1/2 Francuska - Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 10/07/2018 00:38

Francuska
31
66%
Belgija
16
34%
 
Total votes: 47

User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#326 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by dale cooper »

Riddle wrote:
dale cooper wrote:
Riddle wrote:Omarka utjerala strah u kosti, preklinju ljudi da navija za Hrvatsku. :lol:
Ovakav spektakularan niz baksuzluka izaziva strahopoštovanje. :trema: :D
Ja nju sad zamisljam kao slatku i simpaticnu curu, ali do zla boga smotanu. Takva slomi nokat dok ga lakira. :lol:

Sorryyyyy :kiss: :mrgreen:
Ti nju nisi čitao kad je ljuta? Da jesi ne bi ovo gore napisano. Kad vidi nagrebusio si. :run: :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#327 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Riddle »

A ti si bas pomogao podebljavsi ovo da bolje vidi. :mrgreen:

Pa sta, i smotan se moze naljutiti. :lol:
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#328 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by omar little »

za sve je kriv higuain retard koji me ubaksuziro proslo svjecko finale, od tada dahnut ne mogu. euro i sad evo svjetsko. samo, da budem iskrena ja mislim da hrvati imaju vecu sansu dobiti ove gubavce smrdljive, ali, eto, ide hns grb na avatar. :D kako cu svojim najboljim prijateljima reci da navijam kontra njih, ne znam. sva sreca da nemam puno fejs frendova ovdje, i sto imam pouzdan nedrukerski folk. :D

kakva smotanost, akrep i ters sam najgore sorte :D :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#329 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Edin H. »

Sad ce nasi novinari pitati De Broyne-a, je li valjao teren, medjede? :oops:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24312
Joined: 26/08/2007 17:10

#330 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Charuga »

ZyzzSar wrote:Mogu Englezi dobit ovu Francusku
samo da ustase isprase sutra :izet:
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma, vrijeđanje"
» ZyzzSar

7 dana
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#331 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Riddle »

Mah mozes ti meni esej sad napisati, ali ono sto se desilo na ovom prvenstvu ukazuje samo na jedno - smotanost. :mrgreen:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#332 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Korisničkoime »

Riddle wrote:
Korisničkoime wrote:Da i ...
Kao da bi i jedan trener tada stavio Henry-a ili Trezegueta prije Guivarcha, hajd i Trezegueta ali tesko Hemrya.
Jbg davno je to bilo ali jbg tada ni Henry ni Trezeguez nisu bili ono sto su kasnije postali. Pogotovo Henry cije vrijeme je tak kasnije doslo.
Naucio je sta treba kako se prvenstvo primicalo kraju. Tacno da tada nisu bili ono sto su kasnije postali, sokantno stvarno, pa klinci su bili. Ali to ne znaci da nisu bili dobri, pokidali u LP te sezone, izbacili United u 1/4 finalu.
Ma realno bilo bi previse ocekivati ko god da bio trener da ubaci klince (tada klince) Henry-a i Trezeguea, Guivarch je mislim tada igrao u Marselju i nekako imao dvije ili tri dobre sezone 20+ golova, eh sada koji i kakav trener bi stavio klince koji ni zajedno nemaju golova kao igrac koji je stalan, standardan i zabija vec par sezona dobro. Jest da je kasnije kada je otisao mislim u Engelsku propao ko kauc a klinci napredovali ali jbg ko je to mogao znati.
Tu je razlika po meni iznedju Guivarcha tada i Girouda sada jer Giroud ima losu sezonu iza sebe, ne znam jel zabio 5 golova u ovoj sezoni, Fekir ima makar oko 20 golova ove sezone
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67380
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#333 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by _BataZiv_0809 »

Volio bi da Đakmić ili Palabra napisu koju o Francuskoj :sax: Znam da Đakma brat opravdano ne gotivi Dešampa :)

Martinez je usrao sa ovom nakrkanom sredinom, a narocito neigranjem Karaska i Mertensa. Čadli je odigrao odvratnu utakmicu, Lukaku, Felaini i Vitsel takodjer :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67380
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#334 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by _BataZiv_0809 »

dale cooper wrote:
Ti nju nisi čitao kad je ljuta? Da jesi ne bi ovo gore napisano. Kad vidi nagrebusio si. :run: :mrgreen:
Momka je malo prenijelo :D
User avatar
Logovan
Posts: 94820
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#335 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Logovan »

Svaka čast Francuzima. Finale EP-a prije dvije godine, a sada finale SP-a. :thumbup: Nije mala stvar. Napredovat će oni još, biće još bolji. Samo ako izgube i u ovom finalu, to će biti totalna katastrofa. Dva puta dođeš do finala, namučiš se i na kraju ga popušiš. :-)

Belgija je odigrala solidno, nisu bili ništa gori od Francuza.

Šta Henry kaže na prolazak Francuza? :skoljka: Čovjeku je sa jedne strane drago, a sa druge je sjeban.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#336 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by ExNihilo »

Koji je osnovni razlog zbog kojeg je razigrana Belgija iz prvog poluvremena nestala sa terena u drugom?

Znači, finale je evropski nacionalistički klasik. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67380
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#337 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by _BataZiv_0809 »

Pojela im Francuska ovu nakrcanu sredinu.
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#338 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by omar little »

znaci levatine koje jebeni portugal bez ronalda nisu bile u stanju zaustaviti trebaju biti prvak svijeta, mislim :-)
User avatar
p206
Posts: 7959
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#339 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by p206 »

Ma uzimaju ovo Francuzi, treće mjesto je Belgija
Ostalo zavisi od nekih detalja sutra
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3372
Joined: 28/01/2012 11:38

#340 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by kamberovica polje »

omar little wrote:znaci levatine koje jebeni portugal bez ronalda nisu bile u stanju zaustaviti trebaju biti prvak svijeta, mislim :-)
Zreliji su nego tad i igraju daleko pametnija. Ovo ti je moderni fudbal u kojem igra ne liči na bog zna šta ali rezultat je tu. Francuzi cijelo prventsvo imaju potpunu kontrolu nad svakom utakmicom koju su igrali. Igraju dosadno i kalkulantski ali zato imaju vatrenu moć i planove BCDEFGHIJK...ukoliko nešto pođe po zlu. Mislim da su oni najvjerovatnije prvaci.
User avatar
Logovan
Posts: 94820
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#341 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Logovan »

p206 wrote:Ma uzimaju ovo Francuzi, treće mjesto je Belgija
Ostalo zavisi od nekih detalja sutra
Kao što su uzeli i prije dvije godine. :mrgreen: Šta će Portugal, imaju samo Ronalda, bla, bla i na kraju prc, ode titula kod Portugalaca. :D

Nije isključeno da opet ostanu praznih ruku.
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#342 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Edin H. »

Daj ba, sta se lozite, uzeli cajnoslu, gol iz prekida Kurtoazn bi i ono odbranio da onaj cupavi smrad Felaini nije taman dovoljno skrenuo loptu.
Istina dobro Francuzi parkiraju autobus :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#343 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Challenger_ »

'nači, to je to: za sada Francuska opravdava status favorita.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#344 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by palermo »

Logovan wrote:
p206 wrote:Ma uzimaju ovo Francuzi, treće mjesto je Belgija
Ostalo zavisi od nekih detalja sutra
Kao što su uzeli i prije dvije godine. :mrgreen: Šta će Portugal, imaju samo Ronalda, bla, bla i na kraju prc, ode titula kod Portugalaca. :D

Nije isključeno da opet ostanu praznih ruku.
Nije, naravno. Ali su puno dominatniji ovaj put nego na evropskom. Pa ni na jednoj utakmici nisu bili u problemu.

Vrlo dominantna predstava. Izgubiti mogu,uvijek moraš imati i zehru sreće.....al bilo bi iznenađenje da izgube finale
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#345 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Muhamed Đakmić »

_BataZiv_0809 wrote:Volio bi da Đakmić ili Palabra napisu koju o Francuskoj :sax: Znam da Đakma brat opravdano ne gotivi Dešampa :)

Martinez je usrao sa ovom nakrkanom sredinom, a narocito neigranjem Karaska i Mertensa. Čadli je odigrao odvratnu utakmicu, Lukaku, Felaini i Vitsel takodjer :-)
Sad će još ispasti da glumim stručnjaka :oops:

Šta da ti napišem, da sam ubijeđen da uzimaju titulu otkad su postali poznati svi učesnici polufinala? :D

Internacionalni fudbal nije kvalitativno na nivou klupskog, naročito se to ogleda kroz izostanak nekih od osnovnih postulata moderne igre poput aktivnog visokog presinga. Ko u ovo ne vjeruje, nek uzme večerašnju utakmicu i utakmicu Belgije i Brazila i pravi poređenja sa završnicom Lige prvaka. U današnjoj utakmici, u jednoj situaciji u prvom poluvremenu, Hazard i De Bruyne (čini mi se da su njih dvojica u pitanju) razmijenili su 3 dupla pasa na deset kvadrata bez da im je iko prišao. Toga u vrhunskom fudbalu teško da ima.

Mislim da dugo nije bilo turnira na kojem je manje trenerske elite, mada je ovo proizvoljna ocjena, pa može biti da griješim. Ipak, kad među najbolje trenere turnira spadaju Deschamps i Martinez, sve je jasno. I to ne govorim samo jer su dobacili do polufinala, niti im je to kompliment. Nego jednostavno, savezi nisu moćni da se bore sa klubovima i drže trenersku kremu kod sebe. Da li su ikad bili, to ne znam, možda napamet pričam. U takvim okolnostima, ekipe koje ne napadaju nego igraju reaktivno su u prednosti, jer samo vrhunski treneri su sposobni igrati istovremeno efikasan i efektivan fudbal. Ili drugim riječima, teško je i igrati lijepo i pobjeđivati, najčešće se mora birati.

A sve ovo napisah kao neki uvod za ocjenu Deschampsa, koji meni igra nevjerovatno dosadan fudbal s obzirom na potencijal koji mu ekipa ima, ali istovremeno je napravio ekipu za koju si najsigurniji na svijetu da se neće u nekoj odlučujućoj utakmici okliznuti i zapeti. Dobar je tekst napisao Topić o Deschampsu iz 1998. godine i Deschampsu danas, tj. o Francuskoj 1998. godine i Francuskoj danas.

Ovo je apsolutna kopija tog tima po svemu, Deschamps ne zna pobjeđivati drugačije od načina na koji ga je naučio Aime Jacquet 1998. godine, a tad su bili popljuvani jer je Jacquet igrao jednako dosadno i otjerao igrače poput Ginole, Cantone i sličnih jer nisu dovoljno borbeni i rastrčani i ne trebaju mu. Provukli su se do samog kraja, puno teže im je išlo nego sad.

Ja preferiram ekipe koje igraju napadački fudbal, ovaj francuski hibridni me stvarno nervira, ali razumijem da Deschamps nikad neće izaći iz svoje komforne zone, tri strašna trkača na sredini, dva vrhunska napadača koji sami rješavaju utakmice i jedan koji može razbiti bunker i generalno promijeniti tok utakmice jer može primiti i spustiti loptu.

Nije mu nužno ni da radi to, da su oni večeras preuzeli inicijativu, mogli su imati probleme sa kontranapadima, a vidjeli smo šta mogu Hazard i De Bruyne još ranije.

Dodao bih još samo da (a možda sam mogao cijeli post na ovo svesti) Francuska ima ubjedljivo najveći individualni kvalitet otkad su ispali Španija i Brazil i da je jedini Deschampsov zadatak da stvori uslove u kojima će individualni kvalitet dobijati utakmice. A to znači čvrsto, dosadno, i sa što više prilika za prekide ili kontranapade.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#346 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by mrgreen »

omar little wrote:znaci levatine koje jebeni portugal bez ronalda nisu bile u stanju zaustaviti trebaju biti prvak svijeta, mislim :-)
9 od 23 Francuza danas su bili u timu 2016. Bukvalno nisu to te "levatine" koje igraju danas :)

Još ne kontam logiku kojom biras favorite, ali ako je suditi po trendovima Francuzi osvajaju :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#347 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Fudo387 »

Logovan wrote:
p206 wrote:Ma uzimaju ovo Francuzi, treće mjesto je Belgija
Ostalo zavisi od nekih detalja sutra
Kao što su uzeli i prije dvije godine. :mrgreen: Šta će Portugal, imaju samo Ronalda, bla, bla i na kraju prc, ode titula kod Portugalaca. :D

Nije isključeno da opet ostanu praznih ruku.
A cuj, nije iskljuceno, ali da su favorit, jesu.
Ne znam kojim trikovima ce im engleska/hrvatska dati gol. Prejaki su nazad, i onda iz nicega samo sjevnu napred.
Onaj mali Mpmb-something je zvijer, da su imali u napadu bilo koga umjesto one krapme zavrsilo bi 3-0.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7893
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#348 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

Francuzi su favoriti u finalu ko god da prođe sutra. Belegija gubi utakmicu za 3. mjesto, ko god da im protivnik bude.
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#349 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Edin H. »

Idemedosumom wrote:Francuzi su favoriti u finalu ko god da prođe sutra. Belegija gubi utakmicu za 3. mjesto, ko god da im protivnik bude.
Englezi ako zijane nece htjeti ni igrati za trece mjesto, nisu frajeri. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#350 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Edin H. »

Kad skontas da su se samuraji trebali potuci sa Franzuzima veceras, a ne ovi bezidejni Belgijanci. :(
Locked