.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3201 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

zikamu wrote: 18/04/2023 16:21
muha_sa wrote: 18/04/2023 11:10

U moje vrijeme si mogo i kokuz u kafanu--uvijek se nadje neko ko ce ti turu zovnut :D haman pa smo se svi znali--on meni danas ja njemu drugi put i vozdra :D U taj vakat (moje iskustvo prenosim) nije bilo da te neko sa susjednog stola ako pogledaš u njihovom pravcu pita--šta je, šta gledaš koje picke materine :-) vec se tura zovne a bogme se znalo i stolove sastavit.
Lijepe kafane sa kockastim stolnjacima :lol:
Stolnjaci sa plavo- bijelim i crveno-bijelim kockama, a pepeljare plehnate, metalik zlatne i metalik plave... :D
Pod obavezno posuda sa kuhanim jajima na stolu :D tu se šupljiralo o svemu i svacemu a onaj ko se nije ukljucio u šupljiranje nije raja :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41213
Joined: 29/06/2011 23:39

#3202 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

Nije tema emisije ali, nedavno rekoh idem predvece pjehe da prosetam do Sipa posjetio jarana i usput svratio u Bingo. U Barama ziva covjeka nema, tacno te strah proci, a prije rata tamo smo ko klinci isli da se motamo oko zgrada, u parkicu ispod celine kuce, pusili cigare svirali gitaru, vrvilo zivotom. Danas, strah te proci. Poneko auto prozuji i to je to.

Grohnulo je Sarajevo uzasno. Rijetko djecu na ulici vidis, i u sred ljeta.
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3203 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

Nema djece napolju. Kad su moje bile male to je bila graja pod prozorima cijeli dan. Išaran trotoar kredom. Školice, crteži. Igraju gume, između dvije vatre, dječaci na male... u parkiću vazda neko dijete u pijesku pravi nešto.
Sad ništa... djece i ima, ali ne izlaze.
PM72
Posts: 17935
Joined: 30/04/2012 16:54

#3204 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote: 18/04/2023 16:45 Nije tema emisije ali, nedavno rekoh idem predvece pjehe da prosetam do Sipa posjetio jarana i usput svratio u Bingo. U Barama ziva covjeka nema, tacno te strah proci, a prije rata tamo smo ko klinci isli da se motamo oko zgrada, u parkicu ispod celine kuce, pusili cigare svirali gitaru, vrvilo zivotom. Danas, strah te proci. Poneko auto prozuji i to je to.

Grohnulo je Sarajevo uzasno. Rijetko djecu na ulici vidis, i u sred ljeta.
Tako je svugdje,ne samo u Sarajevu.Jebem ti internet,mobitele i igrice.
User avatar
nepass1
Posts: 9930
Joined: 06/07/2017 07:35

#3205 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by nepass1 »

drug_profi wrote: 18/04/2023 17:10 Nema djece napolju. Kad su moje bile male to je bila graja pod prozorima cijeli dan. Išaran trotoar kredom. Školice, crteži. Igraju gume, između dvije vatre, dječaci na male... u parkiću vazda neko dijete u pijesku pravi nešto.
Sad ništa... djece i ima, ali ne izlaze.
Laptop, ps, mobitel itd...
moje djete ce prije izabrati igraonu, polje, scc, biciklo, park nego mobitel i te igracke. Mada mi nismo nesta vanjski tipovi, zena i ja.
zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#3206 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

Nekad bilo, sad se spominjalo... 😢
Mogu mislit' sto sad omladina konta: al' ovi starci utusise :D ... Bas k'o sto sam i ja govorio za starije u svoj vakat...

Helem neise, tema je "Momci sa sarajevskog asfalta prije rata", a mi evo podjosmo plakat'... :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41213
Joined: 29/06/2011 23:39

#3207 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

Nema ni mangupa ko prije rata :D gle ove danasnje, ne znam koliko je ko upucen ali danasnji "mangupi" se svadjaju na tik toku, Hatic Faco i ostali, upale tiktok i svadjaju se prijete a pratioci navijaju, imaju i chalenge ili "meceve", pobjednik je onaj ciji pratioci ili fanovi udare vise lajkova.
Nekakav Elvedin Zemanic, sta je ono, mangupi?
zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#3208 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

Sve nesto na 12 volti... :lol:
PM72
Posts: 17935
Joined: 30/04/2012 16:54

#3209 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote: 18/04/2023 17:57 Nema ni mangupa ko prije rata :D gle ove danasnje, ne znam koliko je ko upucen ali danasnji "mangupi" se svadjaju na tik toku, Hatic Faco i ostali, upale tiktok i svadjaju se prijete a pratioci navijaju, imaju i chalenge ili "meceve", pobjednik je onaj ciji pratioci ili fanovi udare vise lajkova.
Nekakav Elvedin Zemanic, sta je ono, mangupi?
Ja jedino znam Faću i ima testise,ko dijete se nije libio pobit i belaj napravit sa mnogo većim i jačim od sebe.Od njega sam prvi put čuo kako psuje Tita što je nama ostalim bilo šok...tamo negdje 1983 ili 1984.Tad sam vidio kolika je čvaka.
User avatar
Filter
Posts: 8101
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3210 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Filter »

zikamu wrote: 18/04/2023 17:24 Nekad bilo, sad se spominjalo... 😢
Mogu mislit' sto sad omladina konta: al' ovi starci utusise :D ... Bas k'o sto sam i ja govorio za starije u svoj vakat...

Helem neise, tema je "Momci sa sarajevskog asfalta prije rata", a mi evo podjosmo plakat'... :D
:mrgreen: :mrgreen:
neka price, odlicni ste :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3211 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

Image

Moja generacija, komšija i momcina sa sarajevskog asfalta :D on i brat mu blizanac-rahmetli Hasan
PM72
Posts: 17935
Joined: 30/04/2012 16:54

#3212 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PM72 »

Prvo pomislih Dino Merlin sa perikom Lepe Brene kad ono čajdžija...
Muha...valjda nisi ovoliko prop'o :lol: :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3213 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

PM72 wrote: 18/04/2023 19:28 Prvo pomislih Dino Merlin sa perikom Lepe Brene kad ono čajdžija...
Muha...valjda nisi ovoliko prop'o :lol: :thumbup:
:lol:

Ma kakvi :-) svi mi daju petobu--garant me foliraju :-) :lol:

Hus je zajeban vagabundo :D zajedno krenuli i išli u osnovnu :D
Mene prvi dan odveli u školu--u Sagrdzije od Vijecnice i više nikad nit me ko vodio nit dolazio po mene :D
Sad ja pred unuku koja je peti osnovne idem a školu s balkona gledam.još je u granap koji je preko puta škole ne smijem poslat a u njenim godinama ja se niz Hošin brijeg zimi liguro i slicuro :D dodjem kuci sav sledjen pa trk pod fijaker šporet :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3214 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

zikamu wrote: 18/04/2023 18:34 Sve nesto na 12 volti... :lol:
Nije bogami nego na cca.4 volta, koliki je napon baterije telefona. :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3215 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by agent_zero »

muha_sa wrote: 18/04/2023 19:24 Image

Moja generacija, komšija i momcina sa sarajevskog asfalta :D on i brat mu blizanac-rahmetli Hasan
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3216 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

muha_sa wrote: 18/04/2023 19:35
PM72 wrote: 18/04/2023 19:28 Prvo pomislih Dino Merlin sa perikom Lepe Brene kad ono čajdžija...
Muha...valjda nisi ovoliko prop'o :lol: :thumbup:
:lol:

Ma kakvi :-) svi mi daju petobu--garant me foliraju :-) :lol:

Hus je zajeban vagabundo :D zajedno krenuli i išli u osnovnu :D
Mene prvi dan odveli u školu--u Sagrdzije od Vijecnice i više nikad nit me ko vodio nit dolazio po mene :D
Sad ja pred unuku koja je peti osnovne idem a školu s balkona gledam.još je u granap koji je preko puta škole ne smijem poslat a u njenim godinama ja se niz Hošin brijeg zimi liguro i slicuro :D dodjem kuci sav sledjen pa trk pod fijaker šporet :lol:
Ja sam krenuo u prvi razred VukKardžić na Bjelavama. I na pola godine moji dobiju stan na Otoci, taman se zavrsila zgrada. Jos se neboderi prave, skole nema, samo oranica. E sad moji htjeli da me prepisu u Petar Dokić, ali kazu bice skola do jeseni gotova na Otoci pa da dijete ne mijenja dva puta razred u pola godine. I tako ja ujutro na bus 19. Gdje je sad okretnica trole i do Pozorista.. Pa lagano uz Dalmatinsku, Kevrin potok, Bjelave. Tad se i subotom islo u skolu. Subotom bilo samo muzicko i likovno. Mene uciteljica oslobodila subote, u petak mi zada temu da kod kuce radim likovno i muzicko. Sve sam. Jednom tako odlutao busom kao jos jednu stanicu u svrakino i tamo me kod Delfina okruzili nekakvi gilipteri. Trojica. Da im dam klikere. :lol: A meni pun dzep klikera sto sam osvojio. I ja jednog u stomak svom snagom spucam, drugog gurnem i potrcim koliko me noge nose...
hihihi. Poslije su pricali da sam zajeban, a ja se usro.... :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3217 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by agent_zero »

Ti si šesetsedmo, jele? :D
PM72
Posts: 17935
Joined: 30/04/2012 16:54

#3218 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PM72 »

drug_profi wrote: 18/04/2023 21:21
muha_sa wrote: 18/04/2023 19:35

:lol:

Ma kakvi :-) svi mi daju petobu--garant me foliraju :-) :lol:

Hus je zajeban vagabundo :D zajedno krenuli i išli u osnovnu :D
Mene prvi dan odveli u školu--u Sagrdzije od Vijecnice i više nikad nit me ko vodio nit dolazio po mene :D
Sad ja pred unuku koja je peti osnovne idem a školu s balkona gledam.još je u granap koji je preko puta škole ne smijem poslat a u njenim godinama ja se niz Hošin brijeg zimi liguro i slicuro :D dodjem kuci sav sledjen pa trk pod fijaker šporet :lol:
Ja sam krenuo u prvi razred VukKardžić na Bjelavama. I na pola godine moji dobiju stan na Otoci, taman se zavrsila zgrada. Jos se neboderi prave, skole nema, samo oranica. E sad moji htjeli da me prepisu u Petar Dokić, ali kazu bice skola do jeseni gotova na Otoci pa da dijete ne mijenja dva puta razred u pola godine. I tako ja ujutro na bus 19. Gdje je sad okretnica trole i do Pozorista.. Pa lagano uz Dalmatinsku, Kevrin potok, Bjelave. Tad se i subotom islo u skolu. Subotom bilo samo muzicko i likovno. Mene uciteljica oslobodila subote, u petak mi zada temu da kod kuce radim likovno i muzicko. Sve sam. Jednom tako odlutao busom kao jos jednu stanicu u svrakino i tamo me kod Delfina okruzili nekakvi gilipteri. Trojica. Da im dam klikere. :lol: A meni pun dzep klikera sto sam osvojio. I ja jednog u stomak svom snagom spucam, drugog gurnem i potrcim koliko me noge nose...
hihihi. Poslije su pricali da sam zajeban, a ja se usro.... :lol:
Bus 19...Drvenija-B faza Alipašino.Išla ko metak :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3219 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

agent_zero wrote: 18/04/2023 21:23 Ti si šesetsedmo, jele? :D
yes, pošao sa 6 u prvi. Vunderkind bio nekakav, zajebali me samo tako. Vazda najmlađi u razredu. I vazda se moraš sa starijim hrvat.
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3220 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

PM72 wrote: 18/04/2023 21:28
drug_profi wrote: 18/04/2023 21:21

Ja sam krenuo u prvi razred VukKardžić na Bjelavama. I na pola godine moji dobiju stan na Otoci, taman se zavrsila zgrada. Jos se neboderi prave, skole nema, samo oranica. E sad moji htjeli da me prepisu u Petar Dokić, ali kazu bice skola do jeseni gotova na Otoci pa da dijete ne mijenja dva puta razred u pola godine. I tako ja ujutro na bus 19. Gdje je sad okretnica trole i do Pozorista.. Pa lagano uz Dalmatinsku, Kevrin potok, Bjelave. Tad se i subotom islo u skolu. Subotom bilo samo muzicko i likovno. Mene uciteljica oslobodila subote, u petak mi zada temu da kod kuce radim likovno i muzicko. Sve sam. Jednom tako odlutao busom kao jos jednu stanicu u svrakino i tamo me kod Delfina okruzili nekakvi gilipteri. Trojica. Da im dam klikere. :lol: A meni pun dzep klikera sto sam osvojio. I ja jednog u stomak svom snagom spucam, drugog gurnem i potrcim koliko me noge nose...
hihihi. Poslije su pricali da sam zajeban, a ja se usro.... :lol:
Bus 19...Drvenija-B faza Alipašino.Išla ko metak :thumbup:
Mislim da je tad išla u švrakino ondje kod apoteke se okretala. Stajala kod doma kulture u Svrakinom, kod Delfina i kod kasarne Viktor Bubanj.
A mislim da se linija zvala 19. N.P.Goranina-Narodno Pozorište.
Možda griješim, ali mi se tako čini, možda su je poslije mijenjali ne znam.
I tad je bus išao preko drvenog mosta koji više ne postoji kod pijace Hepok gdje je sad onaj ulaz za prijem robe.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#3221 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PaulTracy »

dječak sa šibicama wrote: 18/04/2023 17:57 Nema ni mangupa ko prije rata :D gle ove danasnje, ne znam koliko je ko upucen ali danasnji "mangupi" se svadjaju na tik toku, Hatic Faco i ostali, upale tiktok i svadjaju se prijete a pratioci navijaju, imaju i chalenge ili "meceve", pobjednik je onaj ciji pratioci ili fanovi udare vise lajkova.
Nekakav Elvedin Zemanic, sta je ono, mangupi?
Pitaju Hatića šta misli o Velji Nevolji, odgovara on "Ne bih ja to komentarisao, to su ozbiljni momci, mangupi...".
Eto koliki je Hatić mangup kad ne smije da komentariše čovjeka koji je u prdekani i neće iz nje izać za bar 20 godina 😃
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41213
Joined: 29/06/2011 23:39

#3222 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

A sta ovaj cajdzija Dzirlo dodje Ishaku Dzirlu? mislim da je onaj "za Dzirlo narod" Zidov, i kakvo je to prezime Dzirlo.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3223 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

ne znam ko je taj dzirlo



ali bio je jedan drugi, koji je zasluzio da bude spomenut ovdje, kao pozitiviac


izet izo dzirlo - stvorio je galeriju paleta, mislim da je citav zivot radio u trasi, mozda je bio i neki direktor u ono doba djecijih izlazaka u trasu, prije toga crtanih filmova, pa pravih filmova ...


uglavnom, jedan jako fin covjek, umro je prije godinu-dvije :sad: , mozda je imao oko 70 godina

vidjeli se manje od mjesec prije nego se pojavila smrtovnica u novinama, skroz dobar bio, fino izgledao
zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#3224 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

@ drug_prof
Pa tebi trebalo vise vremena do skole nego Branku Copicu pjeske od Hašana do Bosanske Krupe... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3225 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

zikamu wrote: 18/04/2023 22:37 @ drug_prof
Pa tebi trebalo vise vremena do skole nego Branku Copicu pjeske od Hašana do Bosanske Krupe... :lol:
Sreća, samo jedno polugodište.
Post Reply