1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U 1/2 finala prolazi:

Nizozemska
27
55%
Argentina
22
45%
 
Total votes: 49

omar little
Posts: 16364
Joined: 14/03/2008 21:14

#501 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by omar little »

Riddle wrote: 10/12/2022 02:29
omar little wrote: 10/12/2022 02:00

pa ovdje se uzdizu nizozemci u nebesa. ja samo reagiram na nepotrebna pretjerivanja i krajnosti. kad sam rekla da su argentinci cvijece?
Ne uzdižu se oni u nebesa, već stvarno jesu gospoda u fudbalskom smislu. Nikad nisu imali reputaciju nekakvih mesara ili se kontinuirano nesportski ponašali. Čak naprotiv, često su bili meta takvog ponašanja. Oni su romantika i elegancija, totalni fudbal, Ajaxova škola, igrači kao Bergkamp ili Van Persie... Tako ja Holandiju doživljavam. Slučajevi kao Van Bommel i De Jong su izuzetak, a ne nešto što je uobičajeno. Da si rekla Engleska, OK, prihvatio bih, imali su oni svoje snagatore često. Ali ipak nikad se nisu ni približili toj hinjavoj i odbojnoj reputaciji Urugvaja ili Argentine.

Argentina otkad ih pamtim ima neke nesnosne šupke i imaju taj mentalitet da je sve dozvoljeno. Pa sam njihov bog je bio neviđeni fakin. :mrgreen:
ne vidim zasto spominjati engleze kada je tekma bila izmedju nizozemske i argentine. :D finale protiv spanjolske je bilo odvratno. nisu samo dva igraca. robben je meni odvratan lik bio. nije bio mesar, ali je bio ogavni hinjo. ne tvrdim da su mesarcine i sirovine, ali nisu (parumcak) cvijece, hinjavi su. to je moja percepcija. tvoje percepcija je ta gore. tekma sinoc je bila naelektrisana. svi su se unosili, cimali, dobacivali. sto je, doduse, velikim dijelom greska i nekompetentnost sudije da kontrolira situaciju. ljudi mrze argentinu, razumijem ja. legitmno skroz.
User avatar
Riddle
Posts: 8202
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#502 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Riddle »

omar little wrote: 10/12/2022 14:49ne vidim zasto spominjati engleze kada je tekma bila izmedju nizozemske i argentine. :D finale protiv spanjolske je bilo odvratno. nisu samo dva igraca. robben je meni odvratan lik bio. nije bio mesar, ali je bio ogavni hinjo. ne tvrdim da su mesarcine i sirovine, ali nisu (parumcak) cvijece, hinjavi su. to je moja percepcija. tvoje percepcija je ta gore. tekma sinoc je bila naelektrisana. svi su se unosili, cimali, dobacivali. sto je, doduse, velikim dijelom greska i nekompetentnost sudije da kontrolira situaciju. ljudi mrze argentinu, razumijem ja. legitmno skroz.
Zato što su još jedna od tih evropskih reprezentacija koje imaju slično ponašanje kao i Holanđani. S druge strane sam spomenuo i Urugvaj kao kontrast tome. Ali hajde, očito nam se percepcije znatno razlikuju.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40900
Joined: 21/05/2012 22:46

#503 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by AmiĐa_Idriz »

Grijala se atmosfera pred utakmicu danima i sa jedne i sa druge strane, nekako je bilo očekivano da će biti vatre i na terenu. Plus što i jedni i drugi tradicionalno izlaze "muški" (šta god to značilo) igrati ove velike utakmice.

Uglavnom, nije maslo za ramazana ni sa jedne strane.
omar little
Posts: 16364
Joined: 14/03/2008 21:14

#504 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by omar little »

to je to.
User avatar
Logovan
Posts: 94532
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#505 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Logovan »

I jedni i drugi su prljavi, samo što su Argentinci još gori i to ne malo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4882
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#506 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by ¤ jelena ¤ »

animals wrote: 10/12/2022 14:05
¤ jelena ¤ wrote: 10/12/2022 13:12 E, eo slušajte komšije, kad ih već spominjete...

Kažu vako u naslovu i par podnaslova o ovoj utakmici:

" U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi...

Gorak utisak posle slavlja Argentine

Neprimereno ponašanje selekcije Lionela Skalonija posle pobede nad Holandijom
"

:lol: :lol:



Balkanska plemena u ulozi mudraca i moralnih vertikala. :caocao:


Nego, nešto kontam...poslije dva sata trčanja i žestokog psihičkog presinga, ja bi' ujela za nos nekog ko mi se unese u facu i nešto mi kaže ružno, samo kad bi' imala snage i da trepnem. :D
Svak ko je igrao nogomet zna da i kad izgubis, moras se normalno ponasati..
siledzije u nogometu su siledzije i u normalnom zivotu..
Mda, istinito i fino zvuči to što ti pišeš, ali...

Učesvovati na svjetskom prvenstvu, boriti se
u četvrtfinalu kao jedan od favorita, trpiti provokacije i nepravdu fizički iscrpljen nakon 120 minuta aktivnog psihofizičkog napora - to ne zna niko od običnih rekreativaca, pa i mnogih profesionalnih fudbalera kako je i jedino može isprazno da teoretiše o svojim očekivanjima - kao i svako od nas na ovom forumu.
Locked