‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#376 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Arminovski »

Dozer wrote:
Arminovski wrote: Poenta odgovora je ustvari da ti vecinom nemas pojma o cemu pricas i sad kad te covjek uhvatio u raskoraku, koprcas se ne bi li se kako iskopao iz rupetine koju si sam iskopao. Jos te sahrani sa onim grafom.

Da se ispravim, mislim na ovakvim temama da ne ispadne pogresno.

Izvini... :(
Ali tako je.
Stvar vidjenja...
Taj graf, sam po sebi, pokazuje samo smanjenje budzeta NASA-e. Tada je bila svemirska trka izmedju Rusa i Amera ko ce prije na Mjesec, sto je bila igra moci i nadmoci, stvar nacionalnog ponosa, bla,bla,bla...
Kada je cilj ostvaren i kada se dobacilo do tamo, pobijedilo se u trci, stigli su prvi, i onda je sasvim logicno bilo i da budzet za to krene prema dole.
Medjutim, da li to automatski pokazuje da je izgubljen interes za Mjesec jer se, eto, stiglo na njega i to je to?
Tesko... Pogotovo jer se Mjesec nije ni zagrebao. Znamo li sta se nalazi 100-300-1000m ispod povrsine Mjeseca? Da li su to iste stijene kao i na povrsini?
Jeste, mapirana je povrsina, ali kako znamo da je javnosti zaista pokazano sve onako kako jeste? Kako to mozemo znati?

A graf...Hajde da se poigramo, jer vidim da ga niste skontali...
Image

Federalni budzet 1965 je iznosio 628 milijardi/biliona US$ (628.000.000.000)
2015 je bio 3,8 triliona, a u americkom sistemu 1 trilion = 1000 milijardi/biliona. Dakle, 2015 im je budet bio 3.800.000.000.000, ili 3.800 milijardi.
Graf pokazuje da je 1965 NASA imala budzet u iznosu od 4,5% federalnog budzeta, a to je tada bilo 28.260.000.000 (28 milijardi i 260 miliona USD).
2015 je NASA imala budzet u iznosu od oko 0,5% federalnog budzeta, a to je oko 19-20.000.000.000 USD.

Drugim rijecima, nema NASA danas puno manji budzet nego onda, a sasvim je logicno da je u zacecima svega toga budzet morao biti enorman s obzirom da su tada radjena najveca istrazivanja. Danas osnova tehnologije vec postoji zahvaljujuci ondasnjim istrazivanjima, pa je logicno da vise nije ni potreban toliki budzet. Ali, ocito je da i dalje imaju enorman budzet.1
Da mi je racunica tacna, evo i potvrda - https://www.nasa.gov/sites/default/file ... tagged.pdf
A zasto se smanjuje budzet nego zbog manjeg interesa mase? To automatski pokazuje da je interes JAVNOSTI pao. Znaci prosjecnom amerikancu se vise nije dalo gledati 2. 3. 4... haman jednako slijetanje pored nekih drugih njemu vaznijih stvari tipa nafte i rata... NASA kao i svaka druga drzavna ustanova trazi novce od drzave pa samim time od nje i zavisi. Ne govori to nista o osjecajima ili interesu ljudi koji rade tu niti u bilo kojoj drugoj slicnoj ustanovi. Mjesec je neistrazen samo sto ne kapa dovoljno para da bi bio i ostao u fokusu zbog ljudi kojima je vazniji npr instagram, fejs i slicne gluposti. To je sve.

Graf je dovoljno jasan i jasno je da si izvalio glupost sa zadnjom misijom na mjesec i tu te covjek uhvatio.

Zadnji argument ti je proizvoljan, to je neka tvoja logika. Kao znanje ostaje zauvijek, ono preorali smo vec jednom, vise ne treba...Da je tako, islamski kalifat bi i danas bio velesila ali eto nije...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#377 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Dozer wrote:Nadam se da si svjestan da postavljas animaciju naspram autenticnih slika...
Mada, cak i to s ovom animacijom je besmisleno jer to sa animacije zaista postoji. Drugi par rukava je podvodjenje pod boziji kreacionizam.
Usput, "Okamova britva/ostrica" je odlican metod za pojednostavljivanje rjesavanja nekog problema ili nedoumice, ali kada je nesto logicno. Medjutim, kada nesto bas i nije tako logicno, onda je ona odlican put za zaobilazenje eventualne prave istine.

Ali, hajde...BK je nas "otpad", iako je meni ocito da nije. Idemo dalje...

Sta cemo s THC-om...? To nije klasicna zavjera? Ili cemo to nazvati "teorijom zavjere"?
Kako cemo Okama primijeniti na ovo...?
Jesi li nailazio na ovog tipa i njegov slučaj. Izgleda da je od njega krenulo to sa tim crnim objektom

Gary McKinnon

https://hr.wikipedia.org/wiki/Gary_McKinnon






Njegov slučaj nije ostao nezabilježen ni u visokim krugovima

User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#378 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

@Arminovski
Dzaba drug, i dalje ne kontas graf za koji si toliko zapeo...
Poenta je da se budzet NASA-e bas i nije smanjio, ni priblizno onoliko koliko ti mislis da jeste zakljucujuci iz te slike.
Njihov godisnji budzet je zapravo konstantan, ponekad cak i raste, a na grafu samo izgleda da se smanjuje jer taj graf pokazuje visinu njihovog budzeta u odnosu na ukupni drzavni, kontas?
A ukupni drzavni, ili federalni kako ga oni nazivaju, svake godine raste. NASA-in ostaje isti, ali prikazano na grafikonu izgleda da je manji. A nije.

@diwan
Nisam upratio tog lika... Zraknem.
Edit: Da, zapravo jesam citao da im je neko klepio tajne fajlove na kojima se vide NLOi, ali nisam obracao paznju na ime.
A ovdje ima more detalja - http://www.ufoevidence.org/
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#379 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dope_Man »

Inflacija,standard raste, rastu cijene i milion drugih ekonomskih stvari... Nije galon nafte i plata radnika danas ista kao 1970te (dobro, jeste kod nas sto se plata tice) tako da se srazmjerno povecavaju i troskovi sa povecanjem same cifre budzeta.

Stoga je procentualni prikaz itekako koristan jer pokazuje koliko se upravo u taj sektor ulaze.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#380 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Arminovski »

Dozer wrote:@Arminovski
Dzaba drug, i dalje ne kontas graf za koji si toliko zapeo...
Poenta je da se budzet NASA-e bas i nije smanjio, ni priblizno onoliko koliko ti mislis da jeste zakljucujuci iz te slike.
Njihov godisnji budzet je zapravo konstantan, ponekad cak i raste, a na grafu samo izgleda da se smanjuje jer taj graf pokazuje visinu njihovog budzeta u odnosu na ukupni drzavni, kontas?
A ukupni drzavni, ili federalni kako ga oni nazivaju, svake godine raste. NASA-in ostaje isti, ali prikazano na grafikonu izgleda da je manji.
Ma ja te bockam za 72... :D graf manje vise. Tu se mozemo slagati ili ne. Kontam ja vrlo dobro samo se mimoilazimo sta je ustvari dovoljno za to polje nauke (ne da se nas pita ali eto) a kad svacija druga plata bude rasla a tvoja bude konstantna (ili raste nesrazmjerno) a ti aBd na nekoj istaknutoj poziciji valjda ce ti onda biti jasnije sta se zeli reci.

Reci mi, odakle ti ona cifra 28 za 65. godinu?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#381 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

Pa pise ti gore..
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#382 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Arminovski »

Dozer wrote:Pa pise ti gore..
Aha, to si ti odoka racunao. Okej.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#383 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by cyprus »

http://www.tarzanija.com/sta-tvoja-omil ... ri-o-tebi/
Šta tvoja omiljena teorija zavere govori o tebi

Jedna mudra žena je jednom rekla „Pre bih provela petnaest dana sa serijskim ubicom nego pola sata sa čovekom koji veruje u teorije zavere. Najgora stvar koju serijski ubica može da ti uradi je da te muči tih petnaest dana i na kraju ubije, dok konspirativno verujući ima mehanizme da za pola sata učini da poželiš da ljudska vrsta nikad nije postojala“. Hvala ovoj nepostojećoj ženi na ovom citatu, apsolutno se slažem. Ipak, nije svaki protagonista svake teorije zavere jednobrazan. Neki su samo bol u guzici, drugi su toksični po okolinu a nažalost postoje i oni izuzetno opasni po ljudsku vrstu. Te stoga, rokenrol neka počne.

Kemtrejls

Prosečna mesečna zarada po kemtrejls usijanoj glavi u svetu iznosi osmanaest dolara i dvajesdva centa, a u Srbiji su to uglavnom mlađi ljudi koji opale petama u guzicu kad im Palma tutne po tri crvene (ili jednu zelenu sa svojim likom) i pošalje ih deset dana u Paraliju da se pare sa jednako kukavnim parnjakinjama. Dakle, kemtrejls je najsirotinjskija teorija zavere koja veli da u svakom avionu pored standardnih članova posade postoje još dva lika koji prosipaju otrov iz džakova svuda redom. E sad, iz nekog razloga, bogati ljudi su imuni na taj prah pa po Dedinju i Menhetnu nikad ne padne ništa al zato jebi Bronks i Marinkovu baru. Još jedan od dokaza koji ide u prilog kemtrejls lobanjama je što su u kontroli leta ogromne plate a oni imaju dozvolu da razvuku onu kemtrejls mrežu na nebu kad nebom raspizdi desetak tragova unakrs.

HAARP u Barajevu

O haarpari smo već pisali iz ugla učenjaka. Za razliku od kemtrejsovaca (koji nikad nisu videli avion na većoj blizini od 200 metara), haarpovci su za jednu jedinicu inteligencije mudriji jer shvataju da ne možete trovati nekog konkretno tako što ćete nasumično bacati otrov svuda redom jer tako možete da ga bacite i na one koje volite. Zato je bolje uključiti neke ZLE JONIZUJUĆE ZRAKE tako što ćete instalirati emitor zlih jonizujućih zraka na teritoriji koju želite da kontrolišete. Klasičan haarper je zapravo Boro Čorbo lik sa majicom nisam ginekolog ali mogu da pogledam koji ode na vašar u Guču da pojede kupus od 1000 dinara i kupi licitarska srca sa imenima članova porodice.

Ameri nisu sleteli na Mesec

Jer to nisu uradili ni Sovjeti. A Ameri su sve fingirali u holivudskom studiju, Kjubrik režirao, zavesa se na Mesecu vijori a tamo nema vazduha a i otisak cipele Nila Armstronga na površini lažnog Meseca se ne podudara sa izgledom njegovog đona jer ako su sleteli 69. zašto ne mogu danas blabla svi već odlično znaju ovaj plot. Iako globalna zavera, na našem prostoru ovo čak i nema oblik konspirativnog mišljenja već maltene tautologije jer brt šta tu ima da nije jasno, dan je dan, noć je noć, Rus je uvek bolji od Amera čak i kad je Rus samo Sovjet, čak i kad sam prizna da je izgubio svemirsku trku. Ako se ložiš na ovo, ili si Dušan Bajatović/Nenad Popović pa imaš direktne novčane koristi od držanja jedne strane ili si lik koji potajno sanja da mu Putin nabije kitu u dupe.

Zemlja je ravna

Preteška teorija zavere za analizu. Na nju se lože i religiozni ali i ovi što uopšte nisu pa se više doslovno ne zna šta ko je zakasneli pitagorejac, ko doslovni tumač verskih spisa a ko budala radi bivanja budalom. Lože se čak i bogati, tipa Kajri Irving i O Nil. Ono što im je zajedničko je apsolutno maksimalan nivo paranoje. Prema njima niko nema dobre namere jer je iz njihovog ugla to nemoguće. Najlakše proveriva naučna činjenica je za njih esencija svih laži kojima nas truju. (Ko i radi čega jebote?) Ako ravnozemljaša primiš u svoj dom i ponudiš ga sokom, on će da kaže: Znači sok, time ćeš da me otruješ. Zašto mi nisi ponudio neki nesok nego baš sok mamu ti u pičku jebem?“ Dakle, ne postoji nikakva šansa da se izađe na kraj s njima, ceo svet je zasnovan na apsolutnim lažima, Zemlja je ravna i to je aksiom.

Reptili vladaju svetom

Eh, stari dobri Dejvid Ajk, on se bar namlatio love sa svojim izumima. Ne znam kako ovo nije zaživelo kod nas i samo je na nivou ekscesa, kad je baš onako antianglosaksonski orijentisano, pogotovo što ovde Medlin Olbrajt ima čitavu istoriju poistovećivanja sa raznim sukubolikim stvorenjima. Nije jasno kako onda nije intuitivno da su britanski i američki lideri gušteri sa druge planete koji su poprimili ljudski oblik da bi lakše vladali svetom. Zapravo, znam, pravi Srbin više voli teorije zavere koje su okrenute direktno protiv njega, ovo je više globalnog karaktera pa i nije toliko interesantno. Ipak, sasvim sigurno kod nas postoje i ovi primerci i kad ih sretnete, ne osuđujte ih nego lepo okrenite broj najbliže ustanove za zbrinjavanje Vulina i oni nek vide šta će s njima.

Vakcine izazivaju autizam

Ništa gore po nauku od naučnika koji govore protiv nauke. Ili od onih koji stvore teoriju zavere ne bi li se okoristili. Koga zanima kako je Endrju Uejkfild bukvalno prejebao čitav svet, tako što je korelaciju predstavio kao kauzalnost nek pročita ovde. Elem, ceo svet je uvek bio u fazonu farmaceutske mafije koja sjajno paše uz u prethodnom tekstu pomenutu priču o dihotomiji prirodno/neprirodno, pa je laž jednog naučnika, paradoksalno, poprimila oblike epidemije i toliko se proširila da je trenutno najštetnija teorija zavere po čovečanstvo (dok oblik epidemije ne poprimi širom sveta poricanje klimatskih promena, to će biti definitivni kraj). To je pokrenulo čitavu lavinu nećete-me-zajebati-moje-dete-moja-pravila novopečenih roditelja koji su se gadno istripovali i iz apsolutne gluposti i neznanja prave globalni problem. Ovde je zaključaj jasan i ma koliko tekst bio sprdačina, svi ljudi koji misle da… pročitati podnaslov… su debili.

Svet mrzi Srbiju

Čestitam. Ti si Boris Malagurski.
:mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#384 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Jedna mudra žena je jednom rekla „Pre bih provela petnaest dana sa serijskim ubicom nego pola sata sa čovekom koji veruje u teorije zavere. Najgora stvar koju serijski ubica može da ti uradi je da te muči tih petnaest dana i na kraju ubije, dok konspirativno verujući ima mehanizme da za pola sata učini da poželiš da ljudska vrsta nikad nije postojala“.
:roll:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#385 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by sheilak »

cyprus wrote:http://www.tarzanija.com/sta-tvoja-omil ... ri-o-tebi/
Šta tvoja omiljena teorija zavere govori o tebi

Jedna mudra žena je jednom rekla „Pre bih provela petnaest dana sa serijskim ubicom nego pola sata sa čovekom koji veruje u teorije zavere. Najgora stvar koju serijski ubica može da ti uradi je da te muči tih petnaest dana i na kraju ubije, dok konspirativno verujući ima mehanizme da za pola sata učini da poželiš da ljudska vrsta nikad nije postojala“. Hvala ovoj nepostojećoj ženi na ovom citatu, apsolutno se slažem. Ipak, nije svaki protagonista svake teorije zavere jednobrazan. Neki su samo bol u guzici, drugi su toksični po okolinu a nažalost postoje i oni izuzetno opasni po ljudsku vrstu. Te stoga, rokenrol neka počne.

Kemtrejls

Prosečna mesečna zarada po kemtrejls usijanoj glavi u svetu iznosi osmanaest dolara i dvajesdva centa, a u Srbiji su to uglavnom mlađi ljudi koji opale petama u guzicu kad im Palma tutne po tri crvene (ili jednu zelenu sa svojim likom) i pošalje ih deset dana u Paraliju da se pare sa jednako kukavnim parnjakinjama. Dakle, kemtrejls je najsirotinjskija teorija zavere koja veli da u svakom avionu pored standardnih članova posade postoje još dva lika koji prosipaju otrov iz džakova svuda redom. E sad, iz nekog razloga, bogati ljudi su imuni na taj prah pa po Dedinju i Menhetnu nikad ne padne ništa al zato jebi Bronks i Marinkovu baru. Još jedan od dokaza koji ide u prilog kemtrejls lobanjama je što su u kontroli leta ogromne plate a oni imaju dozvolu da razvuku onu kemtrejls mrežu na nebu kad nebom raspizdi desetak tragova unakrs.

HAARP u Barajevu

O haarpari smo već pisali iz ugla učenjaka. Za razliku od kemtrejsovaca (koji nikad nisu videli avion na većoj blizini od 200 metara), haarpovci su za jednu jedinicu inteligencije mudriji jer shvataju da ne možete trovati nekog konkretno tako što ćete nasumično bacati otrov svuda redom jer tako možete da ga bacite i na one koje volite. Zato je bolje uključiti neke ZLE JONIZUJUĆE ZRAKE tako što ćete instalirati emitor zlih jonizujućih zraka na teritoriji koju želite da kontrolišete. Klasičan haarper je zapravo Boro Čorbo lik sa majicom nisam ginekolog ali mogu da pogledam koji ode na vašar u Guču da pojede kupus od 1000 dinara i kupi licitarska srca sa imenima članova porodice.

Ameri nisu sleteli na Mesec

Jer to nisu uradili ni Sovjeti. A Ameri su sve fingirali u holivudskom studiju, Kjubrik režirao, zavesa se na Mesecu vijori a tamo nema vazduha a i otisak cipele Nila Armstronga na površini lažnog Meseca se ne podudara sa izgledom njegovog đona jer ako su sleteli 69. zašto ne mogu danas blabla svi već odlično znaju ovaj plot. Iako globalna zavera, na našem prostoru ovo čak i nema oblik konspirativnog mišljenja već maltene tautologije jer brt šta tu ima da nije jasno, dan je dan, noć je noć, Rus je uvek bolji od Amera čak i kad je Rus samo Sovjet, čak i kad sam prizna da je izgubio svemirsku trku. Ako se ložiš na ovo, ili si Dušan Bajatović/Nenad Popović pa imaš direktne novčane koristi od držanja jedne strane ili si lik koji potajno sanja da mu Putin nabije kitu u dupe.

Zemlja je ravna

Preteška teorija zavere za analizu. Na nju se lože i religiozni ali i ovi što uopšte nisu pa se više doslovno ne zna šta ko je zakasneli pitagorejac, ko doslovni tumač verskih spisa a ko budala radi bivanja budalom. Lože se čak i bogati, tipa Kajri Irving i O Nil. Ono što im je zajedničko je apsolutno maksimalan nivo paranoje. Prema njima niko nema dobre namere jer je iz njihovog ugla to nemoguće. Najlakše proveriva naučna činjenica je za njih esencija svih laži kojima nas truju. (Ko i radi čega jebote?) Ako ravnozemljaša primiš u svoj dom i ponudiš ga sokom, on će da kaže: Znači sok, time ćeš da me otruješ. Zašto mi nisi ponudio neki nesok nego baš sok mamu ti u pičku jebem?“ Dakle, ne postoji nikakva šansa da se izađe na kraj s njima, ceo svet je zasnovan na apsolutnim lažima, Zemlja je ravna i to je aksiom.

Reptili vladaju svetom

Eh, stari dobri Dejvid Ajk, on se bar namlatio love sa svojim izumima. Ne znam kako ovo nije zaživelo kod nas i samo je na nivou ekscesa, kad je baš onako antianglosaksonski orijentisano, pogotovo što ovde Medlin Olbrajt ima čitavu istoriju poistovećivanja sa raznim sukubolikim stvorenjima. Nije jasno kako onda nije intuitivno da su britanski i američki lideri gušteri sa druge planete koji su poprimili ljudski oblik da bi lakše vladali svetom. Zapravo, znam, pravi Srbin više voli teorije zavere koje su okrenute direktno protiv njega, ovo je više globalnog karaktera pa i nije toliko interesantno. Ipak, sasvim sigurno kod nas postoje i ovi primerci i kad ih sretnete, ne osuđujte ih nego lepo okrenite broj najbliže ustanove za zbrinjavanje Vulina i oni nek vide šta će s njima.

Vakcine izazivaju autizam

Ništa gore po nauku od naučnika koji govore protiv nauke. Ili od onih koji stvore teoriju zavere ne bi li se okoristili. Koga zanima kako je Endrju Uejkfild bukvalno prejebao čitav svet, tako što je korelaciju predstavio kao kauzalnost nek pročita ovde. Elem, ceo svet je uvek bio u fazonu farmaceutske mafije koja sjajno paše uz u prethodnom tekstu pomenutu priču o dihotomiji prirodno/neprirodno, pa je laž jednog naučnika, paradoksalno, poprimila oblike epidemije i toliko se proširila da je trenutno najštetnija teorija zavere po čovečanstvo (dok oblik epidemije ne poprimi širom sveta poricanje klimatskih promena, to će biti definitivni kraj). To je pokrenulo čitavu lavinu nećete-me-zajebati-moje-dete-moja-pravila novopečenih roditelja koji su se gadno istripovali i iz apsolutne gluposti i neznanja prave globalni problem. Ovde je zaključaj jasan i ma koliko tekst bio sprdačina, svi ljudi koji misle da… pročitati podnaslov… su debili.

Svet mrzi Srbiju

Čestitam. Ti si Boris Malagurski.
:mrgreen:
Meni ispade Ivan Pernar :D

Sorry na citiranju dugog posta!
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#386 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

Arminovski wrote:
Dozer wrote:Pa pise ti gore..
Aha, to si ti odoka racunao. Okej.
Od kakvog oka, bolan ne bio... Imas na netu poodatke o svim US federalnim budzetima po godinama. 1965 je bio 628 milijardi. Graf pokazuje da je tada NASA-in budzet bio oko 4,5% federalnog, a to znaci - 28.260.000.000. Nema tu nista "od oka".
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#387 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asurbanipal »

Diwan wrote:Ajdovska deklica

https://sl.wikipedia.org/wiki/Ajdovska_deklica


Image

Image

Image


Ma to je priroda isklesala :lol: ili došle bošnja s bauštela po Sloveniji pa isklesali :mrgreen:


Pareidolia - https://en.wikipedia.org/wiki/Pareidolia


Zašto je mozak „lud“ za ljudskim licem ili otkud Isus na tortilji?


https://mindreadingsblog.wordpress.com/ ... -tortilji/

Sve u svemu, lijepa priroda, vrijedi posjetiti.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#388 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

Zraknite malo ovaj dokumentarac...



Kao i ovo...




Naravno, niposto ne smijemo zaboraviti Snowdena... U opisu videa postoji jos more linkova na druge sadrzaje, pa koga zanima, bujrum...

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#389 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

@ dozer :thumbup:

Mada to sve ne pije vode. To možeš preporučiti samo ljudima koji su malo izdigli glavu iznad vode, tj nisu se utušili u ovoj žabokrečini zatvora i sanjanja.

@asurpanipal

Zakasnio si sa odgovorom. Ali nebitno. Postavlja se pitanje može li se ogromnom broju ljudi ‘pričinjavati’ nešto, odnosno da svi vide ono što ‘nema’. Ja kao što vidim svi reaguju na ovu fotku i prepoznaju lik na stijeni. Možda jedno ili jedan od 100 ne bi vidio ono što je očigledno i samo po sebi, isto kao što ljudi raspoznaju druge svakodnevne stvari same po sebi, bez napora i tumačenja.

Druga je stvar što neki likovi iz svoje matrice pokušavaju da nađu neko logičko obrazloženje, ista obrazloženja koja postoje i kod negiranja drugih stvari iz arheologije, crop circles, itd.

Pa za to naravno, između ostalog, i postoji ‘nauka’, da objasni neobjašnjivo i da smiri ljudske umove – ništa se ne brinite, mirno spavajte, sve je ok, niko ne smije da vas bije i rata neće biti u Bosni.

Objasni mi kako priroda pravi ovakav nesumnjiv ljudski lik na stijeni, jer meni se ništa ne priviđa, niti vidim Isusa u cvijetu, niti večini ostalih, kao ni tebi, jer da ga nisi odmah prepoznao, ne bih ni reagovao na njega.

To nije izolovan slučaj.
Ako kažemo da je to priroda, onda vjetrovi i erozije imaju inteligenciju, onda nije ništa slučajno ili nas malo priroda zeza ili priroda nije samo puka priroda, onako, što bi se reklo.

Onda moramo priznati da postoji neka inteligencija iza vjetrova i erozija, a to opet ide u drugom pravcu, ne na ruku onih koji to negiraju.
Koliko je potrebno vremene vjetrovima i eroziji da naprave onakav lik, a da ga istovremeno ‘održe’ takvim, da se ne pretvori u neku bezobličnu masu.

Ako nije priroda, onda sljedeće dolazi čovjek. Još manje izvjesna činjenica da u onim uslovima, čovjek u kratkom vremenu napravi tako nešto. U današnjim uslovima i tehnologiji bilo bi potrebno pofino znoja i vremena.

Ja ne dajem odgovor tko je to isklesao i kako je nastalo, jer ne znam, ali zasigurno nije priviđanje, ljudskih ruku djelo, a ni priroda, za razliku od nekih koji znaju kako je sve počelo i koji imaju video uradak sa snimanja iz lože.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#390 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Kad vidiš 'nauka' pod navodnicima, budu jasnije mnoge stvari.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#391 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

tranquil wrote:Kad vidiš 'nauka' pod navodnicima, budu jasnije mnoge stvari.
Lijepo je vidjeti kad te pojedinci prate i čitaju tvoje postove. :thumbup:

Možda otvorim i fun page na FB.

Možda bude i hajra od vas nekada. Nedajte se :lol:
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#392 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by belfy »

jedan odlican post koji u potpunosti opisuje teoreticare zavjere. svaka cast!
Diwan wrote:@ dozer :thumbup:

Mada to sve ne pije vode. To možeš preporučiti samo ljudima koji su malo izdigli glavu iznad vode, tj nisu se utušili u ovoj žabokrečini zatvora i sanjanja.

@asurpanipal

Zakasnio si sa odgovorom. Ali nebitno. Postavlja se pitanje može li se ogromnom broju ljudi ‘pričinjavati’ nešto, odnosno da svi vide ono što ‘nema’. Ja kao što vidim svi reaguju na ovu fotku i prepoznaju lik na stijeni. Možda jedno ili jedan od 100 ne bi vidio ono što je očigledno i samo po sebi, isto kao što ljudi raspoznaju druge svakodnevne stvari same po sebi, bez napora i tumačenja.

Druga je stvar što neki likovi iz svoje matrice pokušavaju da nađu neko logičko obrazloženje, ista obrazloženja koja postoje i kod negiranja drugih stvari iz arheologije, crop circles, itd.

Pa za to naravno, između ostalog, i postoji ‘nauka’, da objasni neobjašnjivo i da smiri ljudske umove – ništa se ne brinite, mirno spavajte, sve je ok, niko ne smije da vas bije i rata neće biti u Bosni.

Objasni mi kako priroda pravi ovakav nesumnjiv ljudski lik na stijeni, jer meni se ništa ne priviđa, niti vidim Isusa u cvijetu, niti večini ostalih, kao ni tebi, jer da ga nisi odmah prepoznao, ne bih ni reagovao na njega.

To nije izolovan slučaj.
Ako kažemo da je to priroda, onda vjetrovi i erozije imaju inteligenciju, onda nije ništa slučajno ili nas malo priroda zeza ili priroda nije samo puka priroda, onako, što bi se reklo.

Onda moramo priznati da postoji neka inteligencija iza vjetrova i erozija, a to opet ide u drugom pravcu, ne na ruku onih koji to negiraju.
Koliko je potrebno vremene vjetrovima i eroziji da naprave onakav lik, a da ga istovremeno ‘održe’ takvim, da se ne pretvori u neku bezobličnu masu.

Ako nije priroda, onda sljedeće dolazi čovjek. Još manje izvjesna činjenica da u onim uslovima, čovjek u kratkom vremenu napravi tako nešto. U današnjim uslovima i tehnologiji bilo bi potrebno pofino znoja i vremena.

Ja ne dajem odgovor tko je to isklesao i kako je nastalo, jer ne znam, ali zasigurno nije priviđanje, ljudskih ruku djelo, a ni priroda, za razliku od nekih koji znaju kako je sve počelo i koji imaju video uradak sa snimanja iz lože.
1. odmah u pocetku treba traziti potporu drugih, jer je svjestan da ono sto pise moze biti pogresno, ali ako to jos barem neko potvrdi...
2. nadalje nastavlja da to mogu razumjeti samo posebni, jer je njemu potrebno da bude poseban...
3. njegova slika je bolja od tudje, jer lice svako vidi, a ku*ac od mrkve i drveta, koji takodjer svi vide, je posebnija
4. i onda boldirani dio... upadanje samog sebi u stomak. jer on ne pokusava to isto o cemu prica...
5. onda naravno dio o nauci koja nije tu da proucava, nego da ljude drzi u okovima... jer on zna da nauka samo ljude ogranicava, a ne olaksava im zivot. mobiteli, navigacija, avionski prevoz, elektricna auta...su tu samo da nas zajebu da ne mislimo o vanzemaljcima. jer, ako pogledamo samo malo dublje mozemo lako vidjeti da nam time samo mazu oci da ne pitamo za krugove u zitu...ili odakle nesto na stijenama sto svi mozemo reci da lici na lice...
6. onda ide malo kradje vjerskih "argumenata" o "inteligentnoj prirodi", jer erozija, bas kao i ostatak prirode, u najmanju ruku mora biti inteligentna da bi covjek po nekom paternu nazvao oblik slicnim necemu...iako je vec predocena studija koja kazuje da je to, ne samo moguce, nego normalno...
7. a u sred svega toga se trazi dokaz od sugovornika da dokaze da ne postoji inteligencija iza vjetrova i erozija, iako to niko nije tvrdio. jer ako ne postoji - onda vanzemaljci! logicno...

bas odlican i skolski primjer. svaka cast! :thumbup:

@dozeru ide ljubavna poruka. :D
ponovio si neke klipove toliko puta da pomislim da previse pricas sa Smrletom. vidimo se uskoro, da ispunim obecanje. :wink:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#393 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

5.
Hajmo se, mimo svega, zapitati samo jednu stvar - u zadnjih 120 godina smo, kao civilizacija, u tehnicko-tehnoloskom smislu napredovali nevjerovatno brzo, toliko da ni 1% svega toga nismo uspjeli za prethodnih 200.000+ godina naseg (procijenjenog) postojanja.
Kako to?
Odjednom smo sami od sebe postali toliko pametni, ili smo ipak, i mozda, imali neku malu pomoc sa strane, sto bi bilo u skladu s ovim sto govori i doticni ministar odbrane?

O kojem obecanju se radi....? Sorry, starost... :D
DonieBrasco
Posts: 15521
Joined: 31/08/2016 16:09

#394 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by DonieBrasco »



Evo i moj doprinos ovoj temi:

Philip Schneider jedna od vodeceih prica (teorija zavjere) u vez postojanja vanzemaljaca, kao i da su neki vec na Zemlji za koje on kaze da imaju "dobri" i "zli" za ljude, također govori o NWO, crnim buđetima za razne projekte, govori o nevjerovatno naprednoj tehnologiji, zavjerama vlada i šutnji o postojanju velike prijetnje za planetu...itd.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#395 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

A koji je bio insider, i ubijen je radi onoga sto je pricao.
Bila je s njim i neka zena, takodjer insider. I takodjer misteriozno umrla.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#396 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

DonieBrasco wrote:

Evo i moj doprinos ovoj temi:

Philip Schneider jedna od vodeceih prica (teorija zavjere) u vez postojanja vanzemaljaca, kao i da su neki vec na Zemlji za koje on kaze da imaju "dobri" i "zli" za ljude, također govori o NWO, crnim buđetima za razne projekte, govori o nevjerovatno naprednoj tehnologiji, zavjerama vlada i šutnji o postojanju velike prijetnje za planetu...itd.
Ovo je več bilo i sa prevodom, ali nebitno - ljudi obično ulete ko indijanci, uhvate se jednog ili najviše dva posta na koje kao imaju protiv odgovor ili kako se to kaže debunk :lol: , - dok je za ostale uglavnom muk i šutnja. Hvala na doprinosu

jedom me @asurpanipal 'debankiro' sa videom koji nije ni pogledao :)), ali opraštam mu, jer nije kao ovi drugi, mostly
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#397 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Dozer wrote:Hajmo se, mimo svega, zapitati samo jednu stvar - u zadnjih 120 godina smo, kao civilizacija, u tehnicko-tehnoloskom smislu napredovali nevjerovatno brzo, toliko da ni 1% svega toga nismo uspjeli za prethodnih 200.000+ godina naseg (procijenjenog) postojanja.
Kako to?
Odjednom smo sami od sebe postali toliko pametni, ili smo ipak, i mozda, imali neku malu pomoc sa strane, sto bi bilo u skladu s ovim sto govori i doticni ministar odbrane?
Moram te nešto pitati.

Da li nas sve ovdje zajebaješ i trolaš, ili si ozbiljan?

Evo zašto to pitam.

Svaki napredak naše civilizacije u zadnjih 120 godina, u tehničko-tehnološkom smislu, je dokumentovan i nije došao "iz have". Svaki progres ostvaren je dokumentovanim mukotrpnim radom pojedinaca i grupa, i oslanjao se na prethodni rad drugih pojedinaca i grupa. Zato je 19. vijek bio isto tako napredak u odnosu na sve ostale prethodne epohe, i 18. prije njega... Progres koji nije istina konstantan (zbog perioda kao što je srednji vijek) ali je jasno vidljiv svakome ko imalo poznaje historiju. To je ono što je Isaac Newton opisao rečenicom: "Ako vidim dalje, to je zato što stojim na ramenima divova". Je li i on imao "pomoć sa strane"?

Već ostvareni progres ubrzava novi, ljudi npr. ne prave više komplekne kalkulacije ručno nego koriste mašine. Ne mora se ponovo izumjeti točak ni vatra ni kalkulus. Nešto za šta su bile potrebne stotine, pa i hiljade godina da bi se došlo do toga, mi uzimamo kao dato, kao sirovinu, ili kao alat za dalji progres.

Ili imaš alternativno objašnjenje? Ali pazi, alternativno objašnjenje će morati da objasni VEĆINU tebi misterioznog tehnološkog progresa zadnjih 120 godina. I da pri tome uzmeš u obzir kako čovjek biološki nije bitno izmijenjen zadnjih nekoliko hiljada godina.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#398 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by belfy »

Dozer wrote:5.
Hajmo se, mimo svega, zapitati samo jednu stvar - u zadnjih 120 godina smo, kao civilizacija, u tehnicko-tehnoloskom smislu napredovali nevjerovatno brzo, toliko da ni 1% svega toga nismo uspjeli za prethodnih 200.000+ godina naseg (procijenjenog) postojanja.
Kako to?
Odjednom smo sami od sebe postali toliko pametni, ili smo ipak, i mozda, imali neku malu pomoc sa strane, sto bi bilo u skladu s ovim sto govori i doticni ministar odbrane?

O kojem obecanju se radi....? Sorry, starost... :D
covjek davno rekao: https://en.wikipedia.org/wiki/Moore%27s_law
siguran sam da znas sta je rekao, ali eto da podsjetim. jer nismo sami od sebe postali odjednom toliko pametni, ali vremenom jesmo. bas kao i evolucija. nije Smrletov robot nastao odjednom, bas kao ni organela ni proces mitohondrije. :D nemoj da ti moram objasnjavati kao Smrletu...

a obecanje stoji u PP kod mene. ne znam da li si ti isto morao brisati do sada. necemo se tuci. jedino te mogu poraziti u vazdusnoj pusci. :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#399 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

belfy wrote:nije Smrletov robot nastao odjednom, bas kao ni organela ni proces mitohondrije. :D nemoj da ti moram objasnjavati kao Smrletu...
:D
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#400 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by fakat »

Vizionar 1985 wrote:
Jedna mudra žena je jednom rekla „Pre bih provela petnaest dana sa serijskim ubicom nego pola sata sa čovekom koji veruje u teorije zavere. Najgora stvar koju serijski ubica može da ti uradi je da te muči tih petnaest dana i na kraju ubije, dok konspirativno verujući ima mehanizme da za pola sata učini da poželiš da ljudska vrsta nikad nije postojala“.
:roll:
Stvarno glupost :-)
Post Reply