.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#1 .

Post by Nayya »

.
Last edited by Nayya on 26/03/2017 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Velkoski »

buraz jučer prijavio diplomski, šta ti treba :mrgreen:
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#3 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Nayya »

Velkoski wrote:buraz jučer prijavio diplomski, šta ti treba :mrgreen:
Haha ozbiljno, kod koga? :lol:
Ma rekoh da nema neko od prošlih generacija neki diplomski, da vidim malo kako, šta :lol: :-D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Velkoski »

nešto oko mentalnog zdravlja, nemam pojma :D
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#5 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Nayya »

Velkoski wrote:nešto oko mentalnog zdravlja, nemam pojma :D
Jaao ne mogu da vjerujem, i ja ganjam prof za temu iz mentalnog :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Velkoski »

taman da skontam ko si :mrgreen: :lol:
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#7 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Nayya »

Velkoski wrote:taman da skontam ko si :mrgreen: :lol:

Otkrih previše :lol: :lol:
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#8 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by PM72 »

To ti je bila prije rata viša medicinska a sad su u njoj porfesori oni što su bili "medicinska braća" poput Hadžana Konje koji je iskoristio rat i stranačku pripadnost da postane profesor a do rata stavljao gips narodu na nogu jal ruku...

Još malo pa ćemo naručivati medicinske setre iz Europe da nas vakcinišu kakav nam je obrazovni kadar...
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#9 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Nayya »

PM72 wrote:To ti je bila prije rata viša medicinska a sad su u njoj porfesori oni što su bili "medicinska braća" poput Hadžana Konje koji je iskoristio rat i stranačku pripadnost da postane profesor a do rata stavljao gips narodu na nogu jal ruku...

Još malo pa ćemo naručivati medicinske setre iz Europe da nas vakcinišu kakav nam je obrazovni kadar...
Glupo je generalizovati ali ima i nadgledala sam se stvarno svega.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#10 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by al_akhisari »

Nayya wrote:
Velkoski wrote:buraz jučer prijavio diplomski, šta ti treba :mrgreen:
Haha ozbiljno, kod koga? :lol:
Ma rekoh da nema neko od prošlih generacija neki diplomski, da vidim malo kako, šta :lol: :-D
...otiđi do vaše biblioteke, tamo bi trebalo da su pohranjeni do sada branjeni diplomski uratci
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Velkoski »

Nayya wrote:
PM72 wrote:To ti je bila prije rata viša medicinska a sad su u njoj porfesori oni što su bili "medicinska braća" poput Hadžana Konje koji je iskoristio rat i stranačku pripadnost da postane profesor a do rata stavljao gips narodu na nogu jal ruku...

Još malo pa ćemo naručivati medicinske setre iz Europe da nas vakcinišu kakav nam je obrazovni kadar...
Glupo je generalizovati ali ima i nadgledala sam se stvarno svega.
mah, zato su na pravu, ekonomiji, fpn-u, pmf-u i ostalim 'boljim' fakultetima sve sami budući akademici i ljudi koji će da učine da ova država više ne bude država trećeg svijeta :mrgreen:

a do tad će ovi sa zdravstvenih da im mašu iz njemačke :mrgreen:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by djevojka bez imena »

Na forumu trazi savjet iz neceg sto bi se MORALO bazirati na licnom afinitetu, poznavanju oblasti, namjerno ne kazem na ZNANJU,je krajnje neodgovorno prema samom sebi. Ako nakon trogodisnjeg izucavanja materije kojom ces se baviti citav zivot, ne znas sta bi za diplomski onda ti ne postujes ni sebe a ni svoje vrijeme.

Curo saberi se, malo u biblioteku, malo do profesora, posavjetuj se, razmisli, zagrni rukave!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Velkoski »

djevojka bez imena wrote:Na forumu trazi savjet iz neceg sto bi se MORALO bazirati na licnom afinitetu, poznavanju oblasti, namjerno ne kazem na ZNANJU,je krajnje neodgovorno prema samom sebi. Ako nakon trogodisnjeg izucavanja materije kojom ces se baviti citav zivot, ne znas sta bi za diplomski onda ti ne postujes ni sebe a ni svoje vrijeme.

Curo saberi se, malo u biblioteku, malo do profesora, posavjetuj se, razmisli, zagrni rukave!
da vidim malo kako, šta
kako si ti iz ovog izvukla ovo što naškraba boga ti? :roll: :lol:
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#14 .

Post by Nayya »

.
Last edited by Nayya on 26/03/2017 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#15 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Kejn »

Nayya wrote:
djevojka bez imena wrote:Na forumu trazi savjet iz neceg sto bi se MORALO bazirati na licnom afinitetu, poznavanju oblasti, namjerno ne kazem na ZNANJU,je krajnje neodgovorno prema samom sebi. Ako nakon trogodisnjeg izucavanja materije kojom ces se baviti citav zivot, ne znas sta bi za diplomski onda ti ne postujes ni sebe a ni svoje vrijeme.

Curo saberi se, malo u biblioteku, malo do profesora, posavjetuj se, razmisli, zagrni rukave!
Djevojko draga, ja ne tražim ničiji diplomski da bih ga prepisala ili slično, ja vec imam temu, samo bih voljela vidjeti način na koji su radili, primjer i to je sve.
Način na koji se radi zavisi od teme. Ukoliko ćeš raditi pravo istraživanje moraš koristiti statističke analize. Ukoliko ćeš pisati nešto kao review style diplomski pisati ćeš opširno o nekoj temi koja je već dobro istražena. Npr. imaš diplomske o tome kako se eritropotein ili inzulin pravi ili ćeš pisati o matičnim ćelijama (ove teme su inače više vezane za PMF, Medicinu i Farmaciju). Naravno nećeš raditi pilot proizvodnju inzulina ili eritropoetina jer to ne postoji u Bosni.

Ono što je zajedničko za sve radove je: Uvod; Ciljevi istraživanja; Materijal i Metode; Rezultati i diskusija; Zaključci; Literatura.
Nayya
Posts: 89
Joined: 23/02/2017 19:24
Location: Sarajevo

#16 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Nayya »

Kejn wrote:
Nayya wrote:
djevojka bez imena wrote:Na forumu trazi savjet iz neceg sto bi se MORALO bazirati na licnom afinitetu, poznavanju oblasti, namjerno ne kazem na ZNANJU,je krajnje neodgovorno prema samom sebi. Ako nakon trogodisnjeg izucavanja materije kojom ces se baviti citav zivot, ne znas sta bi za diplomski onda ti ne postujes ni sebe a ni svoje vrijeme.

Curo saberi se, malo u biblioteku, malo do profesora, posavjetuj se, razmisli, zagrni rukave!
Djevojko draga, ja ne tražim ničiji diplomski da bih ga prepisala ili slično, ja vec imam temu, samo bih voljela vidjeti način na koji su radili, primjer i to je sve.
Način na koji se radi zavisi od teme. Ukoliko ćeš raditi pravo istraživanje moraš koristiti statističke analize. Ukoliko ćeš pisati nešto kao review style diplomski pisati ćeš opširno o nekoj temi koja je već dobro istražena. Npr. imaš diplomske o tome kako se eritropotein ili inzulin pravi ili ćeš pisati o matičnim ćelijama (ove teme su inače više vezane za PMF, Medicinu i Farmaciju). Naravno nećeš raditi pilot proizvodnju inzulina ili eritropoetina jer to ne postoji u Bosni.

Ono što je zajedničko za sve radove je: Uvod; Ciljevi istraživanja; Materijal i Metode; Rezultati i diskusija; Zaključci; Literatura.

Znam to ali eto ja bih tu finalnu verziju zavrsnog rada voljela vidjeti, onako kako su to radile prosle generacije sa mog fakulteta. Snađem se već, hvala ti :-D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#17 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by djevojka bez imena »

Nayya wrote:
djevojka bez imena wrote:Na forumu trazi savjet iz neceg sto bi se MORALO bazirati na licnom afinitetu, poznavanju oblasti, namjerno ne kazem na ZNANJU,je krajnje neodgovorno prema samom sebi. Ako nakon trogodisnjeg izucavanja materije kojom ces se baviti citav zivot, ne znas sta bi za diplomski onda ti ne postujes ni sebe a ni svoje vrijeme.

Curo saberi se, malo u biblioteku, malo do profesora, posavjetuj se, razmisli, zagrni rukave!
Djevojko draga, ja ne tražim ničiji diplomski da bih ga prepisala ili slično, ja vec imam temu, samo bih voljela vidjeti način na koji su radili, primjer i to je sve.
Nisam ti ni rekla a ni pomislila da trazis da prepises, ali ako imas temu, znas plan pisanja, onda zagrizi, velik zalogaj, tezak, valjat' ce ti to poslije vjeruj mi. A na forumu primjer diplomskog sigurno neces naci ;-)
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#18 Re: Fakultet zdravstvenih studija

Post by Kejn »

Nayya wrote:

Znam to ali eto ja bih tu finalnu verziju zavrsnog rada voljela vidjeti, onako kako su to radile prosle generacije sa mog fakulteta. Snađem se već, hvala ti :-D
Ništa otiđi do biblioteke i potraži druge radove koji su slični tvojoj temi.
Post Reply