‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#176 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by MyTao »

Ejh sad logika... koga briga za logiku... vazno je da NASA laze, vlade lazu... NWO... Ancient Aliens... Alternative science...

Samo sto je ljudima ispran mozak pa ne vide da je zemlja ravna, da su ljudi prije bili divovi i borili se sa zmajevima. Gledaju previse TV i postali su "sheeple" pa ne osjete energiju kojom zrace bosanske piramide, itd itd... Logika je stvorena da prevari ljudi.

Vi bi o logica da pricamo, ma hajte molim vas...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#177 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Kod nas u narodu postoji izreka 'Slijep kod očiju' ....

Anyway...

Kada pogledamo sve ove megalitne građevine širom svijeta, ogromne statue itd. koje zasigurno nisu u proporciji sa čovječijom veličinom i kada se uzmu u obzir skeletoni divova koji su pronađeni na mnogim lokacijama svijeta, nameče se zaključak da je sve to pravljeno od strane divova u skladu sa njihovim proporcijama, isto kao što se današnje građevine prave u skladu sa današnjim čovjekom i kao što se umjetničke skulpture prave u skladu veličine današnjeg čovjeka.

Npr. veličina diva od 7 ili nešto metara, sa čijim skeltonima je došao u dodir Klaus Dona(http://www.sydhav.no/giants/dona_ecuador.htm), može sklopiti slagalicu oko toga tko je izgradio te silne megalitske građevine po svijetu ili kako već da ih se nazove. Uskršnja Ostrva sa svojim statuama su izvanredan primjer proporcije megalita sa proporcijama te vrste.

Može se reči da je postojala ili postoji civilizacija divova koja je u jednom trenutku naseljavala planet, možda uporedo sa ljudima ili prije ljudi i da ta vrsta zvana divovi obitava na lokacijama ljudima trenutno nedostupnim.

Još jedan od mnogih videa koji obrađuju temu divova sa raznih lokacija u svijetu:

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#178 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

još malo 'iznenađenja' :



User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#179 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

Diwan wrote:Kod nas u narodu postoji izreka 'Slijep kod očiju' ....
Ima i kod nas Bosnjaka ista izreka.

Uskršnja Ostrva sa svojim statuama su izvanredan primjer proporcije megalita sa proporcijama te vrste.Može se reči da je postojala ili postoji civilizacija divova koja je u jednom trenutku naseljavala planet, možda uporedo sa ljudima ili prije ljudi i da ta vrsta zvana divovi obitava na lokacijama ljudima trenutno nedostupnim.
Sto se Uskrsnjih ostrva tice, te statua, kamenoloma i isklesavanja statua, te uticaja prekomjerne upotrebe stabala za prenosenje statua od kamenoloma do odredista na okolis, najtoplije preporucujem knjigu Jarred-a Diamond-a Kolaps.

Kolaps je knjiga. Mora se kupiti ili pozajmiti i najvaznije procitati. Nema je na jutjubetu.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#180 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asurbanipal »

Diwan wrote:
Ovaj svijet je mnogo fascinantniji nego što su nas učili i uče i može se slobodno reči da ne samo prosječna individual, nego i mnogo obrazovaniji ljudi nemaju pojma šta se dešava oko nas.

Slažem se da je svijet oko nas jako fascinantan, i drago mi je što se zanimaš za ove stvari. Vjerovatno se susrećeš prvi put sa pojmovima megaliti, dolmeni, menhiri, pa ti to djeluje još zanimljivije, ali s tim i sličnim pojmovima je upoznat i svaki student prve godine na odsjeku za istoriju ili povijest FF u Sarajevu koji je pročitao Uvod u arheologiju od Kevina Greene-a.

Diwan wrote: Naučnici nemaju odgovore na mnoge pojave u svijetu, a isto tako odgovore ne možemo dobiti ni u okviru zvaničnih religioznih sistema i zajednica. U stvari, naučnici se odvračeni da se bave ovim stvarima.

Vjeruj mi, još manje ćeš naučiti od samoproglašenih naučnika i stručnjaka za sve i svašta, raznoraznih "duhovnih arheologa" poput Klausa Done, raznih kristalologa, iscjelitelja, istjerivača džinna, ufologa ili piramidologa popute Semira Seme Osmanagića i sličnih, koji valjaju ublehe i prodaju m*da pod bubrege neupućenim masama i naivcima. Na taj način ih samo još više zbunjuju, ili ugrubo samo zaglupljuju. Na prvi pogled, ono što oni objavljuju meni djeluje zabavno i komično, i samo na taj način ih se može i posmatrati, a nikako ozbiljno shvatati. :mrgreen:


Diwan wrote: Postojanje sirena, divova, zmajeva itd. nije mit, ali postoje i druge stvari koje isto tako nisu puki mit. Ovisi koliko smo spremni i otvoreni da se suočimo sa nekim stvarima u poluvremenu od ispunjavanja tiketa, odlaska na more, radnim vremenom od 10 i više sati, reality emisijama i cijelim sistemom zabave, odnosno hljeba i igara.

Eh, što se tiče mitova, tu imaš mnogo definicija, koje su težile da se odredi šta je mit. Graves bi rekao ja mit vrsta religiozno političke istorije, veliki Eliade kojeg toplo preporučujem i koji je dosta rada i truda uložio na istraživanju mitova i religijskih ideja, rekao bi da u svakom mitu može, a i ne mora biti istine. Definicijama kao i istraživanjima samih mitova bavili su se i Jung, Freud, Malinowski, Frazer, Campbell, Armstrong, Levi Straus itd. Jedna od definicija može biti i ta da mit prepričava svetu priču; koja se odnosi na događaj koji se dogodio u prvobitnom, čarobnom vremenu «početaka». Drugim riječima, mit prepričava kako je stvarnost, zahvaljujući pothvatima Nadnaravnih Bića, došla do postojanja, bilo da se radi o potpunoj stvarnosti, Kosmosu, ili tek o njegovom dijelu: jednom ostrvu, biljnoj vrsti, ljudskom postupku ili instituciji.

Kada je misionar i etnolog C. Strehlow pitao Australce Arunta zašto slave određene svetkovine, dobivao je uvijek isti odgovor: "Zato što su nam to preci tako propisali." Narod Kai iz Nove Gvineje odbijao je izmijeniti svoj način života i rada, objašnjavajući to: «Tako su to činili Nemui (mitski Preci), pa ćemo i mi to činiti na isti način». Upitan o razlogu nekog detalja svetkovine, pjevač iz plemena Navaho je odgovorio: «Zato što i sveti Narod to učini tako prvi put». Pronalazimo tačno isto objašnjenje u molitvi koja prati primitivni tibetski ritual: «Kao što se prenosilo do početka stvaranja zemlje, tako i mi trebamo žrtvovati.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#181 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dope_Man »

Dabome, ni pokusaj da se razumno i argumentaovano odgovori KO, i posebno ZASTO bi skrivao sve te silne stvari, a ja se jos potrudio dati primjer kada je neko ko je imao moc stvarno pokusao skriti nova otkrica.

I taj izgovor o velicini nema veze s mozgom. Ljudi grade ogromne stvari jer time pokazuju moc, utjecaj ili sta vec. Teze da su nesto vise nego sto jesu. Luksuzni stanovi nemaju plafon visok 2.5 metra, vec cesto 3-4 metra.. isto tako za vile, dvorce.. pa cak i zgrada u kojoj ja radim, nas kancelarijski prostor ima plafon visok oko 4 metra. A gle cuda, nisu kraljevi, bogatasi, pa ni ja i moje radne kolege, nikakvi divovi.. obicni ljudi, ali eto neko izgradio mnogo vise spratove nego sto nam trebaju, ne zato sto je morao, vec zato sto je neko mogao. A jos kad na to dodamo obozavanje bogova, pa onda u njihovu cast treba jos vise nego za covjeka.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#182 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

Dope_Man wrote:Dabome, ni pokusaj da se razumno i argumentaovano odgovori KO, i posebno ZASTO bi skrivao sve te silne stvari, a ja se jos potrudio dati primjer kada je neko ko je imao moc stvarno pokusao skriti nova otkrica.

I taj izgovor o velicini nema veze s mozgom. Ljudi grade ogromne stvari jer time pokazuju moc, utjecaj ili sta vec. Teze da su nesto vise nego sto jesu. Luksuzni stanovi nemaju plafon visok 2.5 metra, vec cesto 3-4 metra.. isto tako za vile, dvorce.. pa cak i zgrada u kojoj ja radim, nas kancelarijski prostor ima plafon visok oko 4 metra. A gle cuda, nisu kraljevi, bogatasi, pa ni ja i moje radne kolege, nikakvi divovi.. obicni ljudi, ali eto neko izgradio mnogo vise spratove nego sto nam trebaju, ne zato sto je morao, vec zato sto je neko mogao. A jos kad na to dodamo obozavanje bogova, pa onda u njihovu cast treba jos vise nego za covjeka.
Neko ce jednog dana pronaci Kip slobode i reci da su nekada na Zemlji zivjeli ogromni ljudi koji su koristili baklje da bi sebi osvijetlili prostor. :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#183 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

asurbanipal wrote: ... ili piramidologa popute Semira Seme Osmanagića i sličnih, ...
Prije nekoliko godina, na letu za Zagreb, sjedi pored mene Amerikanac, nekih 60-ak godina.
Frajer zoolog, ali "arheolog amater", bio na nekakvom Sam-ovom seminaru ...
Kaze frajer protiv "njih" (valjda njega, Semira i havera im) se urotila akademska zajednica, sprecavaju ih da ljudima kazu istinu.

Jos uvijek imam negdje njegovu posjetnicu. Lik ima firmu, organizuje one puteve brodovima ... :roll:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#184 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

asurbanipal wrote:
Diwan wrote:
Ovaj svijet je mnogo fascinantniji nego što su nas učili i uče i može se slobodno reči da ne samo prosječna individual, nego i mnogo obrazovaniji ljudi nemaju pojma šta se dešava oko nas.

Slažem se da je svijet oko nas jako fascinantan, i drago mi je što se zanimaš za ove stvari. Vjerovatno se susrećeš prvi put sa pojmovima megaliti, dolmeni, menhiri, pa ti to djeluje još zanimljivije, ali s tim i sličnim pojmovima je upoznat i svaki student prve godine na odsjeku za istoriju ili povijest FF u Sarajevu koji je pročitao Uvod u arheologiju od Kevina Greene-a.

Diwan wrote: Naučnici nemaju odgovore na mnoge pojave u svijetu, a isto tako odgovore ne možemo dobiti ni u okviru zvaničnih religioznih sistema i zajednica. U stvari, naučnici se odvračeni da se bave ovim stvarima.

Vjeruj mi, još manje ćeš naučiti od samoproglašenih naučnika i stručnjaka za sve i svašta, raznoraznih "duhovnih arheologa" poput Klausa Done, raznih kristalologa, iscjelitelja, istjerivača džinna, ufologa ili piramidologa popute Semira Seme Osmanagića i sličnih, koji valjaju ublehe i prodaju m*da pod bubrege neupućenim masama i naivcima. Na taj način ih samo još više zbunjuju, ili ugrubo samo zaglupljuju. Na prvi pogled, ono što oni objavljuju meni djeluje zabavno i komično, i samo na taj način ih se može i posmatrati, a nikako ozbiljno shvatati. :mrgreen:


Diwan wrote: Postojanje sirena, divova, zmajeva itd. nije mit, ali postoje i druge stvari koje isto tako nisu puki mit. Ovisi koliko smo spremni i otvoreni da se suočimo sa nekim stvarima u poluvremenu od ispunjavanja tiketa, odlaska na more, radnim vremenom od 10 i više sati, reality emisijama i cijelim sistemom zabave, odnosno hljeba i igara.

Eh, što se tiče mitova, tu imaš mnogo definicija, koje su težile da se odredi šta je mit. Graves bi rekao ja mit vrsta religiozno političke istorije, veliki Eliade kojeg toplo preporučujem i koji je dosta rada i truda uložio na istraživanju mitova i religijskih ideja, rekao bi da u svakom mitu može, a i ne mora biti istine. Definicijama kao i istraživanjima samih mitova bavili su se i Jung, Freud, Malinowski, Frazer, Campbell, Armstrong, Levi Straus itd. Jedna od definicija može biti i ta da mit prepričava svetu priču; koja se odnosi na događaj koji se dogodio u prvobitnom, čarobnom vremenu «početaka». Drugim riječima, mit prepričava kako je stvarnost, zahvaljujući pothvatima Nadnaravnih Bića, došla do postojanja, bilo da se radi o potpunoj stvarnosti, Kosmosu, ili tek o njegovom dijelu: jednom ostrvu, biljnoj vrsti, ljudskom postupku ili instituciji.

Kada je misionar i etnolog C. Strehlow pitao Australce Arunta zašto slave određene svetkovine, dobivao je uvijek isti odgovor: "Zato što su nam to preci tako propisali." Narod Kai iz Nove Gvineje odbijao je izmijeniti svoj način života i rada, objašnjavajući to: «Tako su to činili Nemui (mitski Preci), pa ćemo i mi to činiti na isti način». Upitan o razlogu nekog detalja svetkovine, pjevač iz plemena Navaho je odgovorio: «Zato što i sveti Narod to učini tako prvi put». Pronalazimo tačno isto objašnjenje u molitvi koja prati primitivni tibetski ritual: «Kao što se prenosilo do početka stvaranja zemlje, tako i mi trebamo žrtvovati.
Pa recimo i da je Safet Kuduzović neki dr. i da valjda piše knjige, i da se recimo na FINU uče stvari koje nemaju veze sa raelnošću, tako da češ ti kao neki nezavisni istraživač skontati poentu da se ne ganjamo dalje.

I Kur’an je knjiga, i hadisi su knjiga, i Safet i mnogi drugi su učenjaci i sve je to oficijalno, istina, validno itd. Kapiš?
Poenta je da ti nisi spreman za ove stvari, na hajr što kažu. Da nie bilo istraživaća ne bi bilo mnogih stvari, jer nisu stvari krenule iz knjige i sa knjigama – knjige su sekundarne, još ako su i važeće.

Nije Tesla Teslom zbog knjige nego vlastite genijalnosti, niti su melodije recimo neke Mocartove sonate nastale zbog poznavanja nota. Note su sekundarna stvar, kao i pisanje. Običan medij, kao što je i internet kojeg vehabije ne vole, ali istovremeno vise po njemu i koriste ga za promociju onoga u šta vjeruju. A kad ti to isto učiniš, onda to nije validno, onda se pika nešto drugo.

Ili imaš onog drugog koji je pun ko magarac, ali duša nadojena dogmom, slijepoćom, nacionalizmom itd. I šta, koja korist od pukog formalizma i vehabizma?

Pika se istina i suština a ne forma. Da nije tako, i ti bi možda i dalje govorio bajke o Ebu Bekru ili Omeru kao što to radi večina i koja u to vjeruje, a sam znas da to nije istina i mnoge druge stvari. Nisi spreman, a možeš se pokrivati čim hoćeš ili bilo kojim autoritetima, ali kod mene ne pije vode.

Hazreti Ebu Bekr! ja ja :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#185 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by drag_gost »

Gojeni H wrote:
Dope_Man wrote:Dabome, ni pokusaj da se razumno i argumentaovano odgovori KO, i posebno ZASTO bi skrivao sve te silne stvari, a ja se jos potrudio dati primjer kada je neko ko je imao moc stvarno pokusao skriti nova otkrica.

I taj izgovor o velicini nema veze s mozgom. Ljudi grade ogromne stvari jer time pokazuju moc, utjecaj ili sta vec. Teze da su nesto vise nego sto jesu. Luksuzni stanovi nemaju plafon visok 2.5 metra, vec cesto 3-4 metra.. isto tako za vile, dvorce.. pa cak i zgrada u kojoj ja radim, nas kancelarijski prostor ima plafon visok oko 4 metra. A gle cuda, nisu kraljevi, bogatasi, pa ni ja i moje radne kolege, nikakvi divovi.. obicni ljudi, ali eto neko izgradio mnogo vise spratove nego sto nam trebaju, ne zato sto je morao, vec zato sto je neko mogao. A jos kad na to dodamo obozavanje bogova, pa onda u njihovu cast treba jos vise nego za covjeka.
Neko ce jednog dana pronaci Kip slobode i reci da su nekada na Zemlji zivjeli ogromni ljudi koji su koristili baklje da bi sebi osvijetlili prostor. :D
Zamisli kada se nekad iskopa Avazov toranj. Reci ce da su je to bio vibrator.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#186 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

drag_gost wrote: Zamisli kada se nekad iskopa Avazov toranj. Reci ce da su je to bio vibrator.
:D :thumbup:

A, vidi ovaj scenario:

Iako zvanicna nauka tvrdi da su nasi preci zivjeli u korpumpiranom i slabo razvijenom drustvu, danas su nasi nadri-arheolozi nasli nepobitan dokaz da su nasi preci ustvari bili veoma napredni i gradili lansirne rampe. Na jednoj takvoj pise Avaz. Jos uvijek je nepoznato na sta se odnosi. :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#187 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Gojeni H wrote:
drag_gost wrote: Zamisli kada se nekad iskopa Avazov toranj. Reci ce da su je to bio vibrator.
:D :thumbup:

A, vidi ovaj scenario:

Iako zvanicna nauka tvrdi da su nasi preci zivjeli u korpumpiranom i slabo razvijenom drustvu, danas su nasi nadri-arheolozi nasli nepobitan dokaz da su nasi preci ustvari bili veoma napredni i gradili lansirne rampe. Na jednoj takvoj pise Avaz. Jos uvijek je nepoznato na sta se odnosi. :D
Počela vam je korida :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocela- ... /170730009

Image
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#188 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by drag_gost »

Diwan wrote:
Gojeni H wrote:
drag_gost wrote: Zamisli kada se nekad iskopa Avazov toranj. Reci ce da su je to bio vibrator.
:D :thumbup:

A, vidi ovaj scenario:

Iako zvanicna nauka tvrdi da su nasi preci zivjeli u korpumpiranom i slabo razvijenom drustvu, danas su nasi nadri-arheolozi nasli nepobitan dokaz da su nasi preci ustvari bili veoma napredni i gradili lansirne rampe. Na jednoj takvoj pise Avaz. Jos uvijek je nepoznato na sta se odnosi. :D
Počela vam je korida :mrgreen:
Super, tamam da te vidim kako se boris.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#189 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

Diwan wrote:
Počela vam je korida :mrgreen:
Grohotom se smijem. Moze li jos jedna ovako duhovita?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#190 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Interesantno je kako zvanične institucije iz polja arheologije ili negiraju da nešto postoji na nekom lokalitetu ili to procjene ‘prirodnim’.
Klaus Dona je ispričao slučaj iz Ekvadora gdje je jedan lokalni iztraživać u prašumi pronašao tragove piramide i obavjestio o tome zvaničnike koji su otišli na lokalitet i nakon provedenih par sati ‘ocijenili’ da se radi o prirodnom fenomenu i da tamo nema ničega u vezi postojanja neke piramide.

Priče sa Novog Zelanda:





saimidin
Posts: 2790
Joined: 20/05/2011 17:53

#191 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by saimidin »

Diwan wrote:Interesantno je kako zvanične institucije iz polja arheologije ili negiraju da nešto postoji na nekom lokalitetu ili to procjene ‘prirodnim’.
Klaus Dona je ispričao slučaj iz Ekvadora gdje je jedan lokalni iztraživać u prašumi pronašao tragove piramide i obavjestio o tome zvaničnike koji su otišli na lokalitet i nakon provedenih par sati ‘ocijenili’ da se radi o prirodnom fenomenu i da tamo nema ničega u vezi postojanja neke piramide.

Priče sa Novog Zelanda:






UH jao si ga jao

ti si zaglavio u nekom svijetu alternativnih nauka

nema ti izgleda pomoci

prije par tema je bio jedan tako ko ti, mozda i jesi ti,

djelovalo je kao da je napustio skolu u 4 osnovne,

tj nista od poznavanja osnova nauke matematike i fizike,

i sad odjednom dobio internet,

ne moze mu mozak svarit sta je moguce a sta ne,

i onda naravno, pocne vjerovati u nelogicne stvari,

jer jebo osnove nauke,

daj ti meni vanzemaljaca, giganata i ostalih picki materina

:izet:

e moj momak zelen si ti ko trava

nije za tebe da rjesavas ni pitanje kanalizacije u ulici

ostavi se ovoga dok ti mozak nije prokljucao

:skoljka:

:run:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#192 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Finding a open minded scientist is like finding fundamentalist Christian who loves his enemies - John Antony West
Dva giganta na jednom mjestu:

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#193 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

John Antony West

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Anthony_West

The Mystery of the Sphinx, introduced American viewers to the discovery by John Anthony West and Robert Schoch that the Great Sphinx of Giza might be thousands of years older than its assumed date of 2500 BC. Narrated by Charlton Heston, the documentary provides evidence that the ancient Egyptians possessed scientific knowledge unknown to us and carried on the wisdom tradition of an earlier lost civilization.

User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#194 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Rampage »

Diwan wrote:
Gojeni H wrote:
drag_gost wrote: Zamisli kada se nekad iskopa Avazov toranj. Reci ce da su je to bio vibrator.
:D :thumbup:

A, vidi ovaj scenario:

Iako zvanicna nauka tvrdi da su nasi preci zivjeli u korpumpiranom i slabo razvijenom drustvu, danas su nasi nadri-arheolozi nasli nepobitan dokaz da su nasi preci ustvari bili veoma napredni i gradili lansirne rampe. Na jednoj takvoj pise Avaz. Jos uvijek je nepoznato na sta se odnosi. :D
Počela vam je korida :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocela- ... /170730009

Image
Jesil' ti ikad svjestan koliki si papak?

Baš onaj pravi, s dna kace, iskompleksirani papak kakvog samo Balkan može iznjedriti.

:thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#195 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Da nisi nešto zaboravio - olakšaj si slobodno, izbaci frustraciju iz sebi, krikni da netko čuje ...tvoj glas, tebe, zašto me nitko ne sluša .... a i vruče je napolju, ljudi ionako pucaju i bez toga. Živ i zdrav bio nemoj preskakati terapiju ubuduće
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#196 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Rampage »

Dobro je ba iskompleksirani i isfrustirarni papak.

Treba te sve qrcem u čelo lupat' da malo dođeš do sebe, kad ti ništa drugo očito ne pomaže.

Papčino arogantna.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#197 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by drag_gost »

Rampage, zasto se zamaras?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#198 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Stare novine sa vijestima o iskopinama divova sa raznih lokacija:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#199 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Tzv. Balanced rocks by Mujo i Šemso :mrgreen: , pošto nema dalje od nas - mi smo vrh svega i smisao postojanja :lol:

Image

Image

Image

Image

naravno, i za ovo imamo odgovor:

Image

]Image

]Image

Image

Image

Image

Image

Image

Mujo i Šemso su imali i AKU:

Image

čime su bušili ovo:

Image

kao i drilled bead sa Gopekli Tepe nalazišta, inače vrlo tvrd kamen

Image

Image
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#200 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Nešto stariji video iz 1994 godine


Cremo states that the book has "over 900 pages of well-documented evidence suggesting that modern man did not evolve from ape man, but instead has co-existed with apes for millions of years!",and that the scientific establishment has suppressed the fossil evidence of extreme human antiquity. Cremo identifies as a "Vedic archeologist", since he believes his findings support the story of humanity described in the Vedas. Cremo's work has garnered interest from Hindu creationists, paranormalists and theosophists. He says a knowledge filter (confirmation bias) is the cause of this suppression. The Hidden Truth About Human Origins & History - Michael Cremo Forbidden Archeology.
Post Reply