažem sa tobom, za ovo da igraju timski, ali bi ih trebalo zabrinuti da su iz igre opet teško stvarali šanse a i najkvalitetniji njihov igrač se nije vidio. Ako se imaju oko čega brinuti sad kad su u polufinalu.
Pa realizacija jeste pomalo problem, jer su imali par izglednih šansi gdje su morali bolje reagovati. Ali tada je već bilo 2:0 i nisu imali neku
posebnu želju da se dodatno troše, što je u neku ruku logično. Prekide i skok igru, koji su neka od njihovih najjačih oružja su iskoristili maksimalno. Naravno, moraće to da drugačije izgleda ako budu igrali sa Hrvatskom u polufinalu, ali mislim da je Southgate do sada pokazao da se može prilagoditi igri bilo koje reprezentacije. Činjenica je da je on u ovom trenutku izvukao maksimum od tima koji nije posebno zvučan i navikan po imenima, ali koji je strašno disciplinovan i sa očigledno jakim timskim duhom, što ne treba zanemariti.
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#338 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Edin H. »

Idemedosumom wrote:
Bazinga1234 wrote: Ko ste "vi"? :oops:

Navijači, ne simpatizeri :lol:
Treba to fino podijeliti. pa da se zna :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#339 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Mis mekinjas »

zikamu wrote:Ne kontam da neko ko tvrdi da je gledo utakmicu moze reci da je sreca presudila... :-) :lol:
Kako nije sreca, nemaju Svedi igraca koji moze dati gol?! :mrgreen:
Englezi sreca imaju Sterlinga.
Btw ja sam se kladila na Engleze. Ali tuzna je to ekipa. Od dva zla biras manje za kladjenje. :mrgreen:
Romanija
Posts: 2024
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#340 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Romanija »

Engleski navijaci jos uvjek na stadionu, pjevaju, nece da idu sa tribina, ako dodjemo do finala ili gluho bilo uzmemo ga, Putin ce morat preduzimati mjere da ih se kutarise. Da je bilo srece da se i BiH plasirala, bilo bi nezaboravno prvenstvo. :bih:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#341 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Bosanski_kralj »

Koja hajka na Engleze, a ljudi igraju ljepše od svih ovih reprezentacija koje su u osmini finala, sa izuzetkom Brazila (pa i Belgije).

Nekako su mi simpatični. Neiskvareno igraju fudbal, pa jebote vode 2:0 i nema izležavanja, nema ofirne krađe vremena. :thumbup:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#342 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Korovjev »

Bosanski_kralj wrote:Koja hajka na Engleze, a ljudi igraju ljepše od svih ovih reprezentacija koje su u osmini finala, sa izuzetkom Brazila (pa i Belgije).

Nekako su mi simpatični. Neiskvareno igraju fudbal, pa jebote vode 2:0 i nema izležavanja, nema ofirne krađe vremena. :thumbup:
Ma duše slatke nema simuliranja, odugovlačenja pravi engleski fairplay. Osim što je sudija kod svake zamjene morao otići do igrača koji izlazi i objasniti mu da ti si broj 20 i ti sad trebaš izaći. Tako da današnji Oskar ide Aliju. Fakat je odglumio ko Đuro u nekim nadrealistima.
Mislim ok, tebi su simpatični, meni ne ali ne stoji da su oni neki pošteni, fini momci. Tu priču ne pušim.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3083
Joined: 14/04/2011 23:41

#343 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by amidzazeher »

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#344 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Bosanski_kralj »

Korovjev wrote:
Bosanski_kralj wrote:Koja hajka na Engleze, a ljudi igraju ljepše od svih ovih reprezentacija koje su u osmini finala, sa izuzetkom Brazila (pa i Belgije).

Nekako su mi simpatični. Neiskvareno igraju fudbal, pa jebote vode 2:0 i nema izležavanja, nema ofirne krađe vremena. :thumbup:
Ma duše slatke nema simuliranja, odugovlačenja pravi engleski fairplay. Osim što je sudija kod svake zamjene morao otići do igrača koji izlazi i objasniti mu da ti si broj 20 i ti sad trebaš izaći. Tako da današnji Oskar ide Aliju. Fakat je odglumio ko Đuro u nekim nadrealistima.
Mislim ok, tebi su simpatični, meni ne ali ne stoji da su oni neki pošteni, fini momci. Tu priču ne pušim.
U odnosu na J. Amerikance, Špance, Portugalce...i dosta ostalih su milina za gledati po ovom pitanju. Inače ih nešto nesipmatišem, ali za gore navedene stvari im skidam kapu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#345 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Muhamed Đakmić »

Neko je pitao ko je igrač utakmice kod Engleza, pa da kažem da je to Jesse Lingard :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#346 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Korovjev »

Muhamed Đakmić wrote:Neko je pitao ko je igrač utakmice kod Engleza, pa da kažem da je to Jesse Lingard :D
Kako rekoh subjektivan sam i tako sam i napisao da je Pickford igrač utakmice. Ali evo se i fifa slaže sa mnom.
https://www.fifa.com/worldcup/matches/m ... 1541/#motm
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#347 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Muhamed Đakmić »

Ma ok, logično da će odabrati njega.

Ali Lingard je prelomio utakmicu, da Sterling nije kokoš mogao je imati još bolji učinak :D
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#348 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by cyprus »

Meni je Maguire Tito :-D
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#349 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by Korisničkoime »

Muhamed Đakmić wrote:
Korisničkoime wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Po čemu vam je Francuska bolja od Engleske života vam? :D

Engleska jako dobro igra, konačno.
Jesil ti to ozbiljan Muhamede dragi, pogledaj protivnike jednih i drugih do sada je ENG imala samo jednog ozbiljnog protivnika a to je Kolumbija bez Jamesa koji je 50% ekipe, Panama, Tunis, protiv Belgije i nisu htjeli da igraju.
Govorim o igri, ne o kvalitetu. Naravno da Francuska ima kvalitetnije igrače, ali igra dosadan fudbal. Englezi su puno gledljiviji.
Pa i igra je vezana za protivnika naravno da je ENG lakse igrati "leprsavo" i lijepo protiv dosadasnjih protivnika nego Francuskoj.
Ne znam tesko je poredit prije svega iz navedenih razoga
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41031
Joined: 21/05/2012 22:46

#350 Re: 1/4 Švedska - Engleska

Post by AmiĐa_Idriz »

O Southgateu sam pisao, nikakvo iznenađenje za mene :mrgreen:
cyprus wrote:Meni je Maguire Tito :-D
Priželjkujem ga u Liverpoolu još od Hulla :(
Locked