1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U 1/2 finala prolazi:

Nizozemska
27
55%
Argentina
22
45%
 
Total votes: 49

Crvena Tifoza
Posts: 10664
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#451 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Crvena Tifoza »

Logovan wrote: 10/12/2022 01:49 Joj nekakvih izvrtanja :D Za dan, dva ispast će da su Nizozemci bili gori nego Argentinci. Nisu Nizozemci nikakva gospoda, nema potrebe da se gura nešto na silu.

Vidi ovog vađenja mesarskih startova iz 2010. i 2014. godine. Hajmo onda tražiti i prije 2010. godine. :lol:

Ne vidim šta je problem reći kako je bilo i to je to.
Nije ni Lahozovo maslo za Ramazana :wink:
omar little
Posts: 16365
Joined: 14/03/2008 21:14

#452 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by omar little »

Riddle wrote: 10/12/2022 01:44 To su jedina 2 primjera koja se mogu naći za Holandiju. Ta dvojica su bili mesari i cijeli tim je nekako nažalost dobio njihovu reputaciju u to vrijeme. Jedino čega se još mogu sjetiti je Rijkaard, ali to je jedan incident u cijeloj karijeri. Porediti Holandiju i Argentinu za fair play ili generalno način na koji se odnose prema igri je smiješno.
pa ovdje se uzdizu nizozemci u nebesa. ja samo reagiram na nepotrebna pretjerivanja i krajnosti. kad sam rekla da su argentinci cvijece?
User avatar
Logovan
Posts: 94532
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#453 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Logovan »

Osmi Socrates wrote: 10/12/2022 01:55 Messi igra namjerno rukom, ne dobije žuti. Itd. Itd.
Fakat ne mogu da vjerujem da ni žuti nije dobio. :?
Crvena Tifoza wrote: 10/12/2022 01:59 Nije ni Lahozovo maslo za Ramazana :wink:
Pa zasrao je, to je jasno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45377
Joined: 29/12/2005 01:20

#454 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by jeza u ledja »

Upravo tako, Lajoz je od pocetka usrao utakmicu, odmah dize nervozu svima.

I nije samo taj zuti Messiju, prije toga bar jedan igrac Nizozemske neobjasnjivo nije dobio drugi zuti. Mescini bas Weghorst.

Paredes isto je trebao dobiti crveni (tj. dva zuta, za start i napucavanje). Al nista.

Sto jednostavno ne kazu odmah da im je naredjenon da ne dijele crvene, da znamo. :roll:

(Btw, Dumfries je izgleda na kraju dobio drugi zuti)

Citam sta su radili Argentinci na kraju, Messi tokom intervjua nekom Holandjanin dobacio da odjebe, napao van Gaala, ali znam da su i Holandjani nesto srali tokom penala, (komentator je nesto rekao u vezi toga ali nismo vidjeli). Ako ima sta o tome volio bih procitati.

Usput, bilo je i neko ulijetanje u teren, sa tribina, u jednom trenutku tokom utakmice.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3261
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#455 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by darius_maximus »

Osmi Socrates wrote: 10/12/2022 01:55 Najbliže istini je da nijedni nisu anđeli. Nikad nisu ni bili anđeli, bar koliko ja gledam.

Sudija je ispustio utakmicu iz ruku na početku, a poslije je imao iluziju da drži kontrolu. Čovjek pokazao žute skoro svima, a nikom crveni. Teško je baš povjerovati da je to realan prikaz te utakmice. Messi igra namjerno rukom, ne dobije žuti. Itd. Itd.

Za Argentince je, svejedno, nemoguće navijati.
Dumfries je dobio crveni u 128. minuti. :D
Što se Argentine tiče, vazda su bili "neuglađeni" u poređenju s npr. Brazilom.
Pele vs. Maradona, tačno vidiš razliku.
Neki više vole Maradoninu prgavost u odnosu na Peleove brojke, koje su nesumnjivo bolje.
omar little
Posts: 16365
Joined: 14/03/2008 21:14

#456 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by omar little »

lahoz je najobicnija ego debilcina, koji svaku tekmu unisti jer zeli biti zvijezda. apsolutno nesposoban lik za kontrolirati mec i igrace.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3261
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#457 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by darius_maximus »

jeza u ledja wrote: 10/12/2022 02:06 Upravo tako, Lajoz je od pocetka usrao utakmicu, odmah dize nervozu svima.

I nije samo taj zuti Messiju, prije toga bar jedan igrac Nizozemske neobjasnjivo nije dobio drugi zuti. Mescini bas Weghorst.

Paredes isto je trebao dobiti crveni (tj. dva zuta, za start i napucavanje). Al nista.

Sto jednostavno ne kazu odmah da im je naredjenon da ne dijele crvene, da znamo. :roll:

(Btw, Dumfries je izgleda na kraju dobio drugi zuti)

Citam sta su radili Argentinci na kraju, Messi tokom intervjua nekom Holandjanin dobacio da odjebe, napao van Gaala, ali znam da su i Holandjani nesto srali tokom penala, (komentator je nesto rekao u vezi toga ali nismo vidjeli). Ako ima sta o tome volio bih procitati.

Usput, bilo je i neko ulijetanje u teren, sa tribina, u jednom trenutku tokom utakmice.
Ja sam jedino vidio da je golman Holandije nešto Mesiju na uho pričao prije izvođenja penala, pa je možda to u pitanju.
Klupa Holandije je puno pričala i dobacivala.
Mislim da su htjeli Argentincima živce vaditi, da ih uzmu psihološki, samo im nije uspjelo.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#458 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by animals »

Razlika izmedju Nizozemaca i Argentinaca je sto su prvi ugladjeni supci, a drugi sirovi supci..
Brazilci kakvi da su, ljudskiji su..
vidjelo se poslije utakmice sa rvatskom, kad su se fino pozdravili sa Hrvatskim igracima i izgrlili..
dok Argentinci, su poslije poraza prgavi i oholi..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45377
Joined: 29/12/2005 01:20

#459 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by jeza u ledja »

darius_maximus wrote: 10/12/2022 02:08
jeza u ledja wrote: 10/12/2022 02:06 Upravo tako, Lajoz je od pocetka usrao utakmicu, odmah dize nervozu svima.

I nije samo taj zuti Messiju, prije toga bar jedan igrac Nizozemske neobjasnjivo nije dobio drugi zuti. Mescini bas Weghorst.

Paredes isto je trebao dobiti crveni (tj. dva zuta, za start i napucavanje). Al nista.

Sto jednostavno ne kazu odmah da im je naredjenon da ne dijele crvene, da znamo. :roll:

(Btw, Dumfries je izgleda na kraju dobio drugi zuti)

Citam sta su radili Argentinci na kraju, Messi tokom intervjua nekom Holandjanin dobacio da odjebe, napao van Gaala, ali znam da su i Holandjani nesto srali tokom penala, (komentator je nesto rekao u vezi toga ali nismo vidjeli). Ako ima sta o tome volio bih procitati.

Usput, bilo je i neko ulijetanje u teren, sa tribina, u jednom trenutku tokom utakmice.
Ja sam jedino vidio da je golman Holandije nešto Mesiju na uho pričao prije izvođenja penala, pa je možda to u pitanju.
Klupa Holandije je puno pričala i dobacivala.
Mislim da su htjeli Argentincima živce vaditi, da ih uzmu psihološki, samo im nije uspjelo.
Ma na terenu tokom penala valjda su dobacivali i okruzivali igrace koji su isli pucati. Rece tako nesto komentator al jbg nije se vidjelo.
User avatar
Riddle
Posts: 8202
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#460 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Riddle »

omar little wrote: 10/12/2022 02:00
Riddle wrote: 10/12/2022 01:44 To su jedina 2 primjera koja se mogu naći za Holandiju. Ta dvojica su bili mesari i cijeli tim je nekako nažalost dobio njihovu reputaciju u to vrijeme. Jedino čega se još mogu sjetiti je Rijkaard, ali to je jedan incident u cijeloj karijeri. Porediti Holandiju i Argentinu za fair play ili generalno način na koji se odnose prema igri je smiješno.
pa ovdje se uzdizu nizozemci u nebesa. ja samo reagiram na nepotrebna pretjerivanja i krajnosti. kad sam rekla da su argentinci cvijece?
Ne uzdižu se oni u nebesa, već stvarno jesu gospoda u fudbalskom smislu. Nikad nisu imali reputaciju nekakvih mesara ili se kontinuirano nesportski ponašali. Čak naprotiv, često su bili meta takvog ponašanja. Oni su romantika i elegancija, totalni fudbal, Ajaxova škola, igrači kao Bergkamp ili Van Persie... Tako ja Holandiju doživljavam. Slučajevi kao Van Bommel i De Jong su izuzetak, a ne nešto što je uobičajeno. Da si rekla Engleska, OK, prihvatio bih, imali su oni svoje snagatore često. Ali ipak nikad se nisu ni približili toj hinjavoj i odbojnoj reputaciji Urugvaja ili Argentine.

Argentina otkad ih pamtim ima neke nesnosne šupke i imaju taj mentalitet da je sve dozvoljeno. Pa sam njihov bog je bio neviđeni fakin. :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45377
Joined: 29/12/2005 01:20

#461 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by jeza u ledja »

Ah ma nisu samo njih dvojica igrali tako vec cijela ekipa u tom finalu protiv Spanije.

To onda ostane urezano u pamcenju jbg.

I ovo danas nije bilo nimalo gospodski. Puno malih carki, pickaranja i dobacivanja.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11071
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#462 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Tito_i_Partija »

JohnnyS wrote: 10/12/2022 00:36 Predodvratni su. Mogu razumjeti da će netko za njih navijati u polufinalu jer igraju protiv Hrvatske, ali da netko inače navija za ovu naplavinu hulja, to mi nikad neće biti jasno.
Kako ti ono meni reče: "šta te briga ko za koga navija". A sad ti ovo kao nije jasno. :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13789
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#463 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by JohnnyS »

Tito_i_Partija wrote: 10/12/2022 02:42
JohnnyS wrote: 10/12/2022 00:36 Predodvratni su. Mogu razumjeti da će netko za njih navijati u polufinalu jer igraju protiv Hrvatske, ali da netko inače navija za ovu naplavinu hulja, to mi nikad neće biti jasno.
Kako ti ono meni reče: "šta te briga ko za koga navija". A sad ti ovo kao nije jasno. :lol:
Ma zato što se za Hrvatsku (ne) navija iz, što bi socrates rekao, nesportskih razloga pa se to da razumjeti (i jedno i drugo). Kakav je sportski razlog navijati za ove huligane
User avatar
Ateista
Posts: 46687
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#464 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Ateista »

Svaka cast za argentinu. :thumbup:
Nisu sebi smjeli dopustiti da prime gol u zadnjim mi utams i bez potrebe zakomplikuju situaciju, ali su se izvukli na kraju.
Nadam se konacno da dodju i do zasluzene trece titule prvaka svijeta.
LSD
Posts: 27337
Joined: 24/07/2007 08:26

#465 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by LSD »

jeza u ledja wrote: 10/12/2022 01:19 Ja kako shvatih za vrijeme pucanja penala holandski igraci su provocirali i pravili neke pizdarije. Zato im se valjda ovi rugaju.
I cijelo vrijeme su se nesto trkeljali i zujali na sudiju.

Hocu rec nije samo do Argentinaca.

Nesto je na kraju Messi dobacivao van Gaalu i Davidsu.

Kada je Lautaro krenuo ka loptu tada su čak četvrorica Nizozemaca krenula ka njemu da mu nešto dobacuju i pokušaju ga izbaciti iz takta, a jedan od pomoćnih sudija ih je pokušao zaustaviti u tome.

Na kraju je i igrač koji je izvodio četvrti penal za Nizozemsku nešto dobacio Lautaru dok je prolazio pored njega, a to je uradio i golman ove selekcije. No, Lautaro je na kraju hladnokrvno zabio gol za pobjedu Gaučosa i veliko slavlje zbog plasmana među četiri najbolje ekipe svijeta.
Nek su im se rugali :nargila:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4882
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#466 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by ¤ jelena ¤ »

Glavni sudija i selektori su odgovorni za sva njasra koja se dese na utakmici.

Mesi je s pravom reagovao ako je one psovke na presu uputio selektoru Holandije.

Da je naša reprezentacija u pitanju, sumnjam da bi se ove forumske moralne vertikale snebivale i zgražavale nad psovkama premorenih igrača.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16483
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#467 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by sime_cipol »

Za 40 godina koliko pratim, ja se ne sjecam slabije, gore, kako hocete, Nizozemske. Od dvije reprezentacije, prosla koja je malo manje uzasna.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#468 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Zoooka »

Logovan wrote: 10/12/2022 01:49 Joj nekakvih izvrtanja :D Za dan, dva ispast će da su Nizozemci bili gori nego Argentinci. Nisu Nizozemci nikakva gospoda, nema potrebe da se gura nešto na silu.

Vidi ovog vađenja mesarskih startova iz 2010. i 2014. godine. Hajmo onda tražiti i prije 2010. godine. :lol:

Ne vidim šta je problem reći kako je bilo i to je to.
Fakat. Mitomanija ko da Srbe slusamo :mrgreen:

Argentinci su najveci smecari u reprezentativnom fudbalu i niko im nije ni blizu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#469 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by dječak sa šibicama »

Polako, jos par puta i uvjerice me da su argentinci gospoda koja su samo isprovocirana poslovicno pokvarenim nizozemcima :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40900
Joined: 21/05/2012 22:46

#470 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa i to je neka čar fudbala. Ja sam uglavnom još pod dojmom sinoćnjeg mečea, tehnički gledano možda nije najviši nivo, ali je zaista svega bilo. Perfektna bi bila da Lajoz nije želio biti u centru pažnju po ko zna koji put, ali eto.
Osmi Socrates
Posts: 8181
Joined: 19/10/2020 15:33

#471 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Osmi Socrates »

Čudno, ali jedna od najodvratnijih i istovremeno "najljepših" utakmica svih vremena na svjetskim prvenstvima.

Od sve drame se lako zaboravi da su pala dva vrhunska gola.
LSD
Posts: 27337
Joined: 24/07/2007 08:26

#472 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by LSD »

"Slavio sam ispred njihovih lica jer je jedan igrač Nizozemske prije svakog našeg penala dolazio i govorio nam svašta. Fotografija je izvučena iz konteksta, ali mi smo slavili kao odgovor njemu", rekao je Otamendi.
Otamendi, moralna gromada :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27888
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#473 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Point. »

JohnnyS wrote: 10/12/2022 06:55
Tito_i_Partija wrote: 10/12/2022 02:42

Kako ti ono meni reče: "šta te briga ko za koga navija". A sad ti ovo kao nije jasno. :lol:
Ma zato što se za Hrvatsku (ne) navija iz, što bi socrates rekao, nesportskih razloga pa se to da razumjeti (i jedno i drugo). Kakav je sportski razlog navijati za ove huligane
Zbog Scalonija.

Vamo Argentina!
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#474 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by animals »

LSD wrote: 10/12/2022 11:53
"Slavio sam ispred njihovih lica jer je jedan igrač Nizozemske prije svakog našeg penala dolazio i govorio nam svašta. Fotografija je izvučena iz konteksta, ali mi smo slavili kao odgovor njemu", rekao je Otamendi.
Otamendi, moralna gromada :thumbup:
Rijetko prljav igrac..
User avatar
Distortion
Posts: 2860
Joined: 08/09/2007 19:56

#475 Re: 1/4 finala: Nizozemska - Argentina

Post by Distortion »

Lahoz je prevara i cirkusant obicni koji na konto tog sto dolazi iz Spanije dobija da sudi ovakve utakmice. Ko je sljedeca prevara koja ce bit delegirana, Gil Manzano mozda? :-)

Holandija nije zasluzila da dadne 2 gola, nisu zasluzili produzetke po svemu prikazanom.

Messi neuobicajeno nervozan, obraca se protivnickom igracu u toku intervjua, prica sa klupom Holandije :shock: bas su ga iznervirali

Mislio sam da ova Argentina nece moci doci do polufinala. Messiju treba podrska bar jos dva igraca koja mogu napraviti razliku.
Locked